Jump to content
BulForum.com

За колко мога да продам....?


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъй като не съм много наясно с лаптопите, реших да питам за колко бих могъл да продам следния:

 

Нетбук Аcer Aspire 1551 с проблем.

 

Параметри:

Процесор: AMD Athlon II Neo X2 K325 (1.3GHz, 2 MB L2 cache)
RAM: 1x2GB DDR3 1066MHz
VGA: ATI Radeon HD 4225
HDD: 320GB SATA - отличен
Дисплей: 11.6" (29.46 см) HD (1366 x 768) LED
без оптично устройство
Мрежа: Gigabit LAN; Wireless 802.11 (b/g/n)

​вградена камера 1.3 М

​Батерия: около 2 часа

​Оригинално зарядно
Интерфейси: 3xUSB 2.0, микрофон, изход за външен монитор (VGA порт), изход за слушалки и тонколони, вход за микрофон, HDMI, 5 в 1 четец за карти памет

​Win 7 HP лицензен стикер

​Добър външен вид
 

Проблемът му е, че от време на време забива (замръзва) и "ни приема, ни предава" докато не му свърши батерията или не го изключа със задържането на Power бутона. Прави го произволно - понякога с дни си работи нормално но се е случвало и да увисва по няколко пъти на ден. Грешките които записва в систем лог-а са различни - свързани с паметта, разни IRQ прекъсвания, HDD...

Това което съм пробвал за разрешаването на проблема:

 - SW - преинсталиране на Win7, ъпгрейднах го на Win10 (впрочем справя се доста добре с 10-ката..., когато работи :), в момента пиша от него), пробвах и с различни версии на драйвери за WiFi, Eth, VGA... все същата история и при двете OS.

 - HW - пробвах го с различни модули RAM, на различните слотове, с друг хард, WiFi модул, почистване със смяна на пасти... без резултат.

 

Смятам, че проблемът е хардуерен и е в дъното, но вдигам ръце и смятам да го продам за части...

Edited by hop
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Дъно - 60~70 лв

ЦПУ - около 60

рам - около 50

охладителя около 20.

сборно около 180...200

 

и аз имам подобен хубав комплект след като минах на с1150 ама с 8гб рам и се чудя да го продавам ли... че е куче на 3гхц супер доволен а пък за някакви има няма 250~280 лв. Ама зависи колко ще ми трябват кинти за друго

Link to comment
Share on other sites

Дъно - 60~70 лв

ЦПУ - около 60

рам - около 50

охладителя около 20.

сборно около 180...200

 

и аз имам подобен хубав комплект след като минах на с1150 ама с 8гб рам и се чудя да го продавам ли... че е куче на 3гхц супер доволен а пък за някакви има няма 250~280 лв. Ама зависи колко ще ми трябват кинти за друго

.... аз точно защото съм се насочил към минаване на 1155(дебна тук едни i5-2500k в ebay да изпаднат на добра цена) и затова се зачудих колко бих могъл да взема на чакърлъците ми. нещо около 150 лв. ми се върти ...

Link to comment
Share on other sites

Зависи и дали търсиш бърза продажба колко ще вземеш. Забелязвам че последно време неща се продават трудно ... само ако са много изгодни. За това и мисля да си го държа.... макар, че ще ми станат няколко компа складирани. Защо мислиш за 1155... старичко е вече... и честно казано хубавите дъна за него са скъпички. Аз малко съжалих че не взех 1151 ама имах 16гб ддр3 предварително купени, че малко по малко подготвях ъпдейта няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като никъде не намирам онлайн, дайте предложение за колко да пусна да продавам стария си външен хард. В момента съм с него и си работи идеално, но си поръчах 3тб, и този ми идва излишен...

 

Ето го и него : http://www.amazon.co.uk/Hitachi-LS-1000-EMEA-3-5-inch-Simpledrive-External/dp/B002TV5JWW , Хитачи 1тб

 

ревю на джаджата: http://www.storagereview.com/hitachi_simpledrive_rev_3_2_0tb_usb_external_hard_drive_review

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Колеги, чудя се за колко мога да си продам лаптопчето. Мисля да минавам трайно на macbook.

