Jump to content
BulForum.com

Какво може да ви накара да обърнете гръб


Recommended Posts

абе и аз съм пацифист, но все пак според мен щом са ти приятели заслужават първо един хубав "бой" и ако не се оправят,  тогава: "пътя, чантичката и ..... за хляб!"

Веднъж се бих с най-добрия си приятел....все още съжалявам за това! Но истината е, че беше за някаква глупост!! Ако беше за нещо по-сериозно, сигурно наистина щяхме да идем "за хляб" и двамата, но в различни магазини!!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
дефинирайте понятието 'истински приятел'.

 

и ще се окаже,че нямате такива.

И според мен няма истински приятели. Има хора с които си прекарваш добре времето. По-нататък не очаквай нищо повече. Истински приятел може да ти бъде някой който според думите на обществото е "балък". Този който не гледа да угажда на себе си, а на теб. А такива са много малко. И понеже аз не обичам тези които се опиват да ми угаждат, явно и аз съм балък. Който не е такъв, значи не е истински приятел. Истински приятели има само в пубертета. Който го мине, започва да мисли малко или много за себе си, а не за другите. Но това трябва да се приеме с годините. И аз вече незнам какво може да ме накара да обърна гръб на на приятел. Въпреки че доста често с приятелите ми спорим за нещо (особено на по чашка) все още сме си приятели. Но истински няма. Това което ни обединява е може би самотата. Защото ако всеки си хване пътя какво ще прави. Един няма да излиза навън, друг пък ще си пие самичък с баща му, трети ще си прави мохабети с колегите само до като е на работа и т.н. А когато се съберем всички е много по-интересно. И всъщност извода е че аз не бих обърнал гръб на нито един приятел ако ми се пише такъв. Щом е направил нещо заради което да се скараме значи е имало причина. Предпочитам да се скараме и да си изясним нещата, от колкото всеки да си мълчи и да се прави че не е забелязал.

 

П.П. Не ми обръщайте много внимание. На 3 водки и 2 бири съм така че не се хващайте много. Въпреки че като пия и казвам повече истини от колкото трябва.

Link to comment
Share on other sites

Веднъж се бих с най-добрия си приятел....все още съжалявам за това! Но истината е, че беше за някаква глупост!! Ако беше за нещо по-сериозно, сигурно наистина щяхме да идем "за хляб" и двамата, но в различни магазини!!

кавичките на "бой" съм ги сложил неслучайно......

Link to comment
Share on other sites

Има едно момиче, което смятах за най-добрата си приятелка преди време, което беше привързано също приятелски към мен... Но един ден реших да и споделя нещо, което ужасно терзаеше душата ми, тя беше единствения човек на когото го споделях, а на нея и се видя адски смешно и безкрайно нетактично и грубо се изсмя в мига, в който аз щях да заплача... Тогава осъзнах, че тя не е достатъчно зряла, за да ми бъде приятелка, опитах се да прощавам всички грешки, които правеше, които до този миг не бях забелязвала, но... Просто се отдръпнах и, макар че останах сама, не възстанових предишните си взаимоотношения с нея.

Сега не знам на какво точно бих обърнала гръб, не мога да кажа: "лицемерие, предателство за материални облаги", защото истинските ми приятели не са такива, а аз ги познавам достатъчно добре. Не бих обърнала гръб и за предателство спрямо мен, в което е замесен общ обект на любов, защото аз вече съм извършвала такова предателство и са ми прощавали... Затова ще кажа, че, МОЖЕ БИ, няма нещо, заради което да зарежа своите истински приятели.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз имам едно мноо лошо качество и това е че ако се скарам с някои то това ще продължи 2-3 дена(максимум седмица).Естествено и аз си имам истински приятели, но към тях не спадат тези, които се правят на голяма работа(демек вижте кои сам аз) и тези които лъжат(но не за дребни работи а за нещо сериозно).Много мразя лицемерието!!!!Но както ви казах всичко се оправя за максимум седмица. :punk

 

 

YO

Link to comment
Share on other sites

@dakela1 според мен тва за седмица - две е глупава работа ... ако е за нещо сериозно и то наистина ... без прошка освен ако не ти е наистина добър приятел, а не излизали сте 10 пъти и вече огромната любов ...

