Jump to content
BulForum.com

Tarifite => uveli4enie?


Divaka

Recommended Posts

Mnogo dobra iniciativa za uvelichenieto na skorostite, no kakvo se

poluchi - tova na koeto vsichki se nadiavaha i chakaha cialo liato

za da mogat da gledat filmi on-line taka i ne se poluchi

edinstvenia nachin e da plashtash 60 lv za ikonomichna +

no tova malko hora shte go napraviat da davat 60 lv za da mogat

da gledat filmite on line kato pri drugite dostavchici tova moje

da se postigne sreshtu 30 lv. visio, langame

gigabit go izkluchvam ot alternativite zashtoto tam ima samo lokal

- vanshnia i bg pearinga sa dosta oriazani....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Ми то ако не могат да се гледат онлайн филмите на Д+ а само на И+ какъв е смисъла от увеличението,дали за 3 часа или за 2 часа ще се сваля филма все тая.Хм много кофти се получи нещо...Само килипира е в споделения трафик нощем.

Link to comment
Share on other sites

Хе-хе, кабелни модеми бадева. Защо винаги толкова познавам! Още преди половин година писах по темата и предсказах този ход на Евроком. Ето моя постинг от 30 март:

 

"Мога да се обзаложа с всеки от вас, че до влизането в Евросъюза офертата на Евроком ще изглежда ето така:

 

- 1 месец безплатен достъп за всеки нов клиент (с модем от Евроком).

Както стана с HBO впрочем.

- Достъпна тарифа - 10 EUR/месец - 256/128 нет, 1024/256 локален

- и т.н."

 

По времето когато писах това скоростите бяха обидно ниски, а Евроком разиграваше танцът на монополиста. Но ето че Интернет пазара вече добива облик.

 

И още едно разяснение за всички невинни потребители, които ентусиазирано пърхат с крилца пред новите скорости. Не мислете че Евроком прави това от любов към юзера. Задава се мощна офанзива. Само до няколко месеца БТК ще излезе с предложение, което ще избие всички кабелни оператори на пазара. Ще има пакет с телевизия (цифрова), ситифон, гигабитов интернет, и още много други изненади. Това е от съвсем сигурен източник, който е видял бъдещите договори. Затова сега целта на Евроком е да върже гащите с едногодишни договори, за да не остане съвсем на сухо когато това се случи.

 

"Patience, my friend" Obi Wan Kenobi

 

 

Поздрав,

Чавдар

Link to comment
Share on other sites

Charovni e прав.Но тази оферта която ще пуснат БТК едва ли ще е много евтина.Аз не вярвам че повечето от хората ще могат да си позволят тази благинка на БТК. Пък и договорът на евроком трае само една година. Не вярвам офертата на БТК да бъде пусната по рано от 6 месеца. Все пак БТК в момента имат доста по-важна работа-да си изградят GSM мрежата.

Link to comment
Share on other sites

charovni tova koeto kazvash ima logika i moje bi donqkude e vqrno no samo donqkude.Dokato tova stane ima oste mnogo voda da izte4e....a i spored men tova sa prazni obeshtaniq na btk.....estestveno e vseki "novak" v bransha(ne 4e btk e no vse pak se zeli tozi put v drug pazaren segment) da razglasqva kolko dobur stql da bude toi.Li4no az mrazq btk(oste po golqm monopolis) i sum im ql poparata.

Zasto kato tq stqla da srazi evrocom....sledovatelno i ostanalite isp-ta da ne bude tq monopolist?Ta tq ostava sama togava.Hmm teoreti4eski ni6to nqma da se podobri.

A mislish li 4e evrocom raz4ita na 1nogodishen dogovor s klientite si?

Link to comment
Share on other sites

само не разбрах за тарифите от бронз на горе какъв ще им е локала, май положението си остава същото?

 

Бронзова,Сребърна и Златна тарифи имат една скорост към локалния,БГ пииринга и мейдународния.

 

 

30 lv. visio, langame

gigabit

Ми писну си Лан...Аз виждам как изграждат мрежата до нас-ако не беше майка ми да им каже,че като мине 1 камион ще им скъса кабела ,вече щяха пак да си го слагат.

 

Мейеду другото Интернета на GGBit.Net е много негарантиран-много повече от този на Евроком.Нет

 

за да не остане съвсем на сухо когато това се случи.

 

Да но драги ми господине,я момента приемниците на цифрова ТВ за безумно ненормално скъпи за българското домакинство.Която значи,че този пакет няма да е по джоба на съседката ми,която е на 17 и работи,за да помага в домакинството.Още повече,че който и когато и да купи БТК-тази компания ще си остане толкова мизерна,колкото е в момента и преди година.

