Jump to content
BulForum.com

За колко мога да продам....?


Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Упс прави си "Индикатор"  :censored2:  Midex :D взимам си бележка :))))

Не го слушай Индикатора с титла Медикс, той е силен и властващ форумен тиранин, който обърква хората като теб. :moon: Цените, които ти е предложил brannik :laughing: , са много добри и може да се водиш по тях. А за захранването ти - ако залъжеш някого (и с малко повече късмет), може да му вземеш 10 лева :).

Link to comment
Share on other sites

Що ли ми се струва, че Мотбиса в скоро време ще излезе в заслужена почивка....въпреки, че горе-долу вдява от цените и параметрите на видеокартите...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, радвам се, че има още хора по форумите, които гледат да ти помогнат! Имаше един виц където като питаш в американски форум и ти отговарят. Питаш в руски форум и теб те питат. Питаш в български форум и всички ти обясняват колко си тъп... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е да се съобразиш и с факта, че пратките през спидиторски фирми оскъпяват нещата. Имам в предвид, че в този форум се подвизават хора предимно от Пловдив, а ти си от Перник.

Link to comment
Share on other sites

дъно - 70-75 лв.

процесор - около 70 лв.

видео карта - 90-100 лв.

хард - около 65-70 лв.

памет - около 70 лв. за двете

записвачка - 15 лв.

захранване - между 50 и 60 лв.

 

... не държа, че съм много точен в ориентировъчните цени, така че да каже и някой друг как ги вижда.

Link to comment
Share on other sites

Искам да помоля за малко помощ :).

Ако може да оцените следните компоненти.

 

Процесор: AMD Athlon 64 x2 4000+ с охлаждане (stock което си идва с процесора)

 

RAM: Кит A-DATA 2x1G DDR2 800

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,искам да попитам за колко мога да продам една матрица на Dell Inspirion 1764.Матрицата е 17 инчова.Случаят е следният!На един приятел лаптопа му започна да прави проблем(както си работи дисплея гасне).Аз му казах,че или е матрица или линеен кабел или видеокарта!Занесе го в ПИК и там му казаха,че е матрица!Смениха му я,но след като си го взе лаптопа беше със същите симптоми?!В крайна сметка му смениха и линеен кабел и компа заспа.Остана му обаче старата матрица и сега не знаем дали е в ред или не!Та въпроса ми е в това неизвестно състояние за колко може да се продаде?Аз не съм се занимавал и не знам как да я тествам дали работи нормално!Благодаря предварително на всички отзовали се!

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Връщате я на майстора от ПИК, който го е набутал да си я вземе на продажната цена, защото не се сменя ей така най-скъпата част след като можеше да се почне от кабела а той е жълти стотинки. На който и друг да я продаде ще загуби поне половината от парите дето е дал

Link to comment
Share on other sites

Мхм, точно това и аз предлагам - отива, настоява пред него да се сложи неговата матрица и ако работи, прибират си старата и си връщат парите. Имам чувството, че ПИК са закъсали нещо и се е*ават с клиентите си.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз така му казах ама той вече си е взел лаптопа и не иска да се разправя!Та може ли да се пробва дали работи или да се продаде в този вид?Лаптопа е на 4-5 години,

Link to comment
Share on other sites

Ми като не му се разправя - пуска я на половин цена в продавалника или тука и до към 1/3 от тази дето е дал може да вземе. Поне да пусне старата матрица при това положение. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За колко мога да продам:

 

- 5GB работещ хард

Quantum Fireball

3.5 series

без лоши сектори

 

 

 

- 4 GB не много надежден хард

Maxtor 84320D4

Работи но е доста стар.

 

 

 

- и още един Maxtor 7345AT, неработещ

Link to comment
Share on other sites

По-скоро на цената на магнит за хладилник - между 50ст и 2лв горна граница (обща цена). Говорим за 2 неработещи диска и един неясно колко работещ 20+ годишен все пак.

 

Флашките са в ПЪТИ по-бързи от въпросния диск все пак.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Intel core 2 quad Q6600 ?
Amd Phonom x4 9600 ?
Amd athlon 2 x2 250u ?

Intel E4500 ?

AMD A8 3500M?
Nvidia 9500 GT 512 Ddr3 128 bit?
Nvidia 7600 GT 512 Ddr3 2 256 Bit club 3d?
Radeon Hd 4350 512mb ddr2 c hdmi?
Lenovo x61s - L7500 - 3GB ddr2, 320 HDD, С нова батерия 4 cell почти без драскотини?
Не търся максималната цена на тези работи, нямам намерение да дера на никои кожата. Правя чистене в сервизчето и ми е интересно какви цени горе доло може да се вземат.

Edited by Kobrata
Link to comment
Share on other sites

ще ти дам примерни цени само за нещата, които смятам че знам горе-долу как вървят втора ръка:

 

 

Intel core 2 quad Q6600  - 80-90 лв.

 

Intel E4500 - 30-35 лв

 

Nvidia 9500 GT 512 Ddr3 128 bit - 40-45

 

Nvidia 7600 GT 512 Ddr3 2 256 Bit club 3d - ... за тази сигурен ли си, че е 256-битова и с 512MB памет? защото аз не знам от тази серия да имат с такава шина. всички са 128-bit . от 7-а серия на nVidia мисля, че само 7900 е 256-битова ... та, ако е 128-bit - 25 лв.

.... също така ми се струва, че е 256MB картата, която си посочил. поне на club3D излиза само с 256.

не става ясно и AGP ли е или PCI-E(ако е AGP, можеш да й търсиш 10 лв. отгоре)

 

Radeon Hd 4350 512mb ddr2 c hdmi - 40-45 лв.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Да, грешката е моя, 256 мб е 7600 gt-тo,  Иначе благодаря за справката :)

а леновото е със с x3100 колкоТo до сот биос-а не мога да проверя в моментa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

intel core i5 750 lynnfield + asus p7p55d

 

http://www.asus.com/Motherboards/P7P55D/

http://ark.intel.com/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-8M-Cache-2_66-GHz

 

Обмислям упгрейд и се чуда колко мога да взема на стария хардуер

Edited by bedrock
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...