Jump to content
BulForum.com

Tuborg


бат Ицо

Recommended Posts

Нека да чуем мнението на бираджиите за Tuborg B)

 

На мен лично ми заприлича на Леденика :sick И не ми напомни за нищо от Tuborg-а, който продаваха навремето. Ако се прави аналогия между Becks, от едно време и този, нашенския. Нашенския е по твърд (заради водата) но го докарва, макар, че вече го "шампанизираха". Все пак темата е за Tuborg и моля да се изказват само тези които са го пробвали. Още по добре и ако си спомнят вкуса на оригинала ;)

Link to comment
Share on other sites

Редовно като отида на заведение пия Tuborg и много ми харесва има разлика спрямо оригинала от едно време но и тази не отстъпва на вкус и е като Шуменско специално или поне така ми се струва но тва не е учудващо защото все пак българския Tuborg се прави от Шуменско.

Link to comment
Share on other sites

За мен Tuborg правен от Шуменско в момента е най добрата българска бира!

Колкото до това че хубава "remake" бира унас нямало..не е вярно! И понеже имам роднини които работят във високите постове на Каменица ще ви кажа че пловдивския Beck's е изкарал по добри показатели отколкото оригинала, при което белгииците направо са онемяли!

Но все пак Tuborg ми харесва най много :)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми харесва,въпреки,че според мен е по-силна(или каквото там прилагателно се използва за бира)от Бекса.

На мен ми прилича на Шуменското,но съм пила истински,датски Туборг и няма много общо.Както и немския Бекс с нашия. :(

Link to comment
Share on other sites

Не знам обаче да ви кажа че все пак след всичко продължавам да си харесвам каменицата. Туборга не че не е хубава, но просто Каменицата имам чуството че е правена точно по мой вкус, ако има някой който я харесва си знае закво говоря :)

Link to comment
Share on other sites

И не ми напомни за нищо от Tuborg-а, който продаваха навремето. Ако се прави аналогия между Becks, от едно време и този, нашенския.

Няма "сегашен" и "от едно време"- има български и немски (вносен)! Българския си е с българско качество...

Link to comment
Share on other sites

Нека да чуем мнението на бираджиите за Tuborg  B)

 

На мен лично ми заприлича на Леденика :sick И не ми напомни за нищо от Tuborg-а, който продаваха навремето. Ако се прави аналогия между Becks, от едно време и този, нашенския. Нашенския е по твърд (заради водата) но го докарва, макар, че вече го "шампанизираха". Все пак темата е за Tuborg и моля да се изказват само тези които са го пробвали. Още по добре и ако си спомнят вкуса на оригинала ;)

 

Това е съвсем нормален ефект при т.нар. "маркетингови" бири. Няма как да произвеждаш една и съща бира в различни държави (географски райони). Просто не се получава, независимо от 100% спазване на технологията, защото водата и въздуха са различни (под "въздух" се разбира всичката тази съвкупност от бацилчета, които участват в процеса на ферментация).

Затова най-истински са онези бири, които се произвеждат "на място" по технология от векове (нещо като вината с контролиран произход). Такива бира обаче не става за съвременен маркетинг, защото не може да се произвежда в неограничени количества и освен това не се пастьоризира, а се пие само прясна (т.е. като популярната наливна бира).

Когато бях в Белгия имах невероятното удоволствие да опитам от няколко дузина подобни марки бира, които се произвеждат само в местни пивоварни (повечето от тях в манастири от монаси) по уникални древни технологии. Това беше нещо, което никога няма да забравя - този тип белгийска бира е с доста високо алкохолно съдържание и е с невероятен леко тъмен и плътен кехлибарен цвят, а на вкус просто не може да се опише :beerchug

 

Брех, много се отплеснах, но така или иначе този Туборг по принцип не е лош, но няма как да е същия оригинален Туборг, просто не става.

Link to comment
Share on other sites

пловдивския Beck's е изкарал по добри показатели отколкото оригинала, при което белгииците направо са онемяли!

Но все пак Tuborg ми харесва най много :)

 

Добре де, нека темата да бъде: "чуждите марки, произвеждани тук", че иначе ще отида в оффтопик :)

Не съм забелязал на ония да им харесва твърда бира, ама както и да е. :)

Link to comment
Share on other sites

@ Godfather

 

Който го знае си го знае :)

Водата е номер едно във вкуса. Както на бирата, така и на водката. Водката е мека, щото я правят със 'солянька'. Ами солена им е водата в Украина и бирата дето я правят там ("западната") си е мека. А водката - :)

Link to comment
Share on other sites

@ Godfather

 

Който го знае си го знае :)

Водата е номер едно във вкуса. Както на бирата, така и на водката. Водката е мека, щото я правят със 'солянька'. Ами солена им е водата в Украина и бирата дето я правят там ("западната") си е мека. А водката - :)

 

Абсолютно.

Същото важи и за скоча, особено визирайки онзи прословут шотландски торф, с който "замесват" уникалния му вкус :punk

Link to comment
Share on other sites

Spored men bylgarskiq alkohol e edin ot nai-dobrite, osobeno birata (za rakiq ne govorim shot nqma s kvo da q sravna). Moje da sym prekaleno patriotichen ma e taka. Kolkoto do uiskito men savoy ma kefi poveche ot jonny :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Spored men bylgarskiq alkohol e edin ot nai-dobrite, osobeno birata (za rakiq ne govorim shot nqma s kvo da q sravna). Moje da sym prekaleno patriotichen ma e taka. Kolkoto do uiskito men savoy ma kefi poveche ot jonny :bgrin:

:sick :sick :sick

Недей моля те :sick Как са ви моделирали вкусовете на вашето поколение :sick

Link to comment
Share on other sites

И какво му е хубаво на българския алкохол...всичко е в гъза, като изключим ракиите, защото наистина има уникални.Водката е гадна, уискито не струва, мастиката е добра според мен.

