Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

KERS носи по 0,4 сек на всяка обиколка в Монца

07.09.2011 , Калоян Петров, Снимка Любомир Асенов | 0 коментара

В техническото превю на Мерцедес Гран при преди неделното състезание на пистата Монца екипът е постави акцент върху работата на системата за генериране на кинетичната енергия - KERS.

 

След подробното обяснение на начина на работа и интересни подробности (като тези, че системата в колите от F1 e 10 пъти по-малка от тези в масовото производство) от тима предоставят любопитна информация за използването на системата на прочутата писта.

 

Трасето е най-бързото в календара и на него двигателите са натоварени на максимални обороти в продължение на 2/3 от времето във всяка обиколка. Системата KERS би могла да добавя сила, с която темпото във всяка обиколка са е по-добро с 0,4 сек, най-ефективно в 4 точки на пистата - на излизането от 2, 7, 10 и 11 завои. Това са местата, където има най-значително ускорение от ниска към висока скорост.

 

След натискането на бутона от пилота, командата и допълнителната мощност се добавя към въртенето на задните гуми само за 20 мили секунди!

 

Според специалистите от германо-британския екип, общото подобряване във времето за обиколка не е кой знае колко голямо и се доближава до това в Унгария - 0,3 сек, но е от ключово значение (както и на Хунгароринг, където с използването на KERS станаха изключително много изпреварвания).

 

Самото генериране на енергия в батериите пък не би трябвало да е никакъв проблем на Монца, където има 6 много тежки спирания за 1, 4, 6, 7, 8 и 11 завои и общо в 12% от всяка обиколка колите спират, което прави по 10 сек. във всеки тур.

 

Толкова за Ф1 и шосейките. Да не говорим за оборотите на моторите дето стигнаха до 21000 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Отборът на Кими Райконен бе изхвърлен от класирането в Световния рали шампионат (WRC) заради неявяване в Рали Австралия. Бившият световен шампион във Формула 1 е решил да не пътува за Кофс Харбър за 10-ия кръг от първенството през тази година, а маршалите са го наказали да заплати глоба на стойност 16,200 евро.

 

В съобщението на официалните лица се казва, че Райконен е нарушил точка от спортния правилник, според която отбор от WRC няма право да не участва в предварително заявени надпревари.

 

Финландецът все още има право да участва в оставащите три ралита до края на сезона, но точките, които запише няма да се зачитат, а самият той ще бъде изхвърлен от крайното класиране.

 

Не остана спорт, от който да го изхвърлят това леке :D

Link to comment
Share on other sites

Бил е пиян, то се знае..:D

 

По-скоро се е уцелил трезвен и не е знаел какво да прави със света около себе си в това кофти състояние. ТРЕЗВЕН !!! Кой скри на Кими водката беее, драги зрители.

Link to comment
Share on other sites

Този казус ми стана интресен, та реших да погледна за какво иде реч. И като погледнах си припомних приказката "Блажени са невежите"...

 

Оказва се,че от близо 20 дни насам се знае, че отбора на Кими няма да участва в Австралия:

 

Monday, August 22, 2011

 

Räikkönen to skip Rally Australia 2011

Ice Man changes plans and will focus on remaining three WRC events of 2011

ICE 1 Racing's Kimi Räikkönen is set to skip Rally Australia next month - despite having originally intended to tackle the event when his programme was announced at the start of the season.

 

Logistical and organisational difficulties mean that Räikkönen is now going to miss the Coffs Coast-based event, which takes place from 8-11 September on mainly gravel stages. Since switching to the WRC in 2010, the Finn has tended to miss the long-haul events, with the exception of Mexico, Japan and Jordan.

 

 

От прочетеното на няколко места разбирам, че проблемите са свързани с липса на пари - предимно по вина на спонсорите.

