Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Ама виж, това го разбираме кристално и перфектно.

Но както каза BlackAdder, реалностите в Бг са различни. Ако искат по 100 различни начина ще те мотаят и ще ти правят проблеми, дори да предопложим, че се съгласят че гаранцията е 24м. А ако не се съгласят, в Бг всеки прави каквото си иска без почти нито един наказан за нищо, и по новини и по чудеса, и няма никой. Това какво пише в закона, Откога има значение в нашата псевдострана?

Иначе е ясно, че и двамата говорехме за същите неща, и няма противоречие.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Именно. Закона е написан тъпо и е пълен с противоречия и вратички(само той да е). Отделно КЗП не работи както трябва(един приятел търсеше коя е институцията на която да се оплачеш от КЗП... така и не намери). И най вече, има едни хора дето дават пари на едни други хора..

Link to comment
Share on other sites

Някой от вас има ли конкретни впечатления от Prestigio? Че обмислям да взема някакъв бюджетен смартфон (100-150лв) на баща ми, като приоритета му е камерата.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вчера си взех едно Mi3. Първите впечатления са добри - прави всичко, както се очаква от един телефон. Иначе аз не съм от хората дето се впечатляват от някакъв си телефон, така че приемете, че е "супер" по всеобщото мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Откъде го взе? Аз тея дни си поиграх доста с една mi3 и просто не виждам какво повече да се иска от телефон. С малко игра с настройките и снимките му са страхотни.

 

tedy, a защо не би си взел Xiaomi, при положение, че си взимал Jiayu и Lenovo?!

Link to comment
Share on other sites

Взех го от тук http://tmobibg.com/ - 490лв с 2 г. гаранция 16ГБ wcdma сребрист.

 

Поръчах вечерта, дойде на следващата сутрин. По принцип, останах с впечатлението, че зад сайта стои един човек и гаранцията не е ясно как ще се случи, но така или иначе алтернативата беше от китай.

 

Иначе днес заредиха в emag пак, но забелязвам, че с всяко зареждане качват цените. В момента има за 515лв бял и за 550лв сив, но пък според мен е най-сигурното място за покупка.

Link to comment
Share on other sites

tedy, a защо не би си взел Xiaomi, при положение, че си взимал Jiayu и Lenovo?!

Чист въпрос на вкус. Не ми харесва дизайна на xiaomi телефоните, ама изобщо, за мен са едни от най-грозните, освен това не искам miui, искам AOSP ром или поне по-стандартен, с ромове не ми се занимава с флашвания и т.н. Иначе като телефони са "яки". И като марка се води една от най-"марковите".

Jiayu може да нямат много избор на дизайни и модели, но по-строгия им вид ми харесва повече, в тази връзка фактът че приличат леко на айфон е просто съвпадение, ай* шитните са ми противни, основно заради компанията, която стои зад тях, и политиката ѝ. Освен това рамката и пространството около екрана са малки и тънки, което за мен е от важно значение - Леновото имат навик на големи и дебел рамкаж и като го хванеш, при същия 4.7" екран, стоят значително по-големи, а това не ми харесва. Има няколко неща, с които не бих направил компромис, колкото и да са маловажни за други. С jiayu-то случих на перфектния баланс на всичко, което исках, а батерията беше на един от топ приоритетите ми - в случая 3000mah. Излезе ми около 350 лв с митници, ддс-та и всичко. Повече не мога да искам от телефон за моето ползване. Чудех се за 5", но по-добре така.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте smile.gif вчера си взех телефон Дускавъри В5 значи не мога да му пусна мобилния интернет някои може ли да ми помогне ще съм много благодарен smile.gif

Link to comment
Share on other sites

На кой оператор? Трябва да се въведат ръчно!

 

Теди, струва ми се, че едно recovery при всички положения е добре да имаш, а оттам нататък префлашването става за секунди.

Иначе, самия руут на Xiaomi(говоря за HongMi, но предполагам и с другите е така) е не повече от 5 мин работа.

Иначе Jiayu и аз съм ги заглеждал. Имат много добри опции. Взех Hongmi, защото ми се видя най-добре като баланс цена/качество, а и в интернет беше най-коментирания и хвален модел от китайските въобще. Пълно е с клипчета в Youtube.

Link to comment
Share on other sites

За мобилния интернет най-лесно става като си видиш настроиките в нета.Там е описано за повечето телефони как се правят.

Link to comment
Share on other sites

  1. Натиснете бутон Меню и изберете Настройки
  2. Под Мрежа и безжична връзка изберете Още
  3. Изберете Мобилни мрежи
  4. Изберете Имена на точки за достъп
  5. Натиснете бутон Опции и изберете Нов APN
  6. Отидете на Име, въведете VIVACOM INTERNET GPRS и натиснете OK
  7. Отидете на APN, въведете internet.vivacom.bg и натиснете OK
  8. Отидете на Потребителско име, въведете VIVACOM и натиснете OK
  9. Отидете на Парола, въведете VIVACOM и натиснете OK
  10. Отидете на Мобилен код страна, въведете 284 и натиснете OK
  11. Отидете на Код на мобилна мрежа, въведете 03 и натиснете OK
  12. Отидете на Тип удостоверяване и изберете None
  13. Отидете на Тип APN, въведете default и натиснете OK
  14. Всички други опции ги оставете по подразбиране
  15. Натиснете бутон Опции и изберете Запис
  16. Активирайте VIVACOM INTERNET GPRS
  17. Натиснете бутон Назад 4 пъти, за да се върнете в главното меню

Нещо дребно, но го коментират по форумите, не знам доколко влияе...

