Jump to content
BulForum.com

Кой/кои доставчици да избера


Recommended Posts

Отварям нова тема, тъй като смятам, че се различава от темата за избор на и-нет доставчик.

Та въпроса е следния - трябва да избирам интернет доставчик и кабелна (цифрова) ТВ.

Става въпрос за интернет, като не държа да е мега-ултра бърз, просто искам да е стабилен и да не спира (близоо-то в момента едва го трая), както и кабелен оператор. Въпроса е, че ми трябва за 4 телевизора. Засега съм се спрял на вариант Coolbox с 3 приемника и интернет + булсат за четвъртия телевизор. Или булсат за 2 телевизора и coolbox за другите два... Някой изправял ли се е пред този казус, някакви съвети?

 

В интерес на истината последните 10 години съм все на Евроком (Близоо в последната година) и винаги съм бил доволен, въпреки ниската скорост на интернета. За 10 години от 2001/2 досега ми е спирал ДВА! пъти. А сега на близоо всеки ден я интернета, я кабелната спират, да не говорим за ужасния интерфейс на цифровата... От булсат и от coolbox нямам впечатления, нито пък от N3 и другите оператори. Как бихте ме насочили, към какъв вариант да се ориентирам? Отворен съм към всякакви предложения, важното е да има 4 телевизора за предпочитане с цифрова, тъй като всички са LCD, и стабилен и неспиращ интернет. Става въпрос за Кичук Париж, зад билата срещу гладиатори.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че ако избереш N3 ще направиш правилен избор , стига да имат покритие при теб , защото все още нямат навсякъде в Кичука. Ако телевизорите ти имат DVB-C тунер си купуваш Модули за тях и гледаш без приемник .Ще плащаш такси само за два телевизора ,тъй като за повече от два цифровата е безплатна , ако си купуш оборудването , в твоя случай евентуално модулите. Ако трябва да сравнявам стабилността на интернета между N3 и coolbox ги слагам горе-долу на едно високо ниво , макар че ако се разровиш из темата на coolbox ще откриеш доста негативи на стабилността им в Кичука , а и таксите им са доста по-високи в сравнение с тези на N3. За другите доставчици няма смисъл да коментирам защото Визио и Гаров нямат ЦТВ, а на Булсат нета е ужасен. Виваком също предлагат някаква телевизия ама едва ли би представлявала интерес за теб ,като се има в предвид какъв им е нета.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти за телевизия да се ориентираш към сателитна, а именно Булсатком.

Там за 4 телевизора с премиум пакет ще ти излизе 26,80 общо за четирите. За интернет, там има Wi-Net /Гаров/ и си готов.

Link to comment
Share on other sites

N3 имат покритие, даже в кооперацията имат кутия, явно някой вече е прекарвал. Варианта с булсатком ми допада. Трябва да се обадя и на двата булсат и на n3 да ги разпитам как стоят нещата с инсталационни такси, прекарвания, допълнителни приемници, че гледам в на булсат сайта пише, че приемникът струва 148 лв, да не се окаже че трябва да платя 600 лева за инсталация :)

Относно интернета - за Wi-Net чувам за първи път, сайт не можах да намеря да видя какво предлагат като цени и услуги. В краен случай ще ида до офиса им да разпитам.

 

Общо взето засега се ориентирам към телевизия от булсат/n3 и интернет от n3/wi-net/coolbox, трябва да разуча пакетите. Благодаря за съветите и насочването :)

а на N3 и wi-net как е интернета, какви са ви впечатленията от него? За coolbox-а разбрах, че бил доста стабилен.

Link to comment
Share on other sites

За мен Ентри и КуулБокс са на едно и също високо ниво.

От към телевизия обаче.... Мен лично бавния брауз на Куул ми къса нервите!!

Отделно на Ентри можеш да си конфигурираш какъвто интернет искаш - кеф ти 16,кеф ти 25 или пък 40 мегабита.

Но звънни и питай за конкретните условия за да ти стане ясно.

Ако телевизора ви има вграден цифров тунер, който поддържа DVB-C стандарт можем да ви предложим да си закупите от нас CA модул CONAX на цена 70 лв.
По този начин спестявате място в дома си и печелите удобството да работите само с едно дистанционно. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За мен Ентри и КуулБокс са на едно и също високо ниво.

От към телевизия обаче.... Мен лично бавния брауз на Куул ми къса нервите!!

Отделно на Ентри можеш да си конфигурираш какъвто интернет искаш - кеф ти 16,кеф ти 25 или пък 40 мегабита.

Но звънни и питай за конкретните условия за да ти стане ясно.

Ако телевизора ви има вграден цифров тунер, който поддържа DVB-C стандарт можем да ви предложим да си закупите от нас CA модул CONAX на цена 70 лв.
По този начин спестявате място в дома си и печелите удобството да работите само с едно дистанционно. 