 

Ама да сравняваш Джони с Савой ..моля ти се.

Ако си пил от на цар киро джонито може :)

Link to comment
Share on other sites

Ако си пил от на цар киро джонито може :)

Като каза цар Киро се сетих за един виц по тази тема:

Знаете ли защо на ракията на цар Киро й казват Самуилова ракия?

Защото на всеки 100 остава един,който да вижда с едното око. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Tuborg e супер биричка-кефи ме как се отваря.(нищо,че всеки път почти си режа пръстите,щото си играя с капачката).

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

Нашенският Туборг ми харесва,наистина наподобява Шуменското,а на мен то ми харесва.НО датският е наистина доста по-добър,както е и с Бекс-в DE беше толкова приятна бира,а тук...не е.ov3rman,прясната бира е нещо наистина прекрасно.Имах възможността известен период от време да имам достъп до такава бира/кръчмички,които си я варят в мазенцата/ и съм разбит-и звят и вкус,абе всичко и е хубаво

Link to comment
Share on other sites

Spored men bylgarskiq alkohol e edin ot nai-dobrite, osobeno birata (za rakiq ne govorim shot nqma s kvo da q sravna). Moje da sym prekaleno patriotichen ma e taka. Kolkoto do uiskito men savoy ma kefi poveche ot jonny :bgrin:

 

abe momchence, kva baza za sravnenie imash che napravi tva nepodgotveno izkazvane? tova che bira kamenica e varha moze da go e kazval chovek deto e opitval samo neja, chat-pat ariana ili zagorka primerno. ja opitaj malko poveche neshta i togava. goreshto te savetvam da se razhodish ako mozesh iz evropata i da minesh prez praga primerno za da opitash istinska cheshka bira, posle i maaalko po-nazapad da stignesh pyk da opitash i ot tamoshnata posle shte si govorim. ne kazvam che ne mozem da pravim bira tuka ama ot izvestno vreme naroda tarsi eftinoto ne kachestvenoto... eftino i s kolichestva, ako shte da e pomia. ama ajde da ne pochvame taja tema che e mnogo tyzna.

 

btw. za protokola - tuborg-a ne e losh ama maj stelata e po-dobra. ne che sa neshto osobeno no pone stavat za konsumacia.

 

sashto taka za protokola - savetvam vi da NE GI konsumirate :) koremchetata rastat i sled vreme shte imate dosta krasiva osanka a povjarvajte mi dosta trudno se opravja... az imam izvestni postizenia v tazi oblast sled nechoveshki usilia :)

 

ajde nazdrave ot men ... s edin ajrjan shtoto nali se seshtate:)

Link to comment
Share on other sites

ne kazvam che ne mozem da pravim bira tuka ama ot izvestno vreme naroda tarsi eftinoto ne kachestvenoto... eftino i s kolichestva, ako shte da e pomia. ama ajde da ne pochvame taja tema che e mnogo tyzna.

Аз мисля точно обратното. Точно продажбата на нискокачествените бири намаля и се увеличиха тези на Каменица и Загорка. Бирите от среден клас ;). В Пловдив имаме най - добрите условия за производство на бира. Причината е във водата.

Link to comment
Share on other sites

Това е съвсем нормален ефект при т.нар. "маркетингови" бири. Няма как да произвеждаш една и съща бира в различни държави (географски райони). Просто не се получава, независимо от 100% спазване на технологията, защото водата и въздуха са различни (под "въздух" се разбира всичката тази съвкупност от бацилчета, които участват в процеса на ферментация).

...

И съм, и не съм съвсем съгласен. бира "Каменица" се вари и в завода на "Астика" и е по-мека, съгласен съм (пловдивската вода има твърдост ~16 немски градуса, а хасковската 20 - мерил съм я лично в Астика :P ). Но номерът е не само в местните условия, но и местния вкус (нагласа). Не си спомням вкуса на Туборг от едно време, но мога да заявя, че никой няма да тръгне да произвежда "истинска" бира, било то и Туборг, или каквото се сетите, ако е по-горчива (да речем) от това, което местните считат за нормално. Тука говорим за едно своеобразно "модване" на вкуса на пивото по посока на потребителското търсене. Същото може да се каже и за безалкохолните напитки.

За спиртните (ракии, водки и т.н.) е вярно, че са от цистерните. Ако някой си въобразява, че пие ракия или водка от нашенско грозде (както се разсипват да го рекламират), много се лъже. Просто не може да е на такава цена и да е гроздов дестилат.

 

P.S.

От днеска почвам да чета "Как да варим пиво в домашни условия" (ако има такава книга изобщо ;) ). Очаквайте скоро бира "Алхимика" :P

Link to comment
Share on other sites

От бирите които се произвеждат по лиценз тук единствена ми харесва Стелата..

Иначе много ми допадат Staropramen и Radeberger B)

Както и една испанска, която за жалост не се предлага на нашия пазар - San Miguel.

Link to comment
Share on other sites

Spored men bylgarskiq alkohol e edin ot nai-dobrite, osobeno birata (za rakiq ne govorim shot nqma s kvo da q sravna). Moje da sym prekaleno patriotichen ma e taka. Kolkoto do uiskito men savoy ma kefi poveche ot jonny :bgrin:

 

Явно джонито дет си го пил само бутилката е била от джони

БГ алкохол само рикия(помниш ли времето когато пещерска беше с коркова капачка) и отчасти бирата го докарват

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...