Шримерно един ден ти идва сметката за нет-а и цифровата ТВ,а на бележката най-отдолу,с 4 пъти по-ситен шрифт от другия на нея,пише:

"От следващият месец месечната Ви такса се вдига с 60%,нет-а с 80%,цифровата телевизия с 30%,а сметките ви за домашния телефон с 91%."

 

 

Беше ми приятно с БТК,но сега има Мтел и Глобул и Интернет телефони-което значи,че бих избрал този доставчик на услуги,който ми предлага повече удобства,за по-малко пари.

Link to comment
Share on other sites

Да се надявам, че смущенията в нета се дължат на промяната на тарифите, че тази сутрин нещо положението е много зле. Download-а варира от 0 до 12кБ/с при Икономична :)

 

Честито на всички!

Evrocom rules

Link to comment
Share on other sites

charovni, моите уважения, много си информиран, обаче статистиката показва, че каквото влезе в България, се побългарява.

Това се отнася и за чуждестранните инвестиции в технологии и услуги. Вива венчърс може да имат бомбастични планове и стратегии, обаче изкривяването им в местни условия ще е толкова мощно, че няма да ги познаеш след 1-3 години. Говоря и от личен опит. За съжаление вместо да попием рационалното и доброто от чуждия опит, ние си го нагаждаме така, че да не се напъваме много и в крайна сметка се получава уродливо подобие на технология, по-скоро близка до занаятчийството (без да обиждам занаятчиите).

От друга страна пък се радвам на конкуренцията - винаги води до някакво раздвижване.

Така, че ще се чуе и види!

 

П.П.

Хе-хе, кабелни модеми бадева. Защо винаги толкова познавам! Още преди половин година писах по темата и предсказах този ход на Евроком.

Хе-хе, колко вземаш за гледане на ръка? ;)

Link to comment
Share on other sites

Отворете мп3-бг и в дясно има една зелена реклама на която пише

За всички Пловдивчани!

 

Неограничен супер-бърз

ИНТЕРНЕТ от LanGame

 

600kbit/s - Български трафик

128kbit/s - Международен

8Mbit/s - Локален сървър

(от 18лв./месец!)

 

Бърза инсталация в целия град!

www.langame.net

Link to comment
Share on other sites

Ми то ако не могат да се гледат онлайн филмите на Д+ а само на И+ какъв е смисъла от увеличението,дали за 3 часа или за 2 часа ще се сваля филма все тая.Хм много кофти се получи нещо...Само килипира е в споделения трафик нощем.

наистина и аз очаквах доста повече :angry:

и като подлъжат достатъчно хора с тия безплатни модеми мислиш ли че ще остане от "споделения" трафик? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

neznam za uveli4enieto nadqvam se da e vqrno no taka kato gledam :az sam na dostapna i po oz4isleniq trqbva da darpam max s 12 a az edvam darpam s 8 kakto si be6e i predi daje po lo6o 6toto mi prekasva neta i mi dava ot vreme na vreme skorost 0

 

NO SE NADQVAM UVELI4ENIETO DA STANE FAKT I DA GO USETQ SLED V SKORO VREME

 

edit : restartnal sam si i modema ako imate v predvid restart - izklu4i ot toka i vku4i pak da napravil sam go

Link to comment
Share on other sites

neznam za uveli4enieto nadqvam se da e vqrno no taka kato gledam :az sam na dostapna i po oz4isleniq trqbva da darpam max s 12 a az edvam darpam s 8 kakto si be6e i predi daje po lo6o 6toto mi prekasva neta i mi dava ot vreme na vreme skorost 0

 

NO SE NADQVAM UVELI$ENIETO DA STANE FAKT I DA GO USETQ SLED V SKORO VREME

restartira si modema

Link to comment
Share on other sites

charovni е прав за това, че скоростите се вдигат поради икономически причини, а не защото Евроком ги гефят много клиентите им. Прав е и за това, че до 1 г. конкуренцията ще стане много по голяма и то не само от страна на БТК, а аз ще седя, ще кледам и ще се кефя. B)

Link to comment
Share on other sites

Хе-хе, кабелни модеми бадева. Защо винаги толкова познавам! Още преди половин година писах по темата и предсказах този ход на Евроком. Ето моя постинг от 30 март:

 

"Мога да се обзаложа с всеки от вас, че до влизането в Евросъюза офертата на Евроком ще изглежда ето така:

 

- 1 месец безплатен достъп за всеки нов клиент (с модем от Евроком).

  Както стана с HBO впрочем.

- Достъпна тарифа - 10 EUR/месец - 256/128 нет, 1024/256 локален

- и т.н."

 

По времето когато писах това скоростите бяха обидно ниски, а Евроком разиграваше танцът на монополиста. Но ето че Интернет пазара вече добива облик.

