Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

Colin,

 

харесвам работите ти, но има някои моменти, които будят недоумение в мен - не разбирам защо си блурнал дясното око на момичето от първата снимка и защо си отрязал така лицето й. На втория кадър защо си оставил грубата текстура под краката? Също така мисля, че можеше да пипнеш малките черни точици около горната част на краката.

Не го приемай като заяждане, защото не е. Просто ми е интересно какво те е водило, за да го направиш по този начин.

На първата снимка не съм го блърнал, просто е извън фокуса. Двете очи не са в една равнина и за това само едното е на фокус. Не е случайно, търсех този ефект за да се разчупи малко кадъра. А на втората снимка пробвах да направя тази грубата текстура мека и преливаща, но така ми хареса повече. А тези точици са резултат на jpeg компресията или намалянето на резолюцията на кадъра. Не ги бях забелязъл, на оригиналния кадър ги няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply
не разбирам защо си блурнал дясното око на момичето от първата снимка

 

Надали го е направил нарочно. Като гледам откъде е снимано ако обектива е с по-рязка граница на фокуса става точно така. Според мен така е по-интересно, но всеки си има вкус. Но при всички положения мисля че при такова разстояние ще му е доста трудно и 2те очи да са фокусирани :)

 

 

На втория кадър защо си оставил грубата текстура под краката? Също така мисля, че можеше да пипнеш малките черни точици около горната част на краката.

 

Аз пък не мога да разбера за каква текстура говориш... обаче краката смятам че са доста хубави... може би те ме разсейват :P

Link to comment
Share on other sites

Както каза, всеки си има вкус.

а Colin мисля, че каза мнението си.

Ти говорител ли му се явяваш?

 

Бях го написал когато видях че и той е казал същото. Просто е "common sense" това с разфокусирането на окото. Ти пък какво го прие толкова лично :)

 

Дай другата седмица да изпълним заканата от другата тема и да пием едно кафе/бира/whatever някъде за да отмием горчивия вкус тъй да се каже :) Т.е. с Tedy, този, онзи... Дядо ти мраз все пак може да е стар и заядлив на моменти, но не е чак толкова неприятен, колкото вероятно мислеш :P

Link to comment
Share on other sites

Баси!

 

Бива ли такива неща?

 

Не те ли е срам да ме обезсилваш така :)

 

Извинявай, че реагирах така :blush:

Кажи: "жени" и стига толкова :lol:

А за онова от другата тема... Тебе ли чакахме? :)

 

 

 

Много оффтопик стана. Затова пускам една снимчица от преди година може би.

Тия багери не мога да спра да ги снимам. Някой трябва да ме вързва, когато багер ми се изпречи на пътя. При мен май на патология отива :lol:

 

 

 

 

 

 

funkxt6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Баси!

 

Бива ли такива неща?

 

Не те ли е срам да ме обезсилваш така :)

Това "да" ли беше? :bgrin:

Много оффтопик стана. Затова пускам една снимчица от преди година може би.

Тия багери не мога да спра да ги снимам. Някой трябва да ме вързва, когато багер ми се изпречи на пътя. При мен май на патология отива :lol:

Пфу, опитах се да позная какво е това на снимката, и убий ме, докато не прочетох какво е, нямаше да се сетя. На какво ли не го оприличавах, като най-добре ми седеше човешка ръка, облечена в риза и сако, като дланта е заменена с някакъв накрайник от прахосмукачка.. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Няма такава тема , за репортери тук ... ето една снимка от мен .

Не знам какво гореше , но беше в посока летище Крумово/Пловдив както искате го наричайте .

Вече го изгасиха .

0e9ab1adcf37e0f512c7a32e4874a498.jpg

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Няма такава тема , за репортери тук ... ето една снимка от мен .

Не знам какво гореше , но беше в посока летище Крумово/Пловдив както искате го наричайте .

Вече го изгасиха .

0e9ab1adcf37e0f512c7a32e4874a498.jpg

:laughing:

Аз да кажа, че това се виждаше чак от нас, пушекът беше доста гъст и кафеникав и се издигаше на голяма височина, в последствие след няколко часа по причини независещи от пушека вече бяхме в Крумово на разходка, на връщане забелязах от едни нива да се стели пушек, който може да е бил въпросният по-горе на снимката.

 

 

Баси!

 

Бива ли такива неща?

 

Не те ли е срам да ме обезсилваш така :)

 

Извинявай, че реагирах така :blush:

Кажи: "жени" и стига толкова :lol:

А за онова от другата тема... Тебе ли чакахме? :)

Много оффтопик стана. Затова пускам една снимчица от преди година може би.

Тия багери не мога да спра да ги снимам. Някой трябва да ме вързва, когато багер ми се изпречи на пътя. При мен май на патология отива :lol:

funkxt6.jpg

 

 

Ето как изглеждаше този багер отпред

006972705.jpg

Link to comment
Share on other sites

VeGor, снимката е страшна, поздравления!

Link to comment
Share on other sites

Аз да кажа, че това се виждаше чак от нас, пушекът беше доста гъст и кафеникав и се издигаше на голяма височина, в последствие след няколко часа по причини независещи от пушека вече бяхме в Крумово на разходка, на връщане забелязах от едни нива да се стели пушек, който може да е бил въпросният по-горе на снимката.

Не знам какъв беше и дали изобщо е същият , но това е смешно , опасно също така , да палят ниви до летищата , а от нива такъв пушек не съм виждал ... сигурно нещо друго се е запалило покрай него вече за да се вижда такъв .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ейййй много жега тук в града .... снощи беше 8 градуса от където се връщам. Спах като къпан .... на палатка. Ето една стара снимчица и от мен .... "Там където първи прокарваме пътеки"

picture2404gc7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
С какъв апарат е снимано това?

nikon d200, първите три с 50мм ф/1,4, последната с 70-210мм ф/4-5,6

 

ето още малко от мен:

 

1

shade_by_legop4o.jpg

 

2

shirts_by_legop4o.jpg

 

3

shirts_pt__2_by_legop4o.jpg

 

4

u_can__t_touch_this_by_legop4o.jpg

 

5

playing_with_lights_by_legop4o.jpg

 

6

playing_with_lights_2_by_legop4o.jpg

 

(сори за водните знаци, моделът настоя за тях, 1, 5 и 6 вместо това ги намалих )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...