Jump to content
BulForum.com

Тема МАКРО


Recommended Posts

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

 

Не искам да издребнявам, но твое ли е?Наистина? Иначе е яко, само тоя шум дето е сложен, малко дразни.

 

 

+watch

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здравейте. Аз имам един въпрос. Кое макро е по-хубаво. Макро 1см, или Макро 5см. Явно се измерва в сантиметри, но кое е по-добре ? Да е повече, или по малко ? Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Аз имам един въпрос. Кое макро е по-хубаво. Макро 1см, или Макро 5см. Явно се измерва в сантиметри, но кое е по-добре ? Да е повече, или по малко ? Мерси предварително.
Това зависи само от фотощрака. От 1 см без допълнително осветление просто няма начин да се направи фокусирано макро.
Link to comment
Share on other sites

Не аз питам кое е по-добро по принцип.

 

На единия апарат в спецификите пише:

5 см Макро

а на другия:

1 см Макро

Link to comment
Share on other sites

Не аз питам кое е по-добро по принцип.

 

На единия апарат в спецификите пише:

5 см Макро

а на другия:

1 см Макро

и аз отговарям:

 

Това зависи само от фотощрака. От 1 см без допълнително осветление просто няма начин да се направи фокусирано макро.
Link to comment
Share on other sites

Не аз питам кое е по-добро по принцип.

 

На единия апарат в спецификите пише:

5 см Макро

а на другия:

1 см Макро

 

1см

 

@Aquila на глупав въпрос се отговаря по най-лесният начин. Защо се затормозяваш :)

Link to comment
Share on other sites

w00x извинявай, че не съм наясно. Като незнам да не питам ли ? Ти сигурно си се родил с знанията, който имаш сега и не си задавал "глупави" въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че питам тук, но в Метро има добри промоций на Sanyo i Practika. Вие, кое от двете ще ми препоръчате и дали изобщо си бихте купили апарат с такава марка.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че питам тук, но в Метро има добри промоций на Sanyo i Practika. Вие, кое от двете ще ми препоръчате и дали изобщо си бихте купили апарат с такава марка.

За сапунерка от ранга 150-200 лв., при положение, че единствените ти претенции са да има най-базовите функции и да прави ясни снимки - защо не. Хора с претенции към фотографията изобщо не биха си купили, но да не забравяме, че има и друга (по-голяма) група стандартни потребители, за които е предназначен точно този нисък клас апарати. :)

Link to comment
Share on other sites

w00x извинявай, че не съм наясно. Като незнам да не питам ли ? Ти сигурно си се родил с знанията, който имаш сега и не си задавал "глупави" въпроси.

 

Ами аз съм питал (смислени въпроси разбира се), но където му е мястото, а не където ми падне. Ти как мислиш, кое е по-добре? Да можеш да снимаш от 1см или да можеш да снимаш от 5см? Ами ако можеш да снимаш от 1, няма ли да можеш да снимаш и от 5, докато ако можеш да снимаш най-малко от 5, няма да можеш да снимаш от 1. Логика?

 

Ето тук, виж, цял раздел направили хората, ама ти що да не питаш в темата за МАКРО.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не съм особено запозната, така че въобще не знам дали снимките стават :D (ама са ми първия опит за макро :> )

П.С.Не знам как ги качих с толкова малка резолюция, ама много ме е яд :/

 

004925359.jpg

 

004925361.jpg

 

004925345.jpg

 

http://images23.snimka.bg/004925360.jpg

http://images23.snimka.bg/004925358.jpg

http://images23.snimka.bg/004925356.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мнооооооо яка снимка!Как я накара да ти позира. :lol:

така и не я накарах, имах около 200 мегабайта размазани кадри :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...