Jump to content
BulForum.com

Hattrick


POCEH_B

Recommended Posts

Aз пък с някакв пич от Русе,6 група е,ама баси средната линия дето я има-вадят му двойката централни халфове по 5 и 4,5 звезди..Има време обаче-ще го мисля ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 714
  • Created
  • Last Reply

Първият ми мач за купата е срещу бот на име Orel Vratza, като най-добрия му играч е с ОИК 400 :D

Все пак ще играя с титулярите, защото доколкото се осведомих мачовете за купата дават най-много опит. А опита ми е доста зле с оглед на това, че отбора ми е на средна възраст 23 години.

Link to comment
Share on other sites

до колкото забелязвам ОИК-то не е от толкоз голямо значение :tongue имам играч с 80 ОИК вади 2,9 звезди...айде някой да каже кога започва лигата ?

Link to comment
Share on other sites

Дават 2 точки за купата принципно. За лигата е 1т опита. В приятелските с бг отбор - 0.1 а с чужд 0.2т. Ма работата с опита е малко вятър и мъгла... може даден играч да не земе въобще, пък друг да земе двойно и тройно на тия точки. Шантаво са го измислили :)

 

едит: Лигата почва съботата след купата. демек пада са на 19-ти

Link to comment
Share on other sites

Raging Fire - OIK-to e Obsht Koeficent, koito grupira mnogo neshta. I moje da ne e nai-pokazatelnoto neshto za daden igra4, no ne moje da o4akvash igra4 s 200 OIK da igrae v nacionalniqt otbor. A za tvoq igra4... predpolagam formata mu e bila stabilna/otli4na kato e izkaral tezi zvezdi? V smisal formata vliqe direktno varhu predstavqneto na igra4a.

Link to comment
Share on other sites

въпрос- мога ли да оттегля наддаване за играч, защото без да искам наддадох за 64000лв. а си дръпнах младеж с добри умения

Link to comment
Share on other sites

въпрос- мога ли да оттегля наддаване за играч, защото без да искам наддадох за 64000лв. а си дръпнах младеж с добри умения

Отговор- НЕ :) Надявай са някой да даде поече

Link to comment
Share on other sites

добре че са наддали повече :)

 

Продавам:

халф със стабилно разиграване и посредствено подаване. в момента ми прави 2,4 звезди. начало- 2 000лв. формата му е посредствена и има 2 гола в кариерата. задоволително лидерско умение и ужасен опит. оик- 690

ID:

 

Platonas Zindros (118513269)

 

копие на горния, само че вади 2,3 звезди. начало- 2 000лв.

 

ID:

 

Emre Mihman (96700280)

Link to comment
Share on other sites

бих един приятел в приятелски с 3-1 а миналия сезон той ме размаза 5-0...значи отбора върви в правилната посока :D

за купата съм с бот и смятам да играя с резервите и то спокойно да ми дигне духа.

успех на всички в новия сезон :)

Link to comment
Share on other sites

Продавам:

халф със стабилно разиграване и посредствено подаване. в момента ми прави 2,4 звезди. начало- 2 000лв. формата му е посредствена и има 2 гола в кариерата. задоволително лидерско умение и ужасен опит. оик- 690

ID:

 

Platonas Zindros (118513269)

Shte naddam malko za 1viq... ne 4e imam nujda ot nego, ama da uskorq malko turga i dano da mu vdigna malko cenata ;)

 

frodo az puk sega si mislq da vzema super moshten half... neshto ot sorta na velikolepno umenie :) I da imam nai-dobrata halfova v moqta grupa... det se kazva da stana faktor :) Ina4e prikliu4ih fiskalnata godina s ogromni pe4albi, vapreki 6-toto mi mqsto v grupata. Pone spored men de... 4isto nad 5 milioni pe4albi za sezona :) Okolo 1,5 miliona pove4e ot minaliq sezon, vapreki 4e sega nqmam promociq. Za noviqt sezon si slagam target 6 miliona 4ista pe4alba :) Ina4e prez sezona pohar4ih nad 5 miliona za novi igra4i i nad 700 000 hilki za nov stadion. Taka 4e sam si big spending guy :) pazaruvasht v ramkite na budjeta.

Uspeh na vsi4ki prez noviqt sezon!

