Jump to content
BulForum.com

tv тунер


Recommended Posts

ЕДИТ: Интересно ми е какво означава 2Д ускорение  :D  :)

 

Ами доколкото си спомням, за DVD playback се използваха 2 тежки изчислителни операции (за декодирането на видеото), едната от които беше обратно преобразование на Фурие, а другата не се сещам. Та тези 2-те повечето видеокарти след Savage 4 ги поддържат хардуерно (Savage4 поддържаше само едното от двете), та ето ти един пример за хардуерно 2D :)

 

едит: сетих се !!! Motion Compensation се казваше другата операция !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
Да това с черната област е хитро ;) На старото ми дъно (вграден SIS 6326 8MB) тунера на Grabdisplay товареше на 100% и изкарваше не повече от 7-8 кад/сек, а на overlay процесора си беше на 'нула', качеството ОК. А на 'новия' BX с Matrox G450 почти няма разлика в натоварването на процесора :)

 

CPU-то е Celeron 433

:D Без съмнение!

Например на стария ми процесор Уинамп товареше на 25% с най-обикновена мп3-ка, а на новия ми процесор дори не отлепва от 0% .

Ами доколкото си спомням, за DVD playback се използваха 2 тежки изчислителни операции (за декодирането на видеото), едната от които беше обратно преобразование на Фурие, а другата не се сещам. Та тези 2-те повечето видеокарти след Savage 4 ги поддържат хардуерно (Savage4 поддържаше само едното от двете), та ето ти един пример за хардуерно 2D :)

 

едит: сетих се !!! Motion Compensation се казваше другата операция !

:D А тези хардуерни възможности можеш ли да ги използваш за друго, освен за декомпресия на DVD?

Тук говорим за хардуерен DVD декодер, който за обикновено 2Д в Уиндоус, и разбира се в ДОС и останалите, не върши работа.

Но да, в определен смисъл може да се говори за 2Д ускорение :P

Link to comment
Share on other sites

:D Без съмнение!

Например на стария ми процесор Уинамп товареше на 25% с най-обикновена мп3-ка, а на новия ми процесор дори не отлепва от 0% .

Е да ама при мене cpu-то е същото :) Идеята ми беше, че от 2D до 2D и от overlay до overlay...океан разлика.

Link to comment
Share on other sites

каква е тази карта?  :confused

 

Ами има 2 варианта - видеокарта с Video IN или PCI платка която има видео вход и служи за записване на видеосигнала който и подадеш с цел по-нататъшната му обработка (компресиране, монтаж, налагане на филтри и ефекти за подобряване на качеството или за по-интересно).

Link to comment
Share on other sites

AverTV Go/FM - Capture, PCI, TV/FM tuner, Teletext, Channel Lock, 16 Channel Preview, Remote Controller $38.00

AverTV 203 - MPEG-2, Capture, PCI, TV tuner, Teletext, Channel Lock, 16 Channel Preview, Remote Controller, STEREO, Time Shift Recording, I-Record $50.00

 

Винаги съм се чудил каква е разликата с и без MPEG2...Явно този модел от 50$ е най-удачен,защото е и стерео, и има някакви неща (Time Shift Recording, I-Record) дето и представа си нямам за какво са,но поне ги има :).Нека някой да обясни за какво е MPEG2.Сваля декодирано ли или?

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм се чудил каква е разликата с и без MPEG2...Явно този модел от 50$ е най-удачен,защото е и стерео, и има някакви неща (Time Shift Recording, I-Record) дето и представа си нямам за какво са,но поне ги има :).Нека някой да обясни за какво е MPEG2.Сваля декодирано ли или?

 

Ами като записваш ти го прави в MPEG2. Друг е въпроса дали има някаква хардуерна поддръжка на MPEG2 за да компресира по-бързо и без да натоварва процесора и съответно да можеш да правиш capture с по-големи framerates и разделителна способност без да изпуска кадри.