Link to comment
Share on other sites

Да обърна гръб на най-добрите си приятели би ме накарало нещо от рода на:

1.Най-добрия ми приятел да преспи с гаджето ми и след това да си прави пас за това и аз да разбера от 3-ти човек.

2.Да ме предаде в някъква умишлено в някъква жизнено важна за мен ситуация.

3.И може би ако ме излъже за нещо голямо или да ме измами с пари или нещо такова.

В едно приятелство е много важно да има взаймно доверие.Двамата приятели трябва да са като упора един за друг и винаги да знаят че мога да разчитат един на друг за каквото и да било.

Link to comment
Share on other sites

Да обърна гръб на най-добрите си приятели би ме накарало нещо от рода на:

1.Най-добрия ми приятел да преспи с гаджето ми и след това да си прави пас за това и аз да разбера от 3-ти човек.

2.Да ме предаде в някъква умишлено в някъква жизнено важна за мен ситуация.

3.И може би ако ме излъже за нещо голямо или да ме измами с пари или нещо такова.

Ще коментирам твоето изказване с моята гледна точка:

1. Кат гаджето ми е толкова тъпа пу*ка да са спасява ... и двамата ке идът ритници по главата.

2.С второто съм много съгласен

3. (ся се обажда евреина в мен ;) ) Ако ма излъже за пари повече да ни ма търси ни ма е познавал и т.н. (говорим за много пари а не за некви стотинки тва е допустимо).

Link to comment
Share on other sites

Ще коментирам твоето изказване с моята гледна точка:

1. Кат гаджето ми е толкова тъпа пу*ка да са спасява ... и двамата ке идът ритници по главата.

2.С второто съм много съгласен

3. (ся се обажда евреина в мен ;) ) Ако ма излъже за пари повече да ни ма търси ни ма е познавал и т.н. (говорим за много пари а не за некви стотинки тва е допустимо).

 

Как си изнаех че точно ти ще изкоментираш нещо подобно... :)

Link to comment
Share on other sites

Тц бе! Не обръщайте гръб на приятелите си!Всек има нужда от дружка.... :love Ама ако е кофти случай,поне си му го върнете :devil Пък тогава каквото щете обръщайте :) :D А....това прозвуча грубо.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

за сега само един ИСТИНСКИ съм губил

не зашото аз му обърнах груб а защото той обърна гръб на нас

от 3 годишен сме се същите бушмени и тоя беше единствения помислил си че без сички нас ще му е по добре (бяха му забранили да си играе с нас преди тва :D )

 

еми нз дали му е по добре но не ми и пука (коит се цепи от колектива колектива му го нацепва)

 

има и нещо като случея който спомена Скорпиона в началото (...)

Link to comment
Share on other sites

Трудно може да ме накара нещо да обърна гръб на 'истински' приятел :blink: . Може би най-много ме изнервя предателството, лицемерието. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

добре де те истинските приятели не стават за 1 седмица

преди да почустваш даден човек такъв

може би требе да имаш по ясна представа за характера му

та някои лицемерен тип например как щи стане верен приятел :confused

 

изнервя
:confused :confused :confused ?!?
Link to comment
Share on other sites

Абе вие луди ли сте да обръщате гръб на приятелите си. Та това е идеален случай да ви забият нож в него.

Link to comment
Share on other sites

Aquila ако някой е решил да ти направи мръсно нищо не му пречи да ти забие ножа в гърдите ... най-доброто решение според мен е да се внимава повечко с хората които наричаме свои приятели независимо колко добре си мислим че ги познаваме :)))

Link to comment
Share on other sites

Абе вие луди ли сте да обръщате гръб на приятелите си. Та това е идеален случай да ви забият нож в него.

За това не се доверявай напълно на никого !!!

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че се намесвам с OffTopic, ама Гудо, ако малко не се замислиш, някой ден ще умреш абсолютно сам, така, както установяваш, че си прекарал целия си живот, независимо от колко хора си заобиколен, независимо на колко хора си правил смях...

