Jump to content
BulForum.com

Tarifite => uveli4enie?


Divaka

Recommended Posts

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply
define:kbps
An abbreviation for kilobits per second. A measurement of the transmission speed of data measured in 1,024 bits per second.

Кви глупости дрънкаш, виж как са изкаваш само:

Което освен, че не е правилно от техническа гледна точка, не отговария и на реалнстта. Пак ти казвам, че Дреамър-а каза за такива като тебе, че 180к са достатъчни за онлайн гледане.

 

******. въобще не си наясно с нещата ми се струва. като си много отворен си пусни Streaming мп3-ка която е на 320kbps през връзка 256 без да ти насича а? филмите се компресират в kbps. ако един филм е 900kbps трудно ще го гледаш ако връзката ти е 500.

 

абе деца.,

стига сте се дърлили с Woox за глупости. KBps е мярка за скорост на връзка или "transfer rate", а размера на филмите се определя в MB или GB - Peja трябва да си доволен вече. А Woox  пък е прав че битрейта на филма трябва да е по-малък от този на връзката. Avi клипове и филми не могат да се гледат онлине защото индексирането на фреймовете се записва в края на файла - демек трябва да е свален целия файл за да върви нормално. това просто си е дефект на стандарта - Avi  не е стрийминг видеостандарт.

Който беше казал че може да гледа клипчета, но му се скапва при връткане напред-назад - пак е по същата причина просто temp-файла който му създава плейъра не е достигнал до точката която селектва при прескачането.

айде стига сте се оплаквали - сваляйте цлеите файлове и си гледате, кат не ви харесат - делийт и тва е!

 

бравоооооооооо. един човек който вниква малко в нещата. евала на такива хора. дето говорят като разбират и от двете материи.

Link to comment
Share on other sites

malko offtopic.

Ot kakto dignaha localniq zabelqzah che internationala sux very bad.Pinga mi kum pove4eto serveri stana blizo 2 puti po golqm.BG peera su6to spadna na 15 :( Pri nqkoi drug da e stavalo taka? :)

Link to comment
Share on other sites

Тва са пълни глупости. Както има netgroup-bg.com така има и winetbg.com, както и asilan.net...и по твоета логика доста лангеймци станаха. Има "понятие" като лангейм и всички тези които изброих са отделни хора които си разпънаха ( кой както може ) мрежи из целия град и ползват интернет от гаров, като те се явяват посредници. Нетгруп-бг.цом покриват тракия и карашака...

 

Неразбирам обаче, защо всеки път като се почне интересна и важна тема се обръща в бит-пазар, темата изпростява и бива заключена.

 

Защо това беше насочено към мен,като някакав "гадател" (Светлин :wacko: )

предсказвал някакви тъпотии ?

 

 

Your IP is 217.10.246.156

 

Това е пълна тъпотия, ако беше скрито ИП как ще играя на фифа 2004 по директ ИП ми кажи

 

Просто сайта SUX,а другите,дадени тук-не :P

 

 

malko offtopic.

Ot kakto dignaha localniq zabelqzah che internationala sux very bad.Pinga mi kum pove4eto serveri stana blizo 2 puti po golqm.BG peera su6to spadna na 15 Pri nqkoi drug da e stavalo taka?

 

 

Пусни се на +-ва тарифа...След 00.00 съм имал м,ейдународен около и нмад 100 кбитс :)

Link to comment
Share on other sites

Ot kakto dignaha localniq zabelqzah che internationala sux very bad.Pinga mi kum pove4eto serveri stana blizo 2 puti po golqm.BG peera su6to spadna na 15  Pri nqkoi drug da e stavalo taka? 

При мен е обратното :wacko: интернационала стана по бърз ... пинга ми към външни сървъри ми се намали двойно ... но към БГ и при мен се влоши :sayjin

Link to comment
Share on other sites

А така браво на ЕК.След няколко месеца пак ще ги дигнат тъй че няма кво да недоволствам :> честито на всичко и нека доставчика все така да ни радва.

Link to comment
Share on other sites

D+ ~90k pri mene filmite s streamvat po4ti si4ki  :punk ama malko nasi4a zatva go ostaviam na pause za 15min i sled tva si gledam bez problem  :punk

С коя програма ги гледаш? И как ги пускаш?Направо от на wareza с бутона Play или с Play URL от плеяра. Колко време чакаш да ти се зареди филма?

