Jump to content
BulForum.com

Най-доброто място за живеене в Пловдив


Recommended Posts

Като, че ли най-близко до това което търся се доближава този комплекс от снимката. Само дето е на криво место, а и разпределенията им не ме впечатляват. Положителното е перфектната инфраструктура и евентуално по-добра социална среда:

17399012.jpg

 

Това къде е? Да не е онзи новия квартал до езиковата

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Това къде е? Да не е онзи новия квартал до езиковата

Комплекса е в Марково.

 

Онзи до Английската е само от апартаменти. Ето снимка:

Maritsa_Gardens.jpg

Link to comment
Share on other sites

марица гардънс?

първоначален проект - еднофамилни къщи на калкан по двойки всяка с дворче, на групи по 4 с общи алеи и изградена инфраструктура.

но после дойде алчността и нуждата от повече РЗП.

и вече е комплекс от кооперации по 3-4-5 етажа всяка.

и не могат да си решат проблемите с комарите от реката.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ме поправи ако бъркам, но аз в този проект не виждам гаражи и места за паркиране... така ли е и на живо?

 

ПС: А има някакви места за паркиране отпред отвън...

Link to comment
Share on other sites

Не ми казвай че може да се закупи апартамент там без паркоместо?

Май не може. Аз не мога да си представя някой да отиде да живее там и да е без автомобил.

Link to comment
Share on other sites

И аз... обаче не пречи да може да си купи само апартамент без гараж или паркоместо. В кооперацията където живея има подземен паркинг с доста непродадени места но няколко комшии си имат "заплюти" места в двора и понеже един петък на другия комшия му бяха дошли гости и паркирали на тяхното место те за отмъщение се бяха насадили пред моя гараж... та после цяля събота я търсих патицата да си подмести колата...

Link to comment
Share on other sites

Сега строителите се изхитриха и гаража е задължителен, тъй като по закон ги задължават да имат такива. Даже някои ти дават гратисен период от няколко години на ползване преди да си го платиш.

На мен ми се вижда нормално да те задължат да си купиш паркоместо. Все пак градинките и тротоарите пред кооперациите не са за автомобили.

Link to comment
Share on other sites

Сега строителите се изхитриха и гаража е задължителен, тъй като по закон ги задължават да имат такива. Даже някои ти дават гратисен период от няколко години на ползване преди да си го платиш.

На мен ми се вижда нормално да те задължат да си купиш паркоместо. Все пак градинките и тротоарите пред кооперациите не са за автомобили.

не е нормално да те задължат да си го купиш. не е и морално.

 

както и не е нормално да ти продават 6 кв. м. асфалт за 9К евро, при положение че 1 кв. м. в района по пазарни цени е да речем 50Евро, а цялата "инфраструктура" на точно това място не струва повече от 70 евро/кв.м., т.е. общата сума на инвестицията е под 1000 Евро за паркомясто. ама кат се създаде изкуствен дефицит ще се появи и съответното повишено търсене. затова и колоната с паркирани коли по алеята започва от Алати преди самия комплекс и свършва току пред бариерите му.

 

нормално е да задължат възложителите да го предвидят в застрояването, а не всички гаражи да се превръщат в "офиси с витрини" с един ред в заповедната книга. изисквания за паркоместа винаги е имало, но колко са спазвани е друга тема.

 

 

пробвай да го обясниш тва с нормалното на някой от собствениците на апартамент в "Южен полъх". имат си и тема в този форум и репортажи в "господари на ефира" и съдебни спорове и всичко. обясни им на тях кое е нормално според теб.

Link to comment
Share on other sites

В конкретния случай тази цена е за подземните клетки. Тях не виждам кой и как може да ги направи на магазин.

Защо си мислиш, че само при цената за паркоместо е завишена?

Да не би стойността на кв. метър да е реална? Естествено, че не е.

 

Само в Източна Европа може да видиш комплекси и кооперации с празни паркинги и автомобили напаркирали по тротоари и градинки около съответните кооперации. Вината не е в КАТ, а в Бай Ганювското мислене на населението.

 

Предлагам да не коментираме повече паркингите, тъй като темата не е за това.

Link to comment
Share on other sites

Мобо, нямам толкова време за губене да ти обяснявам надълго и нашироко колко е грешна логиката ти. Затова не го и направих в темата за Синята зона. Отделно знам, че най-вероятно няма и да приемеш това, което бих ти казал, та съвсем се обезсмисля работата... И все пак погледни в по-мащабен вариант и ще усетиш, че болшинството от хората и властите в повечето държави по света процедират все противно на твоите размисли относно паркоместа, гаражи (всички видове), зони за паркиране, платени магистрали и т.н. в тая сфера... Помисли си малко по тоя въпрос.

 

---------------------------------

 

Вече знаем, че в днешно време човек КЪДЕТО И ДА ЖИВЕЕ без кола е за никъде, освен ако не е над 70 разбира се. И когато има твърде много коли и твърде малко място винаги се получават интересни ситуации.

