Jump to content
BulForum.com

Бюра за компютър


Recommended Posts

Аз да добавя че ако човек не разполага с доволно голям бюджет за "джобни" по-добре да не пазарува от Арон. Не защото са скъпи а точно защото не са и след няколко години не стават за нищо и трябва да се взимат нови. Този експеримент вече за 2ри път го правим с жена ми и за мен не е проблем да изхвърля някой и друг мебел и да взема нов (докато решим как точно искаме да подредим всекидневната) но изхвърлянето на мебели за близо 1000лв за има-няма 5 години сигурно ще е голяма трагедия за някой друг.

 

Днес примерно установих че само 2 години след като ги взехме едно от чекмеджетата на масичката за телевизора сдаде багажа. Като го гледам как е направено е постижение че издържа и толкова - основата от шперплат втъкнат в едни дъски и подпрян от една тънка ламаринка отдолу. Естествено втъкването е точно 3-4мм и малко да сложиш по-тежки неща (разбирай да напълниш чекмеджето със стари видеокасети) и като го отвориш 10тина пъти и се разкача... а разкачи ли се един път съответно почва да тежи повече на ламаринката която пък се отскубва от тънкото винтче с което е закрепена. Това което следва при първото отваряне след това е че ламарината запира и за да го отвориш трябва леко да го напънеш а напънеш ли го се чупи ПДЧто (което е от възможно най-тънките) и се огъва ламарината дотолкова че вече за нищо не става. Т.е. -1 брой чекмедже. Избора е да го затвориш празно и повече да не го отваряш защото или трябва да стои като дупка или да няма нищо там.

 

Аналогично е положението с другите чекемеджета в които е имало НЕЩО (т.е. нещо повече от пакет носни кърпички), а и на Арон чекмеджетата не само не трябва да се слагат тежки неща, трябва и да са полу-празни защото пък едно чекмедже с чорапи в него (но доста чорапи) от "напора" на чорапите се разглоби (т.е. разбирай - залепеното с плюнка изскочи от жлебчетата). Пробвах да го лепя няколко пъти - жлебче с такъв размер трудно залепва за миниатюрната дупчица в която влиза а и това вътрешна част със стърготини. Лепя го вече 4ти път за 2 години - скоро ще го сменям та слабо ми пука но поредното нещо на арон - взимаш мебел който прилича на нещо но е така направен че след няколко години употреба почва да се саморазглобява.

 

Вероятно най-скъпите им серии са малко по-добре но те са далече от "народните" цени на останалите и на подобни цени може да си поръчаш от "Галерия"-та (или Галеро беше - не помня - там на Иван Вазов отстрани магазина) мебели от масив.

 

 

УХААА какво чудо изписах :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Аз да добавя че ако човек не разполага с доволно голям бюджет за "джобни" по-добре да не пазарува от Арон. Не защото са скъпи а точно защото не са и след няколко години не стават за нищо и трябва да се взимат нови.

 

Далеч не съм съгласен - цялата ми спалня е от 2001-ва и не е мръднало нищо по нея - абсолютно нищо.

 

Еми от Арон купихме спалня за над 2000, и секция за 1000, ще видим след някоя година ще дам отзиви дали са още цели :lol: .

 

Арон продават евтино => като всичко евтино, освен че се прави на конвейр, се прави с евтини материали и крепежи. Евтини, малки, слаби планки и окачвачи, евтини панти и прочее. Това по един или друг начин все някога дава отражение. Затова аз лично мразя да пазарувам такива неща и винаги предпочитам да си викна моя приятел, да си избера лично обкова, дръжките, стъклата, пантите, да си го сглобим заедно и знам, че ако не се разпадне основния материал ще ме надживее.

 

Пример - знаете, че има готови шкафчета за обувки за по около 100 лева. Ние направихме на нашите в Банкя наскоро един, в който само амортисьорите на Ферари бяха 80 лева, отделно дръжки инокс и прочее по избор. Има ли смисъл да коментираме удобство, качество и най-вече здравина? Някой път вижте гръб на някой шкаф или гардероб от купешките да видите, че пестят и кламерите на такера....

 

На майка ми разбирането за антре представлява тоя 4-крилен гардероб, дето не можем го засне, че е тясно:

 

163263_478173958378_94903218378_5927242_3370148_n.jpg

 

 

 

Сглобявахме го 10 часа. Накрая като го погледнах я попитах наясно ли е, че някои хора в спалните си нямат такива кютуци...

Link to comment
Share on other sites

Спалнята може и да се държи. Проблема са чекмеджетата основно и някои декоративни пластмаси по гардеробите. И както казах ако си взел от най-скъпите серии на Арон там положението е много различно от другите ама и цената на скъпите им серии е х2 спрямо другите.

 

Чекмеджетата примерно вместо да е стандартния механизъм с 2 планки и колелца на тях за да се плъзгат по-лесно е просто 2 втъкнати една в друга огънати ламаринки. Отпред където е дръжката целия панел се държи на 4 втулки и това цялото е залепено с лепило за стрните а долната част е леко втъкната около 2мм (не съм сигурен дали ме разбираш ако трябва ще ти го нарисувам). А кажи ми това как да издържи дълго време без да се разпадне като е буквално сглобено като с плюнка - никакви винтове за да се държи здраво, а някои чекмеджета се отварят всеки ден.

