Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Очертава се едно от най-интересните състезания за сезона. :)

Алонсо направо лети в момента.

Винаги е интересно на мокра писта.

Link to comment
Share on other sites

leleee страхотно състезание. жалко за шуми според мен трябваше да влезе да смени гумтите, а не да се мъчи да кара с тея и впоследствие да отпадне. щеше да земе по-малко точки, но щеше да вземе :(

Link to comment
Share on other sites

Разгеле темата живна :). Шумахер наистина сам си сипа да яде с тея интермедии :-/... Но все пак тва е Ф1. Изкефих се на отпадането на Алонсо :). Стопли ми сърцето :). Успокоение е, че разликата при пилотите все още е 11 точки, а при конструкторите отново Ферари намазаха точките.

Но наистина героят ан деня си е Бътън. Много хора го гласяха за шампион още отрано, ама се надявам в близко бъдеще да е конкурентно способен на Галфона, Кими и Пильо.

А да жалко и за Кими, щото точн оедна негова тъпа грешка го изкара от състезанието.

Link to comment
Share on other sites

leleee страхотно състезание. жалко за шуми според мен трябваше да влезе да смени гумтите, а не да се мъчи да кара с тея и впоследствие да отпадне. щеше да земе по-малко точки, но щеше да вземе :(

 

Гумите нямаха общо с отпадането ;)

 

Малко ми стана тъжно за Пильо. Здраво се бори, пък и като му видях гумите..... Ама все пак Алонсо отпадна по не по-малко тъп и незаслужен начин, така че нещата се уравновесяват. Прокобата над Макларън още ги мъчи...тва беше по-глупаво отпадане и от онова на Мика в Испания...

 

Роберт Кубица командва :D :punk

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Гумите нямаха общо с отпадането ;)

имаха, защото, ако беше влезнал да ги смени нямаше да се стигне до подобен инцидент, а щеше да си завърши 5ти да си земе някви точици и да намали разликата с алонсо макар и с малко :D

 

a тва момче галфонсо не прави връзка с главни мозък честно. нещо зе да се притеснява, че ферари му дишат във врата ли кво става не знам, ама след тея простотии на квалификациите просто но комент :excl:

 

кими не разбирам къв е тоя карък, дето го преследва. ай дано го земат във ферари та да стане световен шампион заслужава го пича.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

:angry1 :angry1 :angry1 ааааааааагрххххххх..... цял уикенд подаръци от рено.не стига че толкова рядко се случва ами шумахер всичките ги пропиля,всичките до едно аааагрххххххххххх......... :angry1 :angry1 :angry1

абе очаквах го не се случва за първи път

Link to comment
Share on other sites

имаха, защото, ако беше влезнал да ги смени нямаше да се стигне до подобен инцидент, а щеше да си завърши 5ти да си земе някви точици и да намали разликата с алонсо макар и с малко :D

 

a тва момче галфонсо не прави връзка с главни мозък честно. нещо зе да се притеснява, че ферари му дишат във врата ли кво става не знам, ама след тея простотии на квалификациите просто но комент :excl:

 

кими не разбирам къв е тоя карък, дето го преследва. ай дано го земат във ферари та да стане световен шампион заслужава го пича.

 

Той и така можеше да вземе и то повече, стига да не се беше правил на СУпермен като се защитава от очевадно по-бързите Де Ла Роса и Хайдфелд.

И какво е направил Галфонсо?

Link to comment
Share on other sites

И какво е направил Галфонсо?
Будапеща 05.08.06

 

Михаел Шумахер атакува Фернандо Алонсо:"Поемам отговорност за грешката ми от сутринта, но снимки показват всичко повече от ясно". Германецът е ядосан защото заради наказанието утре ще потегли от 6-та редица. "Аз не съм малък - каза Шуми - знам много добре какво стана". На въпроса дали смята, че Алонсо нарочно е намалил пред него и се е оставил да бъде изпреварен за да бъде наказан, Шуми отговаря "Ако гледате записа ще видите какво стана".

 

http://www.gazzetta.it/ultimora/agrnews.js...ezione=FORMULA1

 

по послдна информация кими е подписал с ферари за 5 години и от 2007 ще е при нас. иситна ли е това или си правят лала журналистите?

Link to comment
Share on other sites

Те такива колко се чуват всяка седмица не е истина просто...Та с Ферари ли не беше подписал, та с Рено ли....

Кими не е прост...няма току-така да остави отбор със спонсор Johnnie Walker :D

Link to comment
Share on other sites

Малко късметец му трябваше на Шуми... 10 мин. да беше валяло още и щеще да изкара с тия гуми. Иначе Stenli е прав- влиза, сменя и взима някоя точка.

А за Кими просто не е истина, трябва да иде на баячка това момче, да му развали магията. Има потенциал, ама с тая каръщина не го щем във Ферари :P (ако е истина, де).

Link to comment
Share on other sites

Те такива колко се чуват всяка седмица не е истина просто...Та с Ферари ли не беше подписал, та с Рено ли....

