Jump to content
BulForum.com

tv тунер


Recommended Posts

Да не правя нова тема,ще използвам тази...

 

Значи реших и аз да си взема тунерче,но никога не съм се интерсувал за каквото и да е било около тях.Бихте ли ми препоръчали моделче на сносна цена.Доколкото разбрах имало 2 типа - хардуерен и софтуерен,така ли е?Каква е разликата и т.н.?

 

 

За ASUS е верно, че са добри, но аз реших да пробвам по-евтин вариант PixelView Pro TV и съм много доволен. Хваща всички телевизионни програми и всички радио канали има телетекст и дистанционно, цената месля, че беше $39.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Аз искам да изявя мнение за PixeView-то, тъй като съм с подобен тунер. Софтуера за гледане на телевизия, разработен от PixelView не струва и 5 ст. Според мен PlayTV Station е една от най-тъпо направените програми за гледане на ТВ. Иска 100 настройки, няма възможност всеки канал да е на отделна система (PAL/SECAM) и почти няма фини настройки.

Сложих си един ден FlyTV 2000. Амо тази програма сякаш накара тунера ми да работи перфектно :) Само дето не може да се използва дистанционното (:() Но и този проблем се надявам да се реши скоро. Алтернатива е да се сложи PowerVCR, която, мисля, е най-добрата програма за гледане на ТВ. С нея чак и дистанционното работи, но пък няма същите филтри като FlyTV.

Ето защо моят извод е, че тунерите на PixelView не са чак толкова лоши, а по-скоро всичко зависи от софтуера, който се използва. Не че искам да правя реклама, но... B)

Link to comment
Share on other sites

От мненията дадени в темата се спирам на тунера на ASUS.Върпреки това ще поразгледам за PINNACLE.Само цените им ме притесняват обаче.

Link to comment
Share on other sites

От мненията дадени в темата се спирам на тунера на ASUS.Върпреки това ще поразгледам за PINNACLE.Само цените им ме притесняват обаче.

Това моето първо мнение, което съм написал на първата страница за ASUS да знаеш, че е за старите модели и не важи за новите. Един познат си купи преди 2 седмици ASUS тунер. Дистанционното е различно, IR приемника е различен (но пак е USB) и основния софтуер е на InterVideo!!! и ми направи много добро впечатление. На външен вид е като Media Center-а на Windows-а. Доколкото видях пак имаше програмката PowerDirector, която има много възможности за видеообработка и е лесна за ползване. Ако не се бъркам софтуера е 3 диска + един диск с драйверите. :)

Link to comment
Share on other sites

Samo ne si kupuvai NoPixel NoView ;)

ASUS-a e nai dobroto re6enie NO!!! BTV i kanal 1 njama da imat zvuk sys softueryt koito predlaga ASUS 6toto se izly4vat na secam!!!! Problema se otsranqva s DScaler!!!!!!!!

Ххахаахха SECAM!? Ако използва антена - да! Но на кабел всичко е PAL :) Имаш проблем със софта или със ASUS-а. Относно Pixelview...повечето тунери ползват един и същи чип - (Conexant) BT878...така че всичко опира до драйвери и софт.

 

EDIT: Ето screenshot от NoPixel NoView с xawtv

Link to comment
Share on other sites

Продава се този модел.Заслужава ли си?

 

 

RIP, аз съм с Pinnacle PCTV Pro и моя съвет е - не си купувай Pinnacle !

Не че са лоши, но само погледни какво пише долу на страницата която си посочил :

* To capture or export MPEG-2 video for VCD, SVCD or DVD you need to activate this feature online at the Pinnacle Shop at an additional cost ($5).

 

Баси и supporta дето предлагат на потребителите си, след като им искат допълнително пари за да може да си ползват продукта който са си купили пълноценно.

И не е само това - на потребителите с по-стари версии на тунера, който върви със версия на софтуера преди 5.1, когато искат да си инсталират новия софтуер и драйвер 5.5 се оказва че картата им се разпознава като PCTV Rave която е най-слабия модел и няма нито стерео, нито радио, нито нищо ! И като питат на support форума хората какво става, отговора е че драйвер 5.5 може да се инсталира само върху 5.1 за да запази настройките. И като питат пак, от къде може да си изтеглят 5.1 - отговора е - може да си го ЗАКУПИТЕ от нашия онлайн магазин !!!!

За мен Pinnacle са едни арогантни и надменни типове. Вземи си AverMedia !

 

Taka moje i da se stori sme6no,no vse pak mi e nujna informaciq.Moje li da si kupq Tv Tuner otdelno bez video karta i ima li zna4enie s kva video karta sam,za6toto moito e meko kazano kofti.Mersi predvaritelno za infoto.

 

Да, може. Препоръчително изискване към видеокартата ти е да поддържа overlays.

Link to comment
Share on other sites

От мненията дадени в темата се спирам на тунера на ASUS.

 

това ли е тунера? аз изобщо не ги разбирам, но се интересувам дали е добър. имам намерение да rip-вам едни касети. ще ми свърши ли работа? .. и гледам че в era е 46$.

Link to comment
Share on other sites

това ли е тунера? аз изобщо не ги разбирам, но се интересувам дали е добър. имам намерение да rip-вам едни касети. ще ми свърши ли работа? .. и гледам че в era е 46$.

