Jump to content
BulForum.com

moje li liubov bez revnost?


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Абе да ревнуваш не означава да се съмняваш.А и четейки написаното започвам да се съмнявам дали някой,който ви е ревнувал ви е заключвал в някое мазе и ви е изтезавал.За всеки ревността е различно нещо,така че не обобщавайте.

Link to comment
Share on other sites

Да:),веднъж понесох скок върху корема,при което очите ми изхвръкнаха и счупиха крушката на лампата/е това за крушката е лъжа/.И аз съм съгласен,че ревноста в големи количества е голяма глупост,всеки има нужда от лично пространство.Но понакога когато я има и е така да се каже "на шега"/не питайте какво означава,само аз си знам,но не мога да го обясня/ дори е забавно.

Link to comment
Share on other sites

Любов без ревност-да !

ИСТИНСКА ЛЮБОВ без ревност -НЕ !!!

Когато обичаш някой,колкото и доверие да му имаш у теб се появяват собственически чуства.Това е горчивата истина.Дори и да не е тая ревност която те кара да откачаш и те побърква до мозъка на костите,пак се заражда една малка неприязъм към отсъствието на другия,към липсата на достатъчно внимание и т.н.

Link to comment
Share on other sites

ИСТИНСКА ЛЮБОВ без ревност -НЕ !!!

Когато обичаш някой,колкото и доверие да му имаш у теб се появяват собственически чуства.Това е горчивата истина.

Глупости! Или както казват в американските филми "Булшит!" !!!

"Собственически чувства" може да изпитваш към чаовника си, колата си, къщата си..но НЕ и към човек! Не че не може, просто според мен не трябва. Който смята, че любимият човек му принадлежи, че е негова "собственост", той не заслужава да бъде обичан!

Link to comment
Share on other sites

Ще ми се да кажа че същесвува, защото ако наистина съществува би било монго гот. Но не вярвам, че е възможно. Ако няко ми каже, че обича и никога не е изпитвал дори и зрънце ревност просто няма да повярвам. Такава "чиста и свята" любов съществува само в любовните романи и в стиховете на наякои лирични поети.... Нормалните хора според мен, както и аз признавам си ревнуват по мъничко. Но не бива да се прави връзка между обич и ревност. Обичта си е обич, ревността си е ревнонст.

Link to comment
Share on other sites

Е, явно аз съм принцът от приказките, защото досега никога не съм ревнувал, дори и "зрънце" ревност не съм изпитвал.

Link to comment
Share on other sites

Nedei be princ Bore, nedei taka. Shte vzemesh da kajesh che kogato obichash niakogo ne iskash tia da e s teb, ne iskash maximalno vreme i vnimanie... To e estestveno i horata go priemat za chista liubov. Samo che ako ne go poluchish? Nishto li ne useshtash? Togava iskal li si go? I kaji mi samo che tova ne e vid revnost. Kaji go i sa izmykni che i na men mi dopada da te vijdam v svetlinata na princa ot prikazkite...otiva ti niakak...

Link to comment
Share on other sites

Suglasna sum s GeorgiK - principno nito edna ot krainostite ne e hubava. Malko revnost na momenti mozhe dori da e polezna, no v golemi koli4estva e pagubna. Lipsata na revnost puk e qvlenie, nepoznato za dosta hora, da ne govorim, 4e mozhe da se prieme i kato bezrazli4ie.

Link to comment
Share on other sites

revnostta e izraz na neuverenost v sebe si, za choveka, koito q izpitva

 

neshto ot sorta na "az ne zaslujavam moqta polovinka, no pyk ne iskam da q davam na drug, koito poveche q zaslujava"

 

ne e zadyljitelno tova da e vqrno, no taka stoqt neshtata v (pod)syznanieto na revniviq ;)

 

izpitval sym i revnost i men sa me revnuvali.. i moga da vi kaja, che tova si e edno otvratitelno psihichno zabolqvane

Link to comment
Share on other sites

На мнение съм, че прекалената ревност не е хубаво нещо. Още повече, че съм я изпитвал на собствен гръб и от едната страна- на ревнивия, и от другата- на ревнуван. НО съм съгласен с GeorgiK и chicatillo, че и без ревност е много лошо, защото половинката ти започва да си мисли, че не държиш на нея/него.

