Jump to content
BulForum.com

kolko vdigate???


harmonika

Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Тука един въпросец аз да постна - на коя лежанка вдигате повече?

Като цяло на полу-лег се вдига най-малко. Вече за обратния лег и лега е различно. Аз лично вдигам повече от обратен лег.

И да не е съвсем оф топик може и някакви цифрички да сложите.

Аз никога не съм правил максове, тренирам от 3 години, имало е и сериозни, и несериозни моменти. От около година и нещо все си седя на 55-60 кила серии от лежанката при лично тегло 65-70 (варира).

Малко кофти е, че бях доста време във застой, ама напоследък почнах да ходя доста редовно и се вижда едно раздвижване, качвам малко кила (и на кантара, и на лежанката) :).

 

ПС. Да речем с този пост да поставим и началото на честността в тази тема, щото и доста изхвърляния прочетох. А пък мен не ме е срам, че не вдигам кат' някакъв шампионец :lol: , вървим натам...

Link to comment
Share on other sites

75 / горен лег, 80 _ лег ,80 \ долен лег.В момента лег не правя, предпочтам с дъмбели да играя, почвам с горен, дъмбели, долен и спед това гладиатор - накрая разтягане задълж.

Link to comment
Share on other sites

а аз винги на горен съм дигал най-много с по 15-20кг повече от средният лег , а на долен най-малко винаги нямам идея защо е така но най-вероятно защото не съм го правил редовно и ръцете са ми доста дълги та там винаги съм бил 20тина кг-ма по-малко от нормалния

Link to comment
Share on other sites

а аз винги на горен съм дигал най-много с по 15-20кг повече от средният лег , а на долен най-малко винаги нямам идея защо е така но най-вероятно защото не съм го правил редовно и ръцете са ми доста дълги та там винаги съм бил 20тина кг-ма по-малко от нормалния

дължи се и на друго понеже при трите лега се дига с горна, средна и долна част на гърдите и просто на тебе ти е по развита горната част аз примерно дигам на обикновенна лежанка със 100 7 повторения а на обратна лежанка направих на 115 6 повторения

ПС:на полулег не съм пробвал с колко мога да правя ма си права 10-ки с 80 килца кат за тренировката

ПС2:не съм казал,че е точно така според мен е така не съм профи за да съм сигурен

Link to comment
Share on other sites

като вземете да ги говорите тия културистични измишльотини, горна, долна, средна част, тази по-развита, онази по-неразвита и затова не можело да се вдига.... тая глава, онази глава.., леко с едно упражнение да не тренирае конкретно няква глава на мускула.., или па горен корем, долен корем :")

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

лег-наи-много 105.ина4е си правя серии с 90.горна 70-875.висок съм 1.90 и тейа 82кг.ина4е раменната преса 60-65

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам как си ги пишете си мисля че слагате по едно +20 на реалните си килограми които вдигате.Защо вече като постнете мнението с килограмите не добавите някакъв линк със снимка или най-добре клипче.В темата има писани толкова измишльотини че не е истина.И да не е офф топик ще кажа че вдигам 100кг 3 пъти чисто и на следващите 3 бройки ми помагат :)

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам как си ги пишете си мисля че слагате по едно +20 на реалните си килограми които вдигате.Защо вече като постнете мнението с килограмите не добавите някакъв линк със снимка или най-добре клипче.В темата има писани толкова измишльотини че не е истина.И да не е офф топик ще кажа че вдигам 100кг 3 пъти чисто и на следващите 3 бройки ми помагат :)

т.е. вдигаш 80 кг ли? :D

Link to comment
Share on other sites

т.е. вдигаш 80 кг ли? :D

Ако се вода по принципа на някой от предните хора които са писали в темата трябваше да напиша 120 :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Макс не съм правил от над 2 години , но правя най-тежка серия с 80 кг 6-7 повторения , за мен си е идеално . Лично за мен лег-а е много коварно упражнение ,защото ,ако го правиш за да се направиш на еди какъв си ще загубиш(както правят >80% в залата) , тъй като няма да изпълняваш правилно -> ефект нулев.

Link to comment
Share on other sites

определено съм съгласен за коварността , преди години не бях добре загрял или и аз незнам какво , и нещо в рамото ми се прееба като ме боли и до ден днешен ...... а болката е страшна когато почне да боли не мога да си вдигна ръката да застане на 90 градусов ъгъл със земята

Link to comment
Share on other sites

Макс не съм правил от над 2 години , но правя най-тежка серия с 80 кг 6-7 повторения , за мен си е идеално . Лично за мен лег-а е много коварно упражнение ,защото ,ако го правиш за да се направиш на еди какъв си ще загубиш(както правят >80% в залата) , тъй като няма да изпълняваш правилно -> ефект нулев.

 

Че е коварно, коварно е, но не заради читинга, щото на лежанката колкото и читинг да вкараш, ако щеш да си счупиш кръста от огъване пак си има ефект... Коварно е щото се получават много контузии, познавам двама човека които са късали мускул на лежанка щото не загряват, което е много важно, особено ако ще вдигаш тежко.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Че е коварно, коварно е, но не заради читинга, щото на лежанката колкото и читинг да вкараш, ако щеш да си счупиш кръста от огъване пак си има ефект... Коварно е щото се получават много контузии, познавам двама човека които са късали мускул на лежанка щото не загряват, което е много важно, особено ако ще вдигаш тежко.

Много си прав.

Немалко пъти съм получавал болежки след действие по навик. Но и аз не се силя вече толкова като преди.

88кг, 185 см. Никва химия. Напоследък се чувствам горе долу добре и си бутам до 100 към 5-ца. 120 ми е максимума, но с креатин. Такава натура съм, с по 1 метър ръце, от всички легове взимам лоста от най-горната 'закачалка' :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Темата май трябваше да е колко вдигате от лег веднъж,май повечето затова говорят според мен има много значение как се тренира и с каква цел,ако се гони абсолютния максимум и се тренира за сила говорим за 1-2 повторения чисто на работна серия,аз преди тренирах така и съм стигал до 130кг на лег но немисля че това е серия или пък колкото вдигам,пишете колко вдигате в работна серия поне 5 повторения а не 2-3 пък някой му помогнал за още 3 и станали 6 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
е, ти си нинджа

...предполагам черна-тфа обяснява нещата :laughing: .

 

Лятото бях прекъснал с фитнеса и откакто започнах пак преди 3 седмици имам чувството,че зобя :laughing:

 

За бицепс на скот пейката последна серия дигам 40

Лежанката стигам до 70 килограма 6 пъти(последните два с мъъъничко помощ)...не е зле като за след 2 месеца без тренировки :) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

...предполагам черна-тфа обяснява нещата :laughing: .

 

Лятото бях прекъснал с фитнеса и откакто започнах пак преди 3 седмици имам чувството,че зобя :laughing:

 

За бицепс на скот пейката последна серия дигам 40

Лежанката стигам до 70 килограма 6 пъти(последните два с мъъъничко помощ)...не е зле като за след 2 месеца без тренировки :) :unsure:

 

Още не съм черна :D :) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...