 

Стефчо, който освен че бидейки дипломиран отличник отказва да свърже два девиаторни ключа, не знае бъкел английски и е изкълвал пак каквото са му подали от червените форуми, без да има не само желание, но и възможност да провери за какво става въпрос. Нищо, простено му е, а и ние много го обичаме. beer.gif

 

Нищо не казва обаче за по принцип безстойностните резултати от тренировките днес. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Този казус ми стана интресен, та реших да погледна за какво иде реч. И като погледнах си припомних приказката "Блажени са невежите"...

 

По скоро балжени са обладаните,какво да каже за тренировката днес тимът от маранело се наака и испанската гювендия пак ще се надява някой да има проблеми.

А аз се надявам бай мангал да му направи лек фистинг изотзадзе!

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно излишно е да се злобее безпредметно. Ще има шоу на Монца - несъмнено. Между другото Булфорум Ф1 тийм, гответе се за сигнал по-късно днес - види ми се добра идея да закрием откритите събирания в неделя. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

"Моркадет" ги разбира гледам. Той е дал най-качественото обяснение. Няма никъФ смисъл от други. :)

 

Райконен остава и от тях да го изгонят....не ми пука за него. Най-доброто нещо е, че е ДАААЛЛЕЕЧЧ от Маранело и никога няма да се върне.

 

Когато си заявил участие в дадено Рали...значи си си направил сметките. Не съм му аз счетоводител, че да го подведа. Тотален смях е това момче, което докара нервни кризи на шефовете си с разбиване на Ситроени

 

Още на миналата страница писах, че преработката на окачването не дава резултат. Шасито не може да накара по-твърдите гуми да работят в оптимална температура. Това е най-големия проблем на Скудерията. За повече лекции - запишете си час и елате с по 10 евро...минимум :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Някой лимонададжия много сериозно лъже за силата на един френски мотор...освен ако Ф1 вече тотално не се е обърнала с краката на горе.

 

Помня 12-така на Ферари какво правеше на Монца и Хокенхайм, но на Монако и Унгария си беше щета.

Link to comment
Share on other sites

Райконен остава и от тях да го изгонят....не ми пука за него. Най-доброто нещо е, че е ДАААЛЛЕЕЧЧ от Маранело и никога няма да се върне.

 

Когато си заявил участие в дадено Рали...значи си си направил сметките. Не съм му аз счетоводител, че да го подведа. Тотален смях е това момче, което докара нервни кризи на шефовете си с разбиване на Ситроени

 

Стефчо, извинявай, ама ти тъп ли си? Кими Райконен е ПИЛОТ, той НЕ Е нито собственик, нито организатор, нито спонсор на отбор. В случая той няма вина за невъзможността да участва в австралийското рали. Толкова по тоя въпрос. Между другото слава богу, че е далече от бракмите на Ферари, които са гола вода за поредна година. А неблагодарниците от Ферари съм ги проклел за 5 години - дотук гледам връзва много добре. laughing.gif

 

Ще видим тоя нагъл онанист с пенджорите догодина какво обяснение ще има за "проблемите на Скудерията". Защото изобщо няма да се учудя ако пак ги млатят като шкембета в дувар. Тази година е показателна - един пилот сам се мъчи като грешен дявол с некадърна кола. И пак нагли простаци. Заради тази наглост и високомерие си навличат гнева на хората. Как ЕДИН път, ей така за спорта не си признаха, че са зле...

 

 

 

ЕДИТ: И отново моето момче първи на грида! laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Каква група от Ф1 тийм е готова утре да пристигне за старта? Ако сте сериозни предлагам да действаме.

Link to comment
Share on other sites

Събирането се отменя поради тотално безхаберие. Ако все пак се стегнете и се организирате, утре около 11 часа (НЕ ПО-РАНО!) някой да ми се обади да ме информира. Резил.

