Jump to content
BulForum.com

Общи въпроси за софтуер


Mockingbird

Recommended Posts

19 minutes ago, ARPAnet said:

Аха, разбрах

М/у другото, наистина ли правите Pair programming–а ?

Не, то затова кода е лайно. Играем си с някакви ревюта, на които се изписват ебати ферманите като обратна връзка. На шефа нон стоп му мрънкам, че никой не иска да работим заедно, а той май и той не иска, щото си представя, че да раздели работата и да я пусне паралелно е по-ефективно. Но не е.

19 minutes ago, ARPAnet said:

Change Management като процес за релийз в компанията. Чиста бюрокрация :)

:cry

19 minutes ago, ARPAnet said:

Може но го копираш целият, вместо само частта която трябва да расте. Съответно имаш едни "дебели" копия с всичко излишно вървящо с тях, и със съответните изисквания за ресурс само за да се вдигнат.

Бе все ми се струва, че не е такъв проблем, какъвто го изкарват. Хардуера е евтин, софтуера е скъп. А така баш от хардуер пестиш, като си натоварваш софтуера.

19 minutes ago, ARPAnet said:

Тук трябва да отворя голяма скоба, че следващото е базирано на опита ми като клиент на софтуер. 
Опита ми показва, че много често scale out-a липсва или е недомислен с неща от типа - ами рънвайте отделни копия и разделете клиентите помежду им (примерно). А много често и отговора е - еми сори, ама ударихте лимита :laughing1:  Неща като сателити, когато са необходими - hit and miss е ситуацията, ако държиш всичко да работи и менажира от едно централно място. 

И заради това се старая за моят софтуер да съм максимално гъвкав и scale out–а за мен да е само промяна на броя реплики, днес са 8 утре са 20. 

Няма по-сложно от distributed системите. Не е ли тегавина да са ти варианта по подразбиране?

М/у другото, на няколко пъти във въпросното клипче дори самия Сам Микро спомена, че трябва да се почва от монолит и да отцепваш малки части, да гледаш във времето как еволюират и т.н., звучи като да не го слушаш. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз пък офтопик да вкарам и понеже Линукс темите малко са затворени какво мислите за това дето излезе тия дни с xz пакета и как са подготвили нещата с него?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Бе все ми се струва, че не е такъв проблем, какъвто го изкарват. Хардуера е евтин, софтуера е скъп. А така баш от хардуер пестиш, като си натоварваш софтуера.

Ама аз съм си го купил софтуера и изведнъж се оказва, че специално за него трябва да купиш още по-големи сървъри :D И още по-големи и в даден момент и опциите намаляват :D Пък и не е 1х сървър, трябва да са 3х ..  Стигат се досадни моменти.  И започваш да се питаш - добре де, колко още? 

https://i.imgur.com/6m57wUh.png

И не е въпрос на планиране, защото те конкретно си смениха сайзинга няколко пъти през последните години, учейки се от собственият си опит. Не са и само те де. 

 

1 hour ago, earache said:

Не е ли тегавина да са ти варианта по подразбиране?

Когато имаш готов и работещ модел, не е такъв проблем. Но имах и предимството да започна от нулата и да се уча добавяйки нови use case-ове, които пък ми помогнаха да видя някои от ограниченията си. Сателитните деплоймънти например много бързо ми показаха ограниченията на АПИ-то ми :lol:

Има и забавни моменти когато output–а ми лагва други системи и те започват да се чудят как да растат :lol:

 

1 hour ago, mIRCata said:

Аз пък офтопик да вкарам и понеже Линукс темите малко са затворени какво мислите за това дето излезе тия дни с xz пакета и как са подготвили нещата с него?

Това ми хареса много 

https://i.imgur.com/pptMv62.png

Провървя ни според мен, и то много. Това можеше да е навсякъде в момента. Всъщност се чудя дали и други неща освен SSH Не са пострадали, но ще се разбере евентуално

Link to comment
Share on other sites

Ами четох че са почнали да преглеждат комитите на въпросния акаунт и имат съмнения за още едно място където има съмнителна промяна, че може да е подготовка пак за нещо към друга библиотека. Както е спрял едни проверки в тестващия софтуер. 

Link to comment
Share on other sites

Тази част съм я пропуснал. 
Нямаше ли скоро друга голяма supply chain атака? Скоро-скоро, миналата година?  Нещо ми се върти в главата. Но като гугълнах и първите резултати бяха статии обясняващи колко пъти са се увеличили този тип атаки в последно време. 

Да му мислят секюрити тиймовете :laughing1:

 

Преди Broadcom творенията да ударят съвсем вентилатора се бях засилил към нещо подобно Container Security Platform & Solutions | NeuVector | SUSE / Cloud Native Security Platform - Aqua Security .  И вероятно ще е NeuVector, но само да намеря и време да го имплементирам във всичко :)

И firewall-и, стриктни правила и максимално сегментиране. 

 

Link to comment
Share on other sites

Добър вечер,

да използвам и да попитм някой може ли да ми помогне с

малко разяснения за 1 приложение за Андроид - DiscDj 3D Music Player

 

Трябват ми малко обяснения за 2-3 функции на програмката...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...