Jump to content
BulForum.com

Трагедията с полет MH17 на Малайзийските авиолинии


Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Аз само 1 нещо не разбрах - ЗАЩО? Защо им е да свалят пътнически самолет?

Защото на радара на самостоятелна установка БУК няма как да различиш пътнически лайнер от военен транспортен самолет, ако не си вързан в система с основния радарен комплекс и като ти трепери пръста на спусъка колко му е.

Link to comment
Share on other sites

Защото на радара на самостоятелна установка БУК няма как да различиш пътнически лайнер от военен транспортен самолет, ако не си вързан в система с основния радарен комплекс и като ти трепери пръста на спусъка колко му е.

Всъщност, този комплекс си е оборудван и с НРЗ. И съответно ако радио запитвача не получи съответните кодове за да даде съответната отметка до отметката на целта, то целта се приема за... не своя. А да различиш пътнически от военен, транспортен самолет само по данните от радара си е да речем, невъзможно.

И те така стават белите....

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, този комплекс си е оборудван и с НРЗ. И съответно ако радио запитвача не получи съответните кодове за да даде съответната отметка до отметката на целта, то целта се приема за... не своя. А да различиш пътнически от военен, транспортен самолет само по данните от радара си е да речем, невъзможно.

И те така стават белите....

Мъхъм, даже към това можем да прибавим и факта, че операторите изобщо не са очаквали кодове и отметки от свои, защото такива по принцип не са съществували, демек всичко което е летяло във въздуха е било чуждо и не са имали грижи да пазят свои от приятелски огън.

Link to comment
Share on other sites

Както казах... Така стават белите... Особено в такова смутно, военно време, когато знаеш, че противникът струпва с десанти, да ги наречем... Военни съветници, в подкрепа на сепаратистите....

И наистина с масовата (руска) локационна техника няма как да се различи военно-транспортен от цивилен, пътнически самолет, когато и двата не разполагат със съответните, разпознаваеми за времевия диапазон кодове. И двата типа цели имат почти идентични скоростни и височинни характеристики и при липса на обратна връзка от гражданска авиация, както и при липсата на информация за плануваните за деня граждански полети, белята е готова. Още помня как ни набиваха в главите чалъма за различаването на Ауакс от транстпортен или пътнически самолет, който чалъм обаче работи само в мирно време. От чисто военна гледна точка, операторът съвсем правилно е заложил целта. Друг е въпросът за малоумието на малайзийците да съставят и да спазват полетен план над територия в която се водят военни действия.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

MH17 report suggests efforts were made to cover up causes of disaster

 

But speaking to Dutch journalists in The Hague, in the corridor of parliament, the chairman of the safety board, Tjibbe Joustra, later admitted that the Buk missile was fired from a rebel-controlled area.

 

He told the Volkskrant newspaper: “The boundaries fluctuated a bit, but it is an area where pro-Russia rebels wrested control.”

 

The report by the Dutch safety board said that more than 120 objects, “mostly metal fragments”, were found in the body of the first officer, who had sustained “multiple fractures”. When Dutch experts identified the captain’s body they found it had already “undergone an external and internal examination to remove foreign objects”.

 

Despite apparent attempts to remove shrapnel, “hundreds of metal objects were found”, the report said, as well as bone fractures and other injuries.

Мдам, нещата бяха ясни още от самото начало. Кому бяха нужни всички тия малоумни лъжи и неадекватна пропаганда?
Link to comment
Share on other sites

Мдам, нещата бяха ясни още от самото начало. Кому бяха нужни всички тия малоумни лъжи и неадекватна пропаганда?

Ти ако си очаквал в доклада да излезе, че американците лъжат или грешат и че лошите руснаци не са свалили самолета - не знам в кой свят живееш

Link to comment
Share on other sites

Холандци.

Не са само холандци, комисията е международна, има и сериозно малайзийско участие.

 

Ти ако си очаквал в доклада да излезе, че американците лъжат или грешат и че лошите руснаци не са свалили самолета - не знам в кой свят живееш

А, забравих, целия свят е срещу Русия. Те са супер невинни, но нали всички по цял свят са конспиративно наежени против тях. Просто няма как, направо е изкллючено наистина да са сгазили лука. Според теб как гадните хАмериканци са вързали всички в тази дълбока конспирация? Заплашили са ги с ядрен удар, предложили са им няколко милиарда, на какво точно се крепи въпросната дълбока конспирация?  :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Не са само холандци, комисията е международна, има и сериозно малайзийско участие.

