Jump to content
BulForum.com

TENNIS


Mate

Recommended Posts

  • Replies 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нашата взе да се разпада. Ако тук допусне втори брейк - край.

 

Бравос! Само така, пиронче :) Айде на обрата!

 

Уви...

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Е много е лесно да седим коментираме къде трябва да направи обрат Пиронкова,но тя е на 22 години,81-ва в света и игра полуфинал на най-елитния тенис турнир в света и спечели повече пари отколкото някои хора тук ще спечелят за целия си живот.Така че нищо не е загубено,чакат я още много години игра и има още много да се развива-шапка и свалям за великата игра!

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, евала за постижението - доколкото разбрах от коментара, дори сестрите Малееви не са стигали до полуфинал. Така че момичето може само да се радва.

Link to comment
Share on other sites

Явно трябва да поработи в/у психиката си, иначе технически не отстъпва на големите.

 

 

и аз съм на същото мнение, по техника не отстъпваше но я провали слабата психика, толкова ли смачкан народ сме че като доближим върха и се проваляме, като волейболистите ни например

Link to comment
Share on other sites

и аз съм на същото мнение, по техника не отстъпваше но я провали слабата психика, толкова ли смачкан народ сме че като доближим върха и се проваляме, като волейболистите ни например

 

Какво значи се проваляМЕ,кои НИЕ,ти треньор ли си й,какъв си и...Провала си е само неин,това си е индивидуален спорт...Макар,че за мен лично не е никакъв провал,тя е на 22 години(днешната и съперница например е на 25) така че за какъв провал говорим,тя е още съвсем в началото на кариерата си...Много добро начало бих казал... Все пак е първата БГ тенисистка достигала 1/2 финал на Уимбълдън.... Така,че можем само да и пожелаем успех за напред :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Цвети започна страхотно напрово невероятно игра чупие от всякъде така до средата на вторият сет и дойдоха проблемите след първият пробив

оная напрово все едно пи редбул и и се появиха крила всичко взе да и върви и водише постоянно играта, немога да си обясна какво стана с Цвети че не успя да и срине серията ( след този силен 1 сет показа че не е случайна, но явно на оная опита също е стабилен и измъкна мача както на Клистерс )

Но тя е както казахте само на 22 така че от сега и почват големите успехи да и стиска ме палци и по скоро да е гледаме пак на голям шлем но този път финал !

И стига с тея пари от тениса се вадат страшно много пари това е ясно, но те не са всичко много хора играят за слава да си запишат имената сред големите играчи на всички времена и да поставят рекорди

вмомента има толкова много тенесисти и тенесиски които не си знаят парите, но тениса преди всичко е начин на живот и ако му се наслаждаваш докато играеш и човек е талантлив успехите сами идват и човек забравя какво вади а се стреми рекорди да поставя и да е сред най добрите в света

Link to comment
Share on other sites

Вчера беше финала при жените за съжаление Цвети отпадна на 1/2 от Zvonareva която след пробива във вторият сет направо стана неузнаваема на корта ( а умората при Цвети явно си оказа влияние и не можа да се противопостави понататък )

Но Финала беше коренно различен с С. Williams

още веднъж се видя че мач с мач не си прилича много слаба игра на Zvonareva ( нямаше ден ) от друга страна Williams игра много силно и не и остави никакви шансове за изява на съперничката и победи убедително 6:3 6:2

 

Днес е финала при мъжете който също очаквам с голям интерес

Бердих показва страхотна форма и се надявам да покаже още по добра игра срещу Надал който много хора определят като фаворит, но за мен Бердих има големи шансове да направи изненадата както е направи за втори пореден път срещу Федерер !

Едно е ясно че мача ще е на високо ниво !

 

Edit:

Ех тоя Надал ве пак не стана каквото очаквах ( мислих си че Бердих ще се държи много по добре на корта и че поне ще има 4-5 сета ма на ) Яд ме е много

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Del Potro се е възстановил от контузия и в момента играе 3ти сет срещу Родик. За сега не е в най-добра форма, което се и очаква. По-скоро се чудя дали ще е на 100% за US Open :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...
  • 7 months later...

Следите ли US Open? Какво според вас значи загубата на полуфинала от Роджър от 2-0 сета и два поредни мач бола при свой сервис? Даже мама, която много-много не разбира от тенис вика: "Защо не се оттегли?! Вече който го хване, всеки го бие?!" Много ме разочарова снощи Роджър, защото наистина много го харесвам. Моля, без заядливи коментари от тези, които го недолюбват. Може ли тази година Новак да изкопчи титлата от Надал? Кокошия финал не е предмет на дискусии, понеже още от 1/8 е ясно, че Серена ще вземе титлата. (Струва ми се, че само мъжете гледат женски тенис, и то не заради играта. Но прощавайте, няма по-голяма досада).

