Jump to content
BulForum.com

tv тунер


Recommended Posts

na moiata karta pi6e 4e ima tv out(GF FX5500).kak moga da gledam tv na kompa. trqbva li da kupuvam ne6to ili napravo moga da go svyrja kym kabelnata. za6toto mnogo iskam da ripvam. ;)

 

p.s.nadqvam se nqkoi da razbere kakvo iskam da kaja,6toto vseki mi se smee kato kaja tova. :(

 

:D

ами tv out е за обратната дистинация - от pc-то към телевизора

т'ва, което ти трябва е tv tuner :)

... (ако съм те разбрал правилно :laughing: )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
Един приятел ми беше казал, че може и той го правел с една програма казваща се DScaler . Но как точно нямам представа, имам я ама не съм опитвал, тъй като ТВ почти не гледам.

Имаше някъде тука качено на вареза dscaler и в нея има един филтър, който като се активира се разбира в кодираните телевизии за какво става въпрос , но само толкова. Има трептене, което дразни окото и определено не става за дълго гледане. Иначе програмата е добра защото всички програми се настройват веднъж и не е нужно след преинсталиране да се инсталира наново което е голям + особено ако сте като мен с Pixel View.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има ли някой впечатления от някой от тези два тунер и кой е по-за предпочитане:

1) MSI TV@nywhere Master;

2) AVerTV 303+ .

 

Гледам, че и по цени са близки около 50 долара.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ASUS  TV FM CARD (PAL) +remote, PHILIPS TV tuner, USB receiver, FM cable, Multi video-in & audio-in cable, Audio-out cable  30 Месеца  $39.50  $41.50

 

Има ли някой впечатления от това Асуско тунерче ?

Link to comment
Share on other sites

Имам и още едно въпросче. Както точно се вързва тунера. Така де, сигнала от къде идва и как става монтажа ?

Link to comment
Share on other sites

За тунерите мога да кажа само. LG тунер с Philips чипсет. независимо на коя Фирма е сглобка.

Един такъв пример е ManliTV+ FM другият Без FM-а е уж същия, но тунера Не се разпознава от друг софтуер. Иначе Оригиналният софтуер е много добър, обаче по-новата версия. Със старите изниква проблем с финната настройка.

Има много важна подробност за Тунерите, А това е: - По възможност на последният PCI слот и Задължително Проверете дали неса на едно IRQ с Видеото, иначе Главоболията стават доста....

Link to comment
Share on other sites

За тунерите мога да кажа само. LG тунер с Philips чипсет. независимо на коя Фирма е сглобка.

Един такъв пример е ManliTV+ FM другият Без FM-а е уж същия, но тунера Не се разпознава от друг софтуер. Иначе Оригиналният софтуер е много добър, обаче по-новата версия. Със старите изниква проблем с финната настройка.

Има много важна подробност за Тунерите, А това е: - По възможност на последният PCI слот и Задължително Проверете дали неса на едно IRQ с Видеото, иначе Главоболията стават доста....

Това за слота звучи интересно, дай повече информация защо ?

Link to comment
Share on other sites

Imam Pixelview i stana nqkakuv problem s zvuka tak4e ne go kupuvaite :excl: Dangerous :excl: I sq trqbva da davam pari za da go opravqt. :bgrin:  :wacko:

Ami kato ti se davat pari za da ti preinstalirat driverite....

 

 

Inache po temata pochti vsichki tuneri stavat, osobenno ako im se slojat alternativni driveri. Ne si vzimaite samo Asus-ki. Nai dobroto za parite si e AverMedia Studio 303.

A ako nqkoi ima kinti da si vzeme Pinacle. Kolkoto do Pixel..... sa vurha samo da ne se polzva originalniq software.

Link to comment
Share on other sites

Ще ми се да предупредя следното: никой да не си купува V-STREAM STUDIO TV Terminator FM Remote control VS-LTV7131RF.

Tрагичен тунер.

АверМедиа 303Р ползвам в момента и нямам забележки.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здр. и аз ще ползвам тази тема за да питам тъй като и аз тия дни ще си взимам тунер. Прочетох почти всичко и немога да реша всеки е на различно мнение аз лично си харесах един Асус за 69 лв. но не разбирам много.По принцип искам да рипвам с добро качество и да гледам тв като хората. Първо се бях спрял на Пиксел Виу , но марката Асус е по извесна и ми се струва по - надеждна. Искам да има телетекст,радио,дистанционно, да рипва хубаво , да е стерео и кakвoто там е хубава друго да има :) . Ако можете да ми предложите нещо ще сам ви много благодарен :D :P

Мерси предварително .

Link to comment
Share on other sites

Това за слота звучи интересно, дай повече информация защо ?

Новите дънни платки са по технологията "Plug and Pray", и разпознават устройствата от Първият PCI слот "до AGP-то" надолу и редят последователно прекъсванията. Тунерите са на същия принцип като VGA -то, затова им се случва да се омажат при инсталация с Драйвера на Видеото. Което е Основният проблем, затова се монтират на Последните слотове, за да може да бъдат разпределени от компютърния помощен софт. последни. Ако и това не помогне, задължително се Инсталира системата и чак тогава се закача тунера. Както казах и преди - Въпреки всичко проверката на кое прекъсване е и дали не е същото на VGA-то е задължителна.Това става в началото при зареждане на системата Точно под таблицата с Инфо за машината, секунди преди да зареди. Може да Използвате "Pause" бутона за по-обстойно разглеждане.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Реших и аз най-накрая да си купя тв тунер. Темата е малко стара но е добре всичко да е на едно място.

Смятам да го използвам основно за кепчър, че много видео касети ми заемат място да хваща добре от кабелната и да няма проблем с неговия или чужд софт (ако ми разкодира и НВО :punk ). Също ще е добре да може лесно да се мести. Засега обработвам филмите с Pinnacle Studio plus 11

Спрял съм се на следните модели

TV USB2.0 Stick, Hybrid, Chronos 93.96лв

PINNACLE PCTV 150e, USB2 PAL/SECAM, USB 128.02 лв

Win TV -PVR 150 136.08лв

PINNACLE PCTV Hybrid Pro Stick 330E 172.96 лв

 

Ако някай има опит с някои от изброените модели нека сподели.

Последния модел е малкко изхвърляне от моя страна, но ако си заслужава ще се напъна за :)

 

PC-то е следното:

MB Asrock ConroeXfire eSATA2

CPU Celeron 3.33 run @ 3.75

RAM 2x512 DDR667

VC Gigabyte X1300 PRO

HDD Seagate 320GB

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...