тва са пълни глупости че брауза на куула е бавен

Link to comment
Share on other sites

тва са пълни глупости че брауза на куула е бавен

При някои хора е бавен.

 

Иначе ако има покритие AngelSoft (Лангейм) при теб, бих препоръчал тях, вече половин година съм на него (преди това бях на Нетгруп), с месеци е имало да не е прекъсвал, имало е дребни проблемчета, оправяни доста бързо, да не те заблуждава всичко което иначе е говорено за съпорта :) .

Аз лично бих предпочел отделен ISP от този за телевизията, освен ако разбира се не става въпрос за стабилен такъв, за какъвто е нарочен Кулбокс (макар че и там проблеми с телевизията има, и аз бих избрал само нет от тях ако няма други, и ТВ отделно от друг).

Link to comment
Share on other sites

Кажи им на тези хорица да вземат се ограмотят малко включително и ти.

 

На твоето мнение съм. Отделни доставчици за нет и ТВ задължително.

 

Иначе М-Нетуърк обяви идването си в Пловдив с изграждане на GPON мрежа. Става интересно :)

Link to comment
Share on other sites

тва са пълни глупости че брауза на куула е бавен

ТИ ЧЕТЕШ ЛИ КАКВО ПИШЕ или от първото влизане и взе да се караш :laughing: :laughing: :laughing:

@tedy & sharkbg - незнам как си плащате месечните сметки.

Но за мен е по удобно като дойде края на месеца да отида до касата на доставчика Х,да му оставя парите Y и да не го мисля повече.

Иначе момента да си плащам ТВ на 1 до 15-то число,НЕТ от 15то до края на месеца ме побърква.

Не ми е само 1 консуматив за плащане за да помня всичко :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Разбирам те. От време на време ми се случва да изтърва нечий срок :P Но не гледам само аз тв-то. За него нямам пълен глас. :P За момента съм доволен от това което получавам. :) Телевизията не ми е чак толкова на сърце, стига да има спортите турнири, които ме интересуват. :) За нета просто съм на нокти. Не може 6-, само 6 твърдо :)

Link to comment
Share on other sites

Пабло, за момента всичко, с изключение на нета, се плаща по интернет. Получавах и имейли при пристигане на задължение, но напоследък май поспряха. Просто вече навик преди 15 число да вляза и платя всичко, и преди 25-то да вляза за другата порция. Отделно някои имаха и директен дебит, ама нещо в Бъгария не ми вдъхва доверие тоя начин, а ако ще го наблюдавам всеки месец, по-добре просто ръчно.

Гадното е с тия разделени срокове наистина. Ако всичко беше до 30 число, да влезеш и наведнъж всичко да платиш, и не стига това ами ако изтървеш срока с 1 ден, и вече не може по интернет да се плати - това е ТЪПО! Поне не и по epay.

Link to comment
Share on other sites

Точно за нета съм останал с впечатление,че пари по банка Гарови не взимат.

И аз като тях пък не обичам интернет и карти.

Даже след последния случай да ми отхвърлят "международната кредитна карта" в Унгария,тотално я зае***

Не сме дорасли за този вид плащане все още.

А и като тегля чертата две отделни услуги излизат по-скъпо от пакет.

Затова предпочитам двойната услуга.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Мисля, че тук е редно да споделя нещо.

Погледнете и сравнете за малко темите на Кулбокс и на N3.

Първо да кажа, че нямам нищо против, както и не адвокатствам на едната или другата фирма, но прави впечатление нещо.

Аз както го виждам, furiozo реагира много по-зряло и с всякаква липса на сарказъм, ирония или други от сорта, на поведението и реването на потребители в темата за N3 (в случая визирам viiiper и данданията около това че му искали техниката при временно прекъсване, последните 2-3 страници там), отколкото представителите на Кулбокс в тяхната тема реагираха (май само за един се сещам) на 2-3-мата, които се оплакваха дълго време от проблеми.

Реакциите в темата на Кулбокс ми се струват детски и високомерни. furiozo на свой ред прави впечатление на далеч по-земен човек и въпреки по-резките изказвания по адрес на N3, не тръгна да сипе сарказми, а даже предложи начини за решаване на конкретния казус, независимо дали даденият клиент има право или не.

От тая оптика на някои хора доста им растат някои работи. Не коментирам качеството на услугите в случая, а само какво ми прави впечатление, четейки темите. Сигурен съм, не само на мен.