Link to comment
Share on other sites

Shte naddam malko za 1viq... ne 4e imam nujda ot nego, ama da uskorq malko turga i dano da mu vdigna malko cenata ;)

 

frodo az puk sega si mislq da vzema super moshten half... neshto ot sorta na velikolepno umenie :) I da imam nai-dobrata halfova v moqta grupa... det se kazva da stana faktor :) Ina4e prikliu4ih fiskalnata godina s ogromni pe4albi, vapreki 6-toto mi mqsto v grupata. Pone spored men de... 4isto nad 5 milioni pe4albi za sezona :) Okolo 1,5 miliona pove4e ot minaliq sezon, vapreki 4e sega nqmam promociq. Za noviqt sezon si slagam target 6 miliona 4ista pe4alba :) Ina4e prez sezona pohar4ih nad 5 miliona za novi igra4i i nad 700 000 hilki za nov stadion. Taka 4e sam si big spending guy :)

Uspeh na vsi4ki prez noviqt sezon!

ееее тва са пари ся :) как успя да ги направиш?тренита ли си продавал?

за 2.5 милиона ша земеш дастатъчно добър халф...кажи как ти е отбора че не ми се разлиства.искам да ти го разгледам.моя е botev_ole :punk

Link to comment
Share on other sites

2 въпросчета имам.

1. Мога ли да се надявам да купя прекрасен защитник за под 400К лева?

2. От кой показател освен защита зависи представянето на защитниците? Защото имам тримата ми защитници за отлични. Единия вади по 3 и малко, а другия понякога и 5.

Link to comment
Share on other sites

2 въпросчета имам.

1. Мога ли да се надявам да купя прекрасен защитник за под 400К лева?

2. От кой показател освен защита зависи представянето на защитниците? Защото имам тримата ми защитници за отлични. Единия вади по 3 и малко, а другия понякога и 5.

1.-не.приготви поне 800-900к

2.-за защитниците е важна само защита.предполагам че разликата идва от формата

Link to comment
Share on other sites

ееее тва са пари ся :) как успя да ги направиш?тренита ли си продавал?

за 2.5 милиона ша земеш дастатъчно добър халф...кажи как ти е отбора че не ми се разлиства.искам да ти го разгледам.моя е botev_ole :punk

Ами да, аз постоянно купувам/продавам.. алъш вериж да има :) Чистите приходи ги калкулирам като смятам колко съм изразходил по стадиона и нови играчи. Все пак този сезон го почнах на минус, а за да направя 5 милиона покупки и стадион и да сам на + значи съм направил чисти над 5 милиона :) Иначе отбора ся тепърва почнах да го развивам :) Имам само силни титулярни играчи и изключително слаби резерви :) Отбора ми се състои в това: 1 стабилен вратар; 3ма защитници (отличен, прекрасен, изключителен); 3 халфа (2 прекрасни, 1 стабилен); 2 крила (2 стабилни с много вторични); 2 нападателя (1 стабилен, 1 прекрасен). Иначе сега се прекръстих на Philipopol hills.

 

2 въпросчета имам.

1. Мога ли да се надявам да купя прекрасен защитник за под 400К лева?

2. От кой показател освен защита зависи представянето на защитниците? Защото имам тримата ми защитници за отлични. Единия вади по 3 и малко, а другия понякога и 5.

Подаване също... важи за ако играеш контри. То от подаването на защитниците завици умението за контра. От крило също, тъй като някои тарсят бекове, а за бековете е важно да имат високо умение за крило. Отделно сам се сещаш, че колкото повече високи са му останалите качества толкова по примамлив става. А това за твоите защитнитници е предимно от формата. Предполагам програмката слага и издражливостта като фактор, което в деиствителност е пренебрежим фактор. За 400 К вземаш отличен. Чат пат изпадат и за по 600-650 прекрасни, но са с изключително слаби 2рични качества. Свясните прекрасни защитници са от 750К нагоре. от 1 300 000 почват изключителните. Над 1 500 000 са свясните изключителни :)

Link to comment
Share on other sites

Ами да, аз постоянно купувам/продавам.. алъш вериж да има :) Чистите приходи ги калкулирам като смятам колко съм изразходил по стадиона и нови играчи. Все пак този сезон го почнах на минус, а за да направя 5 милиона покупки и стадион и да сам на + значи съм направил чисти над 5 милиона :) Иначе отбора ся тепърва почнах да го развивам :) Имам само силни титулярни играчи и изключително слаби резерви :) Отбора ми се състои в това: 1 стабилен вратар; 3ма защитници (отличен, прекрасен, изключителен); 3 халфа (2 прекрасни, 1 стабилен); 2 крила (2 стабилни с много вторични); 2 нападателя (1 стабилен, 1 прекрасен). Иначе сега се прекръстих на Philipopol hills.

