Jump to content

Photo

Android OS

• Please log in to reply
2547 replies to this topic

#2541 DON_CHEFO

DON_CHEFO

FORZA FERRARI

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 12773 posts

Posted 04 May 2017 - 16:36

С коя версия на Андроид си?

Poslednata.

#2542 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22832 posts

Posted 04 May 2017 - 18:59

Подариха на майка ми таблет Dell Streak 7 който е чисто нов въпреки, че е на 6 години. Обаче проблема е, че таблета е с Андроид 2.2 и реално абсолютно нищо не може да се отвори, дори и маркета. В сайта на Дел пише, че може да се ъпгрейдне до 3.2, но реално на мен ми показва, че няма никакви актуализации. Въпроса ми към знаещите е, може ли по някакъв начин този таблет да се рутне до някоя по нормална версия на Андроид или да го мятам през терасата?

http://www.androidce...ial-cm101-build

RV5uTLe.gif

#2543 charmock

charmock

Viking

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2775 posts

Posted 04 May 2017 - 19:26

Ангеле, нещо не ми помагаш така. Искаш ли да го направиш, а аз ще ти платя за услугата?

Българите — това е народът, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.

Магнус Феликс Енодий, 486 г.

#2544 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 22832 posts

Posted 04 May 2017 - 20:14

О, не, съжалявам. Изобщо не ми се занимава с такива хамалогии. :) Особено в момента. Това ще ми отнеме 2-3 часа размотаване.

Има гайдове на сайта на Цианоген, стъпка по стъпка.

Edited by w00x, 04 May 2017 - 20:15.

RV5uTLe.gif

#2545 slick

slick

Plovdiv

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts

Posted 04 May 2017 - 20:30

Poslednata.

точна версия?

#2546 DON_CHEFO

DON_CHEFO

FORZA FERRARI

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 12773 posts

Posted 05 May 2017 - 15:41

точна версия?

Nougat 7.1.1.

Kernel: 3.18.31

Edited by DON_CHEFO, 05 May 2017 - 15:51.

#2547 slick

slick

Plovdiv

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 571 posts

Posted 05 May 2017 - 19:41

Nougat 7.1.1.

Kernel: 3.18.31

Ако караш малко с един заряд, а телефонът ти е нов и няма явна причина да пада толкова бърза, означава, че имаш прцеси, които държат телефона ти буден, нищо че уж 'спи'. Процесите, които будят телефна са т.н. "wakelocks". 6.x.x и 7.x.x версиите имат опцията "Doze". Телефонът влиза в "deep sleep" mode и работят само най-нужните функции като звънкане, съобщения и нотификации - като в 'battery' опциите можеш да покажеш кои апликации да останат 'будни' като вайбър да речем или фейсбук, можеш и да ги забраниш.

Понякога обаче има разни тъпотии като GMail, Calendar и други бози, които не са с топ приоритет, обаче работят в бекгроунда и товарят процесора - оттам и батерията.

Най-добре е да имаш роот. Инсталва се wakelock detector и той реално ти показва кой процес държи телефона ти буден.

На моя тел съм забранил едно 20-на процеса. Така сам си избирам дали да съм 'power user' - когато ми трябва или тела просто да си стои idle, без да ми мори батерията.

#2548 Gerasim Panteleev

Gerasim Panteleev

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 464 posts

Posted 18 May 2017 - 13:30

Преди малко приключи днешното издание на Google I/O за 2017-та година.

Сред множеството нововъведения в приложенията на Google и изкуствения интелект бяха презентирани и функционалности от следващата версия на Android - O.
Интересното тази година е, че вече е помислено и за по-базовите устройства. Както ще видите и на клипа от източника - става въпрос за устройства с 1GB и по-малко оперативна памет.

Android Go е олекотена версия на Android O (и не само). Тя работи гладко на най-евтините и нисък клас телефони (отново повтарям: с RAM между 512MB и 1GB).

Другите 2 неща, които трябва да знаем за тази "версия" на Android са:

1. Android Go e пакет с пренаписани Google приложения, оптимизирани за работа с гореспоменатия клас устройства, и използващи по-малко памет, по-малко мобилни данни и заемат по-малко място в телефона.
  2. Това е версия на Play store, която предлага тези оптимизирани приложения.

Например: Ще има "YouTube GO" приложение, което ще ви дава опция за бърз преглед на целия клип, избор на качеството, както и информация колко точно данни ще ви коства, за да изгледате видеото от край до край.
Също ще можете да запазвате клипове докато сте онлайн, за гледане офлайн на по-късен етап, когато нямате достъп до мобилен интернет.
Ще можете също да споделяте тези "запаметени" клипове  чрез вграден  peer 2 peer протокол в приложението, без да хабите от мобилните си данни.

Мобилният браузър "Chrome" ще е с включен по подразбиране Data saver.

Първите устройства с Android Go (базирана на Android O) се очаква да излязат в продажба през 2018-та година.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users