 

А, забравих, целия свят е срещу Русия. Те са супер невинни, но нали всички по цял свят са конспиративно наежени против тях. Просто няма как, направо е изкллючено наистина да са сгазили лука. Според теб как гадните хАмериканци са вързали всички в тази дълбока конспирация? Заплашили са ги с ядрен удар, предложили са им няколко милиарда, на какво точно се крепи въпросната дълбока конспирация?  :lol:

Извинявай забравих, че Американците никога не са манипулирали общественото мнение и всичките им войни са за справедливост и демокрация без грам задни мисли (като почти никога НАТО не е плътно зад тях, ама никога). Аз от този доклад не видях нищо, което не се знаеше от една година - че е свален от ракетна установка БУК. Въпроса беше, че никой не доказа точно кой е стрелял с нея, ама ти и с очите си да ги видиш, че са американци, ако ти напишат ще вярваш че са лоши руснаци. Обвинения и заключения по косвени доказателства, които за облъчени като теб са сто процентова истина 

Link to comment
Share on other sites

Намесена ли е политика - нищо не е нито честно нито има някой с чисти ръце. 

 

Тери Пратчет много добре го е казал за политиката:

 

— Капитане, знаеш ли накъде изби всичко това?

— Уверен съм, че ще ми обясните, сър.

— Да, Том, ще ти обясня. Изби на „политика“, Том. Ние сме войници. Политиката е за висшестоящите.

— Прав сте, сър. Браво, сър!

— Намери някой лейтенент, който е бил по-ленив наполедък, и го прати да каже на техни светлости.

— Не е ли малко жестоко, сър?

— Естествено. Щом опряхме до „политика“.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай забравих, че Американците никога не са манипулирали общественото мнение и всичките им войни са за справедливост и демокрация без грам задни мисли (като почти никога НАТО не е плътно зад тях, ама никога). Аз от този доклад не видях нищо, което не се знаеше от една година - че е свален от ракетна установка БУК. Въпроса беше, че никой не доказа точно кой е стрелял с нея, ама ти и с очите си да ги видиш, че са американци, ако ти напишат ще вярваш че са лоши руснаци. Обвинения и заключения по косвени доказателства, които за облъчени като теб са сто процентова истина 

Не разбрах как хАмериканците точно са осъществили конспирацията. Някакъв логически аргумент да ми дадеш? Щото лозунги не ми се слушат. Иначе относно заключенията кой точно, как и откъде е стрелял, имай малко търпение. С тези неща се занимават други овластени за целта експерти към холандската прокуратура и там вече като излезе обвинението ще видим каква точно конспирация е забъркана. Не разбрах какъв ти е коментара относно установените ФАКТИ в доклада. Като например най-интересния, а именно гаврата с телата на загиналите пилоти и нескопосаните опити за заличаване на следи и веществени доказателства?

 

ПП. Не знам кое се е знаело по-рано, но в продължение на месеци кремълската пропаганда ни заливаше с информация за украински изтребители, ракети въздух-въздух, фамозни свидетели като разни испански диспечери и прочие. Руския генщаб даже вадеше някакви "разузнавателни" спътникови снимки с украински изтребители. Къде изчезна всичко това?

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах как хАмериканците точно са осъществили конспирацията. Някакъв логически аргумент да ми дадеш? Щото лозунги не ми се слушат. Иначе относно заключенията кой точно, как и откъде е стрелял, имай малко търпение. С тези неща се занимават други овластени за целта експерти към холандската прокуратура и там вече като излезе обвинението ще видим каква точно конспирация е забъркана. Не разбрах какъв ти е коментара относно установените ФАКТИ в доклада. Като например най-интересния, а именно гаврата с телата на загиналите пилоти и нескопосаните опити за заличаване на следи и веществени доказателства?

 

ПП. Не знам кое се е знаело по-рано, но в продължение на месеци кремълската пропаганда ни заливаше с информация за украински изтребители, ракети въздух-въздух, фамозни свидетели като разни испански диспечери и прочие. Руския генщаб даже вадеше някакви "разузнавателни" спътникови снимки с украински изтребители. Къде изчезна всичко това?

Коя точно конспирация? Да въздейства на някаква комисийка захранвайки я по същия начин както ти каза за руснаците с някакви си "разузнавателни" спътникови снимки и прочие? Аз лозунги не проповядвам не съм фен или поддръжник на който и да е! Руснаците са боклуци и серат лайна, но за разлика от теб осъзнавам че САЩ са даже по-големи боклуци и акат още по-големи лайна! Какъв коментар за гаврата с телата то е очевидно - този който е направил гафа е опитал да замете след себе си, то това няма нужда от коментар... Въпроса е кой е бил той

Link to comment
Share on other sites

..................... Въпроса е кой е бил той

Въпрос не остана. Украинците са можели да свалят самолета само с истребител, защото е бил над територия контролирана от проруските сепаратисти и извън обхвата на украинската наземна ПВО. Затова и през цялото време ни се внушаваше че е имало украински военни самолети около малайзиеца.

Link to comment
Share on other sites

Коя точно конспирация? Да въздейства на някаква комисийка захранвайки я по същия начин както ти каза за руснаците с някакви си "разузнавателни" спътникови снимки и прочие?