Подаване също... важи за ако играеш контри. То от подаването на защитниците завици умението за контра. От крило също, тъй като някои тарсят бекове, а за бековете е важно да имат високо умение за крило. Отделно сам се сещаш, че колкото повече високи са му останалите качества толкова по примамлив става. А това за твоите защитнитници е предимно от формата. Предполагам програмката слага и издражливостта като фактор, което в деиствителност е пренебрежим фактор. За 400 К вземаш отличен. Чат пат изпадат и за по 600-650 прекрасни, но са с изключително слаби 2рични качества. Свясните прекрасни защитници са от 750К нагоре. от 1 300 000 почват изключителните. Над 1 500 000 са свясните изключителни :)

направил си много сносен отбор :) браво!!!кажи как ти е отбора и от колко сезона играеш?

Link to comment
Share on other sites

Philipopol hills - 2 sezona i 3-4 sedmici :) T.e. imam 2 sezona zad gurba si.

напраил си що годе добър отбар но наблегни на халфовете щото там се решава мача

Link to comment
Share on other sites

@basten- благодаря ти :)

 

аз за сега съм -3к. в трансферите, като се има предвид, че от макс. 2 звезди си направих отборчето всички 2,5+ (без централните халфове)

 

купувам център халф за не повече от 25к. трябва ми нещо стабилно!

Link to comment
Share on other sites

Подаването на защитниците не е от значение само за контрите. Играч с високо подаване има много по голям шанс да направи т.н. спешъл ивенти в играта (извеждащи дълги пасове и т.н.) особено ако високото подаване е в комбинация със специалитет "непредвидим". Оделно подаването както вече казаха е от изключително значение за играта на контри. За справка може да видите моя отбор с каква средна линия играя и как мачкам отбори с отлични и нагоре халфови линии :) Не че са хвала де :P Но като цяло по мое мнение както около 65% от отборите в ХТ са са юрнали да тренират халфове и залагат главно на тази линия отбори играещи контри имат голям потенциал (стига ест да знаеш тънкостите при тоя тип игра). И често ма напушва на смях даже като при владение 80-20 или 81-19 в полза на противник от лигата го бия с 2-0 :) Затва който е тръгнал да са занимава със защитници зимайте с яко подаване и праскайте контри.

Така че фродо да не говори каде са решава мача просто защото не е никак прав :)

 

Eto i edin proizvolen mach za primer :)

MatchID: 72073950

Link to comment
Share on other sites

Az znam ma4 v koito s 0% halfova otbora vzema pobeda, no tova ne zna4i, 4e otbor s nenormalno dobra zashtita i slaba sredna i napadenie, shte bie na kontri. Imam 1 primer v grupata. Otbora e s pone 4 word class defender4eta, koeto za V-ta si e... kakto i da e, halfovete mu sa nqkvi max otli4ni i napadatelite sa ili zadovolitelni ili stabilni. E toq otbor shte e zona baraji i taq godina vapreki prekrasnata mu zashtita, dobroto umenie za kontri i kato cqlo po-skupiqt mu sprqmo nqkolko ot dr otbori otbor.

Otbor se gradi s misul... ina4e v obshtiqt slu4ai frodo e prav, ako priemem, 4e v 1 otbor igraesht 5-3-2 i drug igraesh 3-5-2 v 2ta otbora igra4ite sa vsi4kite stabilni, shansa za pobeda na tozi igraesht 3-5-2 e po-golqm. Prosto zashtoto formulata po koqto HT raboti dava predimstvo na srednata liniq sprqmo drugite 2 linii. Ne slu4aino otborite, koito spe4eliha HT masters go napraviha sas shemata 3-5-2. Vtoriqt daje ne se pomu4i i da promeni neshto kato prenaso4vaniq i t.n. Drug vapros e, 4e spored men li4no poddrujkata na halfovata liniq izliza po-skupa, a pe4albata ot neq po-malka. Formulata sega ne mi se zanimava da q tarsq no sam 100% siguren, 4e e taka... vqrno ne s mnogo, no si e taka. Az li4no zapo4nah s 3-5-2 zaradi prostata ideq, 4e 5 halfa u4astvat 1 pat kato halfove v shemata mi, 2ri pat pomagat na zashtitata i 3ti pat na napadenieto. T.e. u4astvat i v 3te zoni. Vav vseki drug slu4ai u4astvat v 2, s 2 dumi gubi se preimushtestvo. Ot druga strana sam shtastliv ot fakta, 4e horata igraqt i trenirat razli4ni neshta... taka 4ovek ima izbor na pazara :) Ina4e drugata shema, koqto ne mi sliza ot stabilno nivo e 5-3-2, vinagi mojesh da sreshnesh po-silen ot teb otbor i da go ostavish ugor4en... kakavto qvno e specialiteta na Tinkertrain. A za da go postiga qvno e gradil otbora si s misul, za koeto go pozdravqvam... hubavo e da vidish 4ovek, koito misli nad neshtata.

