Jump to content
BulForum.com

Porednata bomba tip malko grumche.


fon_tomov

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Spoko e fon_tomov,az s 200gr trotil vzriviaam edna defektna granata za kef,nema koi znai kvi porajenia,tva e malko koli4estvo dori i za zatvoreni pomeshtenia,osobenno pak za mnogoetajni sgradi.Nema sa plashish,ko sa iskali da napraat neshto seriozno ,sia niamashe da mojesh da ni pishesh.

 

Ne sam se uplashil, prosto mi stana gadno che nashata darzava nehae za vischko tova. Ei zatva me e iad.

Iavno i v Plovdiv ima bum-bum :)

Shto ne se kazva nishto nikade ili e delo na voennite ili prosto niakoi neshte da se razchue che edi si koe neshto e dumnalo.

Link to comment
Share on other sites

има нещо гнило в тая работа. как така никой нищо да не казва по въпроса, а целия град го е усетил. Сетих се да не би да е свръхзвуков самолет, но според мен не е защото при тях гърма е отведнъж и бърз, а снощното не беше така

Link to comment
Share on other sites

Взривовете бяха два, единия по-слаб.Мисля, че са от кариерите по пътя за Гълъбово.Това не е за първи път, през деня си гърмят редовно.

В тракия се е чуло най-силно, защото е най-близко.

Link to comment
Share on other sites

Не знам хора аз пък нищо не усетих. Живея в близо до училище ,,Душо Хаджидеков''. Незнам може би спя много дълбоко.

Link to comment
Share on other sites

Хора някой има ли точна информация къде са били и двата взрива.Сега говорих с баба ми и тя каза, че го е чула толково силни и даже си е помислила, че е на края на улицата. Някой, ако знае нещо да каже защото баба ми се интересува много.

Link to comment
Share on other sites

eeeee,gledahte li nowinite ?

То вчера да не е било деня на световния тероризъм ? В София - врив,престрелка,убити и ранени (мутренски изцепки ).В Москва: взрив в метрото : 10 убити и незнам си колко ранени, в северна Ингосетия : терористи отвличат деца в училище - още не са ги опаткали братушките (внимават предполагам след пуснатия от тях газ в театъра ), в Ирак : наи-голямото избиване на заложници !! Егати! Сори за грубия език,ма не са сдържах !

Link to comment
Share on other sites

аз бях в тракия като чух взрива. алармите наистина се пуснаха. стори ми се че идва някъде от към пътя за асеновград, a аз бях до 60 класното. втори взрив не съм чул - явно не е бил в тракия.

Link to comment
Share on other sites

И аз го чух взрива но беше само един към 1:05 и също се разтресоха прозорците ама нямах чувството че е до нас Аз живея до BILLA която е на 6-ти септември Нищо не казват по новините Целият Пловдив се разтресе от взрива а нищо все едно ние не съществуваме Само София та София Дано да не е нещо сериозна ама за да се чуе по цял Пловдив :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ne pomniteli Predi niakolko meseca pak imashe takav vzriv i to pak beshe kasno vecher.I posle nishto ne se razbra.Na men mi se stori naistina che idva ot asenovgadsko shose.No sasedite si govorexa po tva vreme i govorexa che gram

nala niakva gazova butilka ili neshto podobno.obache vsichki alarmi pochnaxa

da sviriat az jiveia do vsi-to.ne sam chul 2 vzirv no ako naistina se e chulo v stam

boliiski triabva da e seriozno. :huh: :confused :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Абе хора тия работи виждалили сте ги

http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=145773

http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=145553

http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=145482

Те са стари ама не могат така лесно да се пренебрегнат за един месец 3 заплахи :wir

Link to comment
Share on other sites

Това не е за първи път, през деня си гърмят редовно.

В тракия се е чуло най-силно, защото е най-близко.

и аз съм в Тракия и тея гръмове ги има доста често.Разтриса всичко.Незнам от кво е обаче не ми харесват.2-3 пъти съм се будил от тва.И ми се е случвало да ги чуя по всяко време на деня и ноща.

Link to comment
Share on other sites

Малко пиротехническа информация:

1.Взривовете бяха два(2),през голям период от време-около 1 час.

2.Имайки в предвид ясния звук(и нощта беше тиха) взривовете са били извън града.

3.След взривовете не се чуха полицейски или пожарни сирени-поредно доказателство,че е било извън града и не е нищо обезпокоително.

4.Най-вероятна е теорията за каменоломната - имаше лек кънтящ отзвук след втория взрив-получава се обикновено,когато взривът е на големи разстояния,но в затворено пространство(т.е. квартал с големи блокове,каменоломна,долина и т.н.).Не отричам,че ехото може и да е от жилищни сгради.

5.Ако е било криминален акт(силата на звука предполага голямо количество бризантно вещество-тротил,каменарски взрив)-щеше да го има на първа страница поне на в.Марица.

 

Обосновки на базата на "Учебник по подривна и сапьорна дейност" МО 1976г.

 

Надявам се да съм допринесъл малко яснота :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

И аз чух взрива.Живея в Каршиака и си помислих че някой ненормалник е взривил шикера,защото звукът ми се чу от там.

Аз чух само 1 взрив.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...