 

И още едно разяснение за всички невинни потребители, които ентусиазирано пърхат с крилца пред новите скорости. Не мислете че Евроком прави това от любов към юзера. Задава се мощна офанзива. Само до няколко месеца БТК ще излезе с предложение, което ще избие всички кабелни оператори на пазара. Ще има пакет с телевизия (цифрова), ситифон, гигабитов интернет, и още много други изненади. Това е от съвсем сигурен източник, който е видял бъдещите договори. Затова сега целта на Евроком е да върже гащите с едногодишни договори, за да не остане съвсем на сухо когато това се случи.

 

"Patience, my friend" Obi Wan Kenobi

Поздрав,

Чавдар

хей чаровния,

то БТК щеше да трепе рибите още с АДСЛ ама нещо не му се отдаде. Прекалено тежка му е администрацията и камарата нови хора с интересни звания на значките от вида на "шеф-маркетинг" явно само смучат без да бачкат, щото няма широка клиентела за тази услуга. а тя технологично е в пъти по-ефтина от еврокомската, обаче е на тройна цена. нека БТК да имат най-малкия пинг, но ако ще ми го продават на безумни месечни такси могат да си го задържат. аз съм масов потребител и си предпочитам ЕК, заради ниските тарифи и задоволителното качество.

ЕК в момента налива кинти и разширява мрежата си, има лиценз и за гласов пренос - очаква само номерационния план да отпусне номера, цифровата им телевизия е преминала тестовия етап. Съжалявам, но не мога да бъда такъв безкраен оптимист като теб че огромната и забележи МУДНА администрация на БТК ще реагира навреме в този скоростен пазар. пък каквито и договори да си чел, не забравяй че това за проекто-договори. в окончателен вид сигурно няма да са чак толкоз интересни.

За пазара на ТК услуги в Пловдив има и друга новина - Кейбълтел навлизат в града и скоро ще почнат да се борят с ЕК на относително равни начала, поне за доставката на трафик на едро. за разширяване на абонатната мрежа ще трябва да почакаме.

А относно пакета който споменаваш че щели да предлагат БТК - просто няма технология която да ти го достави по усуканата двойка за телефона. Ще трябват нови жици. Нови крайни устройства. Скъпа инвестиция - бавна. Съмнявам се да стане широкоразпространена тази услуга.

Link to comment
Share on other sites

За пазара на ТК услуги в Пловдив има и друга новина - Кейбълтел навлизат в града и скоро ще почнат да се борят с ЕК на относително равни начала, поне за доставката на трафик на едро. за разширяване на абонатната мрежа ще трябва да почакаме.

Това имах в пред и аз по-горе.

Исакам да кажа, че в ЕС (Франция) 2 Мб са 20 евро, силно се надявам това да огрее (кучия гъз) някой ден и нас.

Link to comment
Share on other sites

eto ot utre novite skorosti:

 

Dostupna - 96 down/ 32 up

Ikonomichna - 192 down/ 64 up

Bronze - 384 down/ 128 up

Silver - 512 down / 256 up

Gold - 768 down / 256 up

 

Skorostite shte sa oficialni ot 01.09

 

 

I NAI GOLQMATA PROMOCIQ OT 01.09 KABELNIQ MODEM SHTE E BEZPLATEN !!!

Teddy-King vij kakvo e kazal Veno.Qvno ne si 4el dobre.skorostite sa oficialni...e da si priznaq az ve4e pozvam uveli4enieti.sled kato mine 01.09 togava se oplakvai. :excl: :excl:

Link to comment
Share on other sites

НЕзнам кво увеличение има аз дърпам от вареза със 65-70...другите 35-40....има малка промяна....а дано има наистина някфо увеличение :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Отворете мп3-бг и в дясно има една зелена реклама на която пише

За всички Пловдивчани!

 

Неограничен супер-бърз

ИНТЕРНЕТ от LanGame

 

600kbit/s - Български трафик

128kbit/s - Международен

8Mbit/s - Локален сървър

(от 18лв./месец!)

 

Бърза инсталация в целия град!

www.langame.net

Никой ли не видя това

Link to comment
Share on other sites

Divaka, аз не се оплаквам, ни най-малко! Просто констатирам! Много хора казват, че вече са усетили увеличението, че даже и акъли ти дават как и ти да го усетиш. Аз казвам, че не съм... Толкоз!

 

Edit

@Botev1912 Какво да му гледаме на това? Какво очакваш да се случи?

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не видя това

видяйме го ама малко ни интересува, а и на страницата им нищо не пише, поне аз него намерих, и ми е много интересно ако това е за 18 лв, как ще се издържа тази фирма, тук осещам някаква поредна изцепка на Гарови.

А пък и тази тема е за увеличението на скоростите в Евроком. :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...