Jump to content
BulForum.com

NOD32 - струва ли си изобщо?


zynth

Каква антивирусна програма е NOD32?  

399 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Хора нито един от тези сървъри дето давате не бачка за Ъпдейт?

 

Помогнете моля - от почти месец сървърът дето ползвах не работи и той...

 

дает нкое сървърче на бедния юзър ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

леле,още им а такива хора...

и а кво ти е сървър на трета страна?

намери си nod fix инсталирай го и ще си теглиш от сървърите на есет

Link to comment
Share on other sites

е за нода си има фикс

и мен ме кефи нортъна,ма ми омръзна в един момент още като пусна уин-а да излиза прозорец,че има проблем

Не си търсил има си специялно remove utility на Norton и то трие напълно от регистрите нортъна. Правиш нова инсталация и Voila. Нортъна ми вдъхва доверие, плюс това пакета с който идва с Norton Utilities е няма равен на него.

Link to comment
Share on other sites

Не си търсил има си специялно remove utility на Norton и то трие напълно от регистрите нортъна. Правиш нова инсталация и Voila. Нортъна ми вдъхва доверие, плюс това пакета с който идва с Norton Utilities е няма равен на него.

 

 

аз къде съм написал,че като го махна всичко се бъгва? :blink:

з писах,че не виждам смисъл програма,създадена да помага на компа и потребителя да са далече от вирусите,още при стартирането да има конфликт с операционната система,защото била прекалено тежка антивирусна и е по-важна от самата ОС :wacko:

Link to comment
Share on other sites

леле,още им а такива хора...

и а кво ти е сървър на трета страна?

намери си nod fix инсталирай го и ще си теглиш от сървърите на есет

 

 

А къде да намеря този фикс? и ще работи ли?

Link to comment
Share on other sites

А къде да намеря този фикс? и ще работи ли?

 

 

ми досега не съм чул да не работи,пише,че при инстала да не се рестартва,а след като се сложи фикса,но брачед ми го инсталира след време и пак бачкаше...има го в дата.бг или ползвай гугъл - NOD FiX

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Нещо стана с тоя Нод. От една седмица не иска да си ъпдейтне вирусните дефиниции. Ползвам го от година и половина, все към един и същи сървър за ъпдейт и не е имало проблем. Като му дам ръчно "ъпдейт" и дава, че дефинициите са ми ъп то дейт, т.е. че няма по-нов ъпдейт.

Link to comment
Share on other sites

в един друг форум на един друг доставчик ... :) няма да кажа кой :P

( щото ще се издразнят някой хора )

има побликуван лист с антивирсните , и коя , колко оценка и дават ...

 

нека кажем че да си сложа NOD 32 е все едно колкото да кажа че имам нещо наподобяващо ( бегло )

антивирусна ...

 

по принцип Kaspersky е най-доброто което можете да си сложете ...,

но внимание - Kaspersky не предпазва от Addwara ...

затова в комбинация с някой Addware "чистачка" - системата ще ви е слънце :)

Link to comment
Share on other sites

нека кажем че да си сложа NOD 32 е все едно колкото да кажа че имам нещо наподобяващо ( бегло )

антивирусна ...

 

Не е така. NOD 32 притежава ThreatSense технология за сканиране в реално време. Коя друга антивирусна програма го притежава? Писана е на Асемблер, което прави чест на разработчиците, а програмата много бърза. Не бива да се изказваш така категорично.

Link to comment
Share on other sites

NOD 32 притежава ThreatSense технология за сканиране в реално време. Коя друга антивирусна програма го притежава?

всяка антивирусна сканира в реално време :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За момента NOD32 е най-доброто .След тва McAfee .. а за Norton да не говорим , хаби 40% от ресурсите и не прави нищо !

 

много силни думи ...

 

Ето и най-популярните антивирусни , и бегъл поглед върху тях

 

по-принцип Нортъна предлага доста по-ефикасни защитни мерки от NOD ... , който освен самочувствие заради надутите и пормиващи мозъците реклами с друго неможе да се гордее в БГ общността

за Maкфее-то няма да говоря ... тя е просто сянка на някогащната си слава ... ( както и F-prot )

В момента като добри антивирусни мога да посоча :

 

Kaspersky - поставм го на първо място - защото дава много точни данни и е прекрасен заради сравнително ниските си изисквания при добри настройки от страна на потребителя, но в същото време 99.5% от вирусите биват прехванати

в новата си весии включва тонове от различни защити

( отрицателно е при него че трябва поне веднъж седмично да се минава с Ad-aware SE зашото нехваща ad-aware-та ( говоря за 5та версия ... 6та не съм я тествал ) )

 

Norton - поставям го на 2ро място - много добро комлексно средство за борба с вредители , но в същото време доста претруфена и претоварващ и най-добрите системи софтуер - хваща около 99.7% от

вредителите

 

Panda - Сравнително добра комлексна система от Firewall + Antivirus , хващаща около 91% от насекомите , но изплюваща огромно количество грешни данни и грешно прехванати програми

 

МcFee - С нескрит оптимизъм бих казал че може още тази антивирусна , ( ще поживеем , ще видим )

хваща около 90% от гадовете

 

AVG - сравнително добро компромисно решение - добре се държи на слаби машини , и храща към 90% от странстващите гадини

 

 

NOD32 - добра за стари системки ( ако имате нещо около 200-300 МHz ... )

