Jump to content
BulForum.com

NOD32 - струва ли си изобщо?


zynth

Каква антивирусна програма е NOD32?  

399 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Замислете се над следното: Ако ползвате интернета за да влизате само в локалните сървари, пощата ви и сте си оставили отворени два три порта как очаквате да ви влезнат вируси.Разровете се из нета, посетете някои от саитовете с пиратска информация свалете си по някое архивче от тях с неизвесно съдържание и ако антивирусната ви каже. че е ок разархивираи те го. Ако след всичко това комп. не почне да бави, да хаби повече системни ресурси и да генерира съмнителен нет трафик-значи сте нацелили антивирусния софтуер.

 

П.С Най-добрата защита за мен е комбинация от 1) Защитна стена, 2)Антивирусна програма и 3)Програмка за премахване на спайуер,адуер и т.н.

NOD-а отговаря само на 2).

Link to comment
Share on other sites

...

 

П.С Най-добрата защита за мен е комбинация от 1) Защитна стена, 2)Антивирусна програма и 3)Програмка за премахване на спайуер,адуер и т.н.

NOD-а отговаря само на 2).

Ето защо НОД е идеална в комбинация със защитна стена и anti-spyware програма. Хаби минимални ресурси, това ми харесва в нея.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Моля някой от разбирачите на НОД-а да ми каже нещо.

 

Като пусна компютъра, не го виждам НОД-а долу вдясно на таскбара. За да ми остане иконата там, трябва да го стартирам ръчно. Нямам представа обаче дали в същото това време той работи или не. Не помня какво съм задавала при инсталацията, щото малко беше напрегнато положението. Търсих в настройките, ама не можах да намеря нищо, което да искам да променя...

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ето защо НОД е идеална в комбинация със защитна стена и anti-spyware програма. Хаби минимални ресурси, това ми харесва в нея.

 

 

ако мен ме питаш Nod32 е пълен боклук . Използвай Kaspersky

Az Izpolzvam kombinatsiq ot Spybot i Nod32 i sam super dovolen,a otnosno Kaspersky...ami... tq skanira naistina bavno,no ka4estveno,za primer 60gb za 4 4asa . 6a izsuxna dokato svur6i tva skanirane :bgrin: .Az li4no ne prepora4vam Kaspersky za bavni komputri.Xorata s baraki kato moqta :bgrin: gor6to im prepora4vam kombinatsiq ot Spybot i Nod32

Link to comment
Share on other sites

ако мен ме питаш Nod32 е пълен боклук . Използвай Kaspersky

То тука който и да питам, две еднакви мнения няма да намеря, така че... Аз пък имам лош опит с Каspersky... Направи ми куп проблеми преди време.

 

Абе аз питам, ама сега точно питам друго :)

Link to comment
Share on other sites

NEzma kak mislite no az dylgo vreme sym veche s NOD32 ......SKoro stignah do izvoda na Kener ...Combinaciqta ot programi e nai dobroto,no bih vi preporychal slednoto Ad-awaer Se profesional + Ca Etrust..(nznam kakvo vi e mnenieto za tazi anti virusna no az sym adcki dovolen) ....stignah do izvoda che pri tazi kombinaciq problemite s virusi i drugi "gadini" se svejdat do minimum.Za sega ne sym haresal Stena s koqto da rabotq no i tova shte doide :) ...Otnosno NOD neshto zagubih polojitelnoto si otnoshenie kym neq sled kato nqkolko poredni pyti mi se vmykvat virusi za chieto namirane polzvam mootonoto tyrsene,no pyk za tov asigorno , na Kaspersky

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не я харесвам много многог НОД-а , но е доста лека и си върши "уж" работата.

 

Лошото е че примерно ако си сложа Norton , Spy Sweeper и Zone Alarm , на практика излиза че съм си купил PC та да поддържам изискванията тези програми.

Те гълтат не по малко от 50% от системните ресурси ( това е мое мнение ) и това адски ме дразни.

 

Точно поради тази причина за сега съм с NOD защото е лека и има Real Time Scan.

Link to comment
Share on other sites

Още ли има хора, които ползват NOD32?! Не разбрахте ли че да сте с НОД значи все едно да сте с нищо..

Е, само дето ви смъква производителността с малко.

За Касперски и аз преди години имах проблеми с нея и още не съм й простил.

Относно eTrust - бих й се доверил защото файруола ми изглежда ползва енджин на eTrust. А съм много доволен от него.

Аз продължавам да не ползвам антивирусна (real time scanner), имам един ф-прот, който даже с дефиниции отпреди седмица някъде. Сканирам с него само новосвалени екзета.

Без файруол не правя и една крачка, но антивирусната за мен е абсолютно излишно товарене на системата. Ако имаше 100% гаранция, може би, но при 70-80% хващаемост е пълна глупост, че то опасностите са най-големи с новите вируси, които излезнат примерно днес, а дефинициите се осъвременят с днешния вирус чак вдругиден а дотогава ще имате дефиниции с вируси, открити примерно оня ден или вчера. Че каква ми е ползата след като докато дефинират нещата, аз вече може да съм хванал нещото.

