Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

DOGMA e kult! :) Unikalen, prosto nqma koi da stypi i na kutreto na lqviq mu krak!

 

(sorry, liubimiq windows ne jelae da mi dade kirilica)

 

Gledah JUST CAUSE

Dobyr trilyr s Sean Connery i Laurence Fishburne. Uvajavan prepodavatel v Harvard, biv6 advokat, e vyvle4en v istoriqta na brutalno ubiistvo na dete v malko grad4e. Nabedeniqt za ubiec pledira nevinnost i tyrsi pomo6tta na na6iq 4ovek, za da se spasi ot elektri4eskiq stol. Ako iskate da vidite dali 6te uspee da mu spesti 20000 v prez glavata, gledaite filma ;)

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами тези, които са по-популярни и съм гледала са

Догма и Clerks.

И двата често са ги давали по кабеларките и е чудно как си ги пропуснал. Освен ако не търсиш още по-други. Този пич Кевин Смит е виден продуцент и ... абе я сам виж!

Kevin Smith

Мерси много ! Тази нощ ще има яко смях :laughing: :D

Препоръчвам The Italian Job , FoolProof , Swordfish за любителите на "перфектните престъпления " - филми които няма да забравите :)

DreamCatcher за любителите на Стивън Кинг , един от най-добрите филми правени по книгите му (ако не и най-добрият ) .

Ако някой още не е гледал American Pie да го направи ! :D

П.П. Още едно филмче което много ми хареса - National Treasure .

Edited by ShitHappen
Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дена ми препоръчаха да си сваля "Враг пред портата" гледах го харесами а иначе мога да препоръчам и една teen комедия Whos your daddy която мисля че на warez-a я няма може да е дръпнете от arenata

Link to comment
Share on other sites

Team America Ей този филм ме разби. Вижте как създателите на "South Park" се е подиграват са Американската култура и политиката им спрямо терора. Култовите сцени са много. Много смях ви чака, и мисля че няма да съжалявате ако го гледате 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Време е да ви препоръчам най-добрият(по мое мнение) български филм-"Козият рог".Всички думи тук са без значение........Гледай те го!!!!

Link to comment
Share on other sites

The Aviator - Авиаторът е от този тип многопластови филми в които действието преминава през голяма част от живота на героите.Ще започна с актьорите участващи в шедьовъра на Скорсезе,а измежду тях всъщност няма "неизвестен"...Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale, Alec Baldwin, Jude Law, John C. Reilly и т.н. Лео колкото и да го считат за отрепка,за мен си остава голям актьор (няма да кажа велик,защото има още какво да доказва).Именно той се е въплатил в ролята на млад мъж,наследил семейното богатство.Естествено той е амбициран да преследва мечтите си,а именно да заснеме филм за войната и по-точно войната в небето.Бойните сцени са прекалено сложни и инвестициите стават огромни за времето си.След успешният проект обаче започват приливите на нови идеи и разрастването на "империята" му.Не смятам да ви казвам какво предстои за да не убия елемента на изненада,доколкото го има...Лично на мен филма ми хареса с това,че постоянно се случваше нещо ново.Бяха преплетени множество сюжети,защото и героите са страшно много.Освен бляскавата си кариера, Хауърд (Ди Каприо) се наслаждава и на сполучлив семеен живот...е,сполучлив до един момент ;).Допадна ми и,че е вмъкнат един елемент който липсва в доста филми - "никой не е перфектен".Така някой навици на Хауърд сериозно му пречат...да не говорим и,че е леко глух.Тези черти на героя излизат постепенно наяве и се вижда,че и постепенно му оказват голямо влияние като прибавим и напреженението.Така пред нас стои несъвършен милионер,а не както в повечето продукции - супермен.Краят ми се стори малко странен,но мисля,че и така си е добре.Продължителноста на филма е почти 3 часа,което също е в голям плюс.Ако имате достатъчно време,непременно го гледайте,защото се очертава да грабне някой Оскар или друга награда.

Оценка:9/10

Link to comment
Share on other sites

Разбрах ,че има и друг филм с глупаците от "Jay And Silent Bob Strike Back " . Може ли някой да ми каже как се казва ?

Chasing Amy и Mallrats са много яки филмчета с Silent Bob(Kevin Smith) & Jay.