Link to comment
Share on other sites

В конкретния случай тази цена е за подземните клетки. Тях не виждам кой и как може да ги направи на магазин.

Защо си мислиш, че само при цената за паркоместо е завишена?

Да не би стойността на кв. метър да е реална? Естествено, че не е.

 

Само в Източна Европа може да видиш комплекси и кооперации с празни паркинги и автомобили напаркирали по тротоари и градинки около съответните кооперации. Вината не е в КАТ, а в Бай Ганювското мислене на населението.

 

Предлагам да не коментираме повече паркингите, тъй като темата не е за това.

 

добре моя грешка. не можех да знам че цитираната цена не е за открито паркомясто.

аз визирах задължението за купуване. самата идея да задължиш някого да купува нещо на посочена от самия теб цена е конкретизирана в няколко члена от наказателния кодекс. и го наричат "изнудване".

именно затова ме подразни твърдението че е нормално крайния клиент да се задължава да плати нещо, което може и да не желае да ползва.

 

Мобо, нямам толкова време за губене да ти обяснявам надълго и нашироко колко е грешна логиката ти. Затова не го и направих в темата за Синята зона. Отделно знам, че най-вероятно няма и да приемеш това, което бих ти казал, та съвсем се обезсмисля работата... И все пак погледни в по-мащабен вариант и ще усетиш, че болшинството от хората и властите в повечето държави по света процедират все противно на твоите размисли относно паркоместа, гаражи (всички видове), зони за паркиране, платени магистрали и т.н. в тая сфера... Помисли си малко по тоя въпрос.

да, знам. за теб моята логика е напълно погрешна във всички случаи, дори когато съвпада с твоята. някак ще го преживея.

в синята зона темата е друга. и не, не ме интересува кво правят по света, а кво правят некадърниците тук. мащабното гледане зависи от микрорешенията. в конкретния случай дадените действия на властите не решават проблемите, които твърдят че са предизвикали въпросните действия.

п.п. само да питам: понеже в някои ескимоски племена е прието госта да се "посмее" поне веднъж с жената на домакина и щом аргумента "така е по света" е неоспорим, та.... ша ме поканиш ли на гости?

и ще ми е интересно да ми обясниш за синята зона в съответната тема. очаквам поредния ти аргумент в стил последните изменения в ЗДП - "който има пари да плаща и да заминава".

Link to comment
Share on other sites

да, знам. за теб моята логика е напълно погрешна във всички случаи, дори когато съвпада с твоята. някак ще го преживея.

в синята зона темата е друга. и не, не ме интересува кво правят по света, а кво правят некадърниците тук. мащабното гледане зависи от микрорешенията. в конкретния случай дадените действия на властите не решават проблемите, които твърдят че са предизвикали въпросните действия.

п.п. само да питам: понеже в някои ескимоски племена е прието госта да се "посмее" поне веднъж с жената на домакина и щом аргумента "така е по света" е неоспорим, та.... ша ме поканиш ли на гости?

и ще ми е интересно да ми обясниш за синята зона в съответната тема. очаквам поредния ти аргумент в стил последните изменения в ЗДП - "който има пари да плаща и да заминава".

 

Визирах изцепката ти в темата за Синята зона относно таксата за магистралата след финалния ми въпрос. Разбира се ти си фантазирал нещо коренно различно както обикновено, което задължително включва конспирация срещу тебе от моя страна. Както казах нямам време да си губя времето с разяснения, но ще кажа нещо накратко относно поредното ти изакване с опит за оригинален сарказъм:

 

Навремето в нета се въртеше едно филмче с един, който си лапаше сам пишката - във всяка интернет зала беше гледано и обсъждано като фрийк шоу. Убеден съм, че по света има поне 50 мъже, които са способни да си лапнат сами пишката, но не са в популярното пространство. Реално погледнато някои хора биха погледнали на способностите на тези мъже като супер прагматично решение и биха се съгласили, че е много яко. Но колко ли са те в световното общество?... Много е вероятно да са по-малко и от ескимосите, които спомена "остроумно" по-горе.

 

От друга страна обаче има някои неща, които е вероятно да останат освен масово разпространени, така и принципно непроменени: в държавите по света ще се плаща за магистралните пътища по един или друг начин, в световните столици и мегаполиси паркирането КЪДЕТО И ДА Е ще е платено (като в някои се заплаща и самото ПРИСЪСТВИЕ на автомобила), колкото по-малко са възможните места за престой на автомобили в региона - толкова по-голяма ще е цената им. А да - вероятно завинаги гаражът ще е долепен до къщата и ще влиза неразделно в цената й ... Разбира се на фона на всичко това ВИНАГИ ще има мъже, които могат да лапнат собствената си пишка - поне около 50 човека в световен мащаб...

 

както и не е нормално да ти продават 6 кв. м. асфалт за 9К евро, при положение че 1 кв. м. в района по пазарни цени е да речем 50Евро, а цялата "инфраструктура" на точно това място не струва повече от 70 евро/кв.м., т.е. общата сума на инвестицията е под 1000 Евро за паркомясто.

