Jump to content
BulForum.com

NOD32 - струва ли си изобщо?


zynth

Каква антивирусна програма е NOD32?  

399 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ами имаш няколко модула в самата програма AMON;DMON;IMON на всички в опциите отбелязваш за метод на сканиане (Deep) после намираш  един таб има Extensions от там отбелязваш да сканира всички фаилове отнася се пак за трите ами общо взето е това  ;)

 

А как да го настроя за да ми натоварва минимално пц-то?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Ама защо изобщо е нужно да се свалят тделно ъпдейтите и да се слагат после ръчно ? :confused

При мен си се ъпдейтва автоматично от страницата на Eset направо : никъв проблем.Всеки ден си го прави,че някой път и по 2-3 пъти :confused

ЕТО ВИЖТЕ

да не би нещо да не е наред ?

Link to comment
Share on other sites

slagam i maham mnogo programi i zatova povecheto vreme sym bez firewall

inache - Outpost 1.0 (toy e free - otkazah se ot pochti vsichki krakvani programi)

ustanovih che rusnacite pravyat strashni programi

 

 

ima6e edin sait zabravih mu imeto be6e ne6to kato gibson research v nego pokazvat 4e

edin zonealarm bie bez problemi edni ot nai polzvanite programi norton,mcafee ako uspee6 da go nameri6 moje da go razgleda6. ima dosta hubavi ne6ta

Link to comment
Share on other sites

Ама защо изобщо е нужно да се свалят тделно ъпдейтите и да се слагат после ръчно ? :confused

При мен си се ъпдейтва автоматично от страницата на Eset направо : никъв проблем.Всеки ден си го прави,че някой път и по 2-3 пъти  :confused

ЕТО ВИЖТЕ

да не би нещо да не е наред ?

 

Защо си мислиш че като добавиш сървърите за ъпдеит които съм дал трябва ръчно да слагаш ъпдеитите ???

Link to comment
Share on other sites

ami da beshe chel po-gore predi da pitash

 

 

е то ясно де,аме не беше по темата затова питах

 

 

 

А,един познат от фирма за компютри в София ми каза,че НОД32 е много добра и да си махан МКафето и да я слагам:)

 

а пък аз му вярвам,,защото доста ги разбира

 

 

 

п.с. абе не мога да ги разбера саймантек-за кво го праат такъв туп нортон-а,нали искат да се продава...

Link to comment
Share on other sites

е то ясно де,аме не беше по темата затова питах

А,един познат от фирма за компютри в София ми каза,че НОД32 е много добра и да си махан МКафето и да я слагам:)

 

а пък аз му вярвам,,защото доста ги разбира

п.с. абе не мога да ги разбера саймантек-за кво го праат такъв туп нортон-а,нали искат да се продава...

 

Че той си се продава Нортана!

А аз питах за Нод-а дали е тази версия дето я има в Уареза , ама.... не казвате.... :confused

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислиш че като добавиш сървърите за ъпдеит които съм дал трябва ръчно да слагаш ъпдеитите ???

 

А защо ти е изобщо да ползваш бг сървър за ъпдейтите се питам B)

Оттам винаги се закъснява с времето за обновяване на антивирусната база данни :)

 

Сега малко по темата : NOD32 е хубава антивирусна,но да си призная : предпочитам ако AVG :) ,дори да е безплатната версия :) Пробвал съм ги и двете : AVG реагира по-бързо по отношение на защитата в реално време ,пък и е с по-мощен модул при премахването на някои твърдоглави гадорий.

Link to comment
Share on other sites

А защо ти е изобщо да ползваш бг сървър за ъпдейтите се питам  B)

Оттам винаги се закъснява с времето за обновяване на антивирусната база данни :)

 

Сега малко по темата : NOD32  е хубава антивирусна,но да си призная : предпочитам ако AVG :) ,дори да е безплатната версия :) Пробвал съм ги и двете : AVG реагира по-бързо по отношение на защитата в реално време ,пък и е с по-мощен модул при премахването на някои твърдоглави гадорий.

 

на мне ми казаха,че АВГ не хващала нищо...