 

edit: преди малко преключих с Sky Captain and the World of Tomorrow, мога само да кажа, че филма е ужасяващо смешен. Аз се кефя на Batman и Spiderman, но тук просто няма история ... или поне не е отделено място на нея ... в този филм има само пата-кюта и самолети-подводници, коли-хеликопери, и крокозъбъли... поне едно ебане да имаше .. ами то. :<

Edited by bio
Link to comment
Share on other sites

С риск да повторя някой пост препоръчвам 21 Grams

Филм за това как нещастен инцидент преплита съдбите на трима души.

Link to comment
Share on other sites

After Sunset

Май след като приключи с кариерата си на 007 ,Броснан е тръгнал да си търси хоби... или поне във филма упорито се опитваше да си намери такова :D А иначе ,той е изпечен крадец със специализация в краденето на диаманти! Популярността му е пословична и нашият герой се е предърнал в фикс идея за един обикновен агейнтчец (тая дума не знам как я скалъпих) от ФБР ,който вече 7 години се опитва да го залови ,но вместо това ,Броснан винаги му краде диамантите под носа.След поредната кражба ,нашето момче се оттегля заедно с жена си (която също е крадла ;) ) ,но май само тя си е мислила ,че ще прекарат остатъка от живота си в спокойствие ,лежейки на верандата пред къщата си на брега на морето и наблюдавайки залеза на слънцето... ;)

 

П.П. Страхотни гледки от Карибите и Салма Хайек :D

П.П.2. Филмът има доста сполучливи хумористични нотки :)

Link to comment
Share on other sites

THE GENERAL'S DAUGHTER

Реших да си допълня колекцията от филми на Траволта. Този е един от най-добрите по мое скромно мнение. Много оригинален сюжет, добра игра, напрегнати моменти, експлозивен финал (в буквалния смисъл).

Час и 50 минути приятно прекарване пред монитора.

Link to comment
Share on other sites

гледах вчера Александър! Хареса ми филма , по-добър е от Троя поне за мен! А като цяло харесвам някви такива филми, в които има нещо мащабно такаче ми хареса филма!

Оценка 9/10

 

Гледах до сега и 1вото цд на Спартак!И тва ми харесва добър филм а и също харесвам подобни изторически филми такаче

Оценка за сега 9/10

Edited by don_anton
Link to comment
Share on other sites

Closer-Много много хубава филмирана пиеса. Лондон.. 4 действащи лица. Страшни диалози. За началото и края на филма няма нищо да кажа. Взимат ти дъха и не ти го връщат обратно --Natalie Portman,Jude Law,Julia Roberts ....Clive Owen -особено силен-Closer

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

Понеже напоследък страшно съм се зарибила по европейско кино, та гледах последно Сексът и Лусия, страшно ми хареса. През цялото време бях на ръба на реалното и приказното, точно както се чувствам когато чета Маркес. Усещането е прекрасно, пробвайте го, но трябва да сте напълно отпуснати, особено психически, да се настроите за едно изживяване от друг живот.

Link to comment
Share on other sites

Така, ще препоръчам малко филми :laughing:. Първият е Alexander , ами този филм въпреки многото отрицателни мнения ми допадна доста :D . Определено е по-добър от Троя и Спартак (мое мнение) , Колин Фарел се справи добре с ролята си на "създател" на античната история ;) . Взимоотношениата "мъж-мъж" определено са по "различни" от това ,което съм очаквал (но все пак хомосексуализма не е приумица на нашето време :) бил е доста на мода в онези дни на епикурейски разбирания и т.н.) . Но всичко това беше на контекстово ниво , беше "доста завоалирано" .Но филма е добре направен и си заслужава да го изгледа човек (даже и само за да се запознае с историята ).

 

Вторият е Traffic , та и този филм ми хареса доста - има доста смисъл и истинност и те кара да се замислиш, какъв е начинът да се справиш с проблемите си, дали трябва да избягаш от реалността и да се оставиш проблемите да те победят или трябва да застанеш лице в лице с тях и да ги надвиеш :rolleyes: . Може да видите на какво е способна една жена, за да запази начина си на живот(пари и семейство), даже цената да е "продажбата на съвестта й" и разбиването на чуждия живот.

