Jump to content
BulForum.com

Porednata bomba tip malko grumche.


fon_tomov

Recommended Posts

Аз нищо не съм усетил...винаги пропускам такива неща - гърмежи, взривове, земетресения...

Едно ми е ясно обаче - скоро няма да се сложи край на този род "сплашвания". Още много виновни и покрай тях невинни хора ще пострадат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Не - пуснали са и двете 29-тки. Летяли са и 21-ци, но 29-тките са направили гафа ;)

 

@ zeladala

малко ме съмнява това, което си писал. Ако всичко е вярно, то би трябвало да знаеш, че при преминаване на МАХ (скороста на звука) се получава този гръм. Навремето, когато нямаше никакви ограничения, това беше често срещано явление, около военните летища (тогава с 21-ци). Бъдете спокойни - следващото нощно ще е най-малко след 1 година B)

Link to comment
Share on other sites

Чакай да постна и аз нещо преди Agarvaen да е закрил темата. :P

 

добре бе вие за първи път ли го чувате тва ?

аз съм го чувам поне 10 пъти досега.

 

Чували сме и друг път гръмове, но този път имаше доста мощна инфразвукова вълна. Къщата ни(центъра) е на гредоред и се получи кратък еднократен трус(слаб). Явно беше отдалече, но доста мощно, за да мине през целия град. Аз по принцип съм чувал гърма на свръхзвукови самолети, но тогава не усетих толкова нискочестотен звук - сега ми се стори по-различно, но не споря след като не съм го видял.

Link to comment
Share on other sites

Абе вие не разбрахте ли, че информацията която написах, отговаря точно на причината за двата гърмежа. Кво сега, да ви давам телефоните на РВД в Крумово да питате ли. Верно е на затваряне ;)

Link to comment
Share on other sites

Разбрахме! :)

 

Closed! (да не се бърка с "клозет" :D )

 

По-скоро close на офтопиците, защото fon_tomov отвори тема за истинската бомба в редакцията на в. "24 часа", което е доста сериозно и стряскащо престъпление и то само началото на поредица от по-страшни неща.

Вие обаче на какво го обърнахте - 5 страници глупости на тема "някакви шумове посред нощ в Пловдив" без дори да ви идва поне малко в главата, че ако беше 10% от това както го описахте, медиите щяха да го отразят подобаващо, но нейсе.

 

Сега вече след толкова тонове офтопик се налага да пиша и аз, нервирайки се, за да върнем най-сетне темата на мястото си :evil

Link to comment
Share on other sites

По-скоро close на офтопиците, защото fon_tomov отвори тема за истинската бомба в редакцията на в. "24 часа", което е доста сериозно и стряскащо престъпление и то само началото на поредица от по-страшни неща.

както винаги началството е право, в случая стряскащо. Сега ще се бием срещу тероризма май. Верно е, че журналистите обръщат изключително голямо внимание на такива "терористични актове", но етиката на журналистите проповядва друго. Що ли всеки търси сензацията и им се подлага? Щото има и хора от форума, които питаха "къде е качен оня запис със..."

Link to comment
Share on other sites

Защото живеем в България и защото всеки иска на другия да е по-зле.

И бомбите ше продължават докато това не се промени, в което се съмнявам, но никой не знае ...

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислите, че само в България има бомби? Защото аз силно се съмнявам. И не само се съмнявам, а съм убеден! Това е световен проблем, а не български!

Link to comment
Share on other sites

Тттттттттттттака! Тогава от какво се оплакваме?

 

Или просто защото сме българи и обичаме да се оплакваме! Без да правим нищо по въпроса, просто вятър на устата! За спорта.

Link to comment
Share on other sites

Godfather , onova snoshti , deto shteshe da mi izkyrti prozorcite (v Smirnenski) , kakto i v Trakiya , ne beshe stranen shum , a dosta silna bomba. Tova sa vse pak 10 km , a ne 10 m.

Tova , che za neshto se mylchi , ne znachi , che ne go e imalo.

Ne e ot samoletite v Krumovo - znam ot pyrva ryka.

Link to comment
Share on other sites

Ако го знаеш от Онази ръка, по добре се допитай до прекия източник - няма да ти е трудно, ако не ти е голямо шкембето.

Иначе си прав - 2 броя НЛО бяха свалени от двата ни Миг 29. Утре се очаква летците ни да бъдат наградени лично от президента Буш.

