Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Подаръкът ти за мен като се върнеш

Мииии...аз таковааааа...съм си тук вече.

Ииииии....аз таковаааа....не нося подаръци....хлип...подсмърч...

/ми ис съжалявинг вери мач!

/ми хоупс ю'л форгив пуър литъл психозис!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Charlie and the chocolate factory

 

Много сладко филмче! Даже пухенко! Идва ти да го гушнеш и да го мачкаш, мачкаш, мачкаш! :lol:

(спрях си хапчетата преди месец, това обяснява всичко ;) )

Още отсега предупреждавам - това е приказка, а не игрален филм! :)

Измишльотини, малки подскачащи човечета, много шоколад, летящи асансьори и какво ли още не!

Сюжетът като цяло е предсказуем. На моменти стават големи наредби, прекалено наредени наредби, които мен поне леко ме подразниха. Ама съвсем леко.

Хм, можеше и малко да ги посъкратят песничките на малките подскачащи човечета. Ама и това е бял кахър.

Най-големият плюс ("плюс" като положителна черта, не като звука, издаван при лакомо ядене на шоколад) на тази фантасмагорийка е...а познайте де....Джони Деп!

За начинът, по който играе, е трудно да се кажат думи. Така де, на мен ми е трудно. Ама аз съм неук и непросветен в киноизкуството, така че ми е простено ;)

Страхотен е! Спокойно може да се нареди до Джим Кери с комичните си изпълнения.

Джони по принцип има способността да привлича вниманието на зрителя върху себе си, но тук направо останалите герои не се забелязват! Актьорският му гений направо ги анихилира с яркия си блясък!

.....

Мдам, тъй като взех да се оливам, ще спра дотук. За финал - забавен, стоплящ и много, много пухен филм, идва ти да го мачкаш, мачк.....

 

 

Да си призная, нямах намерение да го мачкам, но филмът определено ми хареса :)

И в крайна сметка, просто остана един вкус в устата ми - вкус на шоколад.

Прекрасен е!

Link to comment
Share on other sites

The Brothers Grimm - Ами общо взето филма е една приказка, разказана по по-различен начин от обикновена приказка. Забелязват се моменти от всички приказки на Братята. Филма ми хареса, макар и да не беше нещо много особено, беше различен. 8/10

 

Pulp Fiction (Криминале) - Предполагам, че много от вас са гледали този филм и по големи препоръки и аз реших да го гледам, но моля ви някой да ми каже какъв беше смисъла в цялата работа? какъв е замисъла на филма? каква беше крайната цел? за какво в същност се разправяше?

Link to comment
Share on other sites

Charlie and the chocolate factory

 

Много сладко филмче! Даже пухенко! Идва ти да го гушнеш и да го мачкаш, мачкаш, мачкаш! :lol:

(спрях си хапчетата преди месец, това обяснява всичко ;) )

Още отсега предупреждавам - това е приказка, а не игрален филм! :)

Измишльотини, малки подскачащи човечета, много шоколад, летящи асансьори и какво ли още не!

Сюжетът като цяло е предсказуем. На моменти стават големи наредби, прекалено наредени наредби, които мен поне леко ме подразниха. Ама съвсем леко.

Хм, можеше и малко да ги посъкратят песничките на малките подскачащи човечета. Ама и това е бял кахър.

Най-големият плюс ("плюс" като положителна черта, не като звука, издаван при лакомо ядене на шоколад) на тази фантасмагорийка е...а познайте де....Джони Деп!

За начинът, по който играе, е трудно да се кажат думи. Така де, на мен ми е трудно. Ама аз съм неук и непросветен в киноизкуството, така че ми е простено ;)

Страхотен е! Спокойно може да се нареди до Джим Кери с комичните си изпълнения.

Джони по принцип има способността да привлича вниманието на зрителя върху себе си, но тук направо останалите герои не се забелязват! Актьорският му гений направо ги анихилира с яркия си блясък!

.....

