Jump to content
BulForum.com

Прав ли е бил Фройд?


Движат ли се мъжете винаги от секса?  

185 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Едно въпросче - как се разпознавате вашия "вид" нещо по миризмата ли, кво :confused  :P

Мда...аз обикновено не се къпя цяла седмица и тръгвам на лов. Който ме хареса въпреки миризмата, значи е от моя вид - загубеняк :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Аз гласувах "по скоро не", защото поне при мен е така. Пък и при повечето ми приятели не е така. Не смятам че това трябва да е основата на връзката, камо ли двигателят на един мъж.

 

едит:я, честит ми стотен пост

Link to comment
Share on other sites

Аве вие нещо много човечни и чисти се изкарахте ве, направо не можа да ви се не нагледа човек...

Не сме се. Просто говорим за друго.

Естествено че опаковката ще има значение, колкото и да го отричаш никога няма да го повярвам... Искаш да ми кажеш, че ако те харесват двама: единя супер сладур, секси и т.н., а другия някъв смачканяк, първия няма предимство :blink: Impossible :excl: Може би все още не се е налагало да правиш такъв избор, но рано или късно може да се наложи и съм почти сигурен кой ще спечели...

Едно въпросче - как се разпознавате вашия "вид" нещо по миризмата ли, кво :confused  :P

Що си мислиш, че тези, които са от нашия вид, са всичките смачканяци, само това не ми е ясно. Не си спомням да сме отричали опаковката, но пък да ти кажа, тя има значение докато привлече вниманието - също като с кутия бонбони, например. Оттам нататък като я отвориш, очакваш отвътре да има нещо хубаво. Ако е празна.... я хвърляш, нали? Аналогията не е точна, защото хората не са бонбони, които ядеш, ама това се сетих - отивам да изям нещо с шоколадец :P

Link to comment
Share on other sites

Нямате си представа какво огромно влияние има съдържанието на един човек върху външния му вид. Когато понатрупах самочувствие и леки дози мъдрост, като поизрастнах малко духовно открих, че съм вече доста вимпатичен в очите на доста от представителките на противоположния пол. Това по въпроса за смачканяците.

Фактора, който превръща хора от единия, моя, наречете го наивния 'вид' в другия - това е страха. Страха от болката. Открива, че истинските чувства и любов вървят ръка за ръка със болката - това ги плаши. Откриват, че е много по-лесно и безболезнено да отхвърлиш тази болка, просто като кажеш "няма любов - всичко опира до секс" - или като в баснята - "гроздето е кисело". Освен това е много по-лесно да намериш партньор, когато търсиш просто секс. Хората, без по-сериозни ценности при контактите с другия пол, са доста повече.

Вижте, не ме разбирайте погрешно, не твърдя, че секса не е от значение, но той е втората или третата стъпка. Това сплотява връзката, не я създава. Поне в моята ценностна система. Но моля ви, не ми казвайте "и ти си кух като нас", защото един човек, който цели само едното е*ане и с което се изчерпват важните неща във една връзка, за мен е кух.

Link to comment
Share on other sites

e кой каза че се цели "само едно еб*не"???

пък и не съм съгласна ,че секса не може да създаде една връзка,ама тва май беше в една друга тема?!?

Link to comment
Share on other sites

e кой каза че се цели "само едно еб*не"???

ами на кратко-нямам против,при условие,че не съм като на каиш,мога да си покръшквам чат-пат и много много да не ми се държи сметка за всичко,и да го няма глупавото привързване и като дойде време да си кажете чао,да се чудиш как точно да го направиш,а пък и дългата връзка става 40% навик,което е доста изгубено време :wacko:

crazy.gif

Link to comment
Share on other sites

Абе хормона си е велика сила, хормона движи света, не се опитвайте да се преборите с него B)

Link to comment
Share on other sites

Абе хормона си е велика сила, хормона движи света, не се опитвайте да се преборите с него  B)

Ти като искаш - вдигай бялото знаме. Аз ще продължа да се боря. Опитомил съм и пригодил доста чепаци от характера и Аза си, така че нищо не ме спира да продължа напред.

Link to comment
Share on other sites

Ти като искаш - вдигай бялото знаме. Аз ще продължа да се боря. Опитомил съм и пригодил доста чепаци от характера и Аза си, така че нищо не ме спира да продължа напред.

Оценявам волята ти, но понякога е по-силно от теб :cry

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение съвпада с мнението на един журналист от известно списание. Секса е движеща сила докато липсва. След като въпросния секс се появи, той престава да е движеща сила. Малко допълнение от мене към мнението на въпросния журналист. След това движеща сила са парите и власта кяото те осигуряват.

Link to comment
Share on other sites

Фройд е гений !

Не напразно е признат за един от великите хора на своето време.

Но темата е поставена неправилно : това че "Мъжете мислят с долната глава" си го мислят (и намират за неестествено) само нерешителните ученички :P

 

Според мен правилно е да се каже че всичко при човек е сублимация : всички "движещи сили" дето "захранват" човек да пише книги, да рисува картини, да открие как да разбие атома и ... да си нагелоса косата така че да прилича на току що залят с олио калиакра идват от мерака.

 

И това обянсява защо например няма много жени учени в това общество : в тъпия патриархат неандерталците считат за лошо жената да признае че има либидо и само преди сто години са отрязвали клитора на жените прелюбодейки.