Айде стига глупости

Link to comment
Share on other sites

Абе вие не разбрахте ли, че информацията която написах, отговаря точно на причината за двата гърмежа. Кво сега, да ви давам телефоните на РВД в Крумово да питате ли.  Верно е на затваряне ;)

Имам само един въпрос към теб.Колко пъти си наблюдавал самолет който минава скоростта на звука?Виждал ли си въобще МИГ29?Един пример:1997г член ан Полския генерален щаб беше на посещение в авиобазата в Графа .Та транспортния самолет ИЛ-нам къф си,беше ескортиран от 3 МИГ 29.При заминаването си ескорта излетя от средата на пистата на пълен форсаж и демонстративно мина звуковата бариера точно над главите на приблизително 200 души аскер,старшини и офицери,строени на края на пистата.Мога да ти кажа че дори не се доближиха до това снощи.Да не би твоя човек да бачка в РЖПД "ръководител железопътно движение" и товарния трен за Свиленград да е скокнал звуковата бариера? B)

Link to comment
Share on other sites

Интересно .. взрива се чу из целия Пловдив(сигурен съм за кичука, смирненски, тракия и центъра) както и в Асенов(доста по-сериозно). Определено не е странен шум. Аз лично чух само един гръм. Ако това е така, доколкото стигат познанията ми по физика, според ефекта на Доплер НЕ Е възможно да е свръхзвуков самолет, тъй като той би направил два "шума" при прелитането си. Ако обаче е вярно, че шумовете са два, както каза някой в темата, то е напълно възможно да е прелитане на самолет. Но е много съмнително това странно мълчание на всички медии ..

Link to comment
Share on other sites

@zeladala

във форума има достатъчно хора, да ти кажат, къде точно грешиш. Особено за преминаването на свръхзвуковата ;)

Чети книжки, гледай поне Дискавъри ;)

Link to comment
Share on other sites

Az nemoga da razbera zashto burkate terorizma (v bukvalnia smisal na dumata) s gurmezi porodeni ot samoleti preminavashti granicata na zvuka ili vzrivni deinosti ot rudnik edi si koi.... Razlikata e OGROMNA. V edinia sluchai govorim za "normalni" neshta, a v drugia govorim za bezmozuchni tipove, koito nemogat da praviat nishto drugo osven da tormoziat i bez tova iztormozenia ni narod.

Nemoga po nikakav nachin da opravdaia podhvarlianeto na bomba (kakvato i da e tia) kadeto i da bilo pod kakavto i da bilo predlog.

Nai-loshopto e che mutrite zapochvat da ostavat bez rabota, a te kakto znaem osven zulumi drugo nemogat da praviat. Kolkoto poveche bezrabotni mutri, tolkova poveche problemi ste ima dokato na niakoi "mnogo umen" chovek ne mu hrumne ideiata che tezi mutri triabva da budat pribrani na toplo za da ne se prechkat...

Uvi, tozi "mnogo umen" chovek oste ne se e poiavil :(

Link to comment
Share on other sites

Имам само един въпрос към теб.Колко пъти си наблюдавал самолет който минава скоростта на звука?Виждал ли си въобще МИГ29?Един пример:1997г член ан Полския генерален щаб беше на посещение в авиобазата в Графа .Та транспортния самолет ИЛ-нам къф си,беше ескортиран от 3 МИГ 29.При заминаването си ескорта излетя от средата на пистата на пълен форсаж и демонстративно мина звуковата бариера точно над главите на приблизително 200 души аскер,старшини и офицери,строени на края на пистата.Мога да ти кажа че дори не се доближиха до това снощи.Да не би твоя човек да бачка в РЖПД "ръководител железопътно движение" и товарния трен за Свиленград да е скокнал звуковата бариера? B)

 

Абе човек и аз съм служил в ВВС и мога да ти кажа, чи минаването на звукова бариера се прави на минимум 1000 м височина от земята (не от морското равнще), иначе един джам няма да остане, а пък тази история беше вярна, то на хората от долу щеше да им избие яко кръв от ушите!!! Това което си го чул е просто силно форсирани двигатели.

Link to comment
Share on other sites

zeladala Posted Today, 01:48 AM

бяха два ама през един час разстояние.

 

 

 

az imam re6enie i na tova. Minaval e zvukovata bariera bavno ... za cql 4as q e minaval ... tq ne e malka taq bariera q ... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...