Jump to content
BulForum.com

Bookshelf тонколони


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Mockingbird said:

Честито! Не виждам какви са? Малко на Фокал ми приличат... 

 

2 hours ago, w00x said:

Честито.

Приличат на Фокал ама съм сигурен, че не са. :) 

Благодаря. Аз малко късно отговарям, че ми се наложи да ида до Пазарджик. Тонколоните са Eltax Shine 6. Харесаха ми защото имат много точен и динамичен звук, според моите възсприятия и най-вече защото имат и допълнителен бас. За сега съм доста доволен. Взех ги защото жената охна и ахна, как биха ни отивали като цвут с ТВ шкафа :)

Link to comment
Share on other sites

След два дена слушане тези колони ме кефят все повече и повече. До сега съм имал Dali Sensor, Grundig и Jensen, но на тези звукът е може би най-балансирания от всички. Много ме кефи страничния бас който дори и при силно увеличен звук не те дразни и го няма дразнещия ефект на "бумкането", не мога да го обясня. Също така и високите и средните им са доста добре изразени. Просто изключително точен звук. Аз отначало бях скептичен към тях и дори като ги носих към вкъщи нещо ми се беше свило на топка в корема. Но до този момент съм страшно доволен, дори жена ми каза, че най-накрая имаме тонколони в които нищо не я дразни, нито от към звук, нито от към визия. 

 

shine6_black_header.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да, имах едни Грундиг, както и правих няколко теста с Arcus и Infinity. То думкането аз имах друго предвид, че при другите тонколони трябваше да си играя повече с усилвателите, настройки бас, средни и т.н. Докато тези дори и при усилен бас звучат някак си меко. Има го силата на баса, но понеже е страничен и рефлектира в стените от двете му страни, звучат някак си по аналогово, по меко. Наистина не мога да го обясня. Отделно от това ми направи впечатление, че звучат добре на всякаква музика, нещо което ме е дразнило при други колони. Например Dali-то звучаха уникално на джас и класическа (ambient) музика, докато при сериозен метъл не можеха да се справят поне според моите очаквания.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Да, имах едни Грундиг, както и правих няколко теста с Arcus и Infinity. То думкането аз имах друго предвид, че при другите тонколони трябваше да си играя повече с усилвателите, настройки бас, средни и т.н. Докато тези дори и при усилен бас звучат някак си меко. Има го силата на баса, но понеже е страничен и рефлектира в стените от двете му страни, звучат някак си по аналогово, по меко. Наистина не мога да го обясня. Отделно от това ми направи впечатление, че звучат добре на всякаква музика, нещо което ме е дразнило при други колони. Например Dali-то звучаха уникално на джас и класическа (ambient) музика, докато при сериозен метъл не можеха да се справят поне според моите очаквания.

 

Ясно. Ами, то зависи и за какъв регистър говорим. Като си настройвах субвуфера, го въртях на едно място във всички посоки и замерванията бяха идентични, та посоката на басовия говорител не оказва влияние под определена честота. Вероятно визираш mid-bass-а.

 

Аз също съм много доволен от настроената си система, при гледане на филми. След толкова финни настройки, най-накрая я направих.

Музика отдавна не съм слушал на тонколоните.
Ще се въздържам от ъпгрейди, поне докато не сменя жилището и трябва да започна всичките настройки отново. :D 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

И те ли бумтяха?

Специално DALI-то за мен са доста специфични колони. Свирят уникално, но на определена музика. Синът ми казва, че за него това е най-доброто и си ги слуша. Ако някой ден ми дойдеш на гости ще ти ги пусна да си ги тестваш и да обясня какво имам предвид. Когато слушам по екстремен метъл го има бумтенето, в смисъл, че трябва да правя допълнителна настройка на баса. Всъщност аз след Дали-то спрях да гледам марки и прехвалени колони, защото всяко помещение, слух, усилвател, музика която слушаш си е строго спецефично. Имах едни Инфинити дето бяха толкова прехвалени, на мен ми бяха супер сухи от към звук.

1 hour ago, w00x said:

 

Ясно. Ами, то зависи и за какъв регистър говорим. Като си настройвах субвуфера, го въртях на едно място във всички посоки и замерванията бяха идентични, та посоката на басовия говорител не оказва влияние под определена честота. Вероятно визираш mid-bass-а.

 

Аз също съм много доволен от настроената си система, при гледане на филми. След толкова финни настройки, най-накрая я направих.