 

И на трето място, но не и на последно разбира се е Green Mile , е това е шедьовър на седмото изкуство .Наистина е много силен и разчувстващ :cry .И ми направи впечатление , че е направен почти дословно по книгата(нищо съществено не липсваше). Наистина заслужава най-високата оценка 10/10 :woot

Edited by archangel
Link to comment
Share on other sites

Гледах още един чудесен филм с Джон Траволта.

A Love Song for Bobby Long

Младо момиче научава за смъртта на майка си, която не е виждала от много години. Като завещание тя й е оставила 1/3 от къщата си. Другите 2/3 са за двамата й любими мъже, които са попаднали в оковите на алкохола. Как ще се разбират тримата и въобще ще успеят ли да се разберат и какви истини за починалата жена ще открият - ако ви е интересно, гледайте и ще научите. Хубав, много хубав филм.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много сигурен дали е за тук ,защото е сериал( 15 серии )

Бригада Руски сериен филм за живота на четирима приятели ,които постепенно се превръщат от дребни рекетьори в една от най-голямата силова групировка в Москва.Доста добре са представени тяхните желания ,стремежи ,прпепятствия по "издигането".Намесени са корупция, изнудвания и все познати неща , но са представени по по различен начин отколкото в познатите "хамерикански" продукти.

Link to comment
Share on other sites

гледах 1вото цд на New Police Story и наистина ми хареса по-различен е от другите филми на Джеки Чан и не е само екшън с елементи от бойни изкъства наистина ми изглежда хубав филм после ще пиша пак като го изгледам целия

Оценка на 1во цд : 9/10

Link to comment
Share on other sites

xXx - Известен още като Triple H или Трите Хикса. Лично за мен това е един много добър екшън издържан във стила на 90-те където на мода беше Бонд. Вин Дизел има много добро излъчване и наистина няма по-подходящ от него за ролята. Той е нещо като престъпник-екстремист,който прави всичко,дори нарушава закона,само за да снима свои представления.Естествено е хванат и изритан зад граница,за да помага в залавянето на опасна групировка. Екшънът е страхотен,а каскадите невероятни. Сцената със сноуборда и падащата лавина е култова. Едва ли има някой фен на екшъните който все още не е гледал филма,но въпреки това го препоръчвам горещо.

Оценка:8/10

 

Spy Game - Виждайки думата 'шпионски' в заглавието реших,че това ще е доста бавен филм.Не знам защо,самата дума ме предразполага така.Филмът обаче далеч не е бавен.Действието се развива на два фронта,единият бюрото,а другият на бойното поле.Всъщност филма е разказ за главният герой и е доста заплетен,така че сами разберете сторито.Всъщност друго няма. Робърт Редфорд и Брад Пит са имали и по-добри роли...

Оценка:7/10

Link to comment
Share on other sites

Гледах Александър.Филма е добър според мен и си заслужава гледането!

 

Оценка 9/10 :)

ххаа тоя филм е супер ненужен уе пич . Много слаба актиорска игра , не е направено както трябва ! В сравнение с Троя е 0 ..... иначе , който не знаее нищо за Александьр добре е да се гледа . . пожелавам приятни 3 4аса .... аххахах :punk

Link to comment
Share on other sites

Днес ще препоръчам The Transporter- филмчето от екшън гледна точка е супер,стрелби, тупаници, преследвания с коли и т.н. Но от гледна точка на сюжета нещо му куца. Обаче като цяло става за гледане, дори и ще си прекарате доста добре в компанията на една красива японка и разбира се на Джейсън Статъм(според моята приятелка е много красив и имал хубав британски акцент :angry1 ).

Другият филм е National Treasure с уЗастието на Никалъс Кейдж- много добър замисъл и историйката мн ми хареса. Има доста приключения и забавни моменти :D . А финала наистина ме изненада, защото не очаквах такъв завършек.

Следващото филмче е Cellular - готин екшън, който те държи в напрежение през цялото време, въпреки че някои моменти ми се сториха доста нагласени, но какво да се прави- всичко става като по филмите :woot . И той е с участието на Джейсън Статъм (да му се не види) :cry .

И последният филм(анимация) е Brother Bear - страхотно филче. Много красиви пеизажи и картини от природата. Историйката е доста добре измислена и хумора е на ниво. Като цяло има какво да се види.

 

И накрая като обобщение ви препоръчвам да гледате всички от гореспоменатите филми, защото си заслужават. :rolleyes:

Edited by archangel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...