 

TimeShifting е когато докато се записва това което върви в момента, ти гледаш записа от началото и можеш да си натискаш пауза или да превърташ напред за да пропуснеш рекламите или пък да си връщаш назад за да гледаш повторения.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с PixelView Play TV Pro Ultra и съм много доволен.Софтлера за гледане на телевизия малко ме дразни, но качеството е перфектно.Никви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

kicko, значи ми препоръчваш без MPEG2...?Конфигурацията не ми е слаба,така че ако е само за да не тормози хардуера,бих се отказал от него.

А ако взема модела без MPEG2 предполагам също ще има опции за избор как да кодира сваленото?Или го сваля некомпресирано?

Link to comment
Share on other sites

Напротив, трябва да може да компресира в MPEG2. Само казах, че като пишат "MPEG2 support" не може да е сигурно дали е хардуерна или софтуерна и че е по-добре да е хардуерна ако такава въобще съществува.

Като си вземеш тунер пробвай да запишеш малко некомпресирано видео, да видиш колко място заема.

Link to comment
Share on other sites

Ако пише MPEG-2, най-вероятно става въпрос за хардуерна поддръжка, с което не товари процесора. В противен случай софтуера може да компресира в който си формат иска или в зависимост от кодеците, които имаш инсталирани.

1 час некомпресирано видео, в зависимост от резолюцията, заема около 12, до 20 ГБ място.

Аз лично компресирам в 3ivX (или Huffyuv - без загуба на качество) с голям битрейт докато записвам (за дълги записи), после при обработката (филтри от рода на deinterlace), компресирам или отново в 3ivX (по-замацана картина), или в DivX (при High Quality, което отнема до 10 пъти повече време за компресия от нормалното качество, но качеството е доста по-добро).

Link to comment
Share on other sites

ОК, на моя като пише да не би да е хардуерно ?

Около 65% CPU заема като записва 720x576 MPEG2 6.00 Mbit/s и ми се струва доста (AXP1700@2300).

 

В ценовата листа на JAR го пишат така :

TV Tuner, PINNACLE PCTV Pro, FM, Teletext, Remote, video analog input, PAL B/G & D/K, MPEG-2

 

значи, би трябвало да има hardware MPEG2 по твоята логика.

 

Но на сайта на Pinnacle пише "Real-time MPEG-1, MPEG-2* and DV software compression with presets for VideoCD, SuperVCD* and DVD* format" - и тази подчертаната думичка ме притеснява малко.

Link to comment
Share on other sites

Ок, не споря за това, явно самия софтуер, идващ с картата прави МПЕГ-2 компресията, което пък е малко триково за клиентите, че самата карта като хардуер какво общо има с тази компресия, нищо.

Просто си мисля, че е правилно като пише MPEG-2, да става въпрос за хардуерна компресия, явно при теб не е така.

Но явно както ти каза преди, става въпрос по-скоро за гледане на DVD, а не за компресията.

Link to comment
Share on other sites

Дам... мошенници са тия от Pinnacle както казах вече!

 

Хайде някой с друг модел тунер да напише колко се товари неговия процесор при подобно компресиране за да видим разликата.

 

Аз помолих един приятел с AverMedia, но не е online в момента и сигурно утре ще стане.

 

edit :

ето и резултати с AverMedia 203+

10 mbit MPEG2 - 70%

6 mbit MPEG2 - 63-64%

CPU Athlon 2200+

Link to comment
Share on other sites

Дам... мошенници са тия от Pinnacle както казах вече!

 

Хайде някой с друг модел тунер да напише колко се товари неговия процесор при подобно компресиране за да видим разликата.

 

Аз помолих един приятел с AverMedia, но не е online в момента и сигурно утре ще стане.

Тествано на ASUS, capture в резолюция 720x576 MPEG2 6.00 Mbit/s, натоварването варира в границите на 52-61% на Athlon 1800+ (1.53Ghz).

Някой път ще пробвам и с новия модел на ASUS, там компютъра е P4 на 2.4GHz и е с друг софтуер, но най-вероятно ще падне до 40% и по-надолу.