А и какво, хиляди пъти през деня да ми се сканират едни и същи файлове и екзета и какво ли не, при работа с компа.

Всичко е до човека зад клавиатурата. NOD32 е шит, но явно все още има ревностно защитаващи го хора, само защото е лек и уж не са хващали зарази. И аз не хващам зарази вече 4-5 години откакто не съм с антивирусна. То май и преди не съм бил, ама вече забравих.

 

А да, Колкото до ZoneAlarm, нямам наблюдения за по-новите версии, но докато бях с 4 и 5-та версии последно на ХР, нямаше и следа от тия 50% натовареност, за които говори CyberHill.

Честно казано файруолите, които съм тествал, всичките са били достатъчно леки и неусетни. Антивирусите са тези, които товарят.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Такаа току що забелязах, че winows папката ми е станала 5гб. С малко търсене намерих един файл който явно нод-а си го е създал и е голям 2.6гб. Просто за инфо ако се чудите къде отива мястото.... :P

Link to comment
Share on other sites

Още ли има хора, които ползват NOD32?! Не разбрахте ли че да сте с НОД значи все едно да сте с нищо..

 

по какво съдиш? аз съм сменил доста антивирусни, големи разлики не виждах, освен в натоварването на системата и в начина на сканиране, според който времето варираше. за мен най-добра антивирусна май няма. ползвам тази, която най-малко ме дразни, не я усещам, има няколко функции, които ме удовлетворяват, update-ва се често и т'ва е. засега съм с nod32. предишните съм ги сменял, не защото са били "слаби", а просто защото в един или друг момент нещо ме е дразнело, но в никакъв случай не е било свързано с откриването на вируси :)

 

btw firewall не ползвам от ... доста време. достигнах до извода, че няма голям смисъл от него, ако знам к'во правя на компа.

Link to comment
Share on other sites

Аъъ, къде точно се намира този файл? :rolleyes:

 

 

и как разбра,че точно нода го е създал ?

Някъде в систем 32 беше. А как съм разбрал, че нод го е създал, щото беше кръстен нод32 нещо си... и завършваше на .tmp демек временен. А нода нито сканираше нито нещо правеше, така че нямам представа от къв зор го е направило.

Link to comment
Share on other sites

Най-много да си хванал някой вирус, дето да ти го е направил тоя файл. :) Ако не се бъркам, всички подобни временни файлове се създават в папка TEMP в C:\Documents and Settings\username\Local Settings. A обикновенно в System32 обичат да бъркат вирусите, червеите и spyware-a. ;)

 

А по принцип дали си струва изобщо нод 32. Ами струва си, защо не. И аз вече от половин година ме мързи да си го преинсталирам, защото вече спря да си обновява дефинициите. И пак и един вирус не съм хванал (1 път на 3 месеца се сещам да го проверя с панда онлайн :music ) и спайуерите не ме закачат вече. Просто трябва да знаете къде да НЕ ходите и какви места да избягвате. Само firewall-a на уиндоуса ми е включен.

Link to comment
Share on other sites

нод-а е супер доволна програмка веднага хваща вирусите без проблем немога да разбера кво не ви харесва в нея зарежда бързо и си върши работата :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
нод-а е супер доволна програмка веднага хваща вирусите без проблем немога да разбера кво не ви харесва в нея зарежда бързо и си върши работата :)

 

Съгласен съм. Но най-добра е когато е платена - за това още няма свестен крак - а моята е платена и работи по-бързо и хваща всякакви вируси, но подчертавам само ако е платена !!! :punk :punk :punk

 

NOD32 4EVER :punk :punk :punk

kaspersky suxxxxx

norton shit

Link to comment
Share on other sites

тези антивирусни програми не ми се нравят. ъпдейтвайте си уиндоусите, внимавайте какво пускате и какви сайтове посещавате :)

Link to comment
Share on other sites

тези антивирусни програми не ми се нравят. ъпдейтвайте си уиндоусите, внимавайте какво пускате и какви сайтове посещавате :)

И кое по-точно не ти се нрави в тях? Понякога и да гледаш, и да не гледаш какво посещаваш...пак ти се лепва нещо през някоя вратичка и често само антивирусната го спира....сега остава да кажеш, че и файъруолите не ти се нравят... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с две ръце за NOD32. :punk

От 2 години съм с него (ползавам Trail версията) и съм много доволен.

 

Все още няма антивирусна програма, която да хваща 100% всичко - това е утопия според мен.

 

Но в комбинация от антивирусна програма+USER (т.е. да знае какво прави потребителя) може да се достигне и 100% :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Да ви питам някой сложи ли вече версия 3 и тея анти спай хави които са ги вградили читави ли са или напротив?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...