Jump to content
BulForum.com

Бюра за компютър


Recommended Posts

Дай цена и модел, защото и аз търся нещо такова.

Опитах да ти пиша на лични, но не ми разреши поради някаква причина.

Модела може да е изцяло по твое желание. Давам ти телефона на мъжа ми, ако имаш въпроси и за информация: 0888510979 - Любо.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Тъй като останах доста доволен, не мога да не се разпиша и тук.

От Любо взех бюро както го мислех, 2 метра широко, 72 високо и 80 дълбоко. Доста стабилно, дебел плот, и благодарение на дебелия кант, се създава и едно леко заобляне на ръбовете с радиус около 2мм.

Даже сега като го гледах, и 2 метра като че ли ми се виждат малко, трябваше 2.20 или 2.40 :) . Като си помисля, че обмислях да е 1.80, се радвам, че остана поне 2.00.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като останах доста доволен, не мога да не се разпиша и тук.

От Любо взех бюро както го мислех, 2 метра широко, 72 високо и 80 дълбоко. Доста стабилно, дебел плот, и благодарение на дебелия кант, се създава и едно леко заобляне на ръбовете с радиус около 2мм.

Даже сега като го гледах, и 2 метра като че ли ми се виждат малко, трябваше 2.20 или 2.40 :) . Като си помисля, че обмислях да е 1.80, се радвам, че остана поне 2.00.

За кухнята нищо не казваш ;) Ама тя темата е за бюро де, логично...

Link to comment
Share on other sites

За кухнята нищо не казваш ;) Ама тя темата е за бюро де, логично...

Как да не казвам, виж другата тема. :bgrin:

 

Да уточня, че нито с Любо, нито с snejko съм се познавал до настоящите ни "кухненско-бюрни" отношения.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като останах доста доволен, не мога да не се разпиша и тук.

От Любо взех бюро както го мислех, 2 метра широко, 72 високо и 80 дълбоко. Доста стабилно, дебел плот, и благодарение на дебелия кант, се създава и едно леко заобляне на ръбовете с радиус около 2мм.

Даже сега като го гледах, и 2 метра като че ли ми се виждат малко, трябваше 2.20 или 2.40 :) . Като си помисля, че обмислях да е 1.80, се радвам, че остана поне 2.00.

 

 

Искам снимка. И по възможност да е повечко мегапиксели а не от телефон :)

Link to comment
Share on other sites

Искам снимка. И по възможност да е повечко мегапиксели а не от телефон :)

Снимки.

Само че на теб няма да ти допадне - прекалено евтино е (като пари) :) . По-скоро е маса, а под нея или до нея ще сложа модулчета (шкафчета). Искам да мога да се движа спокойно наляво надясно със стола.

На мен това ми трябваше, здрава и стабилна маса, без разни плотове за клавиатури, които не биха събрали клавиатура и голям пад с мишка.

Link to comment
Share on other sites

Прав си - има какво още да се иска. Аз бих го направил с по-заоблени ъгли, по-дълбоко - така 80см или метър както е не можеш да си протегнеш краката без да сриташ стената и в този ред на мисли сложи нещо отзад така че да не цапаш стената. Също така бих го направил в Г-образна форма за да можеш със завъртане да достигнеш по-голяма част освен това е най-удобно когато мониторите са в ъгъла да не кажа един централно и 2 отстрани. А в ъгъла мястото за протягане на краката е по-голямо също така.

 

Тези са ми забележките на първо четене откъм ергономията :)

 

Канта иначе е от хубавия - с него нямаш грижи да се излющи на 6тия месец

Link to comment
Share on other sites

За ъглите - би оскъпило доста, за съмнителна полза (за мен). Ще се шибна веднъж в седмицата, голяма работа, само единия ръб ще е "опасен".