Link to comment
Share on other sites

da,ia kaji pls, i az iskam da provam.

kak go praish tva ? :woot

 

EDIT : mai my fanah cakata:)) polya4ava se kakto go e kazal,samo filma da ne e *.avi.Neznam shto pri avi-tata ne sa poly4ava,no pri ostanalite deistva :) Tragva vednaga sas skorostta na D+ ,ma verno nasi4a i triabva malko na payza da dadete za ivestno vreme :) A,zabraih da kaja : praa si go s media playera v9 :)

Link to comment
Share on other sites

Ti javno ne chetesh kakvo pisha-govorja ti che IPto ti e realno no ne i kogato otvarjash stranici.Kogato pravish zajavka na port 80 vrazkata ti minava prez taka narechenija cache server i zajavkata se izpalnjava ot nego.Ej zatova ti pokazva 217.10.246.156  ,a ne tvoeto IP.Igraesh FIFA prosto zashtoto tam minavash prez drug port.Servera e nastroen samo po otnoshenie na port 80.Hajde neka Veno otgovori ako moze che inache trjabva da minem na PM.

Тогава как във форума всички ви виждам с нормалните IP-та? И тук, и в TechBG и т.н.?

 

Много зависи как се прави чек-а на IP-то.

Link to comment
Share on other sites

dreamer prez cache servera minava kogato zaiavkata e za vanshen http trafik

taka evrocom pestat mejdunaroden trafik po otnoshenie na zaiavki za edni i

sushti web stranici

 

primerno ako 10 abonata na evrocom se registrirat v niakoi zapaden forum i

desete shte badat s edno i sushto ip ( tova na cacha )

Link to comment
Share on other sites

dreamer prez cache servera minava kogato zaiavkata e za vanshen http trafik

taka evrocom pestat mejdunaroden trafik po otnoshenie na zaiavki za edni i

sushti web stranici

 

primerno ako 10 abonata na evrocom se registrirat v niakoi zapaden forum i

desete shte badat s edno i sushto ip ( tova na cacha )

Регистрирай се в slskboard.savagenews.com и ще ти направя screenshot с твоето IP. Това е на сървър в USA.

Link to comment
Share on other sites

ako ne sa ti iasni tehnicheskite neshta po dobre ne komentirai

temata, a za luboznatelnite shte poiasna

 

plus ip - to na cacha (proxyto) varvi i realnoto ti ip, no

web servera za da go izvleche i nego triabva da e nastroen

specialno za tova

 

primerno

 

Related Environment Variables

REMOTE_ADDR 217.10.246.156 - cacha

HTTP_X_FORWARDED_FOR 212.104.103.145 - istinskoto ti ip

HTTP_VIA 1.1 cache3.evrocom.net:8080 (squid/2.5.STABLE5)

Link to comment
Share on other sites

Ами какво ти говорят от одеве? Я чети какво ти пишат, преди да се правиш на много знаещ. Не бързай с даването на акъл - щото може да се окаже, че го даваш не на който трябва. Не бързай и с определенията на кой какво и колко му е ясно.

Link to comment
Share on other sites

ako ne sa ti iasni tehnicheskite neshta po dobre ne komentirai

temata, a za luboznatelnite shte poiasna

 

plus ip - to na cacha (proxyto) varvi i realnoto ti ip, no

web servera za da go izvleche i nego triabva da e nastroen

specialno za tova

 

primerno

 

Related Environment Variables

REMOTE_ADDR 217.10.246.156 - cacha

HTTP_X_FORWARDED_FOR 212.104.103.145 - istinskoto ti ip

HTTP_VIA 1.1 cache3.evrocom.net:8080 (squid/2.5.STABLE5)

Аз не разбирам много ама какво общо имат тея неща с увеличението на скоростите?

Link to comment
Share on other sites

Всичко е добре до тук,но доколкото знам всички искахме да можем да гледаме

филмите директно(он лайн мисля че беше).Незнам какво пречи на евроком да

пуснат локала с по-голяма скорост за всички .Надявам се, че няма да ме оплюете,че искам много(винаги трябва да се желае нещо повече) :punk

Link to comment
Share on other sites

Всяка подобна тема завършва с Close след подобна дискусия! Тоя локален достъп да не идва по въздуха бе!