А колкото до въпроса на chicatillo -

kakvo obshto ima mezhdu revnostta i liubovta?
бих казъл, че едното почти винаги е породено от другото. Приятелят/приятелката ти започва да те ревнува не по някаква друга причина, а точно защото неиска да те загуби.

:punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Az naprimer sum revnuvala i nai-dobrata si priqtelka ot gadzheto i - tova da ne bi da zna4i, 4e sum vliubena v neq?? Ne - prosto se 4uvstvam ignorirana i mi se zasqga sobstveni4eskoto 4uvstvo. Za men e mnogo po-veroqtno da izrevnuvam priqtelite si, otkolkoto gadzheto si, koeto daleee4 ne zna4i, 4e za men te sa po-vazhni ot partiora ili 4e gi obi4am pove4e. Taka 4e - revnostta izob6to ne zna4i liubov...

Link to comment
Share on other sites

chicatillo в това отношение си права, но си задай въпроса "Приятелството(голямото приятелство) не е ли един вид любов?".

:punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

moje li liubov bez revnost?

 

не, не може. тук не става на въпрос как тя се отразява в отношенията между хората, а дали е "част" от онова чувстов наречено любов.

за справка - "една любов на суан" и "дневник на прелъстителят"(ако не се бъркам нещо)

Link to comment
Share on other sites

.Който обича истински,има доверие на другия =не го ревнува.

I az 6te citiram tova za poreden put.Ama nqkoi be6e kazal 4e ako lubovta e istinska nqma revnost,nqma luji, nqma fal6ivi dumi.No da revnuva6 e suvsem normalno.To s e v 4ove6kata priroda.Trqbva 4ovek da se nau4i da go preodolqva.

Link to comment
Share on other sites

явно никой не е прочел моя поуст, та ще го повторя на кирилица :))

!!!РЕВНОСТТА Е ПСИХИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ!!!

 

както и да го въртите и сучите, това е диагноза ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има една приказка - ако имаш любим човек, пусни го да си тръгне. Ако остане при тебе, значи и той те обича, ако си иде, значи никога не си го имал.

Въобще ревността и любовта са неща, които са долеч едно от друго.

 

В контекста на налагане на своето мнение на другия, има една турска поговорка, която аз дълбоко уважавам, и която в България, кой знае защо , все цитираме само наполовина.

Зорлем гюзеллик олмаз, олсада якъшмаз - На сила хубост не става, А И ДА СТАВА, НЕ БИВА !!!

Ей това е. Коментарите са излишни .

 

Ха със здраве!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Има една приказка -  ако имаш любим човек, пусни го да си тръгне. Ако остане при тебе,  значи и той те обича, ако си иде, значи никога не си го имал.

 

 

Това не е приказка е мисъл на великия писател Бърнард Шоу, която в оригинал гласи "Остави гълъба на свобода и чакай да се върне". B) И много правилна мисъл, защото ако двама човека се обичат и са държат на себе си, то те никога не биха се ревнували.Ревноста е присъща на хора, които не могат, не знаят как да задържат любимия човек до себе си и тя е резултат от прекалено развито чуство за притежание

Link to comment
Share on other sites

явно никой не е прочел моя поуст, та ще го повторя на кирилица :))

!!!РЕВНОСТТА Е ПСИХИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ!!!

 

както и да го въртите и сучите, това е диагноза ;)

офф това е голяма мъка за една връзка, прави ти панаир пред хората и после казва "какво да правя, обичам те и не мога да не те ревнувам".......какво да направиш в такъв случай???

Link to comment
Share on other sites

Ревността е ужасно нещо. Аз съм ужасно ревнива и често съм си патила от това... Любов без ревност обаче май не може да съществува :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ревността е ужасно нещо. Аз съм ужасно ревнива и често съм си патила от това... Любов без ревност обаче май не може да съществува  :ph34r:

За пребиване сте такива ревниви :angry1 ....само тормозите бедните, нещастни младежи!

Link to comment
Share on other sites

[b Любов без ревност обаче май не може да съществува  :ph34r: [/b]

 

moje, samo trqbva da si namerish partnior, kogoto da ne revnuvash

t.e. ot tvoq gledna tochka, chovek, deto da ne e neshto poveche ot koeto zaslujavash ( tova, koeto podsyznatieto ti misli, che zaslujavash)

 

v protiven sluchai, trqbva da si gotov(a) za posledicite ot *golqmoto*razocharovanie* :)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...