 

Другото на масичката на телевизора пък е голямо и за да е по-стабилно са го хванали с една ламаринка която като го напълниш видеокасети излиза че ѝ идват тежко, почва да се огъва и съответн цялата конструкция поддава и се разпада.

 

Предните пък се излющи фурнира на няколко места но айде там ние сме виновни че не сме го пазили - от тях нямах чак толкова оплаквания но последните, които взехме са пълно менте, както и гардероба на спалнята.

 

Та затова и споменавам - взимал съм оттам нееднократно но слабо ми пука на мен ще че ги засиля към кофата след някое време (т.е. когато решим какво по-точно искаме и го поръчаме)

Link to comment
Share on other sites

Като казвам спалня, имам предвид легло, 5-крилен гардероб, нощни шкафчета и скрин. Тогава платих към 1350$ и помня че взех първия модел от тая серия за Пловдив (Панама ли се казваше...). Всичко е добре и до момента. Истина е, че фурнирите им са слаби. Например шише с афтършейв ако си го поолял отстрани и го оставиш отгоре - имаш шарка завинаги. Но като цяло като за такава продукция много добре се представя вече 10 години.

Link to comment
Share on other sites

A чекмеджетата как са? Отстрани с 2 втъкнати една в друга ламаринки ли са или е със механизъм със съчми или по-евтиния вариант с 2 колеленца? Щото моите са без никакви колелца или съчми - прото 2 ламаринки една в друга втъкнати. Отделно на гардероба чекмеджето се разлепи като го напълнихме малко повече с чорапи. Нашата ако не се лъжа се водеше Барселона. Доста светла със сребристи леко панели (пластмасови).

 

ПС: Защо продължаваме да спорим всъщност? Аз от опита си с Арон споменавам къде са им слабите места и какво да се гледа когато се избират подобни мебели. Няма лошо да се купи нещо хем хубаво хем евтино въпроса е че има модели и модели и да не се гледа само външно ами леко сглобките. И ако ще го сглобяват техни майстори да се обърне внимание да залепят с повече лепило чекмеджетата ако са същата сглобка като нашите - едно П-образно дърво в което се муша шперплатена основа и отпред се слага лицевата част с дръжката но тя не е част от същата конструкция а просто се залепва. Съответно при по-честа употреба се разлепва. А по-големите чекмеджета над метър шперплата е подпрян с една метална джаджа по средата която е хваната леко на магия с 2 винтчета и е добре да не се слагат тежки неща вътре защото като се огъне леко шпершлата и излиза от улеите и после прогресивно се разкапва до неизползваемост въпросното чекмедже.

 

Поредния пример за хвърлени на вятъра пари когато съм взел нещо евтино.

 

ПС: Ако държиш следващия пост ще ти дам снимки на какво са заприличали чекмеджетата с подробна диаграма кое как е станало.

Link to comment
Share on other sites

A чекмеджетата как са? Отстрани с 2 втъкнати една в друга ламаринки ли са или е със механизъм със съчми или по-евтиния вариант с 2 колеленца? Щото моите са без никакви колелца или съчми - прото 2 ламаринки една в друга втъкнати. Отделно на гардероба чекмеджето се разлепи като го напълнихме малко повече с чорапи. Нашата ако не се лъжа се водеше Барселона. Доста светла със сребристи леко панели (пластмасови).

 

ПС: Защо продължаваме да спорим всъщност?

 

Чекмеджетата ми са с най-прости пластмасови ролкови механизми. И кой всъщност спори? Или не четеш какво пиша? Относно ползването обаче си зависи и от ползвателя. Аз ще повторя, че 10 години нямам проблеми с моите мебели и изрично ще отбележа, че не стоят празни. Нямам развалени механизми, нямам разковани гърбове (а откакто жена ми се нанесе у нас едва се затварят вратите на гардероба), нямам повредени фурнири (освен повредени от мен). Леглото също е здраво, а съм го разглобявал 2 пъти. Единственото лошо, което пак е сътворено от мен, натягайки една дръжка, е че спуках едно от огледалата на гардероба. Както виждаш всички налични повреди са причинени от ... ползвателя. Не са ти виновни мебелите.

 

И да - казах още миналия ден - Арон не правят здрави и качествени мебели. Правят евтини мебели. С най-евтините материали. Оттам нататък всичко е ясно.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Арон ли ги правят?

Последни няколко данни твърдят, че всичко е полско при тях. (Една от "данните" е служителки в магазина).

Link to comment
Share on other sites

Не знаех. Откъде да го знам.

Ставаше въпрос че тук нищо не правят, а всичко отвън внасят готово и каквото виждаш, това взимаш. Освен това сайта им е на български, не виждам за друг език, в Контакти само Бг локации, и нищо не подсказва за чуждоземци. Поне на пръв поглед. Та как викаш да предположа че са поляци?

