Jump to content
BulForum.com

Streaming платформи (Netflix, HBO, AppleTV+, Disney+)


Recommended Posts

Сега си писах с агент от Netflix и му споменах за български субтитри. Той отговори, че ще докладва на екипът за моето желание.

 

Предполагам би било добре ако повече хора се включат в това и пишат на агент

Link to comment
Share on other sites

Дотук съм пробвал SkyShowtime, HBO, AppleTV и за малко Netflix като го пуснаха.

Като цяло нито едно не става. Просто масово, за мен, достъпното съдържание е боклук само тук там някое ставащо за гледане сериалче или филм. За които не си струва да се плаща цял абонамент постоянно.

Докато бяха 1-2 услуги се ядваше. От както всеки реши да си прави своя си и дърпа съдържанието само на собствената платформа стана да плащаш към 100$ ако искаш да гледаш това, което си струва.

И изведнъж от алтернатива на скъпите кабелни пълни с глупаво съдържание станаха по-зле и от тях.

Стимулират хората да се върнат към пиратството и торентите.

И също така на всичкото отгоре и някои от тия са така просмукани с woke shit, че дори потенциално хубави сериали ги преебават. Netflix водят яко в това, но и другите са близо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

Сега си писах с агент от Netflix и му споменах за български субтитри. Той отговори, че ще докладва на екипът за моето желание.

 

Предполагам би било добре ако повече хора се включат в това и пишат на агент

 

Преди имаше субтитри на БГ. Бяха преведени автоматично и бяха отвратителни.

Не е нужно да им се пише според мен. Те много добре знаят колко клиенти има в страната и дали си заслужава да се прави превод на съдържанието.

 

Чак пък 180лв да ти е абонамента за всичките на месец...


Netflix - 20лв.
HBO - 6.50лв.

Sky - 7.50лв (4лв ако си се регистрирал през промоционалния период в началото)

Дисни - 13лв

Амазон - 12лв.
Apple TV+ - 15лв

 

Общо = 74лв.
Къде са 74, къде са 180... И не е като някой да има нужда от всичките.

 

Нямам наблюдения над Скай и Дисни, но между ХБО и Нетфликс, съдържанието е по-качествено в ХБО. Цената също е 4 пъти по-ниска.
Нетфликс бълват нискокачествено съдържание на конвейер.

Link to comment
Share on other sites

Аз спрях абонамента за Apple TV защото няма нищо интересно за гледане. Skyshowtime го спрях още на следващият ден след като го пуснаха, заради липсата на съдържание. 
 

За Netflix не съм съгласен, че бълват съдържание на конвейр. Доста хитови сериали са именно тяхна продукция или в последствие са закупени от тях. За съжаление към момента липсват субтитри. Реших да не си спра абонамента и да следя в следващите 30 дена какво ще излезе или дали има български субтитри. Ще ъпдейтвам. 

Link to comment
Share on other sites

Кои хитови сериали?

Това, че бълват съдържание на конвейер не означава, че няма и добри попадения. Просто повечето не са.

Link to comment
Share on other sites

breaking bad, you, the witcher, dark mirror, squid game, stranger things, walking dead, money heist, peaky blinders, orange is the new black, narcos и това е само докато прегледам заглавната страница. Не мога да кажа дали всички са хубави, защото не съм ги гледал, но е достатъчно че съм чувал нещо за тях и бих ги гледал, когато имам време.

Link to comment
Share on other sites

Отвори сега HBO.

 

Също така, това са една шепа от сериалите на платформата. Голяма част от останалите са покъртителни със страшно ниски оценки. Дори от така изброените, на доста от тях, сезоните след първия не струват.

 

Виж им и филмите. Масово с оценка около или под 6. За сметка на това вадят по 5 на седмица.

Link to comment
Share on other sites

Имам HBO и честно казано предпочитам Netflix. Изгледах този силно коментиран The Idol и не бях впечатлен. Може да те очарова ако искаш да гледаш задника и циците на дъщерята на Джони Деп. 

