Jump to content
BulForum.com

NOD32 - струва ли си изобщо?


zynth

Каква антивирусна програма е NOD32?  

399 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Читави са. Въобще цялата концепция на 3 версията е уникална. Най-накрая антивирусна, която да не се усеща. Дори на стари писита или пък на тежката Виста върви уникално.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

тва кой какъв антивир ще ползва си е лично негова преценка, дали му твари машината и т.н. аз лично нокога няма да си сложа нода защото просто на мен не ми харесва не ме кефи и толкова пък и имам неприятни спомени от него :angry: аз съм превърженик на кащперски и няма да га сменя, тоя антивир за мен е най- добрия (особенно при правилна настройка :bgrin: ) от тия до които съм се докопвал има и още един ма за него няма да говоря,за да си нямаш проблеми с вируси и други от сорта буби не трябва ръчичките да ти седят постоянно на едното място :tongue. За мен 100% безопастност няма, аз ползвам тая комбинация :

1. нова инсталация на бозата или на ОС която ползваш

2. антивир който на теб ти харесва , и си пробвал (а не само да се доверяваш на реклами )

3. анти-шпионска програма по твой избор

4. горяща стена (или тази на бозата ко си с тая ОС)

5. парвиш си бекъп с Гоуст или подобна програма

6. редовно триене на курабийките :D (там най-често се спотайва заразата)

 

и ако толкова искате да разберете кой антивир е най-добрия и имате поне един ден свободно време ;) ,намирате си сайт кадето бесплатоно предлагат вируси :woot какво точно искам да кажа има специализирани сайтове кадето предлагат едни малки архивчита и вътре има от 120 и нагоре файла тия архиви не се ОТВАРЯТ и давате да го провирява антивира, и гледате колко е намерил в него . Ефекта е потресавъщ последния път когато го правих тва си бях свалил 5 архива и ги пробвах с наи-известните и най-използваните програмки :bgrin:(после се наложи да преинсталирам бозата ма си стуваше) и ако ви е интересно нода не беше в челната тройка.

 

И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ МНОГО ОТ ВИРУСИТЕ ГИ ПРАВЯТ ТЕ САМИТЕ ЗА ДА ни .......... :angry1

 

 

всичко което написах е чисто субективно и е само мое мнение не искам да споря с никой всеки сам си носи кръста или в случая антивирусната си програма на гърба :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

дали е разработка на военните незнам :bgrin: всичко е възможно , ма само си погледни колко те е голям ъбдеита на антивира за един , чак толкова да са добри програмистите в ония фирми и толкова бързо да реагират ;) те навежда на някакви мисли поне според мен де :)

Link to comment
Share on other sites

"В Русия съм, в Русия съм..."av-5931.jpg :laughing: :bgrin:

 

Един човек да разбере за кво става на въпрос :) А по темата сложих си версия 3.0 и под виста се държи доста добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И кое по-точно не ти се нрави в тях? Понякога и да гледаш, и да не гледаш какво посещаваш...пак ти се лепва нещо през някоя вратичка и често само антивирусната го спира....сега остава да кажеш, че и файъруолите не ти се нравят... :wacko:

Имено, това което ти се лепва в повечето случаи(имам впредвид чрез бъговете в ff и ie, които водят до command execution), спира firewalla/antivirusa за секунди. Руските пакери за .exe-та са винаги по-напред от антивирусните програми и минава "известно време" преди антивирусите да го разпознават правилно. Трябва да се внимава и да се update-ва win-а винаги, защото точно това спира най-лошите атаки. :online2long: :smile1: :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

wbyte, до някъде е така. Освен чрез бъгове, може и да бъде свален и, тъй като антивирусната не го засича пак да го барне. Има вируси, които едната антивирусна, не ги засича, а другата ги засича, но пък може и да не ги засичат и двете антивирусни. Работата на АВ (антивирусните компании), няма да помогне на неговите потребители, ако и те не включат т.е. при съмнение дали даден файл е заразен, може да опитате две неща:

 

1. Влезте в http://www.virustotal.com/ , цъкнете на "Browse....", намерете файла, в който се съмнявате, цъкнете с ляв бутон на мишката два пъти върху него и накрая натиснете бутона "Send file". Препоръчвам ви този метод, защото файла бива сканиран с около 32 антивирусни (не съм сигурен точно) и показва, точно коя, какво намира или не намира. Но не се доверявайте на 100% .