хващаща около 86% от летящите обекти , ниски възможности , и приблизително ниска ефективност

 

F-prot - това е последната дупка на кавала така да се каже ... - добра е за системи на които е просто неудачно да се качи нещо по-добро ... ( около 100 MHz )

хваща около 71% от гадините , но дезинфектираща само оло 30% от тях

 

 

надявам се скоро да мога да ви дам по-подробен списък с направените тестове

от независими тестери

-това са резултати при атака с около 370 различни вируса , които се активират на система с горепосочените антивирусни

Link to comment
Share on other sites

Говоря от личен опит Нод-а ползвам от година и досега е най-добрата антивурусна дето съм я ползвал. За слаби машини е наистина най-доброто но аз я полвам и на двата компа единия 550Мхз другия 2000Мхз. Ползвах в началото Нортън след това АВГ, Панда, Карперски и сега повече от година позвам Нод-а и до сега нито един проблем съм нямал (вирус или нещо подобно).

Link to comment
Share on other sites

През последните няколко години съм ползвал почти всички анти-вирусни програми. NOD32 е изключително лека и надеждна програма, която не е допускала бубулечки и вируси през последната година. Невероятно лека програмка без дори да се усеща. За другите анти-вирусни програми, мога да кажа, че почти всяка една от тях рано или късно е правила вин-а на боза и следваше пре-инстал.

ВОТ!

Link to comment
Share on other sites

аз ще взема да го сложа тоя нод да видик какво толкова го хвалите :P иначе сега съм с касперски и съм много доволен. единствено ме дразни, че сканира 6+ часа и че програмката не е от най-леките, но сравнение с нортъна е рай :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ми като нямаш проблем с Касперския няма за кво да слагаш друга антивирусна. Поне на мен ми се налагало да сменям антивирусната когато съм бил недоволен или компа е хванал вирус. А за Нод-а да кажа че до сега само веднъж съм сканирал щото мислех че има вирус. Ако има нещо го хваща веднага и няма да се налага да се сканира допълнително.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Днес си сложих тази велика програма наречена NOD32.Разгледах е направих и необходимите настройки и реших да си сканирам компютъра.Както си сканираше по едно време спря и показа следното съобщение:

[4] File cannot be opened. It may be in use by another applications or operating system.

 

Какво означава това съобщение и как мога да направя така, че всичко да върви и да си сканира нормално.

Link to comment
Share on other sites

[4] File cannot be opened. It may be in use by another applications or operating system.

 

Какво означава това съобщение и как мога да направя така, че всичко да върви и да си сканира нормално.

Ами всеки с елементарни познания по английски и/или с поне няколкомесечен опит с Windows може да ти каже, че даден файл (напр. някой системен), който се ползва в момента от операционната система или друга програма не може да бъде променян (изтриван, преименуван и т.н.), а в редки случаи дори и отварян. Може да се избегне до голяма степен под save режим (или най-добре под ДОС). Но мисля, че теб в случая не те касае - достатъчно е да работи както трябва бекграунд сканирането, а при целевото сканиране (което си правил) може да скипваш някоя библиотека или др. системен файл заради който излиза съобщението. По принцип при сканиране не би трябвало да излиза това съобщение...аз съм с Нортън и никога не ми го е изкарвало дори и при подробен скан.....но вероятно NOD32 ползва различен начин на сканиране. ;)

Link to comment
Share on other sites

По-ранните версии на F-Prot ми изкарваха това съобщение на pagefile.sys (суап файла), тъй като ... знаете за този файл. Има и други файлове в системата, които дори не могат да се копират/отворят и т.н., например data-файловете, отворени от SQL Server.

Последните версии обаче са по-интелигентни, и не пищат вече за тия файлове. Може би използват Volume shadow copy service при сканирането, не знам.

Така че това е нормално за програма, която е назад в историята на антивирусните спрямо останалите (но не назад в смисъл че е стара и с традиции :bgrin: ).

 

EDIT:

Нека да кажа и аз за прехвалената NOD32 - само рекламата й е на тая програма, какво толкова я хвалят нямам представа, но бат' ви Botev1912 го каза. Нямам активна антивирусна от 2003-та година, която да ми тормози компа, и не съм пипнал нито един вирус оттогава, а и преди това. Единственото, което пипнах 2003-та е Blaster-a, понеже не бях пачнал Windows-a, а и бластера беше се появил току що, а и пичовете от ЕК за 10 минути ми бяха изключили файруола (като ми слагаха модема), и точно тогава ми влезна.

Оттогава съм само с файруол, и една инсталирана антивирусна (F-Prot), с която сканирам профилактично веднъж на 3-4 месеца колкото да видя че нямам нищо. За мен няма почти никакъв смисъл едни и същи файлове да се сканират десетки хиляди пъти в рамките на един ден и да тормози компа при това. Останалото е въпрос на култура на ползване на ОС-а и компа.

Така че колко вируса сте хванали или не, докато сте ползвали тая или оная антивирусна, няма никакво значение колко е добра тя. Надявам се че останах разбран :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да дам толкова точен отговор като повечето тук,но мога да кажа само едно-NOD32 е една от най-добрите антивирусни с които съм работил :punk .До сега един вирус не ми е пропуснала и съм супер доволен-никфи проблеми с компа :punk .Някой може ли да ми каже дали като съм с най-новата версия на NOD трябва да си сложа и някоя Addwear или там Spywear или незнам си кфа програма?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...