Игра на Тронове е тяхно, но него не го гледам. Жена ми го гледа, ама той свърши. Не знам тя дали е докато го е гледала .... 

Виждал съм я да гледа Просто ей така, което е тяхна продукция, но много по-често виждам вкъщи логото на Netflix, отколкото това на HBO. 

Но за да не спорим безсмислено, предлагам да се споразумеем и да си стиснем ръцете, че HBO правят по-хубави филми от тези на Netflix, и обратното - за сериалите. Съгласен ли си?

Link to comment
Share on other sites

Не. :D Няма как да се съглася.
Да уточня само, че говоря за оригинално съдържание. Реално то е това, което може да те накара да се абонираш за някоя платформа. Останалото идва и си отива.

Процентово, съдържанието издадено от HBO е много по-качествено от това издадено от Netflix.

Не случайно изкупуват чужди продукции, които да сложат на платформата - като Breaking Bad, Peaky Blinders, Black Mirror, Walking Dead.

You беше хубав първия сезон. Останалите са скучен пълнеж.
Същото и със Stranger Things. Сезоните след първия дори не ги помня за какво се разправяха, а последния го изгледах преди по-малко от година.

 

Мнението не е само мое. Има много статии свързани с отвратителното качество на оригиналното Netflix съдържание. Ето една:

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2022/08/30/netflixs-quality-control-problem-is-getting-worse-not-better/?sh=6e51dcdb3a50


Дори те самите знаят колко е зле оригиналното им съдържание, затова преди известно време бяха правили размествания по високите етажи в онзи отдел и бяха привлекли кадри от ... HBO. :D 

 

Всяка платформа си има добрите попадения, дори Apple TV+ (Ted Lasso, Severance, The Morning Show) и SkyShowtime (Dexter, Tulsa King YellowJackets, Star Trek), които ти не си харесал.

 

А от каталога на HBO забрави:

 

Succession

The Sopranos

The Wire

The White Lotus

Band Of Brothers

Barry

Ballers

Big Little Lies

Boardwalk Empire

Chernobyl

Deadwood

Entourage

Euphoria

 

И съм още на E. :D 

Link to comment
Share on other sites

Да, Чернобил беше върха. 

Може би нещата, които свалям от замунда са основно от Netflix и им обръщам повече внимание, отколкото на HBO, което го гледам докато скролвам измежду каналите и така губя точна преценка за съотношението Netflix/HBO, което гледам. Може би гледам малко сериали, които са все на Netflix. 

Link to comment
Share on other sites

И при мен HBO-то май бие другите, но и по другите платформи се намира нещо от време на време. Вкъщи имам постоянно Нетфликс, Амазон, ХБО, Disney и вече Епъл че ми писна да си играя с техният събскрипшън :laughing:, та обикновено се  намира нещо за гледане м/у всичките. 

Link to comment
Share on other sites

Те това имах предвид, за да намериш нещо свястно за гледане, трябва да се закачориш на всичките.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

Да, Чернобил беше върха. 

Може би нещата, които свалям от замунда са основно от Netflix и им обръщам повече внимание, отколкото на HBO, което го гледам докато скролвам измежду каналите и така губя точна преценка за съотношението Netflix/HBO, което гледам. Може би гледам малко сериали, които са все на Netflix. 


Около Нетфликс се шуми повече, защото има доста повече абонати и доста по-голям маркетингов бюджет. Шуменето не е гарант за качество обаче.

Един пример е филмът Bird Box.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mIRCata said:

Те това имах предвид, за да намериш нещо свястно за гледане, трябва да се закачориш на всичките.