 

ЕДИТ: След като се поуспокоих със студена бира взех следното решение - всички сериозни момчета са добре дошли както винаги, като бих помолил за следните неща ако идват - чувалче въглища (НЕ от Кауфланд - ако намерите 10кг чувал асеновградски ще е супер, както и 2 кутии Давидов ONE - плащам доставката на място laughing.gif). Постарайте се същите сериозни момчета да сритате задниците на търтеите и да ги домъкнете насам ако ще идвате. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Това са най - жалките коментари в историята на човечеството :blink: :blink: тези не заслужават подиум онези не им работи керс !!! Слезте на земята преди да коментирате нещо е да не кажа задължително да разбирате поне малко, никой не може да спре Веттел този сезон не го ли осъзнахте това ?

Link to comment
Share on other sites

Не го осъзнаваме. Чакаме някой да дойде да ни отвори очите. Писна ми от тая изродена Формула 1. Когато Рубенс прави рекорда за най-бърза обиколка и най-висока СРЕДНА скоростта, губи само 3 км в час на спийд трапа...докато Фетел тоя уикенд е ВИНАГИ на 24-то място по максимална скорост, а разликата между него и Перес е 22 км в час. На всичкото отгоре Пирели ще им задават ъгъл на сходимост....ай сиктир. Обясни ми как ще стане изпреварване с обиколка на старт-финала ако Фетел е близо до Перес на изхода от Параболика, Роджия или Лесмо 2? Да им го набия.

 

При 22 км в час разлика не става изпреварване...става ПРЕСКАЧАНЕ.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Страхотно състезание днес! Невероятно смел Лимонсио на старта, както и железен Клюн! Сивите гълъби не разбраха какво се случи. laughing.gif

 

Това момченце Люци защо се залюля, та претрепа толкова хора - стюардите да кажат...

 

Уебър доказа, че е тотален тъпак. Тоя таран изглеждаше, сякаш е умишлено предизвикан. Пълен каун.

 

Градинаря за пореден път показа каква безгласна буква е. Клюна му сипа с големия черпак много красиво.

 

Като казах Клюна - доживях да видя, че за Циганина има и по-лошо от отпадането! Естествено с всичката си мангалска наглост ще ми говори за траектории. Точно ТОЙ ще ми говори за траектории - нагъл циганин долен! angry1.gif

 

Страхотно каране на Клюна, но много нарушения. Не ме изненадва, че е нагъл и нахален, но ме изненадва как така не го наказаха. Два пъти се налага Рос Браун да му припомня къде се намира....Въпреки всичко си умрях от кеф как мощно сипа на Циганина! Браво за което.

 

Отлично представяне на Женшен Бутон! Възползва се максимално и точно навреме от няколко ключови ситуации и с много добро каране заслужено мина напред.

 

Прекрасен Себастиян, отлично каране, страхотно изпреварване в точния много важен момент и напълно заслужена победа. Помля ги простоbeer.gif

 

Жалко за Перез и за Кубаяши ...

 

-------------------------------------------------

 

Очакваме с нетърпение поредната серия обяснения от Ферари за това защо са се насрали и този път и у дома. Кой/какво ли ще е причината за резила днес? Очевадно е, че Лимонсио се представя добре и прави каквото може и че явно проблема му е болида на червените. Ама те нали са много велики, с много титли и т.н., та все друг им е виновен. Жал ми е за Алонсо, а днес и за публиката на Монца. Дано наглеците във Ферари са си взели урок днес, но силно се съмнявам. Ако продължават с наглата си простащина пък им пожелавам всеки сезон така да го карат... Добре че свърши състезанието, че Мангала можеше да лиши Лимона и от подиум... Резил.

Link to comment
Share on other sites

Какво трябваше да направи Фелипе? Да го начука на приятелката на Уебър...тя и за това не става. Шибан австралийски боклук. Всеки път когато мангала мисли за траектории - да се сети какво направи срещу Петров в Малайзия. И не само там.

 

И глухите разбраха, че основния проблем на Ферари е с гумите...и си го признаха, само Раптор не го разбра. Нищо...другия път.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...