Jump to content
BulForum.com

Студентски празник


Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Pamporovo koi hotel beshe be Luciano?

To nie bqhme v rojen na bar tam s trans house det normalni nqma vsi4ki sme Zleto tam:))

Velingrad:em kvo da vi kajai tam sum bila predi 2 god:)Mnogo spek xaxaa am si zavisi ot kompaniyata:)

Bqhme togava v kofti hotel i hoftigrad s edna pizariq brat mi... malko e selsko tova mqsto za men

Vij Bansko si e drugata rabota tam:)no vajnoto e s tesnolineikata da si brat mi .:)))))))

Link to comment
Share on other sites

Pamporovo koi hotel beshe be Luciano?

To nie bqhme v rojen na bar tam s trans house det normalni nqma vsi4ki sme Zleto tam:))

Velingrad:em kvo da vi kajai tam sum bila predi 2 god:)Mnogo spek xaxaa am si zavisi ot kompaniyata:)

Bqhme togava v kofti hotel i hoftigrad s edna pizariq brat mi... malko e selsko tova mqsto za men

Vij Bansko si e drugata rabota tam:)no vajnoto e s tesnolineikata da si brat mi .:)))))))

 

Bqh v hotel Marcony do vilno seli6te Malina.No obikolihme dosta mesta :)

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха. Изтрезнях. Обаче одържах на принципа "8-ми декември без алкохол". То на връх 8-ми станахме към 4-5 след обяд, седнахме към 23:30 на масата и... Ама през останалото време си го наваксах. Много съм си доволен, изкарахме си стахотно.

Link to comment
Share on other sites

Vseki si tarsi povod da praznuva.E moje da se praznuva i bez povod :) .Az li4no ne ocenqvam praznika na studentite.Ne mislq 4e kato si student 8 dekemvri e tvoqt den.Vse edno da izmislqt praznik na obiknovennite u4enici.Prosto ne vijdam smisal i povod v tova da se praznuva na 8-mi.Tova e edin obiknoven den kato vsi4ki drugi(s izkliu4enie na golemite religiozni i nacionalni dni)

Link to comment
Share on other sites

Няма. Не и ако аз кача от нашия тридневен купон. Тогава на мене ще ги е яд

Ха-ха-ха.

 

 

...е, всичко си е въпрос на вкус.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

8-ми декември отново наближава!

 

Началото на този празник е тясно свързано с първото и до 1920 г. единствено висше учебно заведение у нас – Софийския университет. Рождената дата на университета е 1 октомври 1888 г. Създаден е по инициатива на свищовлиите Иван Шишманов и Емануил Иванов като Висш педагогически курс при класическата гимназия с историко-филологическо отделение. Със закон от 1 януари 1889 г. курсът се превръща във висше училище с допълнителни отделения (факултети). От началото на ХХ век в него се допускат да следват и девойки.

 

В параграф 25 от общия правилник на университета от 1905 г. се казва: "На 25 ноември (8 декември), ден на Свети Климента Охридски и празник на университета, става тържествено представление на новия ректор (мандатът е бил едногодишен - бел.авт.). Старият ректор чете отчет за вървежа на университета, а новият казва академическа реч." Това е официалното начало на 8 декември. То е свързано преди всичко с

развитието на науката и културата.

 

До 1919 г. честването на празника има мирен и нравствено-културен характер. Оттогава, във връзка със социално-класовите сблъсъци в България, празникът се политизира и му се придава партийно предназначение. В условията на тоталитарната власт студентският празник се деформира и опошлява, докато в един момент е

изобщо зачеркнат от българския календар. Възстановен е през 60-те години на миналия век, но отново като оръжие на тогавашната партийна власт.

 

През последните десет години 8 декември постепенно навлиза в първоначалното си русло. Той възвръща обаянието си на оригинален и неповторим студентски празник.

Link to comment
Share on other sites

надявам се тая година да е по-тежка от миналата :D :D :D

 

Бе ей:)

Да те люлее теснолинеека, когато си с адски махмурлук бе!!! Неща по-тежко:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тая година сме на Цигов чарк (Батак). Иначе аз откакто се помня съм лом на 8-ми, защото имам РД тогава (да не говорим, че и ИД на 6-ти..), сега пък и студентски... направо не ми се мисли :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Vse si mislq che vtoriqt put kogato praznuvam 8mi nqma da mi toklova interesno kato purviqt.

 

А не! Нашият 2-ри 8-ми беше значително по-щур от първия ;) Дано и 3-тия да е такъв:)

Link to comment
Share on other sites

Тази година сме в хотел Панорама на Цигов Чарк над Батак. Оня ден ходихме да резервираме местата. Хотелчето е много готино и се надявам да се омажа, както аз си знам :) :D :laughing: :woot

Link to comment
Share on other sites

Тази година сме в хотел Панорама на Цигов Чарк над Батак. Оня ден ходихме да резервираме местата. Хотелчето е много готино и се надявам да се омажа, както аз си знам :) :D :laughing: :woot

 

Внимавай, че покъщнината там се чупи сама......само съвет, за да избегнеш спречквания с властите :)

Link to comment
Share on other sites

Ние пък се отказахме от Батак, оказа се, че ще сме на Здравец (6лв нощувка, кой ти ги дава :) ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...