Jump to content
BulForum.com

Бюра за компютър


Recommended Posts

Търся бюро, отговарящо на следните прости условия.

Да е широко минимум (даже по-добре 200) 180 см, високо не повече от 72 см, дълбоко (назад към стената) поне 70см, може и 80.

Да е стабилно, поне 2.5см дебело, най-обикновено може да е, две дъски отстрани за крака, една отгоре, и една отзад откъм стената напречна.

Цена около 200 лв, може и малко повече.

 

Имате ли идеи къде се намират такива, щото намирам 95% само 160 см-ови.

 

За справка, намирам бюра под 200 лв, които ми харесват, но са 160 см (примерно това бих го взел веднага ако беше 180 см и до към 220 лв).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Имам приятел, който може да ти го направи по поръчка както искаш ти. Току що ми каза, че за тия пари може и с 2.5 + 3.6см да го направи. Ще е от плоскости естествено.

Link to comment
Share on other sites

Аз сега няма къде да го сложа, но до месец и нещо ще трябва да взема някакво, като се местим.

2 метра ще е екстра. За дебелината - просто да не е като масовките, защото за 2 метра ще подскача ако е тънко, въпреки напречните "летви".

Не знам какви са стандартите, но 3.6 см ми се струват по-подходящи. Предполагам 3.6 е плота, а краката са 2.5.

За височината, масовите са 74-75 см, и май ми идва височко ако клавиатурата ще е отгоре. В момента тя ми е на издърпващ се плот отдолу. 70-72 санта мисля ще е добре.

А какво значи "от плоскости"? Не съм много запознат, но нали ще е все пак горе долу като купешките, да има вид някакъв, сглобено все пак стабилно..?

Ще имам предвид като дойде времето и не мерна нещо, което да ми е точно.

Link to comment
Share on other sites

Мъжът ми се заниамава с изработка на всякакви мебели, ако имаш желание пиши ми на лични да те свържа с него да го разпиташ.

Link to comment
Share on other sites

Мерси и на двамата, върнахте ми надеждата :) .

Сега събирам информация, след месец, месец и нещо най-рано ще почна да мисля по-финално вече да се взима, апартамента още се работи от майстор, но е към края, още 2-3 седмици.

Link to comment
Share on other sites

Аз сега няма къде да го сложа, но до месец и нещо ще трябва да взема някакво, като се местим.

2 метра ще е екстра. За дебелината - просто да не е като масовките, защото за 2 метра ще подскача ако е тънко, въпреки напречните "летви".

Не знам какви са стандартите, но 3.6 см ми се струват по-подходящи. Предполагам 3.6 е плота, а краката са 2.5.

За височината, масовите са 74-75 см, и май ми идва височко ако клавиатурата ще е отгоре. В момента тя ми е на издърпващ се плот отдолу. 70-72 санта мисля ще е добре.

А какво значи "от плоскости"? Не съм много запознат, но нали ще е все пак горе долу като купешките, да има вид някакъв, сглобено все пак стабилно..?

Ще имам предвид като дойде времето и не мерна нещо, което да ми е точно.

 

3.6 се прави от две слепени плоскости по 1.8. Нали искаш да стане масивно. Относно другите работи така както го описа е толкова елементарно, че и аз мога да ти го сглобя. Като решиш се обади на Снежи или на мене. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Добре :) . Аз ѝ писах одеве с някои изисквания да видим какви пари би излязло.

Колкото до другото, съм се убедил че и в най-простата работа има доза умение, колкото и да изглежда елементарно :) . Доста работи си правя сам каквото мога и не изисква много умения, пробиване и закрепване на корнизи, тва онва, но за бюро не съм дърводелец да имам в "задния джоб" готови плоскости да тръгна да сглобявам, а ако ще взимам такива от някъде, по-добре направо сглобено, вместо да губя време и в това. Аз не искам ти да ми го сглобиш, не че ти нямам вяра, ама все пак да е някой дето е направил поне 20-30 бюра в живота си :bgrin: . (и да е маалко по-красиво от тия най-евтините ръбатите, демек ако може и кантовете отстрани да не са съвсем ръбати, ама тва ще видим).

Link to comment
Share on other sites

Ще е от плоскости естествено.

 

Че от какво друго може да е?