Link to comment
Share on other sites

Теди, Арон са на пазара вече 10 години. Не са дошли вчера. Всички знаят откъде са, което разбира се не означава, че ти си длъжен да знаеш откъде са. Арон е един супер евтин вариант на ИКЕА, като всичко се прави на конвейр и след това се стифира и изстрелва към магазините им.

 

ЕДИТ: Пробвай да питаш някой в диапазона 5-7 клас - и той може би няма да знае.

Link to comment
Share on other sites

Еми да де, просто искам да кажа, че ти казваш от твоята камбанария, с такива неща, обзавеждане, дограми и т.н., се занимаваш в немалки обеми. Дядомраз също, но аз, и други, които сменят мебели веднъж на 20г. (примерно) и не са се интересували скоро, ако ще и от 20г. да са на пазара, няма как да зная. Именно за "всички" опровергавам. Вашите кръгове на познанства вероятно не са като моите, както и на повечето други хора. За 5-7 клас не бих коментирал, учуден съм, че очаквате, че всички знаели за арон.

Както и да е, така или иначе оттам вече друго няма да се купува (след всичко казано, хубава антиреклама), то и не остана, тия дни ще поръчваме последното от основното обзавеждане - холовата, от zoneforhomoe, след десетки обикаляния, там за 2000 лв ни харесаха дивани и фотьойли, по-меки и удобни не намерихме, българско производство.

За бюрото, също е почти решено откъде ще е.

Link to comment
Share on other sites

Арон е един супер евтин вариант на ИКЕА, като всичко се прави на конвейр и след това се стифира и изстрелва към магазините им.

Че то продуктите на ИКЕА са изключително нискокачествени. Арон не съм ги чувал, но ако са още по-евтини от ИКЕА, нищо чудно че направили компромис с качеството.

А по отношение на конвейерите, всяка съвременна фабрика си ги е вложила в производствената линия с цел да бъде по-ефективна и самия факт дали има конвейер или не, не може да бъде критерий за качеството на продукта.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка така и не видях едно мнение за бюро :) Искам да взема нещо ново, защото старото ми е вече тясно.

Единственото изискване е дължината да е поне около 1,80м

Link to comment
Share on other sites

Всички мнения са за бюро - по параметрите на Теди, който даде цена и размери.

 

Ако става въпрос за готово бюро - обиколи и си намери, откъде да знаем ние какво ти харесва? Ако искаш да ти се сглоби някакво по поръчка - това вече е друга работа.

Link to comment
Share on other sites

Аз още очаквам цена за 1.80 и за 2.00 м широко бюро, от човека, от който бих го поръчал. Изискванията ми са както досега - съвсем прости, просто да е като маса, за да мога да се "движа" по цялата ширина (за хапване, както и при работа на различни монитори, клавиатури и т.н.). И да е малко по-ниско от стандартните 74 см. че ми идва височко, а сега свикнах клав-а да ми е на нивото на подлакътниците (66см).

Иначе по магазини виждам каквото ми трябва, но са по 1.60 широки, и 74-75 високи, цените им са около и под 200 лв. Видях и за около 140-150 на едно място, но отново - 1.60 ще ми е тясно.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид друго, но няма значение...

В кой от големите хипермаркети има разнообразие на плоскости и най-вече да могат да ми нарежат и кантират по мойте си размери?

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид друго, но няма значение...

В кой от големите хипермаркети има разнообразие на плоскости и най-вече да могат да ми нарежат и кантират по мойте си размери?

 

Съливер е за теб тогава.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид друго, но няма значение...

В кой от големите хипермаркети има разнообразие на плоскости и най-вече да могат да ми нарежат и кантират по мойте си размери?

 

В Съливер за едно бюрце има да чакаш.... Там хората работят на едро. В Бриколаж ще ти отрежат главата. Най-добре работи с човек, който се занимава с това и после ще ти сглоби и готовата мебел.

Link to comment
Share on other sites

Te май и в Бриколаж могат.

 

Едит: Видене, написал си твоя пост, точно докато аз съм го писал моя и не съм го видял. Иначе знам че могат за цени не съм питал.

Link to comment
Share on other sites

Te май и в Бриколаж могат.

 

В Съливер за едно бюрце има да чакаш.... Там хората работят на едро. В Бриколаж ще ти отрежат главата. Най-добре работи с човек, който се занимава с това и после ще ти сглоби и готовата мебел.

 

Не думай!

Link to comment
Share on other sites

Получих задоволителна цена за бюрото, което искам. Маса около 1.80 широка (или 2 метра (да има място, аз малко от едната крайност в другата)), 70 висока и 80 дълбока.

Остава да уточним цвета.

Благодаря на всички, даже покрай бюрото същия човек (на snejko съпруга) най-вероятно ще прави и кухненското.

Link to comment
Share on other sites

Получих задоволителна цена за бюрото, което искам. Маса около 1.80 широка (или 2 метра (да има място, аз малко от едната крайност в другата)), 70 висока и 80 дълбока.

Остава да уточним цвета.

Благодаря на всички, даже покрай бюрото същия човек (на snejko съпруга) най-вероятно ще прави и кухненското.

 

Дай цена и модел, защото и аз търся нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...