Опитай се само да осъзнаеш това съждение каква колосална глупост е....

Link to comment
Share on other sites

Какви са според вас неудобствата да се живее в комплекс от затворен тип?

Щом е затворен тип е ясно, че няма как да бъде в центъра на града, а ще бъде леко откъснат....

Link to comment
Share on other sites

Зависи с какво ще го сравним, има много условности. Като цяло е добър избор. Но в зависимост от предпочитанията определенията винаги ще варират.

Link to comment
Share on other sites

Освен разстоянието до центъра има ли друг очевиден минус, тъй като аз не мога да измисля...

Може би таксите за подръжка ще са по-високи, но това е нормално при такава инфраструктура.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично много бих се радвал да живея в подобен комплекс. Стига да има инфраструктура (като начало свестен път дотам, направени алеи, градинки и т.н.) и където (за градинката и алеите наоколо) да може да се разходи човек без да се притеснява че някоя профучаваща оттам кола ще го отнесе. И под затворен комплект имам предвид малки кооперации или самостоятелни къщи но да не е 5 кооперации или къщи на кръст все пак.. Irvine примерно е най-идеалното подобно местенце но е малко отдалечен от Пловдив :)

Link to comment
Share on other sites

Ники, човек където и да живее, има ли комшии, работата е винаги на кантар. Ако се паднат хубави хора става весело и интересно, но попаднеш ли на комшии келеши може да ти се стъжни живота и в най-устроения и луксозен комплекс...

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - това което съм видял при повечето комплекси е 40 см тротоар по средата на който са стълбовете за осветление. Освен да ходиш по плантото ти друга възмосност нямаш. За пример погледни втората снимка. :)

@Rapotor Това е абсолютно така :)

Сега се сетих за още един минус - на всички комплекси дворното место е изключително малко (то няма и как да бъде голямо), т.е. ако някога решиш да правиш басейн или нещо друго просто няма да имаш место.

 

Снимките са от комплекс край Пловдив. Бих казал, че архитекта подобаващо се е постарал. :)

G14.JPG

T004.JPG

Link to comment
Share on other sites

Бахаха.Тв'а със стълбовете е бахти простотията.Кв'о им пречеше да ги мръднат две педи встрани?Ха.Поредната тъпотия. :laughing:

Ей тв'а винаги ме е дразнило..такива дребни детайли, които не костват повече пари и засрани така...амм за тв'а няма да прокопсаме като държава...Едно нещо не се върши като в белите страни.

 

П.П.Поста ми беше по-скоро за другата тема.Извинете за офф-а.

Link to comment
Share on other sites

Това бих го нарекъл изродска простотия просто, а и по закон е забранено. Кой по дяволите е дал граници на парцелите толкова близо до пътя и изобщо давано ли е такова??? Има минимално отстояние по закон, но тия мръсници за да заграбят площ излизат максимално навън и се получава точно тази ситуация с тротоара. Стълбовете ако не греша трябва да са на минимум метър навътре... Това е ужас просто... И всичко спи и и си трае...

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея какъв е закона, но и при почти всички комплекси е подобно положението :) Това е друга снимка на тоиз, който строят в Марково. Поне лампите за уличното осветление не са по средата на 40см пешеходна пътека.

123.jpg

Link to comment
Share on other sites

Така застроено изглежда прилично (на "снимката" правена с 3d studio най-вероятно), иначе реалната си е жив КЪР с кал до ушите.. аз засега ще си пасувам и мисля да си живея където съм в момента вместо да се местя на майната си, с проблеми с тока, водата и без избор на интернет доставчици... ако ще и да има голям потенциал... когато направят инфраструктурата може и да си помисля, но да се живее там с малки деца в момента мисля че е направо опасно. Отделно че с такава къща в този кър като нищо ще ти дойдат на гости малко братчеди.. и не на последно място - наоколо има маса незастроени парцели - което автоматично ти осигурява постоянен фон от строители, тежки машини и приятни звуци от бормашини, самосвали и всевъзможно тряскане, тропане, разпробиване и прочее. Мерси, но предпочитам да слушам птички да чуруликат през лятото а не това

 

И преди някой да ме апострофира че то не би могло да е иначе да се разходи до онзи град дето го дадох за пример и да забележи там как се строят цели квартали с по 500+ къщи ЕДНОВРЕМЕННО! С пътищата и всичко. Не къща по къща, а всичките наведнъж. Двуетажни къщи с оградата около квартала, пътищата и градинките между тях, училище, детска градина и магазини между няколко подобни "квартала". Но нали тук сме свикнали да ловим маймуни с трици пък и те още се връзват та на никой не му прави впечатление.

 

 

 

Снимките са от комплекс край Пловдив. Бих казал, че архитекта подобаващо се е постарал. :)

 

Вероятно е същият тип галфон като този проектирал баня 1.50х1.50 у нас. Ръцете му да изсъхнат!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...