Това, плюс досадният момент с - искам да гледам това или онова. Всъщност дълго време епъл ТВ-то си играех да го спирам, просто защото ме дразнеше увеличаващата се бройка аппове , накрая ми писна  и го оставих:laughing:

Другият подобен е Амазон който е толкова евтин, че въпреки рядкото му ползване просто го държа там :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Аз имам НВО, Нетфликс, Скай и Амазон (защото имаме прайм и е автоматично). На това нещо няма да намерим еднакви мнения тук, като личното мнение за вкуса и цвета е тази тема.

 

Аз съм доволен от това, което ползвам и доста от нещата на Нетфликс ги гледаме с жена ми. Определено има повече неща за гледане от Скай и НВО, като имайте на предвид, че аз съм НВО фен от доста години и вече близо 10-тина години си го плащам без прекъсване. НВО е на моменти - понякога, като сега например има много бози, но определено когато решат да направят хитов сериал -  се пръскат луди пари, съответно продукта е супер качествен. С нетърпение чакам True Detectives 4 например, но и Нетфликс не изостават - сериалите им са за всички, кой на каквото настроение е, имат и те доста добри попадения, но и много плява. Филмите са и те така, но не се оплаквам на 1 - 2 месеца вадят нещо. Дисни + е добре, но ще ми дойде в повече да го плащам и него и то само, защото съм си Star Wars фен. Шоутайм го гледам, но много рядко - той се конкурира с Амазон в гледаемост или с други думи - рядко (поне в нашето семейство)

Като цяло - всички се ориентирват натам - сриймването му е майката, но според мен човек ще е напълно удоволетворен с един НВО и един Нетфликс. Добре, че не сме като в Щатите, че там определено ще се стигне цената - спомената от Миро, ако се накачорат Пийкок, и другите

Link to comment
Share on other sites

А как би сравнил качеството на картината при услугите, които ползваш? 

 

едит:

разбира се, трябва да споменеш и планът, който ползваш. 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

За мен качеството на картината между HBO и Netflix е еднакво. Май на Netflix е с една идея по-гадно, но и двете не могат да се сравняват с Blu-ray.

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2023 at 4:08 PM, vikktor said:

А как би сравнил качеството на картината при услугите, които ползваш? 

 

едит:

разбира се, трябва да споменеш и планът, който ползваш. 

Аз съм на Кулбокс, качеството и според мен - както и w00x спомена е еднакво, За НВО знам, че се самонагажда ;) спрямо скоростта ти, но като цяло и двете услуги са кристални у нас и аз съм много доволен от картината и звука.

Link to comment
Share on other sites

В тъмните части и детайли от сцените се вижда страшно много компресия. На Нетфликс повече, отколкото на HBO.

Загледайте се следващия път. Или недейте, защото само там ще гледате след това и ще ви дразни. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пичове, HULU достъпна ли е в България?

Гледам вадят нов сезон на FUTURAMA (след 10 години прекъсване) и искам да си платя един месец абонамент да го изгледам, като излязат всички епизоди.

Link to comment
Share on other sites

Останал съм с впечатление, че е само за САЩ. Или, че поне при нас го няма. Поне преди време като се чудих да го пусна и аз беше това положението.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mIRCata said:

Останал съм с впечатление, че е само за САЩ. Или, че поне при нас го няма. Поне преди време като се чудих да го пусна и аз беше това положението.

Пробвах да се регистрирам снощи, но не иска да ми верифицира имейла, нито абв, нито гмаил, съответно не ми позволи да продължа с регистрацията. 

Сигурно може да се пробва с някакъв vpn, но не ми се занимаваше в момента. Ще изчакам да излязат всичките 10 епизода и тогава евентуално...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега тъкмо видях, че Bird Box: Barcelona има български субтитри в Netflix.

 

Извинявам се, това бил стария.

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Опитайте мувис.джой... Естествено както е правилно да се изпише на английски. Благодарете ми после. Не слагам нарочно линк към сайта, че не знам дали няква онлайн хрътки.... А съдържанието е МЕД. Дори вече не свалям. Има всички сериали, които ми харесват... Включително женени с деца. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...