Jump to content
BulForum.com

Тема МАКРО


Recommended Posts

1

2

3

4

5

6

 

Това са снимки от JIS. Правени са с Canon А510

1, 2 - това не е макро.

3, 4, 5 - защо по дяволите на тъмно?! (или аз нещо съм в грешка)

6 - гаден шум, изчисти (или JIS) го.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply
1

2

3

4

5

6

 

Това са снимки от JIS. Правени са с Canon А510

 

Като ги гледам тези снимки, си викам на акъла, добре че не взех такъв апарат.

 

Няма какво да говорим Carl Zeiss (на Sony) си казва думата.

Link to comment
Share on other sites

Като ги гледам тези снимки, си викам на акъла, добре че не взех такъв апарат.

 

Няма какво да говорим Carl Zeiss (на Sony) си казва думата.

 

E кво му е на апарата? Просто снимките са с ниска разделителна способност. Пък и едва ли при такива обекти оптиката оказва огромно значение. Както виждаш нито една от снимките не изисква кой знае каква оптика (според мен де, аз съм лаик, не ме нападайте)

 

игра да го настройва поне 30 минути

Тва да не е "Хабъл", че ще го настройва толкова време? Какви толкова настройки има?

Link to comment
Share on other sites

Като ги гледам тези снимки, си викам на акъла, добре че не взех такъв апарат.

 

Няма какво да говорим Carl Zeiss (на Sony) си казва думата.

 

Апарата си е много хубав просто неискам да обидя JIS ама май нестава за фотограф ;) Настройките на апарата куцат за това са станали кофти!!Иначе един приятел прави с по гадния А400 на Канон и станаха много добри снимки но си игра да го настройва поне 30 минути :)

 

Едит:Най вече си играеше с ИСОТО но базикаше и разни други неща неразбрах точно какво!!Все пак аз не съм професионалист пък и той като ми обясни нищо нерабрах!!Най-вече разправяше някви неща за светкавицата и кво щял да смени за да не се "изяждат" част от цветовете и да не се вижда както в повечето случаи отблясък от светкавицата!!И снимките си станаха супер яки но сега немога да ги намеря за да ги покажа пък и не са точно МАКРО ;)

Link to comment
Share on other sites

Като ги гледам тези снимки, си викам на акъла, добре че не взех такъв апарат.

 

Няма какво да говорим Carl Zeiss (на Sony) си казва думата.

Зависи... Той като гледам е снимал само на Auto ако беше си поиграл с настройките, резултата би бил по-добър.

 

Пък и едва ли при такива обекти оптиката оказва огромно значение.

Напротив - оказва.

 

И накрая ето една снимка от приятелката ми, май съм я запалил и нея по макро :evil

 

Butterfly

Link to comment
Share on other sites

genecatcher тези снимки, които си постнал ти ли си ги правил? :confused

 

Защо, харесват ли ти? :D

 

Който си го може, си го може...

Link to comment
Share on other sites

genecatcher тези снимки, които си постнал ти ли си ги правил? :confused

Е кажи ти ли си ги правил?Просто на всички пише "Design by Biovision Studio Photography" и се чудя това студио твое ли е или?А и малко хора имат възможност да снимат някакво устройство за "копиране" на ДНК молекули.

 

Да, аз съм ги правил.

 

Влез в скромната ми галерия в deviantart и ще видиш останалите. Това ми е запазената марка. Имам лично графично студио (не е регистрирано, но общо взето под това име правя нещата си). Що се отнася до PCR устройството (струващо 8 000 лв.), имаме си едно такова в лабораторията по молекулярна биология в ПУ-то. Нека и то види малко бял свят. :D

Link to comment
Share on other sites

Като ги гледам тези снимки, си викам на акъла, добре че не взех такъв апарат.

 

Няма какво да говорим Carl Zeiss (на Sony) си казва думата.