 

И в този ред на мисли понеже и аз мисля да си правя скоро ново бюро само че съм по-скромен и искам да е нещо като 2х2 но в Г-образна форма или по-скоро нещо между Г и П и имам едни безумни идеи за тапицирана поставка за крака която да може да се наглася както като наклон така и като височина... и се чудя дали ще се намери някой майстор който да не изпадне в нервна криза още по средата на обясненията ми :)

 

Видене, варианта с La-Z-boy засега отпада - трябва си бюро пък и стола с който се оборудвах е прилично удобен. Креслото ще е за пред телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Добре :) . Аз ѝ писах одеве с някои изисквания да видим какви пари би излязло.

Колкото до другото, съм се убедил че и в най-простата работа има доза умение, колкото и да изглежда елементарно :) . Доста работи си правя сам каквото мога и не изисква много умения, пробиване и закрепване на корнизи, тва онва, но за бюро не съм дърводелец да имам в "задния джоб" готови плоскости да тръгна да сглобявам, а ако ще взимам такива от някъде, по-добре направо сглобено, вместо да губя време и в това. Аз не искам ти да ми го сглобиш, не че ти нямам вяра, ама все пак да е някой дето е направил поне 20-30 бюра в живота си :bgrin: . (и да е маалко по-красиво от тия най-евтините ръбатите, демек ако може и кантовете отстрани да не са съвсем ръбати, ама тва ще видим).

За слепените плоскости кантовете изглеждат добре, поне аз не съм видяла лоши. Но ако под "не ръбати" имаш предвид самата форма да е заобленка по някакъв начин имай предвид, че това сериозно оскъпява цялата работа.

Link to comment
Share on other sites

Добре :) . Аз ѝ писах одеве с някои изисквания да видим какви пари би излязло.

Колкото до другото, съм се убедил че и в най-простата работа има доза умение, колкото и да изглежда елементарно :) . Доста работи си правя сам каквото мога и не изисква много умения, пробиване и закрепване на корнизи, тва онва, но за бюро не съм дърводелец да имам в "задния джоб" готови плоскости да тръгна да сглобявам, а ако ще взимам такива от някъде, по-добре направо сглобено, вместо да губя време и в това. Аз не искам ти да ми го сглобиш, не че ти нямам вяра, ама все пак да е някой дето е направил поне 20-30 бюра в живота си :bgrin: . (и да е маалко по-красиво от тия най-евтините ръбатите, демек ако може и кантовете отстрани да не са съвсем ръбати, ама тва ще видим).

 

Много моля да разберете, че мебелист и дърводелец са много различни неща. Мебелистите работят с готови плоскости, които обикновено дават за разкрой и кантиране, като след това сглобяват готовата мебел. Дърводелецът е нещо много по-сериозно като професия и далеч не всеки владее този занаят. Дърводелецът работи с масивно дърво, което е много по-сложно.

 

Ако искаш объл ръб, това означава отгоре да се сложи плот, а той обикновено по стандарт е на 60 см. Не не възможно да се намери на 70 см, но драстично пада избора на цветове, а при какъвто и да е плот цената скача.

 

Ако имаше Фейс щях да ти кажа какво да погледнеш, ама ти се инатиш laughing.gif

 

 

Че от какво друго може да е?

 

Що за въпрос е това??? laughing.gif

 

Дадох ти да говориш с Даниел, по принцип може да се осъществят повечето от фантастиките ти, но което не е възможно няма как да стане...

Link to comment
Share on other sites

Дадох ти да говориш с Даниел, по принцип може да се осъществят повечето от фантастиките ти, но което не е възможно няма как да стане...

 

Последно като тръгнах да му обяснявам даде заето Даниел, така че не се съмнявай в моията фантазия. Т.е. каза че това което го искам не е наясно откъде да вземе подобна "ръка" така че всичко е силно казано.

 

 

 

За кантовете - Теди имаше предвид да не са фурнир (т.е. най-обикновените кантове които бяха стотинки), защото му обясних (и показах нагледно) какво се случва 6 месеца по-късно, особено на много използвано бюро а да си направи такова с малко по-скъпите пластмасови кантове.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, ако много ще се оскъпи заоблен кант, не ми трябва - текущото ми скапано и евтино бюро е с най-обикновени 1.8см плоскости, всичко под прави ъгли, и вече 3-4 години грам няма олющено :) . Дори по издърпващия се плот за клавиатурата.

Сега сме на етап кухненско, търсене на латекс (към края сме) и други такива. После холовото, спални. Секцията е взета :) .

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да публикувам снимки. Не знам за какво заобляне става дума ако канта не е пластмасов а тип "тиксо" се лющи уникално бързо. Особено на бюро. Внимавай да не съжаляваш после. Мога да ги снимам какво се е случило с подобен кант отстрани на бюрото на жена ми където се пипа много по-малко отколкото отпред но все пак е почнало да се отлюпва вече.

