Jump to content
BulForum.com

NOD32 - струва ли си изобщо?


zynth

Каква антивирусна програма е NOD32?  

399 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply
Аз ползвам само Нортон и никога, не съм имал никакви грижи и вируси.

Амиии... много се радвам, обаче това не ми решава проблема :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

С нея нямам никви проблеми!За к'во в пола има толкова малко отговори!?Трябва да има поне още 3 минимум!НОД32 за мене е най-добрата!До ся съм нямал проблем с нея!+това съм без файърлоу!

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам само Нортон и никога, не съм имал никакви грижи и вируси.

А аз ползвам само F-Prot чийто резидент скенер никога не ми е бил пуснат. Никога никакви проблеми с вируси в тази ситуация. Когато свалям, сканирам ръчно.

Не мислех да го повтарям отново, но в случая исках да покажа, че това че всеки цитира дадена антивирусна и че не бил имал вируси не е показател. Зависи кой как ползва компютъра и т.н.

За мен добър и добре настроен файруол е много по-важен компонент за човек, внимателно ползващ компютъра. Никога не съм оставал без такъв. Освен това един файруол товари ресурсите много по-малко от антивирусните програми, които и да са те.

Много добре знам разликата между антивирус и файруол, вече споменах ф-прота ми е изключен.

Колкото до НОД32, преди го имах, но мисля, че създава доста повече проблеми, отколкото решава, замислете се най-малко за начина на ъпдейт и страха, че някой ден ще секне кранчето и трябва да се търси и тества ново такова за дефиниции.

Всеки сам решава дали да се довери на тази програма. Единствената програма, за която по радиото преди месеци слушах реклами колко била добра и един куп измислени хвалебствия :D

Link to comment
Share on other sites

Аз си използвам nod32, просто съм най доволен от нея и е много лека :love

Ok, все пак, кажи от кой сървър я ъпдейтваш... :cry

Link to comment
Share on other sites

Ok, все пак, кажи от кой сървър я ъпдейтваш... :cry

 

Ми аз използвам фикс-че след като инсталирам нод и не се занимавам със сървари за упдейтване

Link to comment
Share on other sites

доста интересна анкета. да беше сложил поне един отговор харесва ми :lol: сега се колебая м/у нямам мнение и предпочитам я пред нортън-а понеже аз лично предпочитам всичко пред него :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали отваряте това, но е описано всичко за ъпдейтването.

 

Да те питам това на бг сървар ли е, демек дали ще се свалят по-бързо дефинициите. Не, че сега се бавят много, но да знам дали си заслужава да си местя сървара за упдейт.

Link to comment
Share on other sites

Да те питам това на бг сървар ли е, демек дали ще се свалят по-бързо дефинициите. Не, че сега се бавят много, но да знам дали си заслужава да си местя сървара за упдейт.

Това е на локален в Пещера. Аз съм настроил NOD32 да се обновява оттам и от около 2-3 месеца нямам грижи. Дефинициите се свалят автоматично.

Link to comment
Share on other sites

NOD32 е много добра антивирусна( поне според мен ) Просто не се усеща. Много по-бърза е от другите. Но имам един въпрос. Как подяволите да си настроя автоматичния updata да не се пуска през един час а примерно един път на ден. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах нортън, касперски, панда, манда и всякакви лайна докато не намерих нод32.. идеална си е антивирусната единствения зор е,че всеки месец трябва да търсиш код за да си теглиш ъпдейтите.

Вече я ползвам година и половина и съм страшно доволен.

Ами ако си намери6 FIX няма ти е нужно секи месец си търси6 ;)

Link to comment
Share on other sites

Народе не знам ко ви е мнението ама на мен малко ми намирисва тая програма. Преди 2-3 дена я сложих да я видя какво представлява и още си нямам мнение за нея. Да верно - прави ъпдейти почти всеки ден, гледа за вируси, ама си ми намирисва... Просто защото прекалено много хора взеха да я ползват. Не може да е толкова добра и да няма пропуски. Мнооооого съмнително ;)

 

Но за сега не се оплаквам де :D :D :D

 

 

 

 

Edit: @BuFu50 идеята е не че самата програма е написана без нито една грешка, ами че има задни вратички или нещо от тоя род. Не може да е толкова добра и непробиваема. Иначе и аз съм съгласен с теб за касперския, само дето машината ми няма да го удържи :D

Link to comment
Share on other sites

Народе не знам ко ви е мнението ама на мен малко ми намирисва тая програма. Преди 2-3 дена я сложих да я видя какво представлява и още си нямам мнение за нея. Да верно - прави ъпдейти почти всеки ден, гледа за вируси, ама си ми намирисва... Просто защото прекалено много хора взеха да я ползват. Не може да е толкова добра и да няма пропуски. Мнооооого съмнително ;)

 

Но за сега не се оплаквам де :D :D:D

 

За сега още не е роден безгрешния човек а кой ги пише програмите - направи си извода :rolleyes: Лично аз винаги съм бил пристрастен към касперски, но ми се вижда прекалено тежка за това си брамча с нод

 

:love

Link to comment
Share on other sites

nod32 я ползвах закратко, наистина е страшно бърза и не се усеща, но моят фаворит си остава аваст, въпреки че от Септември'05 съм без антивирус (само файъруол) :P :D

Link to comment
Share on other sites

Ми к'во да ви кажа , Нод-а е бая нервеща като почне да IN-DEPTH ANALYSIS-ва толкова дълго върви и се не може да отвори разни файлове и се се чуди к'во да ги прави при положение ,че съм му казал в options... and going and going.... направо ме хваща бяс като трябва да сканирам!!! :angry1

А иначе съм доволен ( когато НЕсканирам ) т.е. update-ва се , сканира on-line и така нататък.

Решил съм да си сложа моята любинка , ама тя пък с тея up-date-и може да те изкара извън нерви - За McAfee говоря ,обаче ще я слагам.

Link to comment
Share on other sites

ами и аз съм си доволен от NOD-a

 

вярно има някой забележки, например че като сканира почти никога не ми открива нищо, но като почна да браузвам из нета или пък да си ровя свалени архиви на харддиска ми много често ми дава сигнали и засега няма някакъв сериозен пропуск

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това ми го изписа НОД32,докато ад-ауер сканираше :)

Event occurred on a new file created by the application: C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Professional\Ad-Aware.exe. The file was moved to quarantine. You may close this window.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам само Нортон и съм страшно доволен, сумати години го ползвам и няма грешка. Плюс това се обновява автоматично и няма нужда да търся всеки път серийни номера.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам само Нортон и съм страшно доволен, сумати години го ползвам и няма грешка. Плюс това се обновява автоматично и няма нужда да търся всеки път серийни номера.

 

 

е за нода си има фикс

и мен ме кефи нортъна,ма ми омръзна в един момент още като пусна уин-а да излиза прозорец,че има проблем

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...