Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply
Izglejda kato narisuvana. S kakvo si q snimal?

 

HDR е, ама е прецакал долу сградите :) Много са светли.

 

VeGor - тая панорама е яка ама HDR-а отгоре си го омазал.

Link to comment
Share on other sites

HDR е, ама е прецакал долу сградите :) Много са светли.

 

VeGor - тая панорама е яка ама HDR-а отгоре си го омазал.

 

Кат за първо става.

 

А така?

 

2410183255_e17bf4902d_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кат за първо става.

 

А така?

 

Има една опциика, дето се маха, за да няма такива ореоли около обектите.

Иначе ме кефи детайла от втория етаж на сградата до долу. Луда работа.

Link to comment
Share on other sites

WOW, VeGor, направо ме размаза. Утре ще пробвам и аз нещо подобно ако ми остане време. Аз верно съм лаик в тая област и много неща не знам обаче това което видях много ми хареса! Айде ако успея да докарам нещо тези дни ще кача да си кажете мнението

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Първо ще ви посъветвам да попрочетете малко за HDR и после да

се хвърляте да снимате, защото има доста пипкави нещица за дооглеждане.

Ясно е, че всеки си има вкус, но тъй като аз снимам доста интериори на хотели,

мога да ви кажа, че HDR събрано с файлове по-малко от 5 на брой, не дава

толкова добри резултати... Подхващайки се да се занимавате с неща като микроконтраст

и пикове на белите точки, работата става доста сериозна. Ест. всеки си има мнение... Ето ви малко от моите публикувани неща:

 

Рекламни материали на х-л "Санкт Петербург"

badzhakov_hotels-7.jpg

 

badzhakov_hotels-8.jpg

 

badzhakov_hotels-9.jpg

 

badzhakov_hotels-10.jpg

 

badzhakov_hotels-14.jpg

 

badzhakov_hotels-15.jpg

 

Рекламни материали на х-л Палас, Слънчев Ден - Средната панорама е единствената заснета досега 180 градусова такава в този хотел и е сглобявана от 50 кадъра преди да мине HDR обработка; лявата отдолу е събрана от 12 кадъра преди да мине HDR обработка

 

badzhakov_hotels-18.jpg

 

Имам и още доста хотелски реклами заснети чрез HDR обработка, но сега в 4 сутринта не ми се рови изобщо да търся... Ще ви покажа и новите реклами на Planet Club, които също са обработени с HDR, събирани средно от 6 кадъра на една композиция...

 

Лека нощ и дерзайте!

Link to comment
Share on other sites

Много голям тоя ореол около пердетата и телескопа на първата снимка. Втората с вилиците най-много ми харесва от всичките.

Link to comment
Share on other sites

Много голям тоя ореол около пердетата и телескопа на първата снимка. Втората с вилиците най-много ми харесва от всичките.

 

Аз не го виждам тоя ореол и всичките ме кефят, но като че ли тази с часовника най-много, обаче при такива рекламни материали който и да отиде в хотела очаквайки да види същото и всичко да му е на това ниво ще остане жестоко разочаворан :)

Link to comment
Share on other sites

w00x - прав си за ореола, знам го това, но иди разправяй на Гергов кое как трябва да седи...

 

djadomraz - плаща ми се много, за да създавам илюзии, сещаш ли се. Това дали ми харесва или не, е съвсем друг въпрос. Това е най-разработената технология за този тип фотография, но винаги от фотографа зависи дали ще премине границата на графичното/нереалното и фотореализма.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz - плаща ми се много, за да създавам илюзии, сещаш ли се. Това дали ми харесва или не, е съвсем друг въпрос. Това е най-разработената технология за този тип фотография, но винаги от фотографа зависи дали ще премине границата на графичното/нереалното и фотореализма.

 

Мисълта ми беше че това което си снимал е далече по-красиво от реалността :) Много ми харесаха снимките... обаче поставяйки се на мястото на клиент гледал тази брошура и после посетил въпросното място което на живо не изглежда и на половина толкова добре щях да си тръгна разочарован...

 

Много ме кефи HDR-a и мисля скоро да си поиграя малко но така и не ми е останало време напоследък а още проекти се задават и май и на море няма да се ходи тази година....

Link to comment
Share on other sites

djadomraz - Честно да ти кажа, аз от 8 години официално не съм ходил на море (почивка имам предвид), поради тези същите причини с бачкането (не че се оплаквам :-) )... Предстои ми скоро заминаване за Япония, а после за Щатите, та съвсем ще се размина с морето...

 

HDR е прекрасна технология, но в повечето случаи клиентът иска да получи нереалното, точно заради това, че никога няма да може да го постигне на практика.

След като излязат от печат снимките на Planet Club - Пловдив, ще ги кача тук за да ги видите... Обзалагам се, че никой от вас няма да познае заведението !!! Да не говорим какви бяха коментарите на собствениците... Но като ви ги покажа, сами ще прецените...

Link to comment
Share on other sites

Аз Planeta не съм ходил, а ако собствениците са същите като посетителите, не съм сигурен дали мнението им за качествена фотография са миродавни.

 

Но все пак те дават парите.

 

Бас хващам, че ако аз плащах, снимките щяха да изглеждат различно :)

Link to comment
Share on other sites

Аз Planeta не съм ходил, а ако собствениците са същите като посетителите, не съм сигурен дали мнението им за качествена фотография са миродавни.

 

Но все пак те дават парите.

 

Бас хващам, че ако аз плащах, снимките щяха да изглеждат различно :)

 

Пряко идеята ми да не се хваля, но малко хора в Пловдив могат да се похвалят с такива интериори каквито имам заснети аз. Тези дни приключват печатниците с материалите и ще покажа черно на бяло кое и как. Ако ти плащаше, нямаше да са по-различни снимките, и ще видиш защо... Скоро.

 

Поздрави!

 

ПП. w00x, не бъркай моля те, Planeta Painer с Planet Club, че едното няма нищо общо с другото.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че не бъркам Planeta Payner (която не работи от няколко месеца) с Planeta Club. Казвам ти, че разбиранията ми за качествен и запомнящ се интериор не са като тези на собствениците на Planeta Club. Снимките на такъв, предполагам, че също не са като за мойте разбирания.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Colin,

 

харесвам работите ти, но има някои моменти, които будят недоумение в мен - не разбирам защо си блурнал дясното око на момичето от първата снимка и защо си отрязал така лицето й. На втория кадър защо си оставил грубата текстура под краката? Също така мисля, че можеше да пипнеш малките черни точици около горната част на краката.

Не го приемай като заяждане, защото не е. Просто ми е интересно какво те е водило, за да го направиш по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...