Link to comment
Share on other sites

Честно казано в момента женския тенис ме дразни супер много. На гребена на вълната са или виещите чудовища Уилямс,Шарапова и ко или откровенно погалената от съдбата и безмозъчна калитарка Вожняцки, която не прави нищо кой знаеш кво, но все успява да се задържи на първо място с цената на игрането на 1650707432 мача на сезон и прекумерни натоварвания. И въпреки, че вече е няколко години в големия тенис и дебюта й отдвана е минало, тя все още лежи на славата си ,че еголям талант и някой ден ще спечели първия си ГШ.

 

http://tennis.sportal.bg/news.php?news=323816

Ето още нещо, което силно ме издразни.

 

 

Снощи ми беше непонятно как Федерер успя за 5 минути да изпусне спечелен мач и да се срине психически.

Link to comment
Share on other sites

Роджър си го изигра супер хитро, в 4ия сет не остави да му вземат сета с пробив за да сервира пръв в 5ия. И всичко си вървеше перфектно за него, докато Ноле не направи оня ретур, когато Роджър сервираше за мача. Май и той самия не знае как го направи. Но случват се и такива неща..

Link to comment
Share on other sites

В момента се вихри някакъв извънземен тенис, в който Джокович успява да излъже Надал.

Кога ли ще се спи?

Мисля си, че няма да се стигне до 5-ти сет, 3-ти или максимум 4-ти. :) Ако стигнат до 5-ти още по-добре, ще има интрига и ще изма какво да гледаме.

Link to comment
Share on other sites

Ако "ранения" Джокович не беше викнал терапевт ,за да си почине и извади Надал от ритъм, мача си отиваше в 5-ти сет, като стой та гледай.

Само Мъри и Джокович ги умеят тея педалски номера със симуллиране на контузия.

Освен това мача и играта бяха уникални.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да повярвам какво стори Джокович - направо не е реално! Той правеше с Надал това, което самият Рафа правеше с Федерер - само как се обръщат нещата...! Коментаторът много правилно обърна по едно време внимание, че ако Роджър не бе спрял Новак на 1/2 финал в Париж, щеше да се получи този прословут Голям Шлем. Обаче през 2012 г. ще има убийствената задача да защитава над 11 ооо точки (!), спечелени през тази година. Надал трябваше да направи това сега, през 2011 г., и не успя. Е, разбира се, Ноле още не мисли за това...

И аз като Dunс си мисля, че сърбинът си "купи" малко време за почивка с медицинския тайм аут. Не е възможно с контузия да спечели сета, при това с убедителното 6-1, просто беше уморен и ядосан, че не затвори мача в третия сет, ами трябваше да се измъчи в четири.

Невероятно е как е прогресирал тенисът само за 4-5 години. За всеки следващ финал си мислиш: "Е, това е най-великият мач!", докато не дойде следващият. Дали пък този шеметен стил на игра няма да състари тенесистите преждевременно и да стават ветерани още на 25-26 години!?

Страхотна игра е тенисът и само може да гадаем до каква степен Джокович (или някой друг след него) ще я революционализира.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Роджър се събуди на края на годината :)) Вчера взе за първи път титлата в Париж (от Мастер дериите). Но имайки предвид, че това не е градът на швейцареца, предполагам, че от голяма помощ е било това, че Рафаел изобщо не участва, а Новак се появи само за да си вземе паричния бонус (според мен) - адски грозно.Ако не се лъжа от Серията му липсват само трофеите в Монте Карло и Рим - впечатляващо...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Toй май се контузи нещо...

Аз накрая го хванах и ми се стори, че се е предал. Сега разгледах новините - "Точно преди последния решаващ сет обаче той почувства болки в дясното бедро."

Link to comment
Share on other sites

Дааа, дойде това време, когато Надал и Федерер играят преди финал. Последният такъв мач между тях, за който се сещам, беше 1/2-финалът на Ролан Гарос 2005 г. Още нещо заслужаващо отбелязване - в двата полуфинала в Австралия ще участват първите четирима в света. Последно така се случи пак в Париж 2006 г. - съотв. Федерер, Надал, Налбандиян и Любичич. Май се превръщам в спортен дисидент, защото много ми се ще Федерер (а не Надал) да отупа сърбина на финала. :rolleyes: Ама, само ми се иска...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...