Мдам, тъй като взех да се оливам, ще спра дотук. За финал - забавен, стоплящ и много, много пухен филм, идва ти да го мачкаш, мачк.....

(къде ми е Диазепамааааааа......)

 

Малее след тези думи няма как да не го гледам този филм. Малко да си почина от тежките филми. Айде пускам да гледкам :rolleyes:

Edited by BuFu50
Link to comment
Share on other sites

Малее след тези думи няма как да не го гледам този филм

Радвам се, че съм успял отчасти да предам атмосферата на филма! Няма да има разочаровани, просто няма как!

 

Corpse Bride

След уикенд, прекаран в чистене на фуги по стените, влачене на дърва от една поляна в десета и въобще местене на какво ли не къде ли не, реших, че този филм може да носи същото настроение като Чарли и шоколадчетата и ще успея да се отпусна и да се порадвам малко.

Уви, нещата не стоят така.

Авторите на филма може да са се трудили над създаването му в продължение на хиляди часове, но за съжаления крайната продукция така и не можа да ме впечатли.

С две думи - анимационен мюзикъл. С елементи на весел хорър. Само дето не е весел, за хорър да не говорим.

Та така. Едно момче, син на рибар, ще го женят за дъщеря на бивши богаташи. Защо аджеба, не ми стана ясно. По време на тренировъчната сватба, момчето е много напрегнато, само пелтечи и не може да си каже приказката. Наскърбено, то...хм, абе мъж си е май, не е момче....та, той избягва и се скрива в една гора. Там, необезпокояван от никой, той си спомня всичките реплики за цереомонията и ги издекламира. Дотук добре, ама кой да му коже , че точно на това място лежи погребана Булката Труп!

(светкавици, гръмотевици, буууум, тряяяяс, гръъъъъм)

Следват гостувания в долния свят, после ходене пак на горния, пак на долния, пак на горния...зави ми се свят даже.

Всъщност не, не ми се зави свят, бях прекалено зает да се прозявам.

Въпреки всички опити да бъде забавен, на мен филмът ми се стори скучен. И толкоз.

 

 

 

 

(за всякакви правописни грешки е виновна клавиатурата ми, която съвсем на рандъм решава да блокира някой клавиш, точно когато ми потрябва)

Link to comment
Share on other sites

The Brothers Grimm

 

Ако трябва да опиша филма с една дума, тя определено ще е "несериозен".

Очаквах приключенски филм със странни загадки, красавици в беда, битки срещу зли мустакати чичковци и тук таме някоя весела реплика, just for good measure.

А на какво се натъкнах? На комедия, поне нещо, опитващо се да бъде комедия. Никога не съм си представял братя Грим като двама лигави измамници.

А и играта доста куца. Само Деймън на моменти напомня за добрите си актьорски качества. Героят на Леджър направо се олива в отнесеността си и дразни особено много. Мадамата и нея я вее вятър на бял върколак...така де, кон. Все тая.

Слаба работа.

Brotherhood of the Wolves е на подобна тематика и е къде къде по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Гледах

 

40 old virgin - филма не нищо особено разправя се за 40 годишен девственик смешните моменти са малко и са много изтъркани :D

 

Оценка: 5/10

 

Green Street Hooligans - много готин филм за футболните запалянковци с добър замисъл :punk

Оценка:8.5/10

Edited by Defekt
Link to comment
Share on other sites

40 old virgin - филма не нищо особено разправя се за 40 годишен девственик смешните моменти са малко и са малко изтъркани

Съгласен съм.

Американците, с които го гледах, направо го боготворят. Явно тяхното чувство за хумор се различава от нашето (поне моето), защото мен по никакъв начин не ме впечатли. Два три забавни момента пролет не правят.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм.

Американците, с които го гледах, направо го боготворят. Явно тяхното чувство за хумор се различава от нашето (поне моето), защото мен по никакъв начин не ме впечатли. Два три забавни момента пролет не правят.