Ти схващаш ли какво точно си казал? Комисията по разследването на инцидента според теб е включила доказателствен материал от хАмериканското разузнаване или може би журналистически версии от медиите? :Facepalm:

Въпроса е кой е бил той

Много сложен въпрос, къде се намираха останките на взривения самолет? В задния двор на Белия дом или някъде другаде?

 

А ти къде точно прочете, че именно РУСНАЦИТЕ са изстреляли ракетата????? 

Чакай малко да помислим какви са възможните варианти при тази фактология? Може би ракетата е изстреляна от ислямски терористи от ИДИЛ?

Link to comment
Share on other sites

Много ме кефи как всички имащи общо със "страната на неограничените възможности", ревностно защитават всичко де що се появи за тези робовладелци.

Link to comment
Share on other sites

Останките на сваления самолет се намираха в Украйна, а не в Русия.

Възможните варианти при тази фактология са много....я чакай да видим...например, кой разпали войната в Украйна...ИДИЛ ли? Или Русия???

Link to comment
Share on other sites

Въпрос не остана. Украинците са можели да свалят самолета само с истребител, защото е бил над територия контролирана от проруските сепаратисти и извън обхвата на украинската наземна ПВО. Затова и през цялото време ни се внушаваше че е имало украински военни самолети около малайзиеца.

Кое не остана? Ти чете ли въобще статията която постна Godfather? Очевидно е, че не. Да ти изкарам цитати от там:

“We now know for sure that Malaysia Airlines was allowed to fly there, and we know now that it was a bad decision by Ukraine to leave the airspace open and that by just raising the cruise height it was safe for commercial airliners. We know there was a missile which is manufactured in Russia only.

 

Защо след като уж знаят, че сепаратистите имат противовъздушни установки не забранят въздушното пространство?

 

“Of course, this doesn’t tell us who did it, who is accountable for it. That is where we want to get now.” - Човека си го казва в прав текст, ама явно ти си по-наясно със събитията и доказателствата от него, да вземеш да му се обадиш да му обясниш...

 

On Tuesday Joustra said the Buk missile had been fired from area of eastern Ukraine which since April 2014 had been the scene of fighting between pro-Russia separatists backed by Moscow and Ukrainian government forces.

Така, това че отломките са паднали в територия с отцепници, не означава че ракетата не може да е била изстреляна другата страна, след като е било достатъчно близо до тях за обсега на ракетата. Все неща, които на сляпо вярващи и бързащи със заключенията им убягват...

Link to comment
Share on other sites

Възможните варианти при тази фактология са много....я чакай да видим...например, кой разпали войната в Украйна...ИДИЛ ли? Или Русия???

Да, така е, войната там няма нищо общо с проруските сепаратисти :) Тях сигурно евреите са ги въоръжили. Или не, американците са им дали калашници и ракети "БУК" :)

Link to comment
Share on other sites

А останалата част от доклада да цитираш? Попадението е в пилотската кабина. Ако е стреляно от украинците в догон щеше да е ударена опашката или крилото с двигателите...

Link to comment
Share on other sites

А останалата част от доклада да цитираш? Попадението е в пилотската кабина. Ако е стреляно от украинците в догон щеше да е ударена опашката или крилото с двигателите...

Ей това българите сме голяма работа със своето разбиране от всичко  :Facepalm: Човека в прав текст казва и ти го оцветих в червено даже, ама wolf от bulforum е доста по-наясно с нещата от него  :Facepalm: :Facepalm: :Facepalm: Звънни им да им обясниш как стоят нещата да не си губят времето и средства да разследват повече тия балъци...

Link to comment
Share on other sites

Да, така е, войната там няма нищо общо с проруските сепаратисти :) Тях сигурно евреите са ги въоръжили. Или не, американците са им дали калашници и ракети "БУК" :)

Ти за пореден път пишеш без да мислиш. Въпроса ми беше кой започна войната в Украйна, защото ако си спомняш президента им Янукувич беше в добри отношения с Русия. Между другото миналата седмица си говорих с мои приятели в Одеса и тяхното мнение е, че Украйна е сериозно е преебана от ЕС и САЩ. Държа да отбележа, че тези приятели не бяха русофили.

Link to comment
Share on other sites

Много ме кефи как всички имащи общо със "страната на неограничените възможности", ревностно защитават всичко де що се появи за тези робовладелци.

Ти чак сега ли го разбра това? Аз също съм от групата на тия робовладелци, които изнесоха златото на България и сега се оглеждам за поредната жертва. :lol:

 

 

Въпроса ми беше кой започна войната в Украйна,

Е как кой, украинската армия маскирана в униформи без опознавателни знаци и въоръжена до зъби с американско оръжие навлезе вероломно в Краснодарския край, окупира всички стратегически обекти в Сочи и след като превзеха всичко, обявиха референдум за отцепването на Краснодарския край и присъединяването му към Украйна. Така и започна войната.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...