Jump to content
BulForum.com

Препоръки за монитор


vikktor

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Още веднъж ще отбележа, че не става въпрос за лаптоп

 

Мисля, че проблема идва от ECO Mode. Изключих го.

 

Ще търся manual в интернет. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Ясно, но абревиатурите на всички фирми са си специфични за тях и обикновено се преповтарят, без значение дали става въпрос за настолен монитор или за монитор на лаптоп примерно. ;)

 

П.П. Ето ти линк.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Лично за мен HP правят едни от най-хубавите монитори. Мнението ми е според личното усещане. Имал съм няколко монитора HP и от тях съм получавал най-голямо удовлетворение.

Link to comment
Share on other sites

взех HP 24es

 

Тоя модел е всеизвестен, че седмица след купуването, автоматически му се появява едно петно на екрана. :laughing1:

 

Майтапче...и честито! :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Попаднах на тази японска марка / модел 

Iiyama ProLite E2783QSU

и няма да крия, че ме впечатли цената. 

Резолюцията е голяма, херцовете са високи. Refresh date не ме интересува, ще връзвам mac mini към него за обработка на текст. Цветовете са важни, но по-скоро са важни нюанси на сивото. Не харесвам отблясъците. Не съм имал досега mac mini и преди малко прочетох, че този е съвместим с продуктите на Apple. 

Link to comment
Share on other sites

Това е монитор, а не телевизор.

27" монитор с TN матрица за цветова обработка е много лоша идея. Като седиш фронтално срещу него ще виждаш различни нюанси на един и същи цвят в 4-те ъгъла.

 

Така като гледам е 420лв. За 600лв има идеални DELL с IPS матрица, които ще са в пъти по-подходящи за целта.

Link to comment
Share on other sites

И аз това четох за матриците, ама се учудих като прочетох, че цветовете били много хубави.

Ти като си с 27 липсва ли ти по-висока резолюция? 

Link to comment
Share on other sites

 Аз съм с 27 временно докато работя от вкъщи. По принцип съм с 20” dell IPS вече 13 години и не се чупи пущината та да го сменя. Цветовете на Делла са очевидно по-добри от тези на Benq-то с TN. Просто дори няма място за сравнение.

 

Ако сменям монитора ще е с 27 LG IPS. Харесал съм го. Главно заради 144хз IPS панела и Freesync. Ако не играех игри щях да взема Делл-а за 600.

 

Само се чудя какво да правя със стария, защото нямам място да го оставя перманентно за втори. :)

Link to comment
Share on other sites

този ли имаш предвид: https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-27-monitor-p2720d/apd/210-aulk/monitors-monitor-accessories

аз не играя игри, за това и не държа на времето за реакция.

А на какво се дължи разликата в поддръжката на резолюция при различните методи на свързване?

Link to comment
Share on other sites

За u2719d говорех, но и този става. Те са на сходна цена. Само стойката, малко по изработката и панела им се различават, като за последното трябва да се погледнат замервания, за да се види каква точно е разликата.

 

Аз не говорех за времето за реакция, а за честотата на опресняване на екрана. :) Времето на реакция на сегашния ми Делл е 16мс, но изобщо не ми пречи. Новите са по 5.

 

Разликата се дължи на пропускливостта на кабела/технологията. HDMI и DisplayPort са най-добрите варианти като според съответната версия на стандарта, едното може да е по-добро от другото.

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали знаете този сайт, но има доста голям списък с монитори и спецификации. Тук може да ги видите сравнени двата модела:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e3ebe0392

@vikktorpenchev не си го причинявай с TN. Преди време като трябваше да сменям монитора четох, сравнявах в горния сайт, теглих и накрая си взех 22" с IPS. Просто цветовете нямат нищо общо със стария TN, лаптоп TN. Един път вземеш ли IPS единствено ако си геймър може да се замислиш за връщане към VA или TN.
 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vikktorpenchev said:

Не съм геймър. 

Какъв им е филма на тия VA матрици. Как така имат над 144 hz refresh rate пък са толкова малко пари. 

 

Точно защото не си геймър трябва да избереш IPS панел, а не TN.

За IPS говорехме. Не за VA. :) Просто технологията е такава. Цената е такава заради точността на цветовете.
А и както споменах - вече има и 144Hz-ови IPS панели, но са на по-висока цена просто.

Link to comment
Share on other sites

Добре, последно. Между 1440p 25" и 1080p 27" кое би било по-добра инвестиция, при положение, че не обръщаме внимание на refresh rate, той доста оскъпява. 

Link to comment
Share on other sites

Ако са на един и същи модел, аз бих взел 1440p.

Ако се чудиш между различни модели - покажи моделите.

Водещо при теб е IPS матрицата, а не резолюцията.

 

И спри да пишеш в темата за телевизори. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Стига и ти. 25 инча монитор... Калкулатор. Бих взел по-големия диагонал аз. Още повече игри щом не се играят... Варианти много. Ти един втора употреба Dell с IPS от Изот да си вземеш, пак е по-добре от 24-25 инча...

Link to comment
Share on other sites

27 инча с Full HD резолюция обаче. Пикселът е малко едричък. :) А и разликата между диагоналите не е толкова голяма.

Аз лично предпочитам картината да изглежда добре, отколкото да има голям диагонал. Особено пък ако тоя голям диагонал няма да ми даде повече работна площ.

Link to comment
Share on other sites

Къде е темата за избор на монитори? Айде да се премести там? 

w00x, как тей 2 инча не ти дават повече работна площ? Или ти имаш предвид случая, в който сравняваме qhd 25 с 27 hd. Philips как са за монитори, че намерихме един интересни. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Къде е темата за избор на монитори? Айде да се премести там? 

w00x, как тей 2 инча не ти дават повече работна площ? Или ти имаш предвид случая, в който сравняваме qhd 25 с 27 hd. Philips как са за монитори, че намерихме един интересни. 


Има някаква малко по-надолу, но е архивирана. Дори е твоя. :)

Да. Имам предвид случая, който ти си споменал. 25" QHD vs 27" FHD.

Работната площ не се изразява във физическия диагонал на монитора, а в разделителната му способност.

Link to comment
Share on other sites

Хич не съм съгласен. Така и не свикнах на FullHD на 15 инча лаптоп. От 2015 съм с 27 инчов IPS FullHD монитор, който вече ми се види като муха. Скоро ще скоча на по-голям 4К. 25 инча не мога да си представя, че ще ползвам, ако ще с каквото и да е резолюция. 2 инча са почти 5см. в диагонал, което от <1м разстояние, не е за пренебрегване. А не виждам на 25 инча QHD как ще седи, честно... вероятно като FHD на лаптоп 15 инча...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...