 

Уфф, май че много феминистко стана .. та ще добавя един цитат от Нитцше (Така каза Заратустра) :

"При жена ли отиваш ? Не забравяй КАМШИКА !"

B)

Link to comment
Share on other sites

Е, ти се престара...

 

Обрязвания(всички външни полови органи) на жени се извършват и до днес в някой части на света...

А Ницше е казал и други неща в "Тъй рече Заратустра". Например има една глава:"За ухапването от пепелянка" :devil :)

 

Има един такъв анекдот, който е ужасно стар.

Един мъж бие на двора жена си по главата. Тя вика, та се къса. Показъл се съдедът и като видял какво става, взел да говори на мъжа:

-Абе, стига я би тази жена! Не е хубаво така! Виж как вика...

-Ами да вика, като не ме слуша, ще вика!

-Ами бий я по задника, що по главата?

-Ааааааааааааа-отвърнал мъжа,-аз със задника се разбирам добре!

:laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Преди някоя и друга годинка природата на 'човек' е била да ходи космат по дърветата. След това природата му е била да живее в пещерите и да лови елени, мамути и т.н. с копия с кремъчни върхове. Огъня за него е бил прекрасен божи дар. Дали пък онуй нещУ, детУ Дървин му вика еволюция не се базира на индивиди/вид, който върви срещу природата си, или просто се приспособява по-добре към нея?

Link to comment
Share on other sites

Общо взето нещата са точно както едно време, само дето сега сме модернизирали много неща, с цел да ни е по-лесно.

Брао Runner точно така е. Абсолютно съм съгласен с теб :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Как мислите? Вярно ли е, че мъжете мислят с "долната глава"? Водим ли се от сексуалното желание, дори и подсъзнателно? Започвам със своя вот и той е

 

1. Да, винаги.

 

Поне при мен е така и аз не се срамувам да го призная...

Шшшш Mandor кви са тия неща от тебе we *презрително цъкане с език*. Не аз съм просто възмутен... Не мога да повярвам че играя с човек като теб... Ей тва не го предполагах... *double презрително цъкане*... КАК МОЖЕШ да питаш дали мъжете мислят с долната глава FFS, че с коя друга да мислят по дяволите ???!!!!111!11! ;)

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение съвпада с мнението на един журналист от известно списание. Секса е движеща сила докато липсва. След като въпросния секс се появи, той престава да е движеща сила. Малко допълнение от мене към мнението на въпросния журналист. След това движеща сила са парите и власта кяото те осигуряват.

 

Престава да е движеща сила с човека, с който си в момента. След колко време ще се случи, естествено, е строго субективно. Зависи от теб. от човека до теб и т.н.

 

Преди някоя и друга годинка природата на 'човек' е била да ходи космат по дърветата. След това природата му е била да живее в пещерите и да лови елени, мамути и т.н. с копия с кремъчни върхове. Огъня за него е бил прекрасен божи дар. Дали пък онуй нещУ, детУ Дървин му вика еволюция не се базира на индивиди/вид, който върви срещу природата си, или просто се приспособява по-добре към нея?

 

Скорпи, ама ние и като сме подскачали по дърветата и сме си гонили опашките пак сме чифтосвали... Просто методите за свалка са повече сега. Убеден съм знаеш, че човека(според някои теории и делфините) е единствения биологичен вид който прави секс за удоволствие, а не за продължаване на рода... Аз не казвам, че само за секс си мислят мъжете и само това искат. Глупости!!! Казвам само, че във всяко тяхно решение, свързано с отношенията с противоположния пол съществува секса като фактор...

 

P.S. А ти Flameblind вземи поспи малко, че ти не знам и с какво мислиш вече...:) С мишката...клавиатурата?! SS, BSPS, OL, BD, DA, Des, SPS, SH, SE omgwtfbbq .... :confused :P :blink: :D :ph34r: :pirate :laughing: :inqn :excl: :ghost :huh:

Link to comment
Share on other sites

P.S. А ти Flameblind вземи поспи малко, че ти не знам и с какво мислиш вече...:) С мишката...клавиатурата?! SS, BSPS, OL, BD, DA, Des, SPS, SH, SE omgwtfbbq .... :confused  :P  :blink:  :D  :ph34r:  :pirate  :laughing:  :inqn  :excl:  :ghost  :huh:

as already stated - с joystick-a... или по-точно - JOYstick-a :love

Link to comment
Share on other sites

Бих казала, че общо взето и двата пола имат еднакво отношение към секса, просто на жените моралът им забранява да го изявяват толкова много. Защото, ако някой мъж има прекомерен интерес към секса и не се страхува да си го признае той е "женкар", което звучи възхваляващо, докато в същият случай жената е "курва".

Link to comment
Share on other sites

Бих казала, че общо взето и двата пола имат еднакво отношение към секса, просто на жените моралът им забранява да го изявяват толкова много. Защото, ако някой мъж има прекомерен интерес към секса и не се страхува да си го признае той е "женкар", което звучи възхваляващо, докато в същият случай жената е "курва".

А не, курва е ако си задоволява прекомерно прекомерния интерес. А ако само го има си е просто перверзница, в което няма нищо лошо, дори напротив. За поддръжниците на фалшивия морал - check my signature b1atch

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...