Jump to content
BulForum.com

tv тунер


Recommended Posts

мисля да си купя тунер моля кажете мнението си .доволни ли сте ?какви програми ще мога да гледам? какъв тунер ще ми препоръчате?казват ми че ще имам много проблеми с него вярно ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Има една видеокарта на nvidia мисла че беше GeForce FX5900 тя е с вграден тв тунер даже има и дистанционно. Тунера до колкото знам не е много евтин такаче ще е хубав и качествен.

 

Колкото до проблемите с този тунер почти няма да имаш. Иначе един приятел имаше и още има проблеми с един негов тунер забравих му марката, та не му го разпознава дъното или нещо драйвера му е в дивия. Но ти не се притеснявай няма да имаш проблеми с тази видео карта и тунер. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Има една видеокарта на nvidia мисла че беше GeForce FX5900 тя е с вграден тв тунер даже има и дистанционно. Тунера до колкото знам не е много евтин такаче ще е хубав и качествен.

 

Колкото до проблемите с този тунер почти няма да имаш. Иначе един приятел имаше и още има проблеми с един негов тунер забравих му марката, та не му го разпознава дъното или нещо драйвера му е в дивия. Но ти не се притеснявай няма да имаш проблеми с тази видео карта и тунер. :) :)

 

 

 

Страхотен съвет.По-хубаво да не беше се обаждал. :sick :sick

Link to comment
Share on other sites

Не искам да бъда груб, макар че в случая малко ми се иска.

Хайде да ми обясниш по-подробно, защото не ми са ясни тея работи.Каква е тая видео карта с вградения тунер, дето не е много евтина, има дистанционно и е на нвидиа?

Да, вярно е, има една, на МСИ ,която са и сложили и тунер, но тя вече не се продава нито в България, нито някъде другаде.

Та направо се изсра на метеното с тоя пост.Момичето пита какъв тунер да си купи, не видео карта за 300 долара с тунер.Мисли малко преди да даваш съвети, гледам на много компетентен се правиш, ама май само се правиш.

 

Сега по въпроса - тунерите Hauppauge са добри, аз лично съм се спрял на този модел.Това е от фирма Вали, чиито офис е на улица Янко Сакъзов номер 9.Можеш да отидеш да ги погледнеш на място.Ако ти се вижда скъпо на номер 19 на същата улица е фирма ЕРА, продават TVтунер PixelView PlayTV ULTRA за 52 долара крайна цена.

Link to comment
Share on other sites

stefann ай не ми говори за таа видеокарта видях я в ресет преди около 1-2 месеца и беше 212лв. кво ми говориш изобщо?! Ако не вярваш утиди в ресет и провери, после ми говори!!!

Link to comment
Share on other sites

ASUS TV/FM PAL с дистанционно. Не съм сигурен за цената, мисля че в момента е около $50.

 

Вече повече от година съм с този тунер и може да се каже, че съм доста доволен от него като изключим проблемите със софтуера, но за тях по-нататък.

Едно от нещата които ми харесаха най-много при този тунер беше дистанционното. Сега не ми се занимава да търся снимка, но е направено изключително удобно и има един кръгъл бутон, които позволява да се движи курсора на мишката много лесно и прецизно. Управляващата програма позволява дистанционното да се програмира за ползване със софтуер по избор. Честно казано съм използвал това дистанционно повече за управление на WinAmp отколкото за каквото и да било друго. :)

 

Има и FM, но не съм го ползвал по простата причина че не слушам радио иначе си има антена в комплекта.

 

Проблема обаче при тунерите идва от софтуера.

Тази версия на АSUS върви с цели 5 диска софтуер като част от него е на CyberLink. (Възможно е вече да не върви с толкова ;) )

 

Първия проблем, с който се сбъсках беше следният. Инсталирам програмата за гледане на TV. При инсталацията тя автоматично се настройва на Bulgaria (PAL/DK). Еми добре няма проблем, казах си аз и дадох да сканира и да намери всички канали. Нямаше проблем до момента, в който реших да пусна звука :angry:

Оказа се, че само Канал 1 и bTV имат звук, понеже само те са на PAL/DK, обаче всичко останало си е на PAL/BG и нямаше звук. Проблема беше в това, че не можеше да се настройва всеки канал поотделно на каква система да е. Така че или само Канал 1 и bTV имат звук или останалите. Добре че поне от ASUS са ти дали повече от една програма за гледане :) (Мда не може всичко на едно място. Опитали са се , но нещо не се е получило. :lol: )

При втората програма ( PowerVCR на CyberLink ) имаше проблем единствено с телетекста, който въобще не ползвах. Тя като цяло е най-добрата, но при capture се получаваха проблеми със звука.

 

За това от ASUS са предоставили друга програма :lol: ASUS Digital VCR, която може да се изтегли от сайти им. При нея всичко си е добре като изключим проблема при каналите с възможност за избиране на повече от един език.

Пример: Пускаш си Discovery и от ляво си слушаш на руски, а от дясно на английски :woot . Голям майтап! Естествено смяната на езиците не работи и програмката смело си твърди , че звука е Mono, нищо че се чуват различни неща от ляво и дясно, което си е чисто Stereo (2 Channels). :P

Като цяло много добър тунер с много добро дистанционно и с много софтуер :)

Никога не съм имал проблеми със синхронизацията на звука и картината при capture. Максималната резолюция при capture e 720х576 в MPEG 1 и 2 и AVI.

