Jump to content
BulForum.com

Домашни NAS (Network Attached Storrage)


Recommended Posts

On 11/1/2022 at 3:05 PM, plameni said:

Ето един късметлия :lol:

И аз като този.

И двата диска сега ги проверих - според номера са Iron Wolf Pro. Цена на бройка масово тук е над 900 лв

Аз с доставката двата за 950 :)

Довечера почвам разкостването на кутиите и вкарването им в компа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, mIRCata said:

И аз като този.

И двата диска сега ги проверих - според номера са Iron Wolf Pro. Цена на бройка масово тук е над 900 лв

Аз с доставката двата за 950 :)

Довечера почвам разкостването на кутиите и вкарването им в компа.

Честито! Направо ме хвърли в дълбок размисъл дали и аз да не направя същия номер. Тук ги гледам при мен в момента идват с почти $180 по-евтино единия, ако наистина е Iron Wolf Pro в кутията де. Освен да се прежаля и да си пробвам късмета. :lol:

Link to comment
Share on other sites

То е до късмет. Че клипа кудето един показваше как ги вади от тези кутии имаше различни попадения.

Излезе, че едното гнездо за дискове в кутията ми е Ссд-то. Бях изключил за него, та вместо 2 свободни гнезда било 1. Май ще махам стария, верен 300 гб хард за торенти и ще сложа 14ките. Освен ако на преместя ссд то над тях ей така да си седи в кутията лежейки в пространството за писачки.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега гледам една прИмоция при нас на 16TB IronWolf Pro за само $370 канадски тугрика парчето (това са 500 лева) и направо се замислям дали да не му скоча и да си реша сторидж проблемите завинаги. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Наскоро като си обновавах капацитета на домашният облак и взех 4 такива - още първият ден един от тях изгоря, а другите си се държат изключително добре.

 

Та, има измежду железните вълци има и такива които не са толкова железни.

 

 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Днес си ъпгрейднах паметта на NAS-a. Сложих още 2х8GB от същата ЕСС памет и така заформих общо 32GB. Наложи се да ъпгрейдвам чудото, защото почнах да пускам доста виртуалки и разни други простотии на това нещо и в един момент почна да мрънка, че не му стига РАМта. Поръчах кита (2х8GB DDR4-2933 PC4-23400 ECC от Nemix) малко напосоки, защото не беше ясно първоначално дали дъното ще поддържа тази конфигурация - тъпанарите от Гигашит нямат нищо по въпроса в сайта им за поддръжката на тези точно ЕСС памети. Първоначално като ги сложих естествено машината не тръгна, но веднага ми прищрака, че май БИОСа е дърт. След бърз ъпдейт на последния БИОС (излязъл преди по-малко от месец), ситуацията заспа на три без коз. Та всичко приключи без псувни и с отваряне на една нова бутилка 12 годишен Гленливет. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Честито :))
ЗФС-а обича рам така или иначе, аз съм с 64Г-та  и дори в ден като днешният когато почти не съм сядал на ПЦ, изглежда така :D

UbkIAw6.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...