Ако ти трябва само за рипване, вземи си обикновена capture карта. По-евтина е, и няма да си имаш проблеми с ТВ тунер софтуера :D

Сериозно, аз не смятам въобще да си купувам ТВ тунер (засега), за какво ми е, имам само кепчър и това е.

 

Относно видеокартата в комбинация с тунер, да, както каза kicko, има значение картата, почти задължително е да поддържа overlays, например една GF2 MX400 като минимум ще върши перфеткна работа.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да сложиш тунер на почти всеки компютър, стига да имаш свободен PCI слот. А на процесор 900МХз няма проблеми, достатъчно мощен е да се справи.

Видеото предполагам е вградено в дъното, и то може да ти създаде проблеми. Почти е сигурно. Почти съм сигурен, че няма 3D акселерация, ще ти прескачат кадрите, най-вероятно. Имаш ли AGP слот? Попадал съм на едно дъно точно с 900МХз, само с 3 PCI слота, без AGP. И да имаш и да нямаш AGP, вземи си например една GF2/32MB, за около 20-25 лв, да ти е мирна главата. Вградените видеокарти за мен винаги са били :sick

За ТВ тунер, от всичко, което съм изчел, един добър избор е AverMedia, най-малко проблеми създава, това е впечатление от разни форуми и мнения на други хора.

Link to comment
Share on other sites

Ако "3D акселерация"е 3D ускорител имам такова нещо sis 300 Integrated.Иначе за тия портове дето казваш си нямам и на идея ама тук гледам с Everest ми пише разширителни слотове - 2PCI; 1AGP; 1AMR; 1 CNR.Така че това ще ми помогне ли защото определено не ми се дават било то 20 или 25 лв,макар че ако се налага ще ги давам.

Link to comment
Share on other sites

Да, имаш AGP слот, но щом ти пише, че имаш акселератор, нищо не пречи да вземеш тунера и ако ти сече, след това да си вземеш една видеокарта.

Link to comment
Share on other sites

AverMedia...хмм...къде се продават и цени знаете ли?

 

Лидер имат, тука в Пловдив мисля че Ноел са им представители.

Също така Smart Systems имат.

 

Аз съм много любопитен за това как се държат външните тунери. Бях чел че първите модели имали проблеми с това че се компресира всичко преди да се изпрати от тунера по USB-то и след това в компютъра се декомпресира обратно - губи се качество и се натоварва процесора излишно.

 

Някой да си е играл с външен тунер от по-ново поколение ?

Link to comment
Share on other sites

Да, имаш AGP слот, но щом ти пише, че имаш акселератор, нищо не пречи да вземеш тунера и ако ти сече, след това да си вземеш една видеокарта.

Значи, трябва ти само overlay поддръжка във видео картата, та дори била тя 2MB S3 :P При overlay режим нв може да сече или да прави проблеми с качеството. По принцип всички AGP-та го поддържат. Съшо така при overlay за гледкане на TV не ти трябва повече от 166MHz MMX CPU :) Ако обаче нямаш overlay и 800MHz биха били малко (особено ако си под Windows). Твоя SIS 100% поддържа overlay :)

 

EDIT: Затова е overlay-а, щото не минава през CPU и RAM, а си дере направо.

 

Относно звука, няма да имаш проблеми, ако си с каблече (от тунера към звуковата карта), но ако го пускаш по DMA канал, тогава...абе ползвай кабелчето :D

Link to comment
Share on other sites

Нали ти казах, че поддържа :) Но щом не вярваш порови се в нета.

 

Гледаш филми на компа си нали? Ако видеото не поддържа overlay почти всеки player би те предупредил за това (bsPlayer със сигурност)!

 

EDIT: Между другото за гледане на TV/DVD....не ти е нужно 3D ускорение, а 2D :D

Link to comment
Share on other sites

Това за 800МХз че биха били недостатъчни за видео без овърлей не е вярно. Измервал съм как се държи натоварването с и без овърлей, и в случая качеството и бързината на видеосистемата оказва голямо влияние, на S3 2MB сигурно ще сече с 800МХз, но на по-нова карта едва ли.

А като говорим за стари карти, обикновено 3Д възможностите им дали ги има или не, отговаря на развитието и на овърлей възможностите. По-старите вградени видеота нямат нито овърлей, нито хардуерна 3Д поддръжка, и с тях почти нито една игра няма да тръгне, а филмите секат яко.

А колкото да пробваш дали имаш овърлей - най-лесно е докато гледаш филм в Media Player, е да натиснеш Print Scrn бутона за да копираш съдържанието на екрана в Clipboard. После отваряш някоя графична програма (Paint, Photoshop, CorelPhotopaint) и пастваш съдържанието като нов документ. Ако на мястото където трябва по принцип да е картината на филма има само черна област, значи имаш овърлей, ако в 'снимката' на екрана видиш картината от филма, значи нямаш овърлей, или поне плеъра в който тестваш не използва овърлей за дисплейването на филма ;)

 

ЕДИТ: Интересно ми е какво означава 2Д ускорение :D :)

Link to comment
Share on other sites

Да това с черната област е хитро ;) На старото ми дъно (вграден SIS 6326 8MB) тунера на Grabdisplay товареше на 100% и изкарваше не повече от 7-8 кад/сек, а на overlay процесора си беше на 'нула', качеството ОК. А на 'новия' BX с Matrox G450 почти няма разлика в натоварването на процесора :)

 

CPU-то е Celeron 433

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...