 

HP Envy m6-k010dx

 

http://support.hp.com/us-en/document/c03774486

 

AMD Elite Quad-Core A10-5745M with AMD Radeon HD 8610G

 

Моя е с 8gb ram, 128gb чисто нов ssd toshiba q300

Батерията кара между 1:40 и 3ч. Ниво на износване показва 0%.

Понеже никъде не видях да се продава точно този модел с amd процесора, ми е любопитно колко мислите мога да му взема. Само с оригинално зарядно е.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Тъй като никъде не намирам онлайн, дайте предложение за колко да пусна да продавам стария си външен хард. В момента съм с него и си работи идеално, но си поръчах 3тб, и този ми идва излишен...

 

Ето го и него : http://www.amazon.co.uk/Hitachi-LS-1000-EMEA-3-5-inch-Simpledrive-External/dp/B002TV5JWW , Хитачи 1тб

 

ревю на джаджата: http://www.storagereview.com/hitachi_simpledrive_rev_3_2_0tb_usb_external_hard_drive_review

 1ТБ нов външен е около 100 ~ 110

Задължително проверка на смарта и здравето и ако всичко е на 100% ОК може да му търсиш към 70 лева.

 

 

какви пари мога да търся на видео карта 4850(асус)?

Около 30 ~ 40 лева май е макса

 

Здравейте,

колко пари мога да взема за Palit GTX 550 ti?

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=1542&lang=en&pn=NE5X55T0HD09-1061F&tab=ov

около 40 лева

 

колко струва видео карта nvidia geforce 605 dp 1GB?

 

 

 

... тук ми споменават 130 лв.  :mellow:

Като гледам спецификациите плюсовете са че е low profile става за маркови машини и че е с ддр3 памет и е 1 гб. Мисля че ако и вземеш 30~40 тина лева е добре.

Edited by muhaha
Link to comment
Share on other sites

 

 

Като гледам спецификациите плюсовете са че е low profile става за маркови машини и че е с ддр3 памет и е 1 гб. Мисля че ако и вземеш 30~40 тина лева е добре.

 

... то не, че я продавам, ама просто тук един колега са му сглобили машина и са му казали, че тая карта струвала около 130 лв., ама на него му я дали "на сметка" за 90, та ми стана интересно и я разгледах(както и в нета), но нещо не мога да видя нещо особено в тая карта, та да я прави около 100 лв.

Link to comment
Share on other sites

За 120 130 лева се взема GTX660 и не говоря за някой палит... асус, гигабит. Не че няма чикета дато искат да изръгат някого с gtx550ti за тия пари. Тея се водят OEM-ски нископрофилни.... за тия машини частите са по-скъпи защото не са толкова разпространени. Вървят едни митове и легенди че видиш ли оем-ските са вечни/златни и като добавиш че иска всеки да ти го мушне без вазелин.... стигаме до 100 лева за такава карта. Имам една подобна ОЕМ-ка не мога да я продам 30тина лева.... щото няма търсене.... а и няма VGA а повечето потребители само това ползват.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

За колко мога да продам обикновена газова уредба lovato, бутилката е 35л някъде? Работи си, просто реших, че няма да ми трябва повече. 

Edited by Nanko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Търкаля ми се из нас един лаптоп. Toshiba Satellite PRO L20 (PLS25E-001006EN) с добавена рам памет 1GB (общо е 1,5 гиги).Ето линк с по-подробна информация: Цък.

Батерията му държи около час някъде.Има даже сложен 32битов джам номер седем....бавничко работи..

Искам да го продам.Колко да му търся? 40-50 лева?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...

За колко може да се продаде в настоящия момент Microsoft Surface book, Intel I7-6600U, 16Gb RAM, 512 SSD Samsung, 13,5" touch screen 3000x2000, video Intel HD graphics 520, + microsoft ARC mouse, + microsoft touch pen, + docking station. 1:1 с този: https://www.pcstore.bg/bg/microsoft-surface-book-512gb.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
6 minutes ago, pamporov said:

Каква е пазарната цена на DELL XPS 15 9550. Процесор Intel i7-6700HQ, 16Gb RAM 512Gb, video Intel Graphics 530 (1Gb), display: Sharp LQ156M1(1920x1080), HDD PC300 NVMe SK hynix.

 

Поне 1200-1300 лева. Имаш ли service tag, провери го за остатъчна гаранция. https://www.dell.com/support/home/bg/en/bgbsdt1/products/?app=warranty

тук можеш да го провериш

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...