Jump to content
BulForum.com

Какво може да ви накара да обърнете гръб


Recommended Posts

@The`ScorpioN - съгласен съм на 100% с твоя пост. Тъжна работа е покрай тия MMORPG .. даже някъде някой беше написал - "аз това няма да го играя тъй като ще се наложи да посветя всяка секунда свободно време."

 

Никога не съм харесвал Blizzard но трябва да призная че успяха да измислят начин да спечелят от игра... много показателен е факта че куп българи успяха да развържат кесиите си за World of Warcraft - затова аз си продължавам с DooM и Quake da ми е мирна главата ;)

 

Аз също съм на мнение че нямам повече от 2-ма истински приятели така че съм готов да оспоря мнението на всеки които смята че има много. Хора които дружат с мен само за да ме консумират.. но когато на мен ми трябва нещо. ги няма никакви - това е доста добър критерии за отсяване ;)

 

И още нещо: имах един приятел с които в продължение на една година бяхме супер близки.. излизахме в една компания.. пихме като моряци ...

след това през лятото се качихме на вилата на един приятел .. тоест поживяхме малко.. смениха се условията (в компанията сме на друг тип хора.. също) при което всичко завърши доста зле и от тогава не се разбираме така както преди.. е пак пием от време на време но не е същото :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Предателство и засягане на достойнството.Понякога и на честта ми.

Link to comment
Share on other sites

... не се разбираме така както преди.. е пак пием от време на време но не е същото  :D

 

А би ли помогнал на този *истински* добър приятел, в момент, когато той има нужда, а на теб ти коства немалки усилия помощта?

 

...истина е, че понякога хората просто се отчуждават, но под истински приятел разбирам такъв, който дори и след отчуждаване би подал едната си ръка на падащия, дори и да остане да виси само на другата си ръка...

 

като чета постовете, май имам изкривена представа за "приятелството"... повечето от хората, които са писали, явно не държат особено на него...

Link to comment
Share on other sites

Vsi4ko bih prostila,osven predatelstvoto i lujata...I poneje sum gi izpitala na svoi grub ot "nai-dobrite" si priqtelki,ve4e predpo4itam priqtelkata ot mujki rod-pri mujete ne6tata sa po-prosti4ki i po-4etsni....... jenite ponqkoga mogat da budat dolni zavistlivi ku4ki("Mean Girls") :angry1

Link to comment
Share on other sites

А би ли помогнал на  този *истински* добър приятел, в момент, когато той има нужда, а на теб ти коства немалки усилия помощта?

Стига да ми е по силите, защо не? Пък и лошите неща се забравят най-бързо. :)

Link to comment
Share on other sites

Vsi4ko bih prostila,osven predatelstvoto i lujata...I poneje sum gi izpitala na svoi grub ot "nai-dobrite" si priqtelki,ve4e predpo4itam priqtelkata ot mujki rod-pri mujete ne6tata sa po-prosti4ki i po-4etsni....... jenite ponqkoga mogat da budat dolni zavistlivi ku4ki("Mean Girls") :angry1

 

Само от добър приятел се става добър предател ( от филма "Вчера" ). Иначе аз никога не бих предал или излъгал приятел на който много държа ( особено от женски пол :love ). Но ако някой предаде мен. първо има отмъщение и след тва обръщане на гръб. :pirate :pirate

Link to comment
Share on other sites

...................jenite ponqkoga mogat da budat dolni zavistlivi ku4ki("Mean Girls") :angry1

не само понякога, то тва си е вторичен полов белег :D

 

аз пък никога не обръщам гръб - напротив. насочвам цялото си внимание и агресия към провинилия се субект, така че повече грешката да не се повтори. ако оцелее му се прощава, ако не - много му здраве.

Link to comment
Share on other sites

За добавка - има ли смисъл да се занимаваш с твой приятел, да се опитваш да му помогнеш, когато самия той не иска да си помогне? И за какво да си хабя усилията, да му се дразня на изцепките, да се случва да се чувствам неудобно в негова компания пред другите хора и въпреки всичките ми усилия да направя нещо за него - той несъзнателно ми плюе, сере на 'труда'?

Според мен смисъл няма! Освен това този човек не е в пълния смисъл на думата приятел...

Link to comment
Share on other sites

За добавка - има ли смисъл да се занимаваш с твой приятел, да се опитваш да му помогнеш, когато самия той не иска да си помогне? И за какво да си хабя усилията, да му се дразня на изцепките, да се случва да се чувствам неудобно в негова компания пред другите хора и въпреки всичките ми усилия да направя нещо за него - той несъзнателно ми плюе, сере на 'труда'?

Според мен смисъл няма! Освен това този човек не е в пълния смисъл на думата приятел...

a как е тва да го правиш и понасяш в продължение на 2 години :sayjin

краят естествено е ясен ;)

Link to comment
Share on other sites

аз пък никога не обръщам гръб - напротив. насочвам цялото си внимание и агресия към провинилия се субект, така че повече грешката да не се повтори. ако оцелее му се прощава, ако не - много му здраве.