2. Все пак дори и да е намерило нещо, или не пратете го файла за анализ до лабораторията на твоята антивирусна и те ще го проверят. Ако найстина е някаква заплаха, те ще го добавят в дефинциите и за напред ще го засича.

 

Аз лично съм фен на NOD32, вече 4 години и някои от вас, които се интересуват за нещата от тази област, знаят за 1 година какви промени има независимо дали са "+" или "-" в една антивирусна. Споделям ви тези неща, защото антивирусната е едно от най-важните неща за сигурността ви. За да сте защитени най-добре:

 

1. Да имате лицензирана (по възможност) и постоянно обновявана антивирусна програма

2. Firewall, също винаги обновяван.

3. Обновяване на Windows, така предотвратявате достъп на хакери и т.н. до вашия компютър. Microsoft пускат обновления за операционната им система, всеки месец и ако сте забелязали от както почнаха все критични ъпдейти. Затова обновявайт...

4. Обновяване на софтуера ви, също е от изключителна важност.

5. Трябва да сте много внимателни, къде влизате и какво правите ;)

 

За феновете на NOD32: Ако не сте добре запознати, не си играйте с новите бета версии на NOD32 v3 и ESET Smart Security BETA, защото може да се получи нежелан ефект. Ако имате проблем, можете да пишете в този форум, или да ми пишете по skype, icq, e-mail и ще ви ориентирам. Тези, които използват NOD32 с fix/crack, просто при тях нещата са много по-зле, затова не винаги ще има решение на проблема им.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

в крайна сметка излезна final release на 3.0. някакви впечатления? аз в момента съм с 2.7 и се чудя дали има смисъл да сложа 3-ката

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нещо не мога да си оправя регистрацията на 3.0.563 (опитах и 3.0 final). Сложих fix-а, опитах там с някъв пач и с име и парола - все невалидна рег. А още по-досадното е, че като сложих 2.70.39 не мога да я ъпдейтна, пише ми, че е up to date, а като направя рестарт нода ми излиза съобщение, че ми трябва ъпдейт (отделно и Win-а ми досажда, ама онова знам как да го махна).

Някой с 2.7 ако може да каже дали му се ъпдейтва или ако някой знае как да оправя 3.0? Да махна съобщението при рестарт също би било от помощ.

 

 

edit: Не че някой се е засилил да ми отговяря, ама аз да си кажа, че се оправих. Има още поддръжка на 2.7.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

в крайна сметка се върна към 2.7, така ли? 'щот аз бях с нея, но след преинсталацията реших да пробвам 3-ката. сложих 3.0.563 Final, но днес цял ден не може да се update-не ....

Link to comment
Share on other sites

btw firewall не ползвам от ... доста време. достигнах до извода, че няма голям смисъл от него, ако знам к'во правя на компа.

 

Продължавай да си мислиш така... освен ако нямаш някой хардуер преди компютъра ти който да филтрира входящите заявки (т.е. той да играе ролята на firewall) просто си 6+ особено с Windows XP (опази боже пък с 98)... и ако не си свалил всички updates познай... Преди време един приятел си мислеше така на чисто "гол" сървър и да видиш какъв купон стана заради MS SQL Servera като излезна един вирус (SQL Slammer)... продължавай да си мислиш така, в един момент може да си направиш снимка :)

 

 

А по темата : аз също не харесвам NOD32 по няколко причини:

 

