Jump to content
BulForum.com

лотарията на НДСВ


Blitz^^

Recommended Posts

tva s tobolite e samo zaribqvka,ve4e nqma kebap4eta,qvno sled izborite GSM-ite 6te sa po eftini ot kebap4etata.

ndsv-ve gi razbrahme ili po to4no -ple6iviq,doide da si vzeme imotite

bsp-ako sega ne probiqt ,nqma koga :lol: te 6te im izmrat glasopodavatilite za drugite izbori

drugite se opitvat ama pak se ebavat s narodrea

abe ob6to vzeto vsi4koe e izpardqna rabota

otnosno glasuvaneto:

GLASUVAITE ZA PARTIQ KOQTO 6TE IZ4iSTI БЪЛГАРИЯ OT TZIGANSKATA SVOLA4

 

AZ sam da se glasuva ,za koito i da e ,stiga da nqma 4ernilka v listatat si- ВЪН ЦИГАНИТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Оказа се, че има и втора томбола и тя е свързана с осведомеността на интернет потребителите. Всеки ден се раздават 273 награди, регистрацията е елементарна и става на адрес http://www.bgizbori.org/.

Все пак не и е ясно с каква цел е тази томбола по интернет. Защото ако първата има логика, то във втората не откривам.

Link to comment
Share on other sites

Помня че миналата година май имаше и втори тур, защото през първия нямаше достатъчно гласове събрани. повечето хора не знаят за кой да гласуват. те така или иначе харчат парите на данакоплатците за всичко, но не и за това за което се плаща. поне така може нещо да се върне при нас. било и то под формата, един вид, на подкуп. Какви убеждения може да има един 18-20-23 годишен човек? да седи вечер и да гледа агитациите, вместо да ходи по кафета? или да се интересува от политика, вместо да си гледа учението? До сега гласуваха само възрастни хора, защото те седят и им промиват мозъците по всеки канал с различни видове агитации и диспути. Така примерно ти... не знаеш кой за какво се бори. аз знам единствено, че БСП не искат да влизаме в ЕС, което .. не ми се струва много редно. макар че и в ЕС и извън ЕС.. все едно и също. Ето.. започна се борба срещу пиратството, започнаха да мрат разни нарко барони и дилъри, започнаха да се появяват повече патрулки по кварталите (незнам дали това се определя от правителството или от кмета). Хората се постараха... отправяме се към Европейския Съюз. Това и убедително обяснение от някой разбиращ, ми стигат да направя избора си. Не бих отишъл ако нямаше томбола примерно. знам, че възможността за печалба е прекалено малка, но надеждата ме подтиква да си изгубя 10 минути и да отида да упражня правото си на глас.

 

Между другото.. в коя страница става регистрацията, защото сутринта се готвех за изпит и не слушах много много телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Не бих отишъл ако нямаше томбола примерно. знам, че възможността за печалба е прекалено малка, но надеждата ме подтиква да си изгубя 10 минути и да отида да упражня правото си на глас.

добре,това е много тъпо,сериозно.за някакви мизерни награди,които ще се разпределят за цяла БГ си готов да дадеш гласа си ей така?Като чета какво си написал нямаш големи предпочитания за някоя партия-тъпо е да гласуваш,само и само да имаш шанс да спечелиш една плазма както казва онзи льольо от рекламката!По-добре пусни празна бюлетина.

Колкото до регистрацията:тук

Link to comment
Share on other sites

GLASUVAITE ZA PARTIQ KOQTO 6TE IZ4iSTI  БЪЛГАРИЯ  OT TZIGANSKATA SVOLA4

AZ sam da se glasuva ,za koito i da e ,stiga da nqma 4ernilka v listatat si- ВЪН ЦИГАНИТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ

И как точно смяташ да стане това - да ги натовариш на вагони и да ги пратиш къде :confused Първо никой не ги иска, второ - вече има поне 100 организации за защитата на правата им. И трето - докато не се изкарат закони, с които да се ограничи (дори и финансово) възпроизводството им - нещата няма да се оправят, защото е ясно че нормалните хора спират до 1-2 деца, защото имат малко алъл в главата и мислят за тези деца, докато циганина не му пука колко ще направи и какво ще става после с тях - дори са му коз пред държавата, за да иска още пари и да не си плаща сметките (Sorry за офтопика).

А относно томболата - не смятам, че по тоя начин се правят нещата, а и всички вече отдавна сме ги разбрали ония какво представляват и за какво толкова се натискат да влезнат в правителството и парламента.....или какво....мислят, че ще отида да гласувам за еди кой си, защото разбираш ли, 1 месец преди изборите са решили да ми сменят плочките на главната улица, за да ми е добре като ходя...