 

Аз да ти кажа се смях само за презервативите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Green Street Hooligans - Подготовката преди мача. Напрежението на входа на стадиона. Чувството което те обзема, когато видиш препълнения от 50 000 човека стадион. Ревът който се разнася след първия съдийски сигнал. Емоцията по време на мач. Удовлетворението при победа на любимия отбор.

 

В този филм обаче няма да видите нищо подобно. В него се разказва за така наречените “сдружения”, които са нещо повече от фен клуб. Това са си типичните хулигански банди, които отиват на мача на любимия отбор, но обикновено след него се пребиват с противниковото “сдружение”, отстоявайки територия. Тук става дума за чест. Поне така е на теория, която аз така и не разбирам.

 

Съдбата на Мат Бъкнър (Илайджа Ууд), студент в Харвард, изгонен няколко месеца преди дипломирането, заради кокаина на неговия съквартирант, е подобна. Той решава да погостува на сестра си в Англия, където обаче още на първия ден попада в кофти среда. Оказва се, че братът на мъжа на сестра му, е предводител на най-силното “сдружение” – това на Уест Хям. Мат бързо влиза под кожата на останалите след първия побой. В него се наддига някаква ярост, която го отличава от другите, но и го прави техен приятел. Така въпреки, че доста често получава синини по-лицето, той се чувства по-сигурен откогато и да е било, защото знае, че му пазят гърба, а и той прави същото.

 

Филмът е приятен, разнообразен бих добавил. Илайджа е много добре подбран за ролята, тъй като е супер невзрачен в сравнение с останалите корави англичани и просто не се вписва в картинката, а точно това е и идеята. Ако сте футболен запалянко, то лентата още повече ще ви допадне.

Оценка:6/10

 

The Brothers Grimm - Много от вас са израстнали с приказките на тези братлета, но едва ли някой от вас е смятал, че може някой така да се изгаври с култовите писачи. Лично аз очаквах нещо като “биографичен” филм за приключения, изпълнени с фантазия и магия, на които са били свидетели Братята и за които по-късно са писали. За жалост обаче няма и капка от това което искам.

 

Филмът представлява някаква псевдо-приключенска комедия, на която трябва да те гъделичкат, за да се смееш. Нито Мат Деймън, нито Хийт Леджър стават за комедийни актьори, но въпреки това постоянно ни се натяква някаква шеговите нишка. Леджър има физиономията на глуповатичък комедиант, но определено не я показва във филма. Останалата част от двата часа мъчение е някаква странна смесица между приказките им и кофти сценарий. Всъщност на приказките им е обърнато внимание, колкото да кажеш “Я, това са Хензел и Гретел!” или “Я, това пък е от Снежанка!” и толкова. Има смесици и с други птворби на известни писатели, но те остават незабележими. За феновете на екшъна и специалните ефекти също съжалявам. Защо ли? Защото екшънът е на невероятно ниско ниво, а ефектите са от филм отпреди година-две. Към това прибавяме и факта, че ще наблюдаваме две, максимум три места където се развива действието. Скука.

 

Какво повече има да се каже по филма? Нищо. Пълен провал и ако сте добрички, и ме послушате, няма да отидете на кино, за да си изгубите ценното време, гледайки как Братята са представени като измамници. Да, измамници, които имат помощници за постановките, в които прогонват зли духове и взимат парите на неуките селяни.

 

Филм, недоразумение, както за 21, така и за 19 век!

Оценка:3.5/10

Link to comment
Share on other sites

The Brothers Grimm -

Филм, недоразумение, както за 21, така и за 19 век!

Оценка:3.5/10

Ох...Слава Богу!!! Бях си втълпила, че съм единствения човек, който смята филма за пълно фиаско.

Link to comment
Share on other sites

Green Street Hooligans,просто уникален филм ! ! !

 

оценка:9.5/10

 

Green Street Hooligans - много готин филм за футболните запалянковци с добър замисъл

Оценка:8.5/10

 

 

Щом смятате този филм за добър ,ако не сте гледали Football Factory то задължително го гледайте. Това е филма ,който GSH копира в доста моменти.