За дълбочината от 80 см. - напротив, то и без това ще е на около 7-8 см от стената заради кабеляците отзад, освен това човек седи малко навън и краката му не почват от ръба на бюрото, сложи още поне 10 см, стана около метър. Моите крака да са не повече от метър, да не говорим че както е на стол човек, да ги опъва напред по диагонал, пак няма да опра в стената. Сега бюрцето ми е 50+20 см дълбоко, и както седя с отстъп от 20-30 см, пак почти спокойно си изпъвам краката. Вече ако говорим за чисто водоравно изпъване напред, надали бих ползвал такава поза, сега ползвам друга - изпънати крака ама встрани, щото там е диван :) . А доколкото си спомням ти си в нещо като дупка, и като си в нея, пак имаш към 80 или по-малко см до края на бюрото. Ако си сложа нещо ниско за краката, стъпалата биха ми отивали зад дъската пак без проблем, защото тя не слиза толкова ниско. Повече от 80 см щеше да заеме доста от стаята, която не е чак толкова голяма. Друг проблем е че монитора(ите) вече би бил доста далеч от погледа ми, особено ако се облегна. Гледам го от около 80 см сега, а зрението ми не е най-доброто. Дори с 80 см ще трябва да се протягам доста ако трябва да достигна нещо в края отзад.

За ъгловото - мислех го тоя вариант. Не ми хареса. Радиуса към ъгъла става около метър и ще ми е баш трудно да достигам предмети там, а монитор и да сложа, зад него остава доста празно и излишно място. А и вляво вече е прозореца, не ща срещу него да имам нищо, да не говорим че ще пречи на минаването. В ъгъла смятам принтер и скенер да сложа, а за 2/3 монитора не мисля че ще е проблем, ще са малко извити към мен (а може и да са малки, 20-22"). Но както и да го мисля повече от 2 монитора не ми трябват, 2х24" е съвсем Ок. Някой ден и три бих събрал, като жертвам мястото където бих хапвал..

Просто мисля, че това беше оптимален вариант засега.

Ергономия и кривини няма какво да гоня, защото искам да мога да се движа спокойно по цялата ширина със стола, а това изключва дупки, чупки и др.

Link to comment
Share on other sites

E да то зависи и от стаята но оптимално е да си някак заобиколен от бюрото си така че както и да се врътнеш да имаш около теб бюро. Освен това отдясно е добре да има повече бюро да та може да си облягаш дясната ръка на него. За ъгъла - зад монитора слагаш принтера естествено :)

Link to comment
Share on other sites

Отдясно е предвидено място за ядене и за мишка да има бол. Основното място ще е вляво, малко след принтера.

Link to comment
Share on other sites

Прав си - има какво още да се иска. Аз бих го направил с по-заоблени ъгли, по-дълбоко - така 80см или метър както е не можеш да си протегнеш краката без да сриташ стената и в този ред на мисли сложи нещо отзад така че да не цапаш стената. Също така бих го направил в Г-образна форма за да можеш със завъртане да достигнеш по-голяма част освен това е най-удобно когато мониторите са в ъгъла да не кажа един централно и 2 отстрани. А в ъгъла мястото за протягане на краката е по-голямо също така.

 

Тези са ми забележките на първо четене откъм ергономията :)

 

Канта иначе е от хубавия - с него нямаш грижи да се излющи на 6тия месец

 

Е ти си тотален келеш да го еВа (дет вика Стефчо). Какви по-заоблени ъгли бре??? Ти материала наясно ли си, че не го позволява? Масив да е - да, ама на плскост - не. Отзад има носеща табла - можеше да е до долу ако беше поискал - аз така съм пакетирал моето бюро и си ритам дъската. Ники - нищо не разбираш, моме Калино. Искаш, но нищо не разбираш. Твоите фантастики за бюро, които са хубава идея по принцип, едно че правят мечтаното ти бюро в пъти на парите на това на Теди и второ не позволяват ползването на тоя тип материал! Моето простичко бюро е обло отпред, следва всяка посока на кривата стена зад него, но е МАСИВ - пилен по моите налични кривини. 2 пъти е по-малко от бюрото на Теди, правено е поръчково с другата кухненска мебел преди 10 години и пак е ДВА ПЪТИ по-скъпо. Ако намесим крепежи като изтеглящ се плот за клавиатура, рафтчета за дискове, обособени кутии за машини с вентилация - абе бюро може да удари винаги над 1000 кожи....