По принцип зависи и от кодека за звука, който се ползва ако вместо MPEG 1 Layer 2 се ползва Layer 3 води до съвсем лека промяна в натоварването. Не си спомням да съм пробвал с Windows Media Audio или с некомпресиран звук. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
аз доколкото виждам моя тунер е

"Chronos Video Shuttle II"

"TLC2002MB-1 (B/G, D/K,w/o FM)"   (super доволен съм)

това ми пиши на Fly TV 200 ( програмата с която гледам )

поддържа стерео , можеш и през звуковата карта да из4иства6 звука , но е нужно само за някой канали

има дисканционно и

за цени и такива глупости виж в http://www.novotika.bg/

има и телетекс , няква програма дет изобщо не съм я и пипал да си призная.

доколкото сичко е на 1 CD : дреивъри , програми directX( но по-горе споменах че предпочитам Fly TV 2000 ).

Настроиването е супер трудно докато го наглася на каква 4естота да гледам ,  после и аудиото , и пак си4ко тва при записването ... и дистанционното и си б*** ма***** .

Може и аз да съм тъп и да ми се вижда сложно,нокога не се знае.

и накрая не исдържах и си напраих едно GHOST на целия C:  ( това че си зех второ ПЦ и то има6е тунер ама настроин ) и си4ко ОК

така че според мен на място да то го настроят ( те да си бласкат главите а )

и кут се върне6 праиш едно GHOST

един проятелски савет : ако си земиш тунер и имаш куче , пази си дистанционното , штото ся имам 2 тунера с 1 дистанционно и половина.

 

ПП  sorry  ако има правописни грешки.

Какви грешки бе, че то почти нямаш нищо вярно . :sick

Link to comment
Share on other sites

kvi sa tiq karti kvi sa tiq 4udesii be ami da si kupi televizor napravo ...sto ne si vzeme i edin P4 na okolo 3.6Ghz 4uden televizor aa ? moq savet e davai na PIXЕL VIEW playtv pro ultra ...softa mu e iz4isten maksimalno varvi daje i s 2003 server da ne povqrvash !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 час некомпресирано видео, в зависимост от резолюцията, заема около 12, до 20 ГБ място

 

tova ne e li mnogo. :huh: moje li po nqkav na4in da se namali maksimalno do 1gb naprimer

Link to comment
Share on other sites

Има.Или директно сваляш и кодираш във DivX примерно или след като си го свалил.

Link to comment
Share on other sites

Дам... мошенници са тия от Pinnacle както казах вече!

 

Хайде някой с друг модел тунер да напише колко се товари неговия процесор при подобно компресиране за да видим разликата.

 

Аз помолих един приятел с AverMedia, но не е online в момента и сигурно утре ще стане.

 

edit :

ето и резултати с AverMedia 203+

10 mbit MPEG2 - 70%

  6 mbit MPEG2 - 63-64%

CPU Athlon 2200+

 

Sapphire All In Wonder 9000 pro

8 M Bit/sec - MPEG-2, Audio 48 KHz, 16 bit, Stereo - 38,39 %

ЦПУ -то е Атлон на 2ГХц

 

Mежду другото картата я продавам.

Link to comment
Share on other sites

A dali 6te moje da mi kajete s kakva programa moga da gi napravq DivX fail

 

Например с тази.

 

Бтв някой ще ми каже ли с тунера и подходящ софт ще мога ли да разкодирам програми.Трябва ми специално заради спортните канали,които ЕК така гадно кодират :).

Link to comment
Share on other sites

Например с тази.

 

Бтв някой ще ми каже ли с тунера и подходящ софт ще мога ли да разкодирам програми.Трябва ми специално заради спортните канали,които ЕК така гадно кодират :).

Един приятел ми беше казал, че може и той го правел с една програма казваща се DScaler . Но как точно нямам представа, имам я ама не съм опитвал, тъй като ТВ почти не гледам.

Link to comment
Share on other sites

na moiata karta pi6e 4e ima tv out(GF FX5500).kak moga da gledam tv na kompa. trqbva li da kupuvam ne6to ili napravo moga da go svyrja kym kabelnata. za6toto mnogo iskam da ripvam. ;)

 

p.s.nadqvam se nqkoi da razbere kakvo iskam da kaja,6toto vseki mi se smee kato kaja tova. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...