Jump to content
BulForum.com

Какво може да ви накара да обърнете гръб


Recommended Posts

Аз доста съм мислил по въпроса и не мога да се сетя за нещо, което би ме накарало да загърбя истинските си приятели... а вие?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Умишлено Предателство.

 

Затова вече нямам приятели, а само дружки.

Link to comment
Share on other sites

Aми... От хората съм, които рядко губят приятелите си, в повечето случаи се получава абсолютно обсебване, просто обожавам личностите, които наричам свои приятели... И се раздавам безусловно.

Понякога съм ужасен индивидуалист, който трудно признава зависимостта си към другите - оттук идва и печалната ми слава на мизантроп :D

alphaosiris.gif

Link to comment
Share on other sites

Предателство заради кола, пари и т.н.

Ако някой го направи, значи не е бил истински приятел, въпреки че всеки може да се изкуши от материалното. ;)

Link to comment
Share on other sites

Предателство заради кола, пари и т.н.

Ако някой го направи, значи не е бил истински приятел, въпреки че всеки може да се изкуши от материалното. ;)

 

симбата, мислиш ли, че един приятел е по-маловажен от "кола, пари и т.н.", взети заедно? щото ако е така, явно не си имал истински приятели :)

Link to comment
Share on other sites

"От най-добрите приятели стават най-качествените предатели" ... някой сигурно веднага ще изреве, че не е вярно ... е за мен е вярно !!! ... рано или касно става нещо и ти трябва да обърнеш страницата и да загърбиш едно приятелство.

Понякога зареди тяхно предателство, намеса в личния ти живот, интриги, различни интереси, които не ни позволяват да сме дружки и тем подобни бози :)))..

Наскоро ми се наложи да загърбя приятелството с най-добрата си приятелка, защото меко казано тя не е съшия човек като преди ( ето още една причина - промяната в дадения човек) има и още много причини , но тези са по-важните, поне за мен :))))

Link to comment
Share on other sites

{{Nati}}, няма нищо по-естествено от промяната на даден човек. Или се приоспособяваш към дадените условия, или не. Въпрос на избор.

Просто правилата на играта често се променят.

Прецени дали човекът, за когото говориш наистина ти е бил приятел - за какво предателство говорим? Намеса в личния живот? Интриги? Не бих нарекла такъв човек приятел... Никога.

Това е лично мое мнение... Просто следващият път се замисли, преди да наречеш някого приятел... Има огромна разлика.

И още нещо... Хората нямат маски. Те сменят кожата си - като змиите. Наречи го... Израстване. Всеки е различен за различните хора. Но е трудно да се научиш да познаваш хората зад това, което те показват.

Link to comment
Share on other sites

HemophiliacInMe ти се научи да четеш внимателно ... имено зареди това, че човек се променя стават такива издънки :))) защото ти може да си имала доверие на някоя твоя приятелка, и ако тя се превърне в пълна кучка ... какво ще направиш ? най-разумното е да загурбиш това приятелство....

Link to comment
Share on other sites

симбата, мислиш ли, че един приятел е по-маловажен от "кола, пари и т.н.", взети заедно? щото ако е така, явно не си имал истински приятели :)

Не, и за щастие не ми се е случвало нищо сериозно от този тип.

Казвах за най-честите предателства в днешно време от какъв род са. А един истински приятел никога неможе да бъде по - маловажен от гореизброените неща... ;)

Link to comment
Share on other sites

mи моите приятели се броят на пръстите на едната ръка...и колкото и да мисля,не мога да измисля причина заради която да им обърна гръб :confused

иначе на мен са ми обръщали,заради глупава гордост,невъзможност за прощаване и т.н. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ами... Просто продължи напред. Хората могат да променят начина си на мислене, но не и това, което са всъщност. Така че... Мисля, че проблемът не е в това, че някой се е променил. Просто ти си започнала да го опознаваш по-добре.

И пак се връщаме в изходната точка - мислете, преди да наречете някого "приятел"...

Link to comment
Share on other sites

Ами... Не, проблемът не е, че аз много мисля.