 

Въобще не си прав :). Апарата е чудесен и смея да твърдя има доста повече настройки от твоя :). Естествено твоите 5.1 мегапискела са добро предимство, но май апарата ще си остане само с него, тъй като сензора е съвсем малко по-голям от този на А510, но разликата в мегапискелите е значима, което ще рече, че шума при теб е повече. При А510 размера е 1/2.5", което е добре за апарат от този клас, докато при теб е 1/2.4"... крайно малко за апарат от твоя клас. Другото нещо е, че А510 има и ISO 50 (минималното на твоя е 100), 4x оптичен зуум (при теб 3х), 9 точков AiAF... също така макрото може да се прави от 5 см, а не от 8 см както при теб :). Освен това има и ръчна настройка за баланса на бялото освен зададените 6. А510 има и по-голяма свобода за настройка на апературата (F2.6 - F5.5, срещу F3.5 - F4.2 при теб). Скороста на завтора е от 15 сек до 1/2000, а при теб от 30 сек до 1/1000, което прави логично и малко по-добрите снимки при слаба осветеност. А510 има и Continuous mode за 12 последователни снимки, самоснимачка с таймер и ръчни настройки... И два малки плюса за твоя е, че записва видео без ограничение (само от паметта) и дисплея има малко повече пискели :). Общо взето за апарат който струва два пъти повече от А510, нещата не говорят добре :). Така че не подценявай малкото бестселърче на Канон, тъй като все пак апарата си остава само средство, а свободата е дадена на нас и това, че JIS не е уцелил подходящите настройки не значи, че оптиката е зле. Всъщност на снимката с фенера се чудя как е постигнал добър фокус, защото слабото място на А510 са снимките при ниска осветеност. Още повече, че вероятно тогава той е нямал опора :). Дано всичко това не изглежда като нападка, а просто сравнение на качествата на апаратите.

Link to comment
Share on other sites

Въобще не си прав :). Апарата е чудесен и смея да твърдя има доста повече настройки от твоя :). Естествено твоите 5.1 мегапискела са добро предимство, но май апарата ще си остане само с него, тъй като сензора е съвсем малко по-голям от този на А510, но разликата в мегапискелите е значима, което ще рече, че шума при теб е повече. При А510 размера е 1/2.5", което е добре за апарат от този клас, докато при теб е 1/2.4"... крайно малко за апарат от твоя клас. Другото нещо е, че А510 има и ISO 50 (минималното на твоя е 100), 4x оптичен зуум (при теб 3х), 9 точков AiAF... също така макрото може да се прави от 5 см, а не от 8 см както при теб :). Освен това има и ръчна настройка за баланса на бялото освен зададените 6. А510 има и по-голяма свобода за настройка на апературата (F2.6 - F5.5, срещу F3.5 - F4.2 при теб). Скороста на завтора е от 15 сек до 1/2000, а при теб от 30 сек до 1/1000, което прави логично и малко по-добрите снимки при слаба осветеност. А510 има и Continuous mode за 12 последователни снимки, самоснимачка с таймер и ръчни настройки... И два малки плюса за твоя е, че записва видео без ограничение (само от паметта) и дисплея има малко повече пискели :). Общо взето за апарат който струва два пъти повече от А510, нещата не говорят добре :). Така че не подценявай малкото бестселърче на Канон, тъй като все пак апарата си остава само средство, а свободата е дадена на нас и това, че JIS не е уцелил подходящите настройки не значи, че оптиката е зле. Всъщност на снимката с фенера се чудя как е постигнал добър фокус, защото слабото място на А510 са снимките при ниска осветеност. Още повече, че вероятно тогава той е нямал опора :). Дано всичко това не изглежда като нападка, а просто сравнение на качествата на апаратите.

 

 

Добре личи, че познаваш и двата апарата много добре, но с някои разминавания: при сони F3.5 - F8, Continuous mode 16. По-малък сензор, значи че ще е необходима по-малка фокална дължина.

 

За да опознаеш по-добре f88, трябва да го имаш!

 

За да е 2 пъти по-скъп, значи има защо. Да знаеш, че не се обиждам :D

Link to comment
Share on other sites

Това F3.5 - F4.2 става дума при 3х зуум :). Както и 2.6 - 5.5 при 4х при А510. Иначе си е 2.6 - 8.0.

Иначе това което знам за Ф88 е малко - няколко препоръки, а останалото разгледах в сайт тодкато пише поста. Все пак говорим за основните характеристики и не мисля, че тук има значение дали ще имам апарата или ще ги прочета някъде. Забравих да спомена, че А510 има почти двойно повече режими на снимане и общо взето както и да го погледна нямам идея защо F88 е толкова скъп. Все пак важното е не аз, а ти да се радваш на покупката си ;). Все пак обаче и да не омаловажаваш на останалите ;). Иначе показаните снимки дотук са страхотни, продължавай в този дух. А ако искаш да продължим спора има си тема в хардуерния :P .

Link to comment
Share on other sites

1, 2 - това не е макро.