Едно от най-хубавите неща от софтуера е PowerDirector на CyberLink, с която можеш сам да обработваш клипове като ги сглабяш в един филм и да го кодираш с ефекти, като същевременно е изключително лесна за използване.

 

Като цяло един много добър тунер и спокойно може да се препоръча на всеки, който търси нещо добро за тези пари. :)

Link to comment
Share on other sites

аз доколкото виждам моя тунер е

"Chronos Video Shuttle II"

"TLC2002MB-1 (B/G, D/K,w/o FM)" (super доволен съм)

това ми пиши на Fly TV 200 ( програмата с която гледам )

поддържа стерео , можеш и през звуковата карта да из4иства6 звука , но е нужно само за някой канали

има дисканционно и

за цени и такива глупости виж в http://www.novotika.bg/

има и телетекс , няква програма дет изобщо не съм я и пипал да си призная.

доколкото сичко е на 1 CD : дреивъри , програми directX( но по-горе споменах че предпочитам Fly TV 2000 ).

Настроиването е супер трудно докато го наглася на каква 4естота да гледам , после и аудиото , и пак си4ко тва при записването ... и дистанционното и си б*** ма***** .

Може и аз да съм тъп и да ми се вижда сложно,нокога не се знае.

и накрая не исдържах и си напраих едно GHOST на целия C: ( това че си зех второ ПЦ и то има6е тунер ама настроин ) и си4ко ОК

така че според мен на място да то го настроят ( те да си бласкат главите а )

и кут се върне6 праиш едно GHOST

 

 

 

 

един проятелски савет : ако си земиш тунер и имаш куче , пази си дистанционното , штото ся имам 2 тунера с 1 дистанционно и половина.

 

ПП sorry ако има правописни грешки.

Link to comment
Share on other sites

Аз не че ще ти предложа нещо, ама недей да си зимаш на Pixelview

v/s

От мойто Pixelview съм супер доволен

Ама цитирайте модел(и), де! Как да стане ясно кой от какво е (не)доволен?

Link to comment
Share on other sites

az ste ti predloza na AverMedia, mnogo sa dobri.

ATI sasto ima super tuneri no sa skapi

 

 

PS: otnosto kartata nVidia s TV tunera, po dobre ne e vzimai , kacestvoto na kartinata e uzasno, a i predavatelq za distancionnoto se razvalq mnogo barzo

Link to comment
Share on other sites

Качествени тунери: Pinnacle PCTV (Pro). Софтуера към тях също е о.к. По принцип по ефтините тв карти са със скапани тунери, ако сигнала от кабелната обаче е силен - нямат проблеми. Ati също са върха, но цената им е малко по голяма ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не че ще ти предложа нещо, ама недей да си зимаш на Pixelview :)

Напълно подкрепям. Незнам дали има значение модел аз поне не съм доволен от моя. Под ХР се държи странно макар уж да има някакви драйвери. Има програми които са в даден обхват и се виждат ужасно с едни вертикални черти като решетка.

Абе търси друго решение щото тези са шит!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnogo mnenia mnogo neshto...

 

smiatam da si vzema Pixel View PlayTV Pro Ultra.

 

v kraina smetka dobro li e tova neshto ili ne.

Molia koito ne go haresva da posochi kyde sa nedostatycite mu.

 

I oshte neshto...

 

v jar computers go davat za 39$...niakoi da znae dali niakyde go prodavat po-evtino

 

Blagodaria predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

и се виждат ужасно с едни вертикални черти като решетка.

Абе търси друго решение щото тези са шит!

 

Точно там е слабото място на всички евтинийки. Пробвах и със ант усилвател, но не става. Получава интерференция от самия компютър по захранване.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си купя Ati All in Wonder. Като сметна, май е по-изгодно от евтина карта и евтин тунер отделно. Няма да се надбягвам по тестовете:) пък и честно казано не ми пука дали изкарва 50 точки повече или по-малко от еди-коя си карта.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да не правя нова тема,ще използвам тази...

 

Значи реших и аз да си взема тунерче,но никога не съм се интерсувал за каквото и да е било около тях.Бихте ли ми препоръчали моделче на сносна цена.Доколкото разбрах имало 2 типа - хардуерен и софтуерен,така ли е?Каква е разликата и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Да не правя нова тема,ще използвам тази...

 

Значи реших и аз да си взема тунерче,но никога не съм се интерсувал за каквото и да е било около тях.Бихте ли ми препоръчали моделче на сносна цена.Доколкото разбрах имало 2 типа - хардуерен и софтуерен,така ли е?Каква е разликата и т.н.?

Зависи какво разбираш под сносна цена. Тунерите на Asus са добри, но не знам как ще ти се стори цената. $46 скъпо ли ти се струва?

http://www.erabg.com/era_prc.htm

Link to comment
Share on other sites

Не,не ми се струва висока,но не съм чувал отзиви за тях.Казаха ми,че на PINNACLE били най-добрите...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...