Link to comment
Share on other sites

добре,това е много тъпо,сериозно.за някакви мизерни награди,които ще се разпределят за цяла БГ си готов да дадеш гласа си ей така?Като чета какво си написал нямаш големи предпочитания за някоя партия-тъпо е да гласуваш,само и само да имаш шанс да спечелиш една плазма както казва онзи льольо от рекламката!По-добре пусни празна бюлетина.

Колкото до регистрацията:тук

 

Priznavam, 4e ne sym hi4 naqsno koi za kakwo se bori, no znam samo, 4e ne mi haresva towa za koeto se borqt BSP, a sy6to znam i 4e po poslednite statistiki.. te 6te spe4elqt izborite. zatova 6te otida i 6te glasuvam za sega6noto pravitelstvo. kazah, 4e polojenieto ne e perfektno, no opredeleno e po-dobre ot predi.

Link to comment
Share on other sites

И как точно смяташ да стане това - да ги натовариш на вагони и да ги пратиш къде :confused  Първо никой не ги иска, второ - вече има поне 100 организации за защитата на правата им. И трето - докато не се изкарат закони, с които да се ограничи (дори и финансово) възпроизводството им - нещата няма да се оправят, защото е ясно че нормалните хора спират до 1-2 деца, защото имат малко алъл в главата и мислят за тези деца, докато циганина не му пука колко ще направи и какво ще става после с тях - дори са му коз пред държавата, за да иска още пари и да не си плаща сметките (Sorry за офтопика).

А относно томболата - не смятам, че по тоя начин се правят нещата, а и всички вече отдавна сме ги разбрали ония какво представляват и за какво толкова се натискат да влезнат в правителството и парламента.....или какво....мислят, че ще отида да гласувам за еди кой си, защото разбираш ли, 1 месец преди изборите са решили да ми сменят плочките на главната улица, за да ми е добре като ходя...

 

 

Ако трябва ще ги натоварим, и организациите ще натоварим и хоп безплатни нощувки на остров Белене доживот. :) . вярно е че циганите са ни проблема. Крадат бият трепат за метални тръби имат пари а за яденен нямат. И после се правят на жертви. Ако не се стигне до систематично изтребване то поне да ги депортираме някъде където няма да пречат. Да ги пратим в Тунис ( там веднага ще се слеят с местното население ). С две думи: ЦИГАНИТЕ ВЪН ОТ БЪЛГАРИЯ. БЪЛГАРИЯ Е НА БЪЛГАРИТЕ!

Link to comment
Share on other sites

Значи, който не иска да гласува но си вика: "Бе мааму стара що па да не учавствам в томболата" , нищо не му пречи да отиде, да пусне невалидна бюлетина и ще се води гласувал. Никой не може да разбере че си пуснал невалидна бюлетина. Предполагам ще се гледат списъците на които се подписват хората. Така че не мисля че томболата ще помогне на някоя партия.

Link to comment
Share on other sites

Blitz_krieg_1941, така и не ми стана ясно на тебе лично с какво ти пречи томболата!

 

sincity, предложи друг начин !

 

Siki, това е една от идеите на тая томбола, не само да се гласува за някого - ако човек иде и гласува с невалидна бюлетина, тя се отбелязва в протокола на СИК. Сиреч - правото на глас е упражнено, макар и гласът да е за никого. Така няма начин някой да гласува вместо тебе, да "открадне" гласа, както се казва.

 

Помислете веднъж за винаги всички - кой най-много реве против новия избирателен закон и против томболата ????? И дали би ви харесвало този някой да е на власт.

Link to comment
Share on other sites

С нищо не ми пречи томболата. Просто в БГ избори тоя феномен се появява за първи път и ми е интересно каква е реакцията на другите. Пък и томболата не ли манипулация? Не ми пречи томболата а хора, които вместо да четат задават тъпи въпроси, обяснени по-горе.

Link to comment
Share on other sites

sincity, предложи друг начин !

Помислете веднъж за винаги всички - кой най-много реве против новия избирателен закон и против томболата ????? И дали би ви харесвало този някой да е на власт.

Aз съм съгласен, че трябва да има висока избирателна активност, както казах! А ти сам можеш да се сетиш какви по-приемливи начини има за това, тъй като си един от най-компетентните хора във форума според мен! А и повечето са пред очите ни всеки ден преди избори!
Link to comment
Share on other sites

...

