Jump to content
BulForum.com

moje li liubov bez revnost?


Recommended Posts

Bespolezno 4uvstvo. Ne revnuvam, priatelkata mi sy6to.

 

Molia spestete si da mi obiasniavata 4e ne se obi4ame, 6toto ot 10 godini sme nerasdelni.

ти си моя човек :P :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Ревността е равна на недоверието.Това че ревността е игуална на любов е чиста глупост...тя е повече като чувство за притежание,недоверие и прочее...

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да ревнуваш поне малко, когато си влюбен. Аз преди ревнувах, сега - не. Според мен ревността е признак на някакъв сорт любов, ама и без ревност можеш да обичаш.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че може любов без ревност. Това е израз на доверие към партньора. А за да просъществува една връзка пълноценно и без конфликти трябва да има доверие.

Link to comment
Share on other sites

Няма връзка без конфликти,било то дребни ;)

Хм, някои хора (не аз) са на друго мнение и продължават да мислят, че съществува перфектната връзка, в която няма разправии и противоречия. Пожелавам им успех! :)

Link to comment
Share on other sites

Успях да докажа пред себе си, че може. И не само, че може, ами и трябва. Това е силата на вярата и доверието, върхът в тези чувства.

Link to comment
Share on other sites

Че то това й е най-сладкото на връзката :P

Разбира се, за всяко нещо трябва да си има мярка.

Има една приказка: Докато не се сбиха, не бяха приятели. За каква връзка изобщо се говори щом няма караници, ревност и такива работи...

Link to comment
Share on other sites

Вчера:

 

- Ти не ме ревнуваш!

- Познавам ти и ти вярвам.

- Не! Аз съм ти безразлична!

 

 

Днес:

- Защо си такъв турчин? (еталон за ревнивост в бълг. език, макар че арменците са класа над тях :) )

- Защото те обичам!

- Как може да ме ревнуваш? Значи не ме познаваш и ми нямаш никакво доверие!

 

__________________________

Диалозите са измислени и всякаква прилика с познати лица и събития е случайна :)

Link to comment
Share on other sites

Насо... ае аз та обичам ве майна.

 

Знам, Морско! :) Аз пък обичам Галя :love щот слуша Любе.И Крум обичам...Обичам и пиромана...все по тая причина :lol: Не ве...Има ли любов - ще има и ревност.Неизбежно е.

Link to comment
Share on other sites

Ма аз та ревнувам. Вече не те обичам. Ъ... следователно НЕ е възможно да те ревнувам... абе ще поспя и пак ще ти кажа!

Link to comment
Share on other sites

Хм, някои хора (не аз) са на друго мнение и продължават да мислят, че съществува перфектната връзка, в която няма разправии и противоречия. Пожелавам им успех! :)

тва веднага ми напомни на Панковски:

-разбрахте ли урока?

-Да!

-Въпроси?

-Не,всичко разбрахме!

-Щом нямате въпроси,значи нищо не сте разбрали!

;) :P и успех пак,на ония с перфектните неща ;)

Link to comment
Share on other sites

Възможна е перфектна връзка! Защо не? Мойта щеше да е перфектна, ако не се държах като прасе! :(

Ама сигурно някъде по света съществуват хора, които са създадени един за друг, срещнали са се и сега се допълват във всички отношения. Нямат противоречия, защото мислят еднакво, не се ревнуват, защото осъзнават, че никога няма да срещнат по-добър партньор! И любовта им е толкова чиста и красива, че убива всяка отрицателна енергия около тях. Не обръщат внимание на злобните и завистливи погледи на околните, защото единственото нещо, което има значение за тях са самите те и тяхната светла и голяма любов!

 

П.С.

Нещо ми става! Отивам на лекар(психиатър)!