1. Прекалено много реклами и то с мото "има 1 антивирусна която не пропусна нито 1 вирус" - ей това ми звучи като любимото "сложи си Linux и ще забравиш за проблемите с компютъра си"... не само невярно но и подвеждащо - абсолютно сигурна антивирусна няма, има такава която хваща определен брой вируси но да се говори за абсолютна сигурност е смешно

 

2. look & feel някак не ми допада, а отделно при малкото досег с нея на няколко пъти crash-на update-а. И нещо терсене ми беше пускането на сканирането

 

 

Да караш без антивирусна ако знаеш какво правиш съм по-съгласен (или поне без такава която постоянно сканира всяко видяно .ехе и излишно ти бави машината). Но без firewall - просто трябва да си доста смел и с много късмет :)

Link to comment
Share on other sites

В един друг форум много често съм казвал, че NOD32 e рекламна, а не антивирусна програма!

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето на антивирусните е в проактивната защита .

Без дефиниции хваща всички вируси и ги отстранява на секундата .

Да ама един нов вирус да ти влезне и тази същата защита кляка и антивирусната отива в кошчето .

п.п. Много реклама и големи думи без покритие ... тествах малко на виртуална машина и авг се справи далеч по-добре от тази .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

някой да знае как на нод 2.70.16

да му махна да ми се показва че се е ъпдейтнал - дразни ме по 2-3 пъти на ден ама дразни

 

апък какво да кажа нода не е добра ... имал съм вир. нода си върви ок , ама като сложа друга и намира 2-3 (аз предварително си знам че има вир. де)

но е най безобидна май за тва съм си я е пуснал да си върви нищо че сканира всяко exe :D

Link to comment
Share on other sites

..

..нода не е добра ... ... ама като сложа друга и намира 2-3....

но е най безобидна май за тва съм си я е пуснал да си върви нищо че сканира всяко exe :D

:bgrin: По цял свят има хора, които плащат за да бъдат лъгани и успокоявани, че са защитени, и че имат нужда от тази защита.

И не, не се сканират само exe-тата, но това е друг въпрос.

Дори се стига по-нататък, като противоречията в случая с energy.

@energy, дори хората, които ползват кракнати антивирусни, плащат. Плащат с нервите по кракването, по дреболии като това как да разкарат съобщенията за ъпдейт, плащат макар и малко, с RAM-а, който точат, ресурсите, които се ползват (ползват се дори при нода, сканирането на всеки файл), проблемите, които една антивирусна нерядко води след себе си, защото тия програми работят на по-ниско ниво, а там поразиите които могат да направят са големи, почти като драйверите и лошите файруоли. Всяка една допълнителна такава програма увеличава рисковете. А в случая нямаме и надеждна защита както по рекламите.

За мен най-добрата защита е проактивната, както спомена lil_stenly, и виртуалните машини, в които мога да си сложа и 10 антивирусни, с които да сканирам програмите и каквото свалям чат пат.

Обаче това за антивирусни без дефиниции не вярвам скоро да стане по ред причини. Едната от тях е че компаниите вече свикнаха и масово възприеха плащането на всяка година за ъпдейт на дефиниции, щото това е работа за тях, и много бавно може да се случи да изоставят тая златна мина за тях. Друга причина е , че трябва сигурно някакъв доста добър изкуствен интелект да се измисли за да става без дефиниции. не знам и аз.

Link to comment
Share on other sites

в крайна сметка някой ще каже ли как се решава въпроса с update-ите за версия 3.0.*** или ще си пишем кой колко е наясно с антивирусните програми? :unsure:

все пак темата е за nod32. най-горе има една обща за дискусии относно тея хави

Link to comment
Share on other sites

в крайна сметка някой ще каже ли как се решава въпроса с update-ите за версия 3.0.*** или ще си пишем кой колко е наясно с антивирусните програми? :unsure:

все пак темата е за nod32. най-горе има една обща за дискусии относно тея хави

В темата говорим точно за NOD32, ясно се вижда. Поне аз.