Link to comment
Share on other sites

Интернета на Cooolbox е много добър (не вярвай на мненията в темата), аз досега проблеми с него не съм имал. На телевизията менютата не са много удобни, но се свиква. Само че предлагат за до 3 телевизора, а ти имаш 4 (по думите на техен служител), така че или 1 ТВ трябва да ти събира прах, или да си избереш друга доставчик за ТВ. Противно на другите мнения - нет и ТВ от различни доставчици, кто са от 1 се плаща по-малко. Иначе след като ми изтече договора с ITD се връщам на blizoo или на M-Network, стига да има мрежа до тогава. Скоростта на нет-а не е единственото за мен, а откровенно ТВ-то на куулбокс ме дразни. Липса на канали, които другите за същите пари предлагат, липса на възможност за разместване на позициите, за настройка огромния оранжев правоъгълник с името на канала да не стои по 30 секунди, доста рядко леко накъсване за секунда две на канала. Но интернета им е много добър

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В други (и по-малки) градове има оптика до блока за около 15 лв на месец. Тия от Кулбокс няма да ли се усетят, че 25 лв идват малко множко? Примерно някаква по-малка тарифа, за хора, които им е все тая за 40/100 мбита, примерно някаква 20 мбита..

Мисля, че е въпрос на време да се появят алтернативни оптични доставчици с далеч по-добри условия. Но както се вика, като са единствени общо взето с оптика до дома, могат да си държат цените.

Link to comment
Share on other sites

Да бе не са...За два телевизора и един комп плащам 42лв. всеки месец.А програмната схема е нямам думи.Има алтернативи, с поне 10лв надолу и по-добра телевизия.Не визирам качеството.От него съм доволен, с изключение на някои дребни проблеми, които за сега не ме дразнят много.

Не се оплаквам, но е добре да се огледат около себе си...конкуренцията не спи.....Скоро няма да са единствената светлина по жицата....

Link to comment
Share on other sites

Абе дет се вика "докато могат"....

Докато не пресекат критичната точка на кривата на някоя графика, или малко преди това, и ще се помръднат.

Link to comment
Share on other sites

В други (и по-малки) градове има оптика до блока за около 15 лв на месец. Тия от Кулбокс няма да ли се усетят, че 25 лв идват малко множко? Примерно някаква по-малка тарифа, за хора, които им е все тая за 40/100 мбита, примерно някаква 20 мбита..

Мисля, че е въпрос на време да се появят алтернативни оптични доставчици с далеч по-добри условия. Но както се вика, като са единствени общо взето с оптика до дома, могат да си държат цените.

 

Няма да се появят скоро ( освен Метела ), защото хората инвестират в техника/трасе с голям капацитет и нямат кяр да предлагат ниски скорости.Все едно да си купиш Ламбо и да му сложат ограничител 100км/ч за да не харчи много :D

Все пак вече в Пловдив има достатъчно доставчици и всеки може да си избира поне между два/три.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че сравнението е уместно (с ламбото и 100-те км/ч).

Доста хора искат просто стабилност, и оптиката все пак на теория дава една идея по-голяма такава.

И не виждам къде е проблема, 40 мбит (25 лв), 20 мбит (15 или 20 лв), което при 1/2 скорост далеч не е 1/2 от цената ;) . Не мисля, че ще са на загуба. Още повече хората, които биха били клиенти на такава тарифа най-вероятно няма да правят голям трафик.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно ще се появят и такива тарифи когато окабелят целия град и имат свободен ресурс да се занимават. Дотогава който иска да плаща малко без да му пука за качеството особено - близу

Link to comment
Share on other sites

Вероятно ще се появят и такива тарифи когато окабелят целия град и имат свободен ресурс да се занимават. Дотогава който иска да плаща малко без да му пука за качеството особено - близу

 

Дам, работата е там, че за да се "покрие" даден район, трябва да се инвестират доста пари.Съответно за да има най-голяма/бърза възвращаемост, Cooolbox предпочитат да свързват хора на високи тарифи.За това могат да те свържат на бизнес тарифата, дори и ако си в зона без покритие.

Link to comment
Share on other sites

Да, явно по-малко на брой, но на по-високи тарифи все още е по-рентабилно за тях.

Рекламата и преиграването около думата "оптика", превръщайки я в едва ли не оръжие, спомогна доста за това повечето хора да не им пука особено колко плащат, стига да е оптика.

Един друг момент да споделя.

Бурно се рекламираше и прословутото "директно оптично влакно до всеки клиент", което е леко заблуждаващо за обикновения читател, че два ли не за разлика от LAN и медна жица, оптичното влакно до всеки клиент е от централата на Кулбокс до самия клиент - ОТделно за всеки клиент. Сега си представете как се прекарва от едно място (централата да кажем в Пловдив/София) влакно до всеки клиент, който може да поиска да стане абонат.

Истината е не по-различна от LAN в това отношение. Отделно влакно до клиента има от близкия "шкаф" в най-добрия случай. Но съм свидетел как доста хора, относително незапознати, си мислят друго след рекламата. В момента не виждам в сайта подобно заблуждение, но преди имаше, всеки се сеща.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...