Link to comment
Share on other sites

Ето един начин, с който ще можете да гледате филмите онлайн:

 

Пускате филма да се сваля с wget (за windows примерно). След това с Crystal Player пускате сваленото до този момент и почвате да гледате. Възможно е да е специална опция за гледане на филми, които се свалят в момента. Метода е тестван и работи!

 

Благодарности на Ares за информацията.

Link to comment
Share on other sites

Ето един начин, с който ще можете да гледате филмите онлайн:

 

Пускате филма да се сваля с wget (за windows примерно). След това с Crystal Player пускате сваленото до този момент и почвате да гледате. Възможно е да е специална опция за гледане на филми, които се свалят в момента. Метода е тестван и работи!

 

Благодарности на Ares за информацията.

 

 

Ako svalqsh s 12.0 k/s nqma kak da stane tozi nomer ..

Ideqta e hem da gledash hem da download.

Link to comment
Share on other sites

само не разбрах за тарифите от бронз на горе какъв ще им е локала, май положението си остава същото?

 

Бронзова,Сребърна и Златна тарифи имат една скорост към локалния,БГ пииринга и мейдународния.

30 lv. visio, langame

gigabit

Ми писну си Лан...Аз виждам как изграждат мрежата до нас-ако не беше майка ми да им каже,че като мине 1 камион ще им скъса кабела ,вече щяха пак да си го слагат.

 

Мейеду другото Интернета на GGBit.Net е много негарантиран-много повече от този на Евроком.Нет

 

за да не остане съвсем на сухо когато това се случи.

 

Да но драги ми господине,я момента приемниците на цифрова ТВ за безумно ненормално скъпи за българското домакинство.Която значи,че този пакет няма да е по джоба на съседката ми,която е на 17 и работи,за да помага в домакинството.Още повече,че който и когато и да купи БТК-тази компания ще си остане толкова мизерна,колкото е в момента и преди година.

Шримерно един ден ти идва сметката за нет-а и цифровата ТВ,а на бележката най-отдолу,с 4 пъти по-ситен шрифт от другия на нея,пише:

"От следващият месец месечната Ви такса се вдига с 60%,нет-а с 80%,цифровата телевизия с 30%,а сметките ви за домашния телефон с 91%."

Беше ми приятно с БТК,но сега има Мтел и Глобул и Интернет телефони-което значи,че бих избрал този доставчик на услуги,който ми предлага повече удобства,за по-малко пари.

И от къде точно ти минава Инет телефона? А с Глобул и Мобилтел ? Те ползват БТК пък ти лягат по-евтино ? Синко ,стига си зимал тея лайна ,че мозъкът ти е станал на желе.И я ме светни ква е разликата м/у ЕК и Гигабит? А колкото до кво щяло да пише на сметките за цифрова ТВ,поне ще стои на едно място ,а няма да излиза за част от секундата със гореспоменатия шрифт на нечий ИНФОКАНАЛ. И кажи на майка ти да гледа по зорко за ЛАН кабели и да сътрудничи на съответните екипи ако случайно моне кола на пожарната с вдигната кам небето стълба.

Link to comment
Share on other sites

И от къде точно ти минава Инет телефона? А с Глобул и Мобилтел ? Те ползват БТК пък ти лягат по-евтино ? Синко ,стига си зимал тея лайна ,че мозъкът ти е станал на желе.И я ме светни ква е разликата м/у ЕК и Гигабит? А колкото до кво щяло да пише на сметките за цифрова ТВ,поне ще стои на едно място ,а няма да излиза за част от секундата със гореспоменатия шрифт на нечий ИНФОКАНАЛ. И кажи на майка ти да гледа по зорко за ЛАН кабели и да сътрудничи на съответните екипи ако случайно моне кола на пожарната с вдигната кам небето стълба.

 

 

Мтел-плаща, 0.59 ст. на минута и на месец говоря за около 30 лева.без такса.

БТК-12 лева такса+разговори за 18 лева-пак станаха 30,но съм говорил по-малко.А и цифровите телефони на БТК толкова са зле...щом леля ми,която живее в Германия го каза......

 

Разликата е,че ЕК имат по-добра връзка.Поне за мен е така.Бях в познат и ГГБит е туп нет за мен.Не ме удовлетворява.

 

Освен на Инфо Канала го пише и във този форум и с сайта на ЕК.

 

За цифровата ТВ-като си толкова умен/а.Даже пола ти не ме вълнува,си мисли к'вото щеш.Аз ти казвам как е!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...