 

Те го моето с двойни кутии отдолу за машини :

 

 

dsc00673s.th.jpg

 

/справка за Ванчо - снимка 2007 година tounge.gif/

 

И пак повтарям - МАСИВ - ЕЛША. Ела ми на гости най-после с една свясна бутилка по-възрастна от племенниците ни да ти покажа за кво иде реч, когато говорим за къстъм мейд. И то по-просто от твоите фантастики.

 

Link to comment
Share on other sites

Ъглите бе бай х*й не отпред. За ъглите говоря и това съм написал а не "отпред". И да знам че става доста по-скъпо като се изреже на фрезата. И дъската отзад знам за какво служи, аз имам предвид да е по-"дълбоко" и понеже виждам отзад стената споделям щото една вече осрах веднъж (в един офис където работих). Та така. Всеки си преценява. Аз гледам от моята камбанария.

 

А това което си го показал е толкова ужасно неудобно че не мога да си представя да работя на такова място :P

 

Обяснявам: тясно, няма къде да си подпра лактите, нямам пространство в дясно да местя мишката спокойно. Отделно че го гледам се е надрало точно щото е масив. Бюрото трябва да е с някаква по-здрава повърхност която да държи на тормоз.

 

A стола е под всякаква критика - като го гледам Ванчо как се е прегърбил как след 1час стоене не те боли гърба не знам. Отделно на такъв стол сигурно след 2часа ще ми изтръпне задника.

 

И тия тонколони пък са толкова излишни и хабят място на бюрото отгоре... нищо не разбираш от духова музика искам да ти кажа :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Djadomraz, а ти забеляза ли този коментар? :

 

...правено е поръчково с другата кухненска мебел преди 10 години...

 

:P

 

И аз мисля, че каквото ще да е бюрото, ако е малко (тясно) особено за мишката, не бих го взел, ако ще да е 10 пъти по-скъпо. Стола на седящия на снимката не го коментирам :) .

За заоблените ръбове - вероятно би било добре, но това пък хич не ми дреме, не пия и като вървя обикновено гледам къде вървя.

Аз лично съм доста доволен, точно това исках.

Link to comment
Share on other sites

Ъглите бе бай х*й не отпред. За ъглите говоря и това съм написал а не "отпред". И да знам че става доста по-скъпо като се изреже на фрезата. И дъската отзад знам за какво служи, аз имам предвид да е по-"дълбоко" и понеже виждам отзад стената споделям щото една вече осрах веднъж (в един офис където работих). Та така. Всеки си преценява. Аз гледам от моята камбанария.

 

А това което си го показал е толкова ужасно неудобно че не мога да си представя да работя на такова място :P

 

Обяснявам: тясно, няма къде да си подпра лактите, нямам пространство в дясно да местя мишката спокойно. Отделно че го гледам се е надрало точно щото е масив. Бюрото трябва да е с някаква по-здрава повърхност която да държи на тормоз.

 

A стола е под всякаква критика - като го гледам Ванчо как се е прегърбил как след 1час стоене не те боли гърба не знам. Отделно на такъв стол сигурно след 2часа ще ми изтръпне задника.

 

И тия тонколони пък са толкова излишни и хабят място на бюрото отгоре... нищо не разбираш от духова музика искам да ти кажа :P :P :P

 

Абе момче, тая схема отдавна не е валидна в този й вид. Вярно, че и до ден днешен липсва "специален стол", но това ми е на мен и трапезарията, не мога да бухна вътре животно с размери над кубик... Простанство иначе има бол - и за мърдане и за подпиране и т.н. Абе ти хоро ли си играеш по бюрото?

Link to comment
Share on other sites

Абе ти хоро ли си играеш по бюрото?

Препитва по две секретарки наведнъж. Така се пести време, а то струва повече от единия кубик мат'рял.

Бюро под 2 метра дължина и минимум 80 см ширина не е бюро а подобие на бюро :beer:

 

Забравих. Дебелината на целия мат'рял - минимум 3 санта, а на плота 4 - да се не огъва.

Link to comment
Share on other sites

Винаги трябва да можеш да ходиш по бюрото! laughing.gif

 

Теди, не ти препоръчвам да го пробваш това при твоите размери - да не повредиш нещо, па и да не се удариш biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...