Jump to content
BulForum.com

Porednata bomba tip malko grumche.


fon_tomov

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Точка 2,4,5 :)

Май е по-добре да се затвори темата-казахме си всичко :)

Освен ако няма нещо във вестниците или новините де ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе не вярвам да е от каменоломна. Все пак беше си бая голям взрив.

Тъкмо бях на кафе на открито в кичука. Чак усетих взривната вълна как ме лъхна

Link to comment
Share on other sites

Това и аз го чух. Постоях малко на терасата и като не се появиха пожарни и линейки, реших че няма нищо страшно (точка ктрета от разясненията на Agarvaen) .

Между другото, това за каменоломната ме заинтригува. Там нощно време ли гърмят? Не се заяждам, просто питам, интересно ми е.

А иначе наистина тресна доста силно. Но пък аз само един взрив чух.

Link to comment
Share on other sites

Взривната вълна те лъхна,а шапката падна ли ти? :woot Стига бе пич.И на мен ми е интересно за каменоломната,странно е да се бачка през ноща

Link to comment
Share on other sites

Абе не вярвам да е от каменоломна.   Чак усетих взривната вълна как ме лъхна

 

 

А мислиш ли че щеше да си жив ако те беше "лъхнала" ударната вълна?

Теория:ударната вълна може да бъде усетена,без особено големи последствия.

Практика:усетиш ли ударната вълна,независимо колко леко,задължително ще усетиш осколките от взрива(и те хич няма да са безопасни или поне безболезнени)

 

Още уроци по сапьорство?

 

Междувпрочем - каменоломната се намира под полетно трасе и понякога е невъзможно да се работи през деня(натоварен график на самолетите),и затова се взривява през нощта, за да избегнат особено големите размествания на въздушни маси,което би довело до турбуленции и т.н.Ама тва си е само мое предположение. B)

Link to comment
Share on other sites

А мислиш ли че щеше да си жив ако те беше "лъхнала" ударната вълна?

Теория:ударната вълна може да бъде усетена,без особено големи последствия.

Практика:усетиш ли ударната вълна,независимо колко леко,задължително ще усетиш осколките от взрива(и те хич няма да са безопасни или поне безболезнени)

 

 

Мисля, че ударната вълна оцелява значително по-дълго от осколките, все пак тя представлява изместване на въздушни маси, а осколките са метални (най-вече) частици. И едно е да говорим за мини и т.н. военни простотии, а друго е за взривове от каменоломни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ей, Agarvaen, верно, че има летище там!!!!! Съвсем изключих, пък на същото място рипах с парашут преди години :D .

А пък то наистина нищо не пречи да си поставиш зарядите на светло , на спокойствие, и да си ги гърмиш когато ти е кеф, ако ще и тъмно като в мазе за въглища да е. Поставяш зарядите през деня, после пукаш през нощта, и извозваш камъните на сутринта.Хем авиацията не се шашка, хем работата все пак се върши.

Хитро, мама му стара !!!!

Link to comment
Share on other sites

Писач,знам много добре какво е ударната вълна.Няма смисъл да спорим относно чисто физични закони.Съгласен с теб,но самото изказване на andrew_

предполага такова твърдение :)Пък и не забравяй-ако е било в града,ще бъде унищожена много по-бързо отколкото в открито пространство,но пък ще има и много повече осколки(осколка не е само продукт на взрива на военно изделие-това са и камъчета,буци пръст,понякога дори клони ;) )

Link to comment
Share on other sites

Определено :)

Но е глупаво да се твърди,че си усетил ударната вълна,съгласен?

Уф пак безсмислени дрънканици...Аре да спрем а? :confused

Link to comment
Share on other sites

Vizdal sam rezultat ot vzriv vav rudnik. Blizo do edno selo imashe poligon na universiteta ni, na koito poligon si praveha opiti kolegite ni. Znam samo che nesmeeha da slozat poveche ot 50kg vzriv zashtoto v protiven sluchai na blizkoto selo mu padaha prozorcite.

Prestaviate si moze bi veche za kakvo govorim. Baia dumka taia rabota, ne e shega...

Link to comment
Share on other sites

аре стига уе, май аз накрая станах темата тука. :)

казах само че съм усетил вълната, това не значи да падна задъжително от стола. просто беше лек полъх

Link to comment
Share on other sites

Аз тъкмо си четях една книжка и мислех да заспивам вече, когато щорите ми направо щяха да се счупят. Аз съм с външни ролетни щори и прозорците ми не се разтресоха ,защото щорите поеха "удара". В началото си помислих ,че нещо се е ударило здраво в "джама" ,защото не бях чул взрив. Даже по едно време станах да проверя какво е паднало , та така яко се разтърси всичко. Между другото имаше подобно нещо и преди няколко дена - тъкмо си говорехме по телефона с един прияте и БУУУМ - прозорците се тряскат като луди , а аз едва не скочих на тавана... Той каза ,че е реагирал по подобен начин , а ние сме на кажи - речи 3 км. /поне/ един от друг... Иначе за любознателните аз живея зад Санкт Петербург...

 

Сигурно терористите се опитват да ни нацелят градовете , ама нещо не могат като хората и думкат само в полето :) ...

Link to comment
Share on other sites

За да се чуе с еднаква сила в целия Пловдив, явно това е било нещо във въздуха. Чакам един приятел диспечер от РВД да го питам.

 

 

Снощи нашите са имали нощни полети и точно два пъти са минали звуковата над Пловдив. Т.е. два пъти са се оляли. Това е инфо от първа ръка и е достоверно, така, че въпроса е изяснен B)

Link to comment
Share on other sites

Снощи нашите са имали нощни полети и точно два пъти са минали звуковата над Пловдив. Т.е. два пъти са се оляли. Това е инфо от първа ръка и е достоверно, така, че въпроса е изяснен B)

 

Бог да те благослови за информацията ^^

 

П.С. Да живее писането на смислени post-ове ... Ехххх, съжалявам , но не се сдържах да благодаря ...

Link to comment
Share on other sites

Снощи нашите са имали нощни полети и точно два пъти са минали звуковата над Пловдив. Т.е. два пъти са се оляли. Това е инфо от първа ръка и е достоверно, така, че въпроса е изяснен B)

 

 

МиГ-23 ? :)

Link to comment
Share on other sites

МиГ-23 ? :)

 

вече не лети.Аз съм служил на летища и не съм сигурен ,че изтребител може да докара такъв тътен.Присъствал съм на няколко стотин полета ,дневни нощни,всякакви. Само веднъж съм чувал такова нещо и то беше от СУ и го юркаше лудия пилот изпитател на ремонтния завод в Графа,на височина 50-100 метра.отвесно спускане и рязко вдигане на пълен форсаж,ама надали го е чула половин южна България.

Link to comment
Share on other sites

вече не лети.Аз съм служил на летища и не съм сигурен ,че изтребител може да докара такъв тътен.Присъствал съм на няколко стотин полета ,дневни нощни,всякакви. Само веднъж съм чувал такова нещо и то беше от СУ и го юркаше лудия пилот изпитател на ремонтния завод в Графа,на височина 50-100 метра.отвесно спускане и рязко вдигане на пълен форсаж,ама надали го е чула половин южна България.

 

stom neznaem kakvo e pishem go UFO i e edvali sa go chuli polovin ujna bulgaria ako naistina sago chuli predstavete si kakvo e bilo ako e bilo naistina zdriv kakvo i ima sega na mqstoto na zdriva pri uslovie che se e zdrivil na zemqta nai veroqtno lunen krater i to ne maluk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...