Link to comment
Share on other sites

Без ревност няма любов за мен това означава, че не трябва да ми пука за човека с когото съм, че да не ревнувам. Щом го ревнувам значи аз държа на него и имам някакви чувства към него ако не ревнувам означава, че той и да ходи и да се вижда с хора от другия пол на мен ще ми е безразлично значи това, което се случва с него не ме интереува и така един ден той може да намери някой, който да държи повече на него и аз да не разбера и да бъда изоставен заради по-добър от мен. До сега каквото съм разбрал е, че не трябва да се ограничава свободата на един човек, но трябва да се интересуваш от това с кой къде ходи и кво прави. Аз съм недоверчив и черноглед и винаги намирам най-лошото във всяко едно действие (мое или на човека до мен) и ако имах възможност не бих му позволил да ходи с други където и да било, бих го искал само за себе си, но така ще огранича свободата му, а по принцип много е тругно да стане това.

Link to comment
Share on other sites

(еталон за ревнивост в бълг. език, макар че арменците са класа над тях :) )

 

Често арменците са класа над турците ...По противни от арменците няма, може да имаме исторически комплекс от турците и да ги недолюбваме - само дето при турците, които познавам и да имат недостатъци за всеки са различни, докато арменците са все един дол дренки.

 

Едит:

 

Сигурно, сигурно - малко арменци и турци познавам ...

Link to comment
Share on other sites

Без ревност няма любов за мен това означава, че не трябва да ми пука за човека с когото съм, че да не ревнувам. Щом го ревнувам значи аз държа на него и имам някакви чувства към него ако не ревнувам означава, че той и да ходи и да се вижда с хора от другия пол на мен ще ми е безразлично значи това, което се случва с него не ме интереува и така един ден той може да намери някой, който да държи повече на него и аз да не разбера и да бъда изоставен заради по-добър от мен. До сега каквото съм разбрал е, че не трябва да се ограничава свободата на един човек, но трябва да се интересуваш от това с кой къде ходи и кво прави. Аз съм недоверчив и черноглед и винаги намирам най-лошото във всяко едно действие (мое или на човека до мен) и ако имах възможност не бих му позволил да ходи с други където и да било, бих го искал само за себе си, но така ще огранича свободата му, а по принцип много е тругно да стане това.

Само ако знаеш колко добре те разбирам :( Колкото повече обичам, толкова повече ревнувам, особено в началото на връзките...мразя това, съсипва ме. Слава Богу идва момента когато това спира и всичко си идва на мястото. Само трябва време...

Link to comment
Share on other sites

Лорд Гудо, и ти си същия болен мозък, като мен. :D

70% от скандалите с моя приятел са заради...ревност.

Понякога е ужасно, 'щото сме се събрали двама много ревниви на едно място,ама се свиква..

Кофтито е, само че от най-малкото става спор.

Примерно отиваме на кафенце него го поздравява няква мадама и аз веднага 'Тая, к'ва е?От къде я познаваш?Имал ли си нещо общо с нея?'

След малко ситуацията - 'Рени, ония ей там що те гледа, къв е, имала ли си нещо с него?'

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Лорд Гудо, и ти си същия болен мозък, като мен. :D

70% от скандалите с моя приятел са заради...ревност.

Понякога е ужасно, 'щото сме се събрали двама много ревниви на едно място,ама се свиква..

Кофтито е, само че от най-малкото става спор.

Примерно отиваме на кафенце него го поздравява няква мадама и аз веднага 'Тая, к'ва е?От къде я познаваш?Имал ли си нещо общо с нея?'

След малко ситуацията - 'Рени, ония ей там що те гледа, къв е, имала ли си нещо с него?'

 

:D

 

Само си мислиш, че си ревнива!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ти някакъв форумен психолог ли си?

 

 

п.п-Извинявам се за офф-а

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mi ako naistina obi4a6 v na4aloto nikoga ne e lesno da ne revnuva6 ,no posle ne6tata poolekvat. Ama ako sam prosto ei taka za raznoobrazieto i za sex-a samo si go prehvurlqm v drugiq kra4ol . A daje kogato ne pokazva6 ,4e revnuva6 se nervqt i vdigat skandali - Abe ob6to vzeto vsi4ko e do igrata s psihikata na protivopolojniq pol - Slojna rabota ,no si zaslujava :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...