Музика отдавна не съм слушал на тонколоните.
Ще се въздържам от ъпгрейди, поне докато не сменя жилището и трябва да започна всичките настройки отново. :D 

Ами аз съм в ново жилище от около година и половина и хола и кухнята са едно цяло и само те са по големи от стария ми апартамент. Тук всичко звучи по различен начин и още не мога да се настроя от към звук.

Link to comment
Share on other sites

Но на същото място в това жилище си имал 2 други колони, които са бумтели, нали така?

 

Явно бързо си успял да намериш правилните. :) От първи опит. Голям късмет! :) 

Със съраунда е малко по-сложно, за съжаление, защото целта е да се създават така наречените фантомни съраунди. Звукът от всички говорители в системата да се балансира по начин, по който звуци да се чуват от места, където няма физически тонколони. Най-често вляво/вдясно и отзад/отгоре.
Най-накрая успях да го постигна това аз след години смяна на компоненти, калибрации и настройки, но в ново жилище, всичко започва отначало.... И ако се окаже, че букшелфовете ми не са достатъчно мощни, ще трябва да взимам по-големи тонколони, за да получа силата, която да ми даде този фантомен звук между озвучителните тела. Поне от моята серия има 3 по-големи подово-стоящи модела, които ще звучат по (почти) същия начин, но с добавената сила на подово-стоящите тонколони.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано аз слушам почти 100% от времето на Source direct и не правя никакви корекции. Реално при мен всичко зависи от DAC-а и от усилвателя. Това бумтене основно идва от акустиката на помещението, а там с акустичната обработка нещата вече стават страшни.... :bgrin:

Пък и зависи техниката как е комбинирана. Т.нар. мачване на компонентите е много важно за качествения звук. Аз лично предпочетох DALI, заради хартиените говорители и копринени високочестотни, а и заради "мекия" и "топъл" звук. Но примерно с усилвател Pioneer не се получаваха добре нещата. 

Link to comment
Share on other sites

Музика слушам без корекции. То моят усилвател и няма. Само малко бутам с еквалайзера през лаптопа една честота, при която се получава бучене от стаята.

При съраунд системата обаче няма как без корекции. Изключа ли корекциите, всичко отива на майната си. :D 

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми хипер малки колонки за втория комютър, на който си гледам сериалите... Тия от около 20-30 лева дали стават за нещо? Имах едни Лоджитек за такива пари и бяха сполучливи. Сега гледам са предимно нонеймки и общо взето са направени да святкат и да мигат... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

Не.

От размера ли си ограничен или от цената?

 

От размера естествено! Що за въпрос... Само някакви кубчета мога да побера... 

Митко, тия първите едифайъри не са ли малки кубчета или бъркам? Ако са - бива. Уфъри няма къде да слагам отпадат изцяло, нито са ми нужни.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mockingbird said:

Speaker Dimensions: 150 x 233 x 180 mm (W x H x D)


Не е бе -     75 x 90 x 130 мм

Ама и те имат уфер според описанието. Иначе такива кубчета мога да вкарам. Не ми трябва нищо суперкачествено по принцип... ама не и нещо да ми дрънчи и пищи

Link to comment
Share on other sites

Аз също бях ограничен от мястото преди време и можех да сложа много тънки тонколони от двете страни на монитора.


Спрях се на тези. Влезнаха перфектно и останаха около 4-5 мм от всяка страна.

 

https://en.creative.com/p/speakers/gigaworks-t20-series-ii

 

Впоследствие обаче сложих по-голям монитор, та сега тонколоните са легнали под монитора... Тъпо, но нямам друг вариант. А иначе много хубаво свирят ако имат адекватно място за разположение.

Link to comment
Share on other sites

Значи за една бройка буквално нямам 23... ПОД монитора е единствена опция при мен, той е на стенна стойка. Но - 23 височина удря. Вчера гледах някакъв мъничък саунбар, после като седна на голямата машина ще го покажа. Ширина валяло - височина обаче 20, айде да е 22 ма тва вече аха да опре в ръба. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Трябват ми хипер малки колонки за втория комютър, на който си гледам сериалите... Тия от около 20-30 лева дали стават за нещо? Имах едни Лоджитек за такива пари и бяха сполучливи. Сега гледам са предимно нонеймки и общо взето са направени да святкат и да мигат... 

Виж тези Creativ ако ти харесат се обади утре да ти я вземем. Мисля, че 60 лв. беше нашата цена.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, charmock said:

Виж тези Creativ ако ти харесат се обади утре да ти я вземем. Мисля, че 60 лв. беше нашата цена.


ТОЧНО ТОВА гледах вчера!!! Само цената не помня. После ще чекна като седна на другата машина. 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...