Кими не е прост...няма току-така да остави отбор със спонсор Johnnie Walker :D

хах да :D

но и + тва мкл в последно време изпреварва дори и тойота и е най-богатия отбор в ф1...а сега като дойде и водафон :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Шумахер все пак съкрати преднината на Алонсо

 

 

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер все пак спечели точка от Гран при на Унгария, въпреки че отпадна 3 обиколки преди края заради проблеми в окачването на болида.

Причината за тази точка на Шумахер е дисквалификацията Роберт Кубица, който дебютира за БМВ-Заубер и завърши състезанието на 8-ма позиция.

 

"При техническия преглед след състезанието колата е била с два килограма по-лека от допустимото. Причина за това може би е твърде голямото хабене на гумите, с които болида трябваше да кара цели 51 обиколки, но когато имаме по-лека кола и сме нарушили правилника, трябва да приемем тази дисквалификация", заяви техническия директор на БМВ Вили Рампф.

 

Така разликата между водача във временното класиране на шампионата Фернандо Алонсо и Михаел Шумахер е вече само 10 точки, а остават само още 5 състезания до края. Освен точката на Шуми Ферари спечели и още 1 точка, след като Фелипе Маса мина едно място по-напред и остана 7-ми в крайното класиране на пистата "Хунгароринг". По този начин и разликата при конструкторите също бе съкратена от 9 на 7 точки. Очакват ни много интересни състезания до края на тазгодишния календар във Формулата.

Link to comment
Share on other sites

FIA успя да намери кой да дисквалифицира...младия Кубица, който направи страхотно състезание в тежките условия....и за какво....щото бил с кила по-лек. На негово място сложиха човек, който дори не успя да завърши. Все едно с тези 2 кила е натрупал страшно предимство. Освен това 100% това е несъзнателно или пък се е получило в следствие на това, че няколко пъти прецапа през тревата и даже си счупи носа. Колко му е да е изпаднал някой чарк от колата и на това да се дължи....

Обаче на ФИА или са им малки мозъците, или чича ни Бърни иска интрига в шампионата, за да мое да продаде повече билети и ТВправа. Почна да прилича на БФС :sick

Link to comment
Share on other sites

Малко късметец му трябваше на Шуми... 10 мин. да беше валяло още и щеще да изкара с тия гуми. Иначе Stenli е прав- влиза, сменя и взима някоя точка.

А за Кими просто не е истина, трябва да иде на баячка това момче, да му развали магията. Има потенциал, ама с тая каръщина не го щем във Ферари :P (ако е истина, де).

 

То още 10 минути да беше валяло и хептен Алонсо щеше да смачка всички с интермедията на Мишлен ама тва друг въпрос.Ако не ви се вярва си спомнете какво направи от 15 -> 1 и 45 секунди преднина пред втория преди да излезне СК-то ;)

 

Квото и да си говорим видя се че на мократа писта Реното на Алонсо направо летеше.Направо бях смаян как изпреварва и то от външната страна без абсолютно никакви проблеи.

 

Относно новината за Кими във Ферари ама това хич не е новина.Всички Финладски вестници го пишат от 2 месеца сигурно и още не е факт.Явно още не се знае но мисля че скоро ще научим със сигурност :)

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах, защо от сичкото народ, точно на Шумахер дадоха точката ...

 

Щото беше 9ти! На кой да я дадат според теб? Ако отпаднеш до 5 обиколки преди финала се броиш за завършил.

Link to comment
Share on other sites

То още 10 минути да беше валяло и хептен Алонсо щеше да смачка всички с интермедията на Мишлен ама тва друг въпрос.Ако не ви се вярва си спомнете какво направи от 15 -> 1 и 45 секунди преднина пред втория преди да излезне СК-то ;)

 

Квото и да си говорим видя се че на мократа писта Реното на Алонсо направо летеше.Направо бях смаян как изпреварва и то от външната страна без абсолютно никакви проблеи.

За това няма спор. Говорех за момента, когато Алонсо отпадна (нелепо) и вече започнах да пресмятам колко точки му остават на Шуми да наваксва.

А виж за едната точка, дето я получи и аз се чудех...

Link to comment
Share on other sites

Простотиите на ФИА нямат край.Амортисъорите на рено,скоро забраниха и нещо на БАР,забраниха развитието по двигателите...Направо стават смешни и жалки в опитите си да направят състезанието зрелищно.Е не става със забрана на всяко нововъведение по болидите.С тези действия Бърни и Мозли направо си плюят върху новите правила.Идиотщина ! Искам алтернативен шампионат !

Link to comment
Share on other sites

Забраниха и кулите на БМВ че пречели на видимоста и сега ги вкараха пак на задните редици а иначе ясно си личеше че имат бързина :sick

 

Амортисьорите на Рено не са ги забранявали самте Рено си ги махнаха защото се оказаха че не се представят така както на тестовете и резултата се видя в Германия даже намалиха скороста на колите.Ето защо си сложиха старото задно окачване. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...