Link to comment
Share on other sites

Истинското приятелство е като любовта, всичко е ok ако уважението и обичта един към друг е взаимна, а не единия да търси само изгодата от въпросното "приятелство", а другия да си мисли, че има много приятели ... По добре да имаш 1 истински приятел, отколкото 10 правещи се на такива ;)

 

А що се отнася до въпроса "какво може да ме накара да обърна гръб на приятел" съм много затруднен да преценя ... свикнал съм да прощавам приятелските грешки и до сега ако съм загубил приятел то е било защото по една или друга причина сме оставали на хиляди километри един от друг и най-често това води до загубата на истинските приятелски взаимоотношения и след години като се видим усещам, че нещата вече не са същите както преди...

Link to comment
Share on other sites

ако малко не се замислиш, някой ден ще умреш абсолютно сам, така, както установяваш, че си прекарал целия си живот, независимо от колко хора си заобиколен, независимо на колко хора си правил смях...

Гарантирам ти, че когато тръгнеш да умираш ще ти е все едно дали си сам или не.

Link to comment
Share on other sites

Не съди за другите от своята гледна точка. Рискуваш да сгрешиш :]

 

Може да съм нещо дефектен, незнам....

Link to comment
Share on other sites

Някои в темата не разграничават приятел от познат. Разликата ще я открият в най-неподходящия момент, някой ден. Докато израства човек от детството си, до настоящето има много приятели. По време на тези години всеки кривва в различна посока, едни към лоши неща, други към глупави, трети остават с тебе. През ситото на времето се отсяват отсяват, и все по-малко приятели остават. Запознаваш се с нови хора след време, с някои ставаш приятел, с други оставаш само познат, идва пак ситото...И тн и тн. Аз се радвам че от моето детство са ми останали 2 най-добри приятели, на които мога да разчитам за всичко, рядко има такива хора които могат да се похвалят с толкова старо приятелство (от предуилищна възраст). Не пренебрегвам и сегашните си добри приятели, които се броят на пръстите на 1-та ръка на стругар.

Какво може да ме накара да бия шута на някой "приятел"- двуличието, прекомерната простотия, постоянни глупави разговори (за жени, коли, компютри), мразя еднообразните хора с които колкото пъти си излязал, толкова пъти са ти повторили една и съща простотия, и продължават да я тъпчат.

Link to comment
Share on other sites

Tuka nqma principno opredelenie za priqtel, hora... Wseki o4akwa powe4e ili po-malko ot poznatite si i kogato 4oweka ti se wpiswa w predstawite za priqtel, demek(ot korena na dumata) ti e priqtno s nego, go nari4a6 takyw... Az li4no ne wijdam smisyl ot syweti kato "wnimawaite kogo nari4ate priqtel", naj-prosto za6toto ocelqwaneto ti ne zavisi ot nego(estestweno moje i da zavisi, no az izbqgwam toq slu4ai we4e) i drugoto do koeto wodqt tiq syweti e, 4e prawite iziskwaniqta na horata nqkak prekaleno zawi6eni... A ako izleze6 da piine6 s nqkoi poznat i mu kaje6 towa, koeto misli6 za priqtelstwoto wi i 4e wie ne ste "istinski" priqteli? Golemi mutacii e pretypqla taq duma "priqtel"...

I po temata:ne predawam umi6leno :P horata, samo ot edin 4owek sym se otkazyl, za6toto widqh 4e na nego ne moga i za nai-malkoto ne6to da mu imam dowerie(osobeno togawa, kogato malkoto ne6to e stanalo wajno)

 

Syjalqwam za pisaneto mi no w momenta nqma kwo da prawq i sym zabrawil da si krakna flextype-a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Абе според мен човек трябва да си подбира приятелите с които иска да има по близки заимотношения мн внимателно за да не се получават БОЛЕЗНЕНИ ПРЕДАТЕЛСТВА. Общо взето за мен лично ми трябва малко време да разбера с кои мога да бъдя приятел, повече от приятел(само с жени) и с кои мога да бъдя приятел до гроб. Човек може да има и един приятел ама истински. не е нужно да си прител с всички дори не е препорачително. Сега по темата: може би бих простил всичко ако го чуствам близък. не съм сигурен кои го е казал но мисля че има мн истина в това. ЧОВЕШКО Е ДА СЕ ГРЕШИ, НО ДА СЕ ПРОЩАВА Е ВЕЛИКО. Не го цитирам дословно а както аз го разбирам. Мисля че това са думи на Исус

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...