FF излезе повече от година преди GSH и е в пъти по-добър.

 

Моето мнение за GSH e

тук

Link to comment
Share on other sites

e dobre de ot kade ste go gledali toq proslovut football factory kato nikade nqma subs za versiqta v evrocoma

 

Аз съм гледал филма в Англия , просто така се случи че бях там по времето когато излезе. А освен това както казваш има и друга версия на филма,която беше разпространена преди доста време преди тази която я има на сървърите в момента.А тая версия( на яп. сайт) можеш да я гледаш и с английски субс.

Edited by Pepe Lopez
Link to comment
Share on other sites

az ako mojex da q gledam s angliiski sub misli6 li 4e 6tqx da pitam za subs... ?

ni6to ne vdqvam ... :D

 

Аве аз вдявам, ама ми е чудно за какво на филми които са на английски има субс на английски :blink: След като мога да си слушам оригиналната реч закво ми е да я чета :confused

Link to comment
Share on other sites

Аве аз вдявам, ама ми е чудно за какво на филми които са на английски има субс на английски :blink: След като мога да си слушам оригиналната реч закво ми е да я чета :confused

 

Ами предполагам за да се превежда по-лесно на чужди езици? Вместо някой преводач да си е залепил ухото за тонколонките, за да чува по-добре всяка дума, може да вземе английските субтитри и да ги преведе ;) Много по-лесно е, особено ако актьорите фъфлят :lol:

Link to comment
Share on other sites

4uvstvam se precakan ot sqkade ot 2 dena telga versiqta na footballa factory ot data.bg

pi6e 4e tva e DVDRIP-a puskam go i pak nqma subtitri koito da ne se razminavam baxti tupiq film

nqma li nqkva tema za sinxronizaciq 6toto mnogo iskam da go gledam a navsqkade subtitrite i ka4enite versii sa razli4ni ...?

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Ааааа, как ще е тъпичко бе, ти уби рибата!

 

Аз не си го спомням много, но все пак тогава беше супер голям хит. Всеки го гледаше. И даже и сега пак го дават там по някоя си програма всяка събота и бая хора го гледат. Просто класика си е тоя филм, недей така грубо.

Link to comment
Share on other sites

Ами предполагам за да се превежда по-лесно на чужди езици? Вместо някой преводач да си е залепил ухото за тонколонките, за да чува по-добре всяка дума, може да вземе английските субтитри и да ги преведе ;) Много по-лесно е, особено ако актьорите фъфлят :lol:

 

Грешно предположение :) Субтитрите за превод се дават директно на преводача, а не се разнасят с всяко ДВД, за да може всеки да направи пиратско копие на филма и да има напаснати субтитри, които да превежда на различни езики.

 

субтитрите на английски са сложени заради глухите хора. не случайно имат всякакви звуци и уточнения от сорта на (музика като фон), (чупещо стъкло), (ооох), (аааааа), (концерта започва да свири по-тихо) и всякакви такива други пояснения които на пръв поглед просто нямат никакво място, при положение, че много добре се чуват от зрителите.

Link to comment
Share on other sites

Грешно предположение :) Субтитрите за превод се дават директно на преводача, а не се разнасят с всяко ДВД, за да може всеки да направи пиратско копие на филма и да има напаснати субтитри, които да превежда на различни езики.

 

субтитрите на английски са сложени заради глухите хора. не случайно имат всякакви звуци и уточнения от сорта на (музика като фон), (чупещо стъкло), (ооох), (аааааа), (концерта започва да свири по-тихо) и всякакви такива други пояснения които на пръв поглед просто нямат никакво място, при положение, че много добре се чуват от зрителите.

 

Аз не съм казвала, че се разнасят със всяко ДВД ;) А и не на всички филми ги има тези уточнения за глухите хора, има си специални субтитри за тях, даже ако не се лъжа си го пише във името на файла. А иначе в обикновените субтитри на английски пише само репликите на героите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...