Jump to content
BulForum.com

Слухове за намаление на цените на мобилните оператори


Good_God

Recommended Posts

Здравейте. Скоро ми предстои преподписване към моб. оператор, като мисля и да си взимам смартфон на лизинг.

Чух доста слухове, за намаление на цените на мобилните оператори в БГ. Видях новини по темата още от май 2012г. Не разбрах намалението дали ще е на цените на разговорите, или на абонаментните програми като цяло.

Или пък ще се изрази в увеличение на промоционалните минути и т.н., за дадените абонам. планове.

Някой чувал ли е, и знае ли нещо по въпроса.

Да не стане така, да преподпиша, а после да си удрям главата в най-близката стена. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Нз дали това е причината, но Глобул са с нови абонаментни програми, които не струват в сравнение със старите. Няма sms, няма mms... пълен леш са. :(

http://www.globul.bg/bg/postpaid_tariffs.html

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дни гледах Globul United за 26лв и съм почти сигурен, че видях СМС-и и ММС-и в офертата. Сега не виждам..

Link to comment
Share on other sites

Мобилните оператори правят постоянни промени на пакетите си, като на пръв поглед изглеждат по-изгодни, но в крайна сметка целта е да създадат изкуствена необходимост от потребление. Въртят-сучат, ужким се надцакват с различни "изгодни" оферти, но крайната цел е обвързване с договор на максимален брой хора, а вазелина е камара "безплатни минути" в мрежата на оператора или малко в останалите мрежи.
То това е валидно за всичко, не само за мобилните услуги.
Моето лично мнение е, че каквото и да избереш в даден момент, съвсем скоро ще изскочи по-примамливо изглеждащо друго предложение. Окото е ненаситно и постоянно променящите се правила ИЗГЛЕЖДАТ по-изгодни.
@Fibaman, това с липсата на sms и mms на мен пък не ми пречи ;). Понеже моя план е със по 100 съобщения и от двата вида и не ги ползвам, питах оператора дали няма начин за персонализиране на плана и вместо ненужните съобщения да ползвам ценовия им еквивалент или поне 30 минути към всички мрежи. Нали се сещаш - няма начин да стане ;)

Link to comment
Share on other sites

Понеже за последните 10 дена 3 пъти влизах в офиса на Германос - затова ли се скъсват да ме питат на какъв абонамент съм, доволен ли съм от тарифата, защото имали много изгодни предложения и все от тоя род. Ясно че са в акция и не са виновни, защото им е наредено да разпитват всеки клиент и да му предлагат новите тарифи, но всеки път да е едно и също вече ми идва в повече и направо ги режа от раз.

Link to comment
Share on other sites

@Fibaman, това с липсата на sms и mms на мен пък не ми пречи ;). Понеже моя план е със по 100 съобщения и от двата вида и не ги ползвам, питах оператора дали няма начин за персонализиране на плана и вместо ненужните съобщения да ползвам ценовия им еквивалент или поне 30 минути към всички мрежи. Нали се сещаш - няма начин да стане ;)

Въпрос на потребност. Целта на многото планове е да задоволяват различните нужди. Липсата на mms и включени sms (само в програма до 24 годишни) е малко смешно. Дори няма sms в собствената им мрежа.

Link to comment
Share on other sites

Явно ще си седя на безсрочен договор и ще си ползвам 1500 минути вместо 2000 в Глобул, 30 минути във всички мрежи вместо 80 и 1500 безплатни смс в Глобул, вместо 0.

Глобул страшно много ме разочароват напоследък и дано тези от Теленор ги съвземат малко.

Link to comment
Share on other sites

Аз преди година скочих на СУПЕР БОБ и вече съм задоволил пакетно нуждата си от комуникация -500 минути към кои да е мобилни,500 минути за стационарни и 500 смс.За 15 лв.Какво по-добро от това?! :))

И все пак не е нещо хипер добро-дори и секунда от започната минута се брои за цяла. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Скоро ми предстои преподписване към моб. оператор, като мисля и да си взимам смартфон на лизинг.

Чух доста слухове, за намаление на цените на мобилните оператори в БГ. Видях новини по темата още от май 2012г. Не разбрах намалението дали ще е на цените на разговорите, или на абонаментните програми като цяло.

Или пък ще се изрази в увеличение на промоционалните минути и т.н., за дадените абонам. планове.

Някой чувал ли е, и знае ли нещо по въпроса.

Да не стане така, да преподпиша, а после да си удрям главата в най-близката стена. :laughing:

Никой нищо съществено не каза.

От 01.07.2013 се намалят цените на едро, на мобилните оператори.

Припомняме, в последната една година цените на едро бяха намалени на два пъти – на 1 юли 2012 и на 1 януари 2013. Допреди 1 година, една минута разговор струваше на мобилните оператори 13 стотинки, а от 1 юли 2013 ще струва 0,023 стотинки.

Новото намаляване на цената на мобилната услуга ще стане възможно след като комисията въведе нов модел при определяне на тарифите - спрямо разходите за предоставяне на съответната услуга. Методът, познат под името БУЛРИК ще се прилага и при формиране на цените за разговори в чужбина.

От КРС коментират, че падането на цените на едро все пак не означава същото намаление за крайните клиенти. Самите оператори решават как да отразят в сметките на потребителите променените цени.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...