3, 4, 5 - защо по дяволите на тъмно?! (или аз нещо съм в грешка)

6 - гаден шум, изчисти (или JIS) го.

На мен пък много ми харесаха 2 и 6, от колкото доста останали до сега. Също и пеперудата на sMARTBomber. Наистина добро око. Не мисля, че е важно какво е качеството и различните недостатъци на картината, а по-скоро какво придава тя. Хубаво е че слагате цветя и такива работи, но става прекалено. Дайте малко разнообразие. Тук жени така или иначе почти няма в този форум. :) Съжалявам, че нямам и аз цифров апарат иначе ще видите Вие. ;)
Link to comment
Share on other sites

Това F3.5 - F4.2 става дума при 3х зуум :). Както и 2.6 - 5.5 при 4х при А510. Иначе си е 2.6 - 8.0.

Иначе това което знам за Ф88 е малко - няколко препоръки, а останалото разгледах в сайт тодкато пише поста. Все пак говорим за основните характеристики и не мисля, че тук има значение дали ще имам апарата или ще ги прочета някъде. Забравих да спомена, че А510 има почти двойно повече режими на снимане и общо взето както и да го погледна нямам идея защо F88 е толкова скъп. Все пак важното е не аз, а ти да се радваш на покупката си ;). Все пак обаче и да не омаловажаваш на останалите ;). Иначе показаните снимки дотук са страхотни, продължавай в този дух. А ако искаш да продължим спора има си тема в хардуерния  :P .

 

Няма да споря повече, а само искам да изтъкна едно важно предимство на Сони апаратите пред тези на Канон. Като говорим за щум на картината, ти спомена, че моят има по-голям. Не мога да се съглася и сега ще ти обясня защо.

 

В производството си на CCD чипове, Сони включва технологията Super HAD (Hole Accumulation Diode). Това означава, че сензора е покрит с микроскопични лещи, за всеки елемент (потенциална ямка) по отделно. HAD технологията при сони има за цел да постигне максимален коефициент на запълване (100%), който коефициент при конвенционалните CCD е от порядъка на 80-90. По този начин светлината се усвоява по-пълноценно и се елиминира попадането на светлина върху регистрите на изместване и не се възбуждат нежелани електрони. Това от своя страна намалява шума като цяло, а от друга пада необходимостта от високоскоростна пулпа.

 

 

Това е накракто отговора на въпроса защо Сони с по-ниски показатели е по-скъп от Канон.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е. Все пак аз говорих теоретично, защото на теория твоя би трябвало да вади по-голям шум. На последната снимка на JIS го има в огромно количество и нямам представа защо, тъй като апарата прави отлични снимки на открито. Но например модела А520, който се различава от А510 само по мегапикселите е около 150лв по-скъп, но сензора му е с еднаква големина, което ще рече, че вади повече шум и наистина е така като гледам снимките.

Link to comment
Share on other sites

Също и пеперудата на sMARTBomber. Наистина добро око.

Пеперудата си е моя!

Стига с този sMARTBomber само да ми обира лаврите :)

 

Е... вярно че е с неговия апарат, но все пак и задапаратното устройство има значение за една снимка, не мислите ли... ;)

 

Ето още 2 мои творения, но не толкова добри:

пак цвете ;) и ... цвете :)

Link to comment
Share on other sites

Хайде и аз да се разпиша с едни стари нещица. ей туканка Синьото цвете и котето са със Samsung Digimax 370 останалите са със Sony DSC-F707 /най-добрата 'сапунерка' за макро според мен/, последната снимка е правена в 11 ч. вечерта на морето, без допълнителна обработка, светочувствителният обектив и 20-те секунди експонация си казаха думата ;-)

Link to comment
Share on other sites

мн се извинявам за тъпия въпрос ама моя фотоапарат KodaK DX6340 има някои настройки които много не ги разбирам... значи главните 3 са - aperatura, shutter speed, exposure compensation...

 

както видях по-нагоре някои е писал за апературата ама нещо не го схващам...

за shutter speed го разбрах, защото то е близко до ума :)

exposure compensation - нещо е свързано със светлината ама не знам точно (варира от +2 до -2)

 

EDIT: HemophiliacInMe 10x защото брат ми не ми донесе книжката към фотоапарата и даже и софтуер нямам ама то за XP не е нужно

Link to comment
Share on other sites

 

Малко са преекспонирани!

 

Я ми кажи какво знаеш за ACD Systems Digital Imaging. Нали щяхме да правим фотография. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...