 

Btw otbora na latviia ako se neluja igraqt kontri vseki ma4, nezavisimo dali vzemat centara. Tova e otbor, koito nikoi ne iska da sreshne. A ortodoksalni shemi ot tipa na 8-0-2 sa neshto normalno za tqh. Taka 4e vseki da si misli shema i da kupuva igra4i za vaprosnata shema. Podhoda "stroq si shemata po igra4ite, koito imam" e greshen... makar ponqkoga da nqmash drug izbor :)

Link to comment
Share on other sites

Несъмнено си прав в голяма част от казаното. Аз давам просто по-различен поглед върху играта именно защото разнообразието и относително многото варианти на схеми и тактики на тоя етап от развитието на ХТ правят играта по-интересна. Еднообразието просто не ми е по вкуса :) В мойта група определено 3-5-2 е любима схема (последния кръг сички играят 3-5-2 без мен) и съм са научил как да им зимам точки на противниците. При контрите другото предимство е, че не трябва да мислиш за дух. Много отбори пикват яко за купата с цел да си дигнат духа и в доста случаи заради подобен пик падат от ботове във 1-2 кръг :) Сега от 5 дойде един отбор с яко дефанзивна тактика, от който откровено казано ша вида най-много зор и още не съм изградил стратегията към победа. С контри имам и доста голям успех за купата. Предния сезон стигнах 6-ти кръг. Докато колкото и силни халфове да имаш по-силна халфова линия от играч от III да речем няма да са докара. Естествено сяка тактика си има своите + и - въпроса е човек да е усвои и да може да е прилага добре. А всичко това става с доста игра :) А и който мисли да играе на контри без нападение няма как. Прието е условно че енджина на играта генерира максимум по 3 контри на мач (макар че има и случаи с по 4 и дори 5 контри изключително рядки ест), така че просто като са генерира контра трябва да са вкара, иначе отбора е обречен. За начинаещите от 5-6, които тренират защитници съвета ми е да си играят спокойно и с мид в долните дивизии (се пак в 5 и 6 отборите са относително равнопоставени, особено в 6) и при евентуална промоция,когато нивата в мида на отборите от 4 примерно са драстично по-високи, продавате 2-3 яки защитника оттренирани (голямо предимство е че се тренират 10 ч0века, което води до по-голяма печалба) купувате 2 нападателя и мачкате на контри. Поне това е пътя по който аз съм минал и с оглед на представянето ми в 4 (предния сезон при промоцията бях трети, а сега втори) съм доста доволен.

Дерзайте :D

Link to comment
Share on other sites

на прага на новия сезон е време за равносметка-миналия сезон купих прекрасен защитник и прекрасно крило,също и отличен нападател.за стадион пари няма.младежите много зле-за цял сезон съм продал един играч за 30000 и това е.сериозно се замислям да спра да давам на младежкия.първия мач за купата ще е лесен защото играя с новак но целта тази година е 4 кръг,пък там да става каквото ще.в първенството първия мач се очертава загуба но ще опитам да изненадам противника.

Link to comment
Share on other sites

В духа на изказването на Фродо и аз се замислям за младежкия отбор. Това си е наливане на пари в бездънна яма. По принцип пише, че максималното ниво за някое умение на юноша е ОТЛИЧНО. Да, ама до момента съм изкарвал с макс задоволително. Като се има предвид, че тия нива трябва да се тренират, за да се вдигат излиза, че аз не мога да използвам нито един от школата в първия отбор преди да съм го тренирал няколко месеца с различни типове тренировки.

Link to comment
Share on other sites

абе от около 30 седмици чакам нещо да изпадне от младежкия ама за сега-ядец,най много със задоволително ниво,ама няма да спра да давам кинти щото съм оптимист-все някога ще пусне пущината и добре ще ми дойде милиончето.

в купата първия кръг бия 1-6.втория ще е по труден но трябва пак да бия.целите този сезон са прекрасен или изключителен нападател и бек който да дава поне 3.5 звезди.а и също да не изпадна а да съм на бараж :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...