Проблемът е, че вие не мислите, наричайки някого приятел :angry:

Разбрах какво написа. Пределно ясна ми е сутуацията. И... Зачети се в написаното от мен. Може пък и да разбереш какво съм искала да кажа с него.

Link to comment
Share on other sites

хахаха ... много си лоша нещо ... само не знам какво се месиш ... нали всеки има собствени критерии ... до колкото знам темата е за да споделиш, а не някои да те критикува :))) ... а и най-малкото не си ти човека ...

Link to comment
Share on other sites

Единствения приятел, на когото съм обърнал гръб ми е най-стария приятел - знаем се с него от първи клас. И до към 8-9-ти клас бяхме неразделни дружки. Дупе и гащи. Само че той спря да се развива след 16 годишен. След 20 години беше още девствен, признавам и аз бях комплексар, но средата в която попаднах след 7ми клас ми помогна да се отърся от голяма част от тези проблеми. След завършването започнахме по-често да се виждаме и видях, че си е останал дете. Споделяше с мен болките си, "едно гадже не мога да сваля" не че аз съм кой-знае колко по-отракан, но пича нямаше никакъв подход и аз най-директно му обясних проблемите му, грешките, които прави, а този човек прие всичко като лична нападка. Опитвах се да му помогна, но сякаш той нямаше волята да си помогне сам. И в един момент вдигнах ръце от него.

Също така имам един приятел, който в момента живее във виртуалния свят на Lineage2 и един-два пъти от тогава съм излизал с него и още хора на бири - разговора беше за clan wars, кой герой къв item взел, кой какво направил, кой къде харвел... човека бачка в една зала. От вкъщи (където има нет и мощно РС) - в залата. Ако спре нета вкъщи - отива да играе в залата. Просто нямам допирни точки с него и съм спрял да го търся, но той все още е човек, на когото държа и когато този му период отмине - ще подновя контакт с него.

Валя е права относно думата приятел, че много хора доста прибързано я слагат на познати. Хора за по биричка, повърхностен лаф-мохабет и айде - този ти е приятел. За мен тази дума (както и любов, 'обичам те') е свещена и много трудно да я употребя за някой. Трудно допускам хора до себе си - трябва да са обстойно 'проучени' и преценени, да знам, че е човек, който няма да ме предаде, човек, на когото мога да разчитам. И гордо мога да заявя, че не съм бил предавам от приятел!

Link to comment
Share on other sites

Хм..тези дни се наложи много да помисля по този въпрос...И определено ми стана ясно,че хората,които наистина държат на мен са от семейството,+1 или 2ма други:)

Винаги съм мислела,че хората се променят,винаги съм прощавала,каквото и да е ставало,защото съм се хващала за малките(положителни) неща,които даден човек е направил в даден момент...И не помага..

Егоизмът на хората е над всичко,нямам право да ги съдя...

От един приятел може да ме отдалечи неискреност,интриги...

Но пък вече дори не ме боли от това...хора ,"готови да минат през всичко" за мен са майка ми и баща ми,други и да ми се иска-няма.И просто го приемам...

Link to comment
Share on other sites

Ами определено може да ме накара да обърна гръб на някой приятел ако започне много да ме лъже или пък да ме използва за да се облагодетелства той/тя самия/самата!!Това винаги ме е дразнило и не обичам иобщо да съм използван!!Поне знам на кои хора мога да разчитам като най-важия сред тях е сестра ми :wub: Някой път възникват спорове по между ни но иначе се разбираме :)

Link to comment
Share on other sites

Хм... Тук е времето да ви пренасоча пак към заглавието на темата - Какво може да ви накара да обърнете гръб на истински приятел!!!

Не е нужно да ме насочваш с чат коментарите си, които много често използваш, о да забравих, че тук е тя и той... Понятието истински приятели е много разтегливо, всичко се гради на база интереси, независимо какви и когато тях ги няма и приятелите ги няма :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Мен може да ме накара да загърбя един приятел е предателството другите работи ще успея да ги простя, но това никога ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...