В този ред на мисли какво ще кажете за рекламата на БСП срещу лотарията - на мен ми се струва удар в десетката  :) . Не им симпатизирам по никакъв начин, но рекламата е супер!

 

VooDooMaN, този път ще се съглася тотално с теб - удар в десетката е, въпреки че и аз съм последния, който ще симпатизира на БСП.

Обаче и жълтите извъртяха страхотен номер с тази "томбола", която на всичкото отгоре е и в разрез с избирателния закон, но на кой му пука :D

Вие тука всички сте умни момчета и няма да се излъжете, обаче помислете колко народ само ще си каже: "Абе той Царя раздава жисиеми и коли, па да вземем да гласуваме за него", мухахахаха :D :laughing:

Между другото много е забавно да гледаш през един океан и два континента разстояние какви циркове стават покрай изборите, ама нейсе :D

Link to comment
Share on other sites

sincity, какво му е неприемливото ?? Комшиите-гърци за негласуване глобяват, например ! Това ли предпочиташ?

 

 

Godfather, моля да ми кажеш с коя част от ЗИНП се забраняват такъв род акции за повишаване на избирателната активност, защото със собствени сили не открих такъв текст !

 

 

Помислете защо "абсолютно партии" (така го е написал автора на темата, цитирам го :D ) писнаха срещу това !!!!!

Qui bono , както се казва в Римското право!

Link to comment
Share on other sites

sincity, какво му е неприемливото ??  Комшиите-гърци за негласуване глобяват, например ! Това ли предпочиташ?

Godfather, моля да ми кажеш с коя част от ЗИНП се забраняват такъв род акции за повишаване на избирателната активност, защото със собствени сили не открих такъв текст !

Помислете защо "абсолютно  всички партии" (така го е написал изключително интелигентния автор на темата, цитирам го :D ) писнаха срещу това !!!!!

Qui bono ,  както се казва в Римското право!

 

 

Аре ся кусури ли ще си намираме? недей да не почна аз. А защо да глобяваме хората за негласуване. Къв е смисъла като на тея дето не им се гласува могат да пуснат невалидна бюлетина и пак да се водят гласували. Ами не знам знам в коя част на ЗИНП е споменато за подобен род акции но се казва ( исъм сигурен в тва ) че е напълно ЗАБРАНЕНО. Ако не беше забранено досега всяка партия щеше да си организира томбола.

 

Аре мисли логично! Полезно е!

Link to comment
Share on other sites

Помислете защо "абсолютно партии" (така го е написал автора на темата, цитирам го :D ) писнаха срещу това !!!!!

Ами писнаха, защото до сега те не можаха да се сетят. За това сега искат да го изкарат нещо лошо. По-добре ли е всичките тези пари за наградите да си ги разпределят депутатите или е по-добре да отидат част от тези пари между народа.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Сигурно доста от вас са участвали в предизборната томбола и може би като мен се чудят какво по дяволите става с наградите? Каква е тази игра, която дава награди повече от месец след провеждането си? Или всичко е поредната измама... Как мислите а?

Обзет от такива мисли днес, след като проверих за n-ти път www.bgizbori.org, реших да проуча по-подробно въпроса. Намерих доста интересни неща, които ме убеждават, че работата смърди ама яко смърди на корупция за пореден път...

Вижте тук една интересна статия:

http://zabalgaria.com/cgi-bin/e-cms/vis/vi...264&n=000010&g=

 

Аз между другото съм в рекламния бизнес и горе-долу знам кои са играчите. Но нека погледнем рекламната фирма, провела тази блестяща лотария:

http://www.2aagency.com/

Впечатляващо, нали?

Забележете адреса на който се подвизава тази млада и изключително способна фирма - 1000 София, ул. Цар Симеон No.37 , тел.: +359 2 9831550, факс: +359 2 9836114 - СЪВПАДЕНИЕ НАВЯРНО, НО ТВЪРДЕ ПОКАЗАТЕЛНО...

 

Очаквам вашите мнения по въпроса!!!

 

EDIT: Сега ми прави впечатление, че адресът на фирмата, даден в статията е различен от този, на който я намерих аз... Може това да е данъчния и адрес, а може просто да не се намира никъде тази фирма... Аз поне не си спомням за конкурс, проведен за оргазнизирането на тази томбола... Хммм познанията ми по право са бегли, но ако не се лъжа по Закона за Държавните поръчки трябва да се проведе конкурс...