 

Заоблянето на ъглите с фреза (или каквото там ползват) е друга работа но пък е добре че като минаваш покрай бюрото и го закачиш с крак няма да те заболи поне от ъгъла. Това може да се преглътне някак но излющения кант е отвратително.

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам за какво точно тиксо говориш, но бюрото ми е на над 4г., и е от простите, примерно като на плота за клавиатурата на това. Определено няма грам олюване, канта е някакъв около 1мм, като дървена тресчица, залепен явно здраво, без забележки.

За заоблянето, сега от тази снимка, това не е лошо заобляне, предполагам е от самото дърво, иначе онези заобляния, които съм виждал, мисля че са по-сложни и не става дума за тях. Но да, ако клавиатурата ще е на самото бюро (маса по-скоро, за да мога да се местя по цялата ширина със стола), ще е добре да е заоблено.

 

Всъщност за олющването май се сещам за какво говориш - ония кантове не са ли по-скоро за някои кухненски шкафове от близкото минало, дето канта и покритието по принцип е един такъв тънък като лек картон... и гладък.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за коя снимка говориш защото единствената която видях в поста ти беше на едно легло (отделно я видях чак като тръгнах да отговарям за да питам КОЯ снимка имаш предвид)

Link to comment
Share on other sites

Опа, съжалявам, забравил съм да сложа линк към примерна снимка, а за какво легло си видял снимка, не разбрах.

 

Тази, като пример. Просто като пример, дъската под клавиатурата. Мисля всички бюра под 100 лв са подобни, както и моето. Никакво олющване не виждам, явно говориш за съвсем друг вид плоскости.

Link to comment
Share on other sites

Няма и да видиш. Единствения проблем при подобно изпълнение е при некадърно залепен кант. Тогава евентуално някога някой ден може да се отлепи и то с чужда помощ. НЕ очаквай обаче заоблени плоскости за тия пари.

Link to comment
Share on other sites

Ок, а със заоблени, за какви пари говорим? 250-300 лв? Нали, става дума само плота да е заоблен от предната страна, където е в контакт със седящия.

Аз по-нататък може и да го сменя, но сега около ремонтите и другите харчове, се загуби много време и средства, и някак не ми се дават много пари точно за това, след като и споменатия вид маса ще ми върши перфектна работа.

Link to comment
Share on other sites

Никой не каза с колко оскъпява, дори приблизително. Ако заради едно заобляне ще се оскъпи цялата дандания двойно (примерно 500 лв срещу 200-250 за незаоблено), изобщо не си струва според мен.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че не бе човек, но откъде да те знам какво точо искаш, че да ти го смятам? Казах ти мога да те свържа с човек, но докато няма ТОЧНА ЦЯЛОСТНА поръчка не може да има точна цена.

Link to comment
Share on other sites

Говорех САМО ако горния плот е заоблен отпред.

Аз визия имам, и съм я дал на няколко човека, вкл. на мъжа на снежко, и се оказа, че цената е добра. И не съм имал точно теб предвид да кажеш за разликата в цената, а по принцип, но понеже ти пишеш напоследък повечко, не бих имал против и ако си имаш представа да кажеш колко оскъпява. Най-обикновена маса като бюро, без поставки, без нищо. Даже някъде май постнах снимки. Понеже искам да мога да се движда по цялата ширина на "масата" със стола.

Аз като дойде времето, ще задам този въпрос и на въпросните хора.

Link to comment
Share on other sites

Значи горе вместо да се слагат плоскости се слага плот, разбирай като кухненски плот. Той е по-скъп от плоскостите, освен това ти казах и преди, че там дълбочината е по-малка, а ако се търси на 70-80 ще намалее силно избора на цветове. Това вече го говорихме.

Link to comment
Share on other sites

Днес видях в един от големите магазини бюро, което даже е под 200 лв, със заоблен плот, макар да беше към 140 широко, и към 80 дълбоко. Значи можело. Беше с кофти кантиране само. За цветове не държа, освен да е по-тъмно.

Както и да е, мерси на всички, ще говоря със съответните хора, явно има надежда, ще видим как ще стане. Дотогава може да мерна и някъде нещо готово, все пак последните месеци обикалям сума маркети, магазини и кво ли не.

Link to comment
Share on other sites

По принцип често се случва да се намерят готови евтини неща (спални, гардероби, антрета, бюра и т.н.), особено в тия времена. Само да предупредя - НЕ очаквай никакво качество и абсолютно никаква здравина и стабилност от такова бюро

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...