 

Т'ва са много висши християнски добродетели които аз нямам ... не само аз ... не мога да насоча всичкото ми внимание към някой който ми се е извисил в очите и изведнъж тотално се сгромолясва защото разочарованието ще ме обземе на първо място.

Link to comment
Share on other sites

не само понякога, то тва си е вторичен полов белег :D

 

аз пък никога не обръщам гръб - напротив. насочвам цялото си внимание и агресия към провинилия се субект, така че повече грешката да не се повтори. ако оцелее му се прощава, ако не - много му здраве.

Е това е приказка. За мен приятел е човек на когото мога да разчитам във всеки един момент, за каквото и да става въпрос. Ако той е точен - и аз съм точен, ако не - да хваща гората. Рядко опирам до помощта на приятелите си, но когато това стане очаквам да направят това, което се изисква от тях.

 

Проверката е висша форма на доверие. Веднъж спечеленото доверие, трябва да се проверява, за да няма излишни конфликти в последствие. По този начин без да си кривя душата си подбирам обкръжението. Малко хора го осъзнават това и за тях приятел е човек с когото могат да разпуснат, да споделят и прочие.

 

А за жените и доверието, то е ясно, който се е опарил - знае.

 

Но, каквото и да става, никога няма да обърна гръб на провинил се приятел, когато има нужда от мен. Ще му помогна и след това ще го зарежа.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам, че хората все повече са се увълчили напоследък. Много злоба, много агресия!! Истинското приятелство все повече се превръща в рядък социален феномен. Поради тази причина е много важно да показваме по-често на верните си приятели, че държим на тях, а те, от своя страна, ако са достойни за уважение, ще отговарят със същата лоялност!!!

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам, че хората все повече са се увълчили напоследък. Много злоба, много агресия!! Истинското приятелство все повече се превръща в рядък социален феномен. Поради тази причина е много важно да показваме по-често на верните си приятели, че държим на тях, а те, от своя страна, ако са достойни за уважение, ще отговарят със същата лоялност!!!

Или ще ти го :hump: , което може да има и доста лоши последици :bgrin: :devil

Link to comment
Share on other sites

Или ще ти го :hump: , което може да има и доста лоши последици  :bgrin:  :devil

Има и такава възможност и тогава прав им път!!!!! По живо по здраво. Явно не са били толкова истински, колкото съм ги мислел! Няма гаранция!
Link to comment
Share on other sites

Има и такава възможност и тогава прав им път!!!!! По живо по здраво. Явно не са били толкова истински, колкото съм ги мислел! Няма гаранция!

абе и аз съм пацифист, но все пак според мен щом са ти приятели заслужават първо един хубав "бой" и ако не се оправят, тогава: "пътя, чантичката и ..... за хляб!"

Link to comment
Share on other sites

Никога няма да обърна гръб на приятел,какъвто и да е.Все ще помагам,ако ще с малко.....е това ми е лошото на мен.Ама пък ако наистина ми е истински приятел,не знам кой какво е казал в темата,мисля че не би направил нещо,за да развали приятелството и доверието.А ако случайно го направи,мога да си му го върна стократно :devil ,а после пак да съм ейнджъл :rolleyes:

Моите приятели рулз!!!!!!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Останали са ми само приятели с които не си обръщаме гръб ;)

(в момента наистина като пишех това леко ме заболя гърба :woot )

Link to comment
Share on other sites

дефинирайте понятието 'истински приятел'.

 

и ще се окаже,че нямате такива.

 

Не бих казал , че е така . Както и да го дефинирам , винаги имам 'истински' приятели . А и аз съм на принципа , че човек не може да е перфектен и малките грешки трябва да се прощават . И да допълня . На истински приятел гръб не бих обърнал . Имало е случаи да се поскарам с някой от приятелите , за които смятам , че са 'истински' за мен , но винаги е било за максимум седмица , после всичко си идва на мястото .

Link to comment
Share on other sites

:D

дефинирайте понятието 'истински приятел'.

 

и ще се окаже,че нямате такива.

Има истински приятели , ама са много малко , това са тези приятели , които не гледат само да те използват , а и те дават за тебе. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Останали са ми само приятели с които не си обръщаме гръб  ;)

(в момента наистина като пишех това леко ме заболя гърба  :woot  )

 

Да не си обърнал гръб на някой пристел и той случайно да се е възползвал ;)

 

Истински приятел е този на който винаги можеш да разчиташ,на който ще простиш и малки обиди а също така и човек на който уважаваш мнението му и винаги можеш да очакваш съвет от него :)

Link to comment
Share on other sites

добре, че са последните постове, щото тамън бях решил, че никой не разбира за какво иде реч, освен един-двама

Link to comment
Share on other sites

Снощи се почувствах мнгоо шибано, защото видях един приятел (за който бях споменал по-горе, зарибения по l2) и видях, че е изпаднал в доста дълбока дупка... шибаното е, че не го бях подкрепил в такъв момент... замислям се Аз на него какъв приятел съм му :angry:

Link to comment
Share on other sites

Въпрос: Какво може да ви накара да обърнете по гръб един истински приятел ?

Отговор: Ако ми се наведе.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...