Link to comment
Share on other sites

Ми те дадоха по твто самото теглене на томболата.Сега проверяват дали всички спечелили са гласували наистина и след това в срок както пише на сайта "до 10 август" ще бъдат оповестени истинските спечелили и гласували разбира се това е.А това което ти надушваш че смърди е сайта на коалиция за България :Р

Link to comment
Share on other sites

Ми те дадоха по твто самото теглене на томболата.Сега проверяват дали всички спечелили са гласували наистина и след това в срок както пише на сайта "до 10 август" ще бъдат оповестени истинските спечелили и гласували разбира се това е.А това което ти надушваш че смърди е сайта на коалиция за България :Р

 

Прекалено си предубеден. Изказваш се неподготвен. Нещата, които са посочени в статията са истина, а и аз съм се поровил за да проверя. Порови се и ти и тогава поствай!

Link to comment
Share on other sites

Прекалено си предубеден. Изказваш се неподготвен. Нещата, които са посочени в статията са истина, а и аз съм се поровил за да проверя. Порови се и ти и тогава поствай!

Нека да съм се поровил и то най-малкото защото съм лично заинтересован като се има предвид,че и аз и родителите ми участвахме в томболата.И за да не бъда голословен ето нещо което май си пропуснал:

СОФИЯ, България -- Върховният административен съд отхвърли в сряда (15 юни) жалбата, заведена от опозиционните партии срещу правителствената план-сметка за изборите. Според магистратите постановленията на кабинета за отпускане на бюджетни средства преди парламентарните избори на 25 юни отговарят на административните наредби и изборното законодателство. Съдът отхвърли също и възражението на опозицията срещу т. нар. "изборна томбола" -- инициатива на правителството за насърчаване на избирателната активност -- заявявайки, че инициативата е законна. (Монитор, Сега, Новинар - 16/06/05; бТВ - 15/06/05)

Ще обясня съвсем просто и накратко каква беше цялата шумотевица около томболата.Всичко започва от избирателната активност.Коалиция за България имат твърд възрастен електорат,който не се влияе от избирателната активност,един и същ е винаги.Но при по-ниска обща избирателна активност ще се получи по-висок % на този твърд електорат.Неслучайно Другарят Парванов насрочи изборите в събота,което е парадокс в българската история.Много от хората в чужбина,а и в България работят в събота,и това би възпрепятствало една голяма част от тях да упражнят законното си право на глас.Така,че не излизай с номерата на левицата,защото те са толкова плоски и смешни...да не говорим,че не е имало избори когато за да синаправят безплатна реклама да не е бил "разбиван" техен щаб или офис.

В следствие на желанието на левицата за ниска избирателна активност те се опълчиха срещу томболата,защото виждаха сериозна заплаха за себе си в нейно лице и в хората които искаха да я проведат.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, винаги за нещо хубаво ще се намери някой да му търси кусурите. А онази статия на коалиция за България, в нея пък не виждам нищо лошо. Само където автора е искал да го предсъави като в лоша светлина. Тея 6 точки където ги е изброил, не виждам какви по-различни правила има. Единственото с което ще се набута всеки човек е с един нормален смс.

 

И нали Българина е с голяма памет като на маймуните, след 4 години си го спомни отново това и виж БСП дали няма да измислят подобна алтернатива на това.

Не забравяй,че можеше да се гласува и по интернет както направих аз..и не ми струваше дори и стотинка

Да, за тези които имат интернет. :) Който няма праща смс-и.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, винаги за нещо хубаво ще се намери някой да му търси кусурите. А онази статия на коалиция за България, в нея пък не виждам нищо лошо. Само където автора е искал да го предсъави като в лоша светлина. Тея 6 точки където ги е изброил, не виждам какви по-различни правила има. Единственото с което ще се набута всеки човек е с един нормален смс.

 

И нали Българина е с голяма памет като на маймуните, след 4 години си го спомни отново това и виж БСП дали няма да измислят подобна алтернатива на това.

Не забравяй,че можеше да се гласува и по интернет както направих аз..и не ми струваше дори и стотинка

Link to comment
Share on other sites

и ефекта от томболата беше, че отидоха да гласуват хора, дето и идея си нямат за кого да гласуват и до вчера изобщо не са се интересували от политика, следователно тотално не знаят за какво става дума - не за да изберат представител, а за да намажат награда. Не защото ги интересува бъдещето на страната, а защото ги интересува автомобилчето или плазмичката. С тая томбола задминахме и банановите републики. До сега по избори партиите раздаваха капачки и кебапчета, ама тайно и срамежливо - НДСВ като представители на новия морал си го направиха явно и с държавни пари. Срам ли? Какво е това?!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...