 

 

за нортона ясно,че си се продава

 

а за версията в уареза-незнам аз видях в сайта на НОД32 коя е актуалната версия и я изтеглих от дата.бг

 

за сървърите-наистиня няма нужда от БГ сървъри,защото и от този на НОД32 си тегля дефенициите.:)

абе яка е!

Link to comment
Share on other sites

Нещо май сте в грешка, а може и аз да греша, но преди, като я пробвах програмата, имаше проблеми :P при автоматичното ъпдейтване на дефинициите от техния сървър, понеже преди да се ъпдейтнат се проверява дали е валидна регистрацията, от сървъра им.

Затова услужливи хора са се погрижили да поддържат на наши сървъри дефинициите, откъдето се ъпдейтвате, естествено без проверка за валидна регистрация (която винаги би била невалидна :D ). Та в това беше проблема, и затова се поддържат и бг сайтове за ъпдейт.

А, и освен това за повечето потребители в Бг, ъпдейт от бг сървър отнема значително по-малко време, понеже трафика не натоварва международния такъв..

Link to comment
Share on other sites

Нещо май сте в грешка, а може и аз да греша, но преди, като я пробвах програмата, имаше проблеми  :P при автоматичното ъпдейтване на дефинициите от техния сървър, понеже преди да се ъпдейтнат се проверява дали е валидна регистрацията, от сървъра им.

Затова услужливи хора са се погрижили да поддържат на наши сървъри дефинициите, откъдето се ъпдейтвате, естествено без проверка за валидна регистрация (която винаги би била невалидна  :D ). Та в това беше проблема, и затова се поддържат и бг сайтове за ъпдейт.

А, и освен това за повечето потребители в Бг, ъпдейт от бг сървър отнема значително по-малко време, понеже трафика не натоварва международния такъв..

 

ми незнам,ама аз нямам сложено нито юзър ,нито парола и не ми иска :huh:

 

както и да е...явно го поравят когато си искат...

Link to comment
Share on other sites

po-tochno kompa s AVG ne hvashta nishto :lol:

 

 

Може и така да е..ама питах и ми казаха следното:

"Бозаааааа"

затова ..аз не съм я пробвал и незнам....

иначе сега съм много доволен от комбинацията НОД32+Оутпост ФайиерУол..забравих и Мкафе и Съгейт ФайиерУолл...:)

Link to comment
Share on other sites

ЗАщо като кликна върху update ми изписва server connection failure?

Зададох му тези servers които споменахте но.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

az polzvam predimno kasperski za6toto sam si pravil experimenti s norton i s makafi i ne sam dovolen ot tqh zna4i kakvo pravq instalvam norton updeytvam go nastroyvam go na nay dalbokiq skan i go puskam , sled kato prikliu4i go uninstall-vam i ka4vam kasperski i pravq sa6toto....

 

kasperski po4ti vinagi namira ne6to ostanalo sled norton-a , sa6toto stana i s makafito taka 4e izvoda e qsen

 

a tazi programka ne sam q probval no ni6o ne pre4i da q probvam ;-)

Link to comment
Share on other sites

gledam 4e tuk gumji ot razbira4i : razni :avg:norton:f-prot :lol: :lol: :lol:

i drigi shit-ni 6to ne zemete da poglednete malko specializiranite sitove

i da videte koi AV. hvastat nai mnogo virusi

za golemi resursi KASPERSKY

za malki resursi NOD32

are 4ao

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

имам един въпрос...

тъй като съм с уин 2003 нод 32 е една от единствените антивирусни,които вървят на тази ОС и я сложих

но ,за да ъпдейтвам от сърсърите на нод-а ми иска юзър и пас

а ъпдейтите от линка н ftlbg.com са стари ( там са 1.970,а на нод са 1.973!)

има ли някакъв друг алтенативен сървър ,освен http://ftlbg.com/Veskodi/-=SOFTWARE=-/NOD3...ivirus/Updates/

 

или някакви юзър и пас?:)

 

едит:

ма ,че съм тъп!!!

http://nod32.phaida.com/

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам доста странен проблем с нод32

тази вечер реших да сканирам харда си и на половината от първата минута сканирне то просто спря...

затвори се и прозореца,който след сканиране не се затваря,без да натиснеш quit

сканирах с панда актив скан,ама вирус няма.....да преинсталирам ли нод32?

(аз съм с уин 2003)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...