А и въпроса ти е малко излишен, защото е ясно, че ако не можеш да се ъпдейтнеш е нещо от теб, т.е. кофти кракната версия. Доста хора са с v3.0, вкл. и аз я имам инсталирана в една виртуална машина и до снощи поне се ъпдейтваше перфектно.

Свали добре кракната версия или си купи програмата и въпросите ще станат излишни.

И чети добре как се краква, защото антивирусните вече станаха капризни.

Link to comment
Share on other sites

В темата говорим точно за NOD32, ясно се вижда. Поне аз.

А и въпроса ти е малко излишен, защото е ясно, че ако не можеш да се ъпдейтнеш е нещо от теб, т.е. кофти кракната версия. Доста хора са с v3.0, вкл. и аз я имам инсталирана в една виртуална машина и до снощи поне се ъпдейтваше перфектно.

Свали добре кракната версия или си купи програмата и въпросите ще станат излишни.

И чети добре как се краква, защото антивирусните вече станаха капризни.

не, аз не чета к'во пише ... просто си ги инсталирвам на зула.

много хора имат проблеми с тази версия, но има и такива, които нямат ... и аз просто търся отговор от хора, които са имали проблеми, но са ги решили.

според мен е безсмислено да се пише "аз нямам никакви проблеми" и точка.

 

и коя версия е "добре кракната"? би ли посочил?

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм се чудел как хората губят толкова време за съвети по форуми и да чакат за всичко, в същото време отговора е толкова прост. Може би е до мързел, не знам :D .

На мен лично ми отне само около час да пробвам няколко версии (3) и да попадна на тая която работи.

В Арената едно просто търсене показва точно 4 резултата за NOD32, като 2 от версиите отпадат като стари!

От останалите взимаме точно последната версия, която е само една (няма дублирания на версии), която е с фикс до 2050, и се оказва че е точно тази, с която съм и аз.

Да спестя търсенето в Арена:

цък

 

;)

Link to comment
Share on other sites

тази версия я сложих преди няколко дни на един комп и досега не са се оплаквали, но сега аз като я инсталирах .... излиза това:

 

nod32es6.th.jpg

 

явно трябва да зачистя регистрити ...

Link to comment
Share on other sites

тази версия я сложих преди няколко дни на един комп и досега не са се оплаквали, но сега аз като я инсталирах .... излиза това:

 

 

явно трябва да зачистя регистрити ...

Не, явно трябва да попрочетеш още (визирам коментарите от моя линк) ;)

В тях пишеше някаква врътка, но забравих как беше точно. Ненапразно казах че се бълтах около час, с различни версии, и без чистене на регистри стана.

Link to comment
Share on other sites

@tedy, всичко звучи много хубаво, но не виждам някъде версия за 64 битови оп.системи...

Напротив, много зле звучи :bgrin: И честно казано не ме е грижа дали има за 64 бит.

Аз засега нода съм го сложил в една виртуална машина колкото да не е без хич че наскоро ф-прота ми му спряха поддръжката. Иначе още го ненавиждам и не ползвам антивирус на основния ОС.

Аз още съм с 32 бит ОС, скоро ще минавам на 64, но така или иначе ще ползвам антивир. в виртуални 32 битови машини така че..

Симантек имат 64 битови програми, потърси тях ако искаш. Нод32 не знам да има, иначе щеше да се казва НОД64 :)

Link to comment
Share on other sites

Мда, стигне ли се до 64битовите ОС работата се затяга и се отсяват сериозните играчи. A NOD32 очевидно... както и да е - субективно мое мнение си е това, но symantec, mcafee и бившите вече fprot са най-старите и сериозни играчи и въпреки че са малко по-тежки, което пак зависи от версията защото corporate edition на symantec е доста по-грозна но и много по-лека и не товари толкова машината ... отделно че аз я пускам "on demand" а не нон-стоп да сканира всичко което докопа...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...