Дай на Vivacom Internet GPRS - опция: 

Authentication type = none 

APN type = default,supl

Може да има малки разлики в менютата, но това е в общи линии процедурата.

 

Ако телефонът поддържа автоматични настройки - просто пращаш СМС с текст ALL на 90009.

Link to comment
Share on other sites

Значи при мен никаде няма APN frown.gif Четох настройките във интернет и правя всичко което пише, но стигне ли се до APN до там frown.gif възможно ли е телефона да не подаржа 3G ? И днес пратих СМС но ми отварнаха "Вашия апарат не подържа автоматични настройки за интернет и ММС ?


И да попитам каде е тая Vivacom Internet GPRS - опция ? 


Ето само това има във "Имена на точки за достъп" http://prikachi.com/images.php?images/710/7628710R.png това са имената на сим картите "вива-тел" е за разговори а "вива-нет" е за интернета но като натисна на една от тях там е празно ? Според мен трябва да се обадя оператор и да говоря с тях да ми пратят СМС сас настройките 

Link to comment
Share on other sites

Като натиснеш на картата за нета, ще е празно защото нямаш още дефинирани APN. Както си там на празното, някъде долу или горе трябва да има бутонче + (плюс) или нещо подобно, с което се добавя нова APN точка. Даже всъщност вероятно няма, а трябва да ползваш менюто и оттам Add new..., говоря за хардуерния (или софтуерния) бутон Menu, с който отваряш менюта.

И ще въвеждаш няколко данни в полетата. Първото поле обикновено е описателно - въвеждаш някакво име на апн-а , примерно Vivacom 3G net.

 

Надолу попълваш само някои полета, обикновено 4-5 полета, аз съм с тези:

 APN: internet.vivacom.bg
 user/pass: VIVACOM/VIVACOM
 MCC (country code): 284 (това винаги е толкова, за България, вероятно ще е поълнено автоматично)
 MNC (network code): 03 (по дефолт беше друго, за виваком е 03).

и това е, другите ги оставяш както са (Not set).

 

За китайските телефони нямаш в повечето случаи автоматични настройки, не и тия дето взимаме от китай. Не ти и трябват, виждаш че е лесно да си създадеш ръчно edin APN и това е.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти "tedy" направих всичко което ми каза и сега вече имам мобилен интернет много ти балгодаря smile.gif както така благодаря и на всички останали които ми писаха smile.gif Много ти благодаря много  "tedy" smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на потребител от форума, който ми звънна на мобилния да не светне за оферта, която бях подминал за телефонче.

 

Спести ми 70на лв и телефона с още по-добри параметри, от еМаг.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note, 340лв 2г гаранция... Мисля че рожденничката ще е много доволна. Ще й подарим и една карта 32гб клас 10...и може спокойно да си щрака селфита на завършването.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След епична двудневна битка с нашата мила пловдивска митница, вече от няколко дена съм собственик на Xiaomi RedMI 1S и като изключим факта, че е около 200000 пъти по-бърз от стария ми - Cubot C9+ и камерата му прави уникални снимки, останалите неща малко ме разочароваха.

 

След една година ползване на стария 4-инчов тАлАфон, вече мога да заключа, че това е перфектният размер за такова устройство - поне за мен. Шиомито е 4.7 инча и ми идва една идея по-голямо. Искаше ми се да е и по-лек, но уви - дори е малко по-тежък от Кюбота;
Андроидът, който са му сложили, не ме кефи - телефонът идва с някаква MIUI система, която малко прилича на айфон - няма общо меню, но пък е доста къстъмайзъбъл, все пак не мога да и свикна;

Батерията е пълен ташак сравнено със стария телефон. Ако преди средно Кюбота държеше по 3 дена, тука Шиомито - 1. (говорим за около час разговори на ден + малко бъркане по телефона).

И не на последно - Шиомито загрява като играеш игри или му правиш тестове.

 

Но от друга страна - къде ще намериш такъв телефон в България за ~250 лева.

 

Така че за момента нито съм доволен, нито съм недоволен. Времето ще покаже дали съм направил правилната покупка.

Link to comment
Share on other sites

На коя версия на MIUI си?! Моят с две карти и много разговори ме кара по два дни. Аз съм със стария, но все пак...

Относно самата система, няма по-добра, според мен, а аз съм имал всякакви освен Windows. Просто отдели време да се запознаеш с възможностите! Има добър Read me, поне при мен имаше на най-левия екран. Ако няма, в интернет има предостатъчно инфо.

Link to comment
Share on other sites

На коя версия на MIUI си?! Моят с две карти и много разговори ме кара по два дни. Аз съм със стария, но все пак...

Относно самата система, няма по-добра, според мен, а аз съм имал всякакви освен Windows. Просто отдели време да се запознаеш с възможностите! Има добър Read me, поне при мен имаше на най-левия екран. Ако няма, в интернет има предостатъчно инфо.

9fe32a35b35474a9.png

 

Като цяло съм отворен за всякакви hints за пестене на батерията. И ако може да ми кажеш как да го руутна. Аз съм те питал и в лс-то :).

 

Нямах много време тези дни (имайки предивид, че чак днес забелязах, че китайците освен силиконовия калъф са ми пратили